Inżynieria mechaniczno-medyczna
Wiążesz swoją przyszłość z branżą medyczną? Wybierz inżynierię mechaniczno-medyczną i poświęć się pracy w sektorze medycznym.
Forma studiów: stacjonarne, niestacjonarne
Poziom kształcenia Pierwszego stopnia
Profil studiów praktyczny
Języki wykładowe polski
Współczesna medycyna nie może sprawnie funkcjonować bez wsparcia diagnostyki i terapii. Dlatego zapotrzebowanie na inżynierów współpracujących z pracownikami medycznymi z roku na rok jest coraz większe. Dynamiczny rozwój sektora firm projektujących i wytwarzających sprzęt medyczny, a także implanty oraz sztuczne narządy, stwarza olbrzymią szansę dla absolwentów tego kierunku.
Dysponujemy bardzo dobrze wyposażoną bazą dydaktyczną, dzięki której nabędziesz umiejętności praktycznych. Do Ciebie będzie należała decyzja o wyborze ścieżki kształcenia - możesz wybrać inżynierię komputerową w medycynie lub komputerowe wspomaganie projektowania urządzeń rehabilitacyjnych. Z kolei sześciomiesięczna praktyka zawodowa pozwoli Ci na ugruntowanie kompetencji inżynierskich i pełne przygotowanie do wykonywania zawodu.
Zasady przyjęcia
Podstawę przyjęcia na studia stanowią wyniki egzaminu maturalnego lub wyniki egzaminu dojrzałości z przedmiotów (poziom podstawowy lub rozszerzony):
- język polski,
- język obcy nowożytny wskazany przez kandydata,
- jeden przedmiot spośród:matematyka, fizyka, chemia, biologia.
Minimalna liczba punktów uzyskanych w postępowaniu kwalifikacyjnym na studia pierwszego stopnia wynosi 30, natomiast maksymalna 150. Minimalna liczba punktów z jednego przedmiotu wynosi 10 a maksymalna liczba punktów z jednego przedmiotu kwalifikacyjnego wynosi 50.
W przypadku kandydata ze "starą maturą" Komisja Rekrutacyjna może do postępowania kwalifikacyjnego ująć końcową ocenę z wybranego przedmiotu ze świadectwa ukończenia szkoły średniej.
Punktacja