Szkoła Języków Azjatyckich Pandamo
Zaufało nam nam ponad 1100 klientów
Nasza misja
Chcemy by każdy niezależnie od wieku i miejsca zamieszkania mógł uczyć się języka chińskiego, japońskiego, koreańskiego, hindi, tajskiego, indonezyjskiego, malajskiego, wietnamskiego, khmerskiego, mongolskiego i innych języków Azji oraz poznawać kulturę Azji. Żeby ograniczenie stanowiły tylko własne chęci i ambicje, a nie bariery geograficzne, społeczne czy intelektualne.
Nasza wizja
Język chiński, japoński, koreański, hindi, tajski, indonezyjski, malajski, wietnamski, khmerski, mongolski i inne języki Azji wybierane jako najczęściej wybierane do nauki języki jako drugi język po angielskim.
Nasze wartości
Uczyć jak samemu chciałoby sie być uczonym. Tworzyć zajęcia nie według ustalonych szablonów i schematów, a w oparciu o wyobraźnie i nowatorskie pomysły. Innowacyjność w nauczaniu języków Azji i rzetelność w realizacji. Wszystko jest trudne nim stanie się proste.
Jak uczymy
Stworzyliśmy kursy takie o jakich sami zawsze marzyliśmy i na jakie sami zawsze chcieliśmy uczestniczyć. Kursy językowe, które pokazują naukę języka od pragmatycznej strony, obudowane w całościowe podejście poznawanie kultury danego kraju czy kontynentu poprzez naukę języków. Naukę postrzeganą jako przygodę i dobrą zabawę, a nie środek do nudny i obowiązkowy środek służący do osiągnięcia celu np. pt. znam dużo słówek z języka chińskiego, japońskiego czy koreańskiego.
Czym jest dla nas nauka jezyków
Nauka języka chińskiego czy japońskiego to dla nas coś zdecydowanie więcej niż tylko nauka słówek i czytanie tekstów. To możliwość poznania całościowo kultury danego kraju wraz z jego historią, geografią, kuchnią i zwyczajami. To przede wszystkim umiejętność praktycznego wykorzystania języka, w życiu codziennym, na potrzeby rozwiązywania codziennych wyzwań. Stąd przy nauczaniu, bardzo duży nacisk kładziemy na pragmatyczne nauczanie języka i mówienie.
O Grupie Pandamo
Grupa Pandamo powstała z pasji do Azji. Nie tylko do języków azjatyckich takich jak język chiński, japoński, koreański, hindi, tajski, malajski, indonezyjski, mongolski, khmerski czy wietnamski, ale ale przede wszystkim do całej kultury Azji. Ten wspaniały kontynent skrywa w sobie ogromny potencjał o czym my już w pełni jesteśmy, a cały świat z każdym kolejnym rokiem coraz bardziej się przekonuje.
Język chiński
Nauka języka chińskiego może być znacznie prostsza i ciekawsza niż wiele osób zakłada. Kluczem jest dobry pomysł na to jak wytłumaczyć zagadnienia z języka Państwa Środka, tak, by były one logiczne i zrozumiałe dla osób, które nigdy nie miały z nim styczności.
Przykładowo, wiele osób zakłada, że pismo chińskie jest bardzo trudne, ale mało kto wie, ze wiele znaków chińskich da się logicznie wytłumaczyć, a wszystkie one zawierają także tzw. klucze, które dodatkowo wskazują na znaczenie. Spójrzmy na poniższy przykład po lewej stronie.
Tak naprawdę ważną kwestią jest fakt, że w nauce języka chińskiego jest wiele rzeczy znacznie prostszych niż w języku polskim, co może zaskakiwać wiele osób. Przykładowo w gramatyce języka chińskiego brak jest odmian przez przypadki, rodzaje liczby czy nawet koniugacji czasownika. Nie ma też czasów, istnieje jedynie czas teraźniejszy, a nie jak np. w angielskim 16 różnych czasów.
Język japoński
W nauce języka japońskiego podobnie jak w nauce języka chińskiego i innych języków azjatyckich kluczowy jest sposób w jaki chcemy wytłumaczyć zagadnienia języka kraju Kwitnącej Wiśni.
Wiele osób zakłada, że nauka języka japońskiego musi być trudna, szczególnie wtedy gdy dowiedzą się, że są w nim trzy alfabety: hiragana, katakana i kanji. Niewiele osób wie jednak, że tak naprawdę, zasady wykorzystywania tych alfabetów są bardzo logiczne, a mając fajny pomysł na przedstawienie znaków, można je bardzo łatwo przyswoić poprzez skojarzenia. Popatrzmy na przykład po prawej stronie.
Ponadto, język japoński ma także prostszą niż polska gramatykę, która posiada tylko dwa czasy: przeszły i teraźniejszo-przyszły, tylko jeden szyk zdania oraz wiele innych zagadnień, które sprawiają, że osoby, które odważą się rozpocząć przygodę z nauką języka japońskiego, są bardzo często pozytywnie zaskoczone jego prostotą i logiką.
Język koreański
Język koreański to język, który z coraz większym powodzeniem jest wybierany do nauki w Polsce. Wiele osób nim zdecyduję się na naukę języka koreańskiego waha się bojąc się, ze język ten jest trudny w nauce. Jednak odpowiednie podejście i pomysły na przedstawienie zagadnień związanych z jego nauką pozwalają dostrzec jak logiczny i przyjazny w nauce jest to język.
Nauka języka koreańskiego cechuję się wieloma prostymi rzeczami, czego mogą nie wiedzieć osoby, które jeszcze się go nie uczyły. Przykładowo język koreański posiada alfabet zwany Hangul składający się jedynie z 24 znaków, co sprawia, że jego opanowanie jest bardzo proste.
W gramatyce natomiast nie musimy uwzględniać końcówek przy rodzajach. Intensywnie napływająca do Polski kultura koreańska w postaci gwiazd K-Pop czy koreańskich dram sprawiają, że coraz częściej umiejętność posługiwania się językiem koreańskim możemy wykorzystać również w życiu codziennym.
Oprócz najpopularniejszych języków azjatyckich takich jak język chiński, japoński czy koreański, w Pandamo można uczyć sie również tych języków Azji, które dopiero zyskują na popularności. Do wyboru jest język hindi, tajski, indonezyjski, malajski, wietnamski, mongolski oraz khmerski, którym można porozumieć się w Kambodży. Mimo, że przy pierwszej styczności języki te mogą brzmieć egzotycznie, to wiele z nich cieszy się coraz większym zaintersowaniem w Polsce. Przykładowo język hindi to język urzędowy Indii, jednej ze światowych potęg gospodarczych, która w coraz większym zakresie wspópracuje z Polskimi firmami. Z kolei wietnamski czy indonezyjski to języki państw do których delokalizaowana jest coraz większa część światowej produkcji w związku z czym dynamicznie rośnie zapotrzebowanie na osoby posługujące się tymi językami chociażby w stopniu komunikatywnym.
Kursy na uczelni:
języka koreańskiego |
języka japońskiego |
języka chińskiego |
Języki na uczelni:
koreański, japoński, chiński |
Główny adres uczelni
- Szkoła Języków Azjatyckich Pandamo
ul. Mickiewiecza 20/5, 60-834 Poznań - Telefon: 602 100 735
- Email: rekrutacja@pandamo.pl
- Strona: http://www.pandamo.pl