Filologia ukraińska z językiem angielskim
Jeśli języki są Twoją pasją, spróbuj swoich zdolności na wyjątkowym kierunku – połączeniu filologii angielskiej i ukraińskiej. Będziesz na niej szlifował aż dwa języki jednocześnie!
I stopnia stacjonarne
Wybierając studia na specjalności filologia ukraińska z językiem angielskim, zyskujesz wyjątkową możliwość wyspecjalizowania się w dziedzinie filologii opanowując dwa języki: ukraiński i angielski (poziom B2/C1) i zdobywając wiedzę o literaturze i kulturze obu obszarów językowych. Jako absolwent z dyplomem licencjata tej specjalności będziesz posiadał rzetelną wiedzę merytoryczną o współczesnych realiach społeczno-gospodarczych na Ukrainie, co ma niebagatelne znaczenie dla polskiej gospodarki.
Aby zwiększyć możliwości zatrudnienia absolwentów tych studiów oraz ich konkurencyjność na rynku pracy, zapewniamy nie tylko możliwość opanowania języka angielskiego na wysokim poziomie (B2/C1), ale także zdobycie wiedzy w zakresie humanistyki anglojęzycznej – historia Wysp Brytyjskich i USA, literatura Wielkiej Brytanii i USA oraz szereg innych przedmiotów anglistycznych, które będą prowadzić wykładowcy w Instytucie Filologii Angielskiej.
W ten sposób absolwent I stopnia specjalności FUzJA posiada nowoczesne wykształcenie i staje się specjalistą o wysokich kompetencjach językowych i społeczno-kulturowych. Pozwala mu to pełnić rolę pośrednika w odkrywaniu dla Polski i świata 46-milionowego kraju o dużym potencjale technicznym i rolniczo-przemysłowym, jakim jest dzisiejsza Ukraina. Program studiów łączący ukrainistykę z elementami filologii angielskiej daje absolwentowi dodatkowy atut i otwiera drzwi do poznania kultury unikalnej – liczącej ponad 2 miliony osób – diaspory ukraińskiej w krajach obszaru anglojęzycznego (w Kanadzie, USA, Australi i itd.).
Zdobyte kompetencje przygotują Cię do podjęcia pracy w różnorodnych sferach – począwszy od nauki, edukacji, turystyki, ekonomii, biznesu, kończąc na dyplomacji i stosunkach międzynarodowych. Możesz pracować przykładowo w charakterze tłumacza, jako pośrednik w międzynarodowych projektach biznesowych, dziennikarz specjalizujący się w tematyce ukraińskiej, filolog-ukrainista w szkolnictwie wyższym, rzecznik prasowy, redaktor, manager projektów kulturalnych, attaché w strukturach dyplomatycznych itd.
Powiązane kierunki
Chemia i toksykologia sądowa
to unikatowe i interdyscyplinarne studia realizowane wspólnie przez dwie wiodące wrocławskie uczelnie – Wydział Chemii Uniwersytetu Wrocławskiego i Wydział Lekarski Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu.
czytaj dalejFilologia dalekowschodnia
Jeśli interesujesz się językiem, kulturą i historią dalekiego Wschodu, chciałbyś zgłębić wiedzę dotyczącą Korei lub Chin i widzisz się w pracy związanej z rynkiem azjatyckim – to właśnie znalazłeś kierunek dla siebie.
czytaj dalejMilitarioznawstwo
Jeśli Twoją pasją są zagadnienia związane z historią wojen, uzbrojenia czy myśli wojskowej – militarioznawstwo to kierunek dla Ciebie.
czytaj dalej