Informator o Szkołach Wyższych, Policealnych i Językowych

BEZPIECZEŃSTWO W CYBERPRZESTRZENI

Studia wyższe drugiego stopnia realizowane w Akademii Policji w Szczytnie na kierunku BEZPIECZEŃSTWO W CYBERPRZESTRZENI są adresowane do wszystkich osób posiadających kwalifikacje pierwszego stopnia, których aktualna i spodziewana praca (służba) będzie związana z szeroko rozumianym cyberbezpieczeństwem oraz zwalczaniem cyberprzestępczości.

FORMA PROWADZENIA STUDIÓW
Studia drugiego stopnia trwają 2 lata.
Studia prowadzone są w formie stacjonarnej. 
Studia stacjonarne odbywają się w formie zjazdów tygodniowych.

O przyjęcie na studia drugiego stopnia na kierunek BEZPIECZEŃSTWO W CYBERPRZESTRZENI  może się ubiegać funkcjonariusz i pracownik Policji zajmujący się przeciwdziałaniem i zwalczaniem cyberprzestępczości, który uzyskał skierowanie na podjęcie studiów w APwSz.

Celem kształcenia na studiach o kierunku BEZPIECZEŃSTWO W CYBERPRZESTRZENI jest przygotowanie wysoko wykwalifikowanych specjalistów do pracy w organach ścigania zajmujących się zwalczaniem cyberprzestępczości oraz w komórkach administracji publicznej, która realizuje zadania w zakresie cyberbezpieczeństwa, chcących podnieść swoje kwalifikacje w dynamicznie rozwijającym się świecie cyfrowym.

Absolwent studiów drugiego stopnia kierunku BEZPIECZEŃSTWO W CYBERPRZESTRZENI będzie posiadał wiedzę z zakresu zwalczania przestępczości w cyberprzestrzeni oraz zabezpieczania dowodów w środowisku cyfrowym. Będzie znał funkcjonalność oprogramowania do analizy śledczej, zarówno jednostek centralnych jak i urządzeń mobilnych. Będzie wiedział jak przeprowadzić analizę poszczególnych elementów struktury systemu operacyjnego, a także znał programowe i sprzętowe systemy przeciwdziałania i wykrywania włamań. Pozna działanie sieci anonimizujących oraz poszczególne elementy ich funkcjonowania. Będzie znał zasady działania rynków finansowych w zakresie kryptowalut oraz funkcjonalność narzędzi do analizy i śledzenia wybranych wirtualnych pieniędzy. Absolwent pozna technologie chmur obliczeniowych, ich prawną regulacje oraz rozwiązania istotne z uwagi na pozyskiwanie dowodów działalności przestępczej z chmur obliczeniowych. Będzie znał organizację i funkcjonowanie podmiotów odpowiedzialnych w sprawach bezpieczeństwa i porządku publicznego. Studia pozwolą absolwentowi na zdobycie wiedzy z zakresu nauk społecznych. Absolwent pozna również wybrane zagadnienia socjotechniki oraz inżynierii społecznej, a także tożsamości społecznej użytkownika Internetu oraz negatywnych zjawisk społecznych związanych z informatyzacją.




 

Powiązane kierunki

KRYMINALISTYKA W SŁUŻBIE PRAWA

Celem kształcenia na kierunku Kryminalistyka w służbie prawa jest przygotowanie wykwalifikowanych specjalistów posiadających wszechstronną wiedzę z zakresu ujawniania, zabezpieczania oraz badania śladów i dowodów przestępstw, wykroczeń, jak również deliktów cywilnych i administracyjnych, do pracy w szeroko rozumianej administracji publicznej – w szczególności w organach ścigania.

czytaj dalej

NAUKA O POLICJI

Studia I stopnia o profilu praktycznym na kierunku NAUKA O POLICJI w Wyższej Szkole Policji w Szczytnie są adresowane do osób, które wiążą swoje plany zawodowe ze służbą w Policji.

czytaj dalej

Polecane Uczelnie

Najczęściej Oglądane