Warszawska Uczelnia Medyczna im. Tadeusza Koźluka WUMed
Rok założenia: 1991 | Rektor: dr Waldemar Dębski - prof. PWSBiAMisją Warszawskiej Uczelni Medycznej jest wykształcenie profesjonalnej kadry medycznej w zawodach: pielęgniarki i położne, fizjoterapeuci, dietetycy, kosmetolodzy, informatycy wyspecjalizowani w procesach informatycznych ochrony zdrowia, specjaliści administracji ochrony zdrowia. Profil uczelni jest odpowiedzią na potrzeby zmieniającego się rynku pracy systemu ochrony zdrowia i nauk pokrewnych w Polsce. Naszym priorytetem jest zapewnienie studentom wysokiego poziomu wykształcenia i kwalifikacji zawodowych zgodnie z kierunkowymi standardami kształcenia oraz potrzebami polskiego i europejskiego rynku pracy.
Uczelnia pełni swoją misją, prowadząc studia licencjackie i magisterskie na kierunkach: pielęgniarstwo, kosmetologia, dietetyka, jednolite studia magisterskie na kierunku fizjoterapia, studia inżynierskie na kierunku informatyka i studia licencjackie na kierunku Administracja. Studia prowadzone są w trybie stacjonarnym i niestacjonarnym.
W procesie dydaktycznym WUMed nacisk położony jest nie tylko na teorię w przedmiotach kierunkowych oraz specjalizacyjnych ale także dopełnienie treści wszystkich wykładanych przedmiotów, praktyką zawodową. Uczelnia współpracuje z renomowanymi placówkami ochrony zdrowia, w których studenci odbywają praktyki zawodowe. Portfel instytucji współpracujących jest systematycznie rozszerzany.
Najstarsza niepubliczna uczelnia w Polsce nie rezygnuje z planów dynamicznego rozwoju.
Kształcimy specjalistów zawodów medycznych. Tu praktyka jest niezbędna. Zapewniam, że pomimo niełatwej sytuacji epidemiologicznej zajęcia praktyczne wciąż są, i będą realizowane, oczywiście w wymaganym rygorze sanitarnym. Nie zwalniamy tempa prac nad rozszerzeniem oferty edukacyjnej dla przyszłych medyków. W bliskich planach jest uruchomienie kolejnych kierunków medycznych: położnictwa i ratownictwa medycznego.- mówi dr Waldemar Dębski, rektor Warszawskiej Uczelni Medycznej.
Uruchomiona zostanie także nowa specjalność na kierunku Administracja – Administracja w sytuacji masowych zagrożeń zdrowia, podczas której szczególny nacisk położony zostanie na sprawne i efektywne zarządzanie kryzysowe.
Nasze pracownie wciąż są unowocześniane. Zależy nam, aby studenci mogli w jednym miejscu, na terenie kampusu zdobyć umiejętności praktyczne, które potem wykorzystają w pracy medyka. Studenci przygotowywani są również do pracy w warunkach ekstremalnych np. masowego zagrożenia epidemiologicznego. To niezbędne, szczególnie w przypadku studentów kierunku Pielęgniarstwo.- informuje rektor WUMed.
W zeszłym roku uruchomiliśmy kierunek – Fizjoterapia. Zainteresowanie kierunkiem potwierdziło słuszność naszej decyzji. Jesteśmy przekonani, że jest to profesja medyczna przyszłości. Zapewnia nie tylko pewne zatrudnienie ale i dużą dawkę satysfakcji w pracy z pacjentem. Praktyki zawodu, uczą w WUMed doświadczeni specjaliści. Stale wzmacniamy zasoby kadrowe uczelni. Zatrudniamy wykładowców legitymujących się znaczącym dorobkiem naukowym oraz praktycznym. Zamierzamy intensywniej włączać ekspertów zewnętrznych, w szczególności z obszaru nauk o zdrowiu i nauk technicznych powiązanych interdyscyplinarnie z systemem ochrony zdrowia. - uzupełnia dr Dębski.
Warszawska Uczelnia Medyczna stale rozwija współpracę z renomowanymi jednostkami ochrony zdrowia na terenie Warszawy i okolic. W bieżącym roku akademickim zaplanowano również rozszerzenie kooperatywy z dostawcami interdyscyplinarnych usług medycznych jak systemy e - zdrowia, systemy IT, systemy administrowania zdrowiem, etc.
Jesteśmy gotowi do rekrutacji na nowy rok akademicki. Już od maja zapraszamy chętnych do zapisywania się na prowadzone przez nas studia na kierunkach: Fizjoterapia, Pielęgniarstwo, Kosmetologia, Dietetyka, Informatyka i Administracja. Szczegółowe informacje będą na bieżąco publikowane na naszej stronie internetowej.- informuje rektor Dębski.
OFERTA EDUKACYJNA
STUDIA I I II STOPNIA
DIETETYKA
licencjackie stacjonarne
licencjackie niestacjonarne
magisterskie stacjonarne
magisterskie niestacjonarne
Dietetyka zapewnia pełne, wszechstronne przygotowanie absolwentów do skutecznego działania w aspekcie ciągle wzrastających wyzwań cywilizacyjnych. Program realizowany na tym kierunku realizuje misję kształcenia studentów w oparciu o wiedzę i najnowsze badania w obszarze nauk medycznych, nauk o zdrowiu i kulturze fizycznej.
Kierunek dietetyka wykazuje ścisłe powiązanie z takimi kierunkami kształcenia jak: kierunek lekarski i zdrowie publiczne, z którymi łączy je zarówno program nauczania, jak i sylwetka absolwenta przygotowanego do prowadzenia działań z zakresu profilaktyki i leczenia chorób żywieniowo-zależnych, zapobiegania niedożywieniu związanemu z chorobą i prowadzenia oświaty zdrowotnej promującej prawidłowe odżywianie będące ważnym elementem zdrowia publicznego.
Nasza Uczelnia, jako członek wspierajacy nawiązała współpracę z Ogólnopolskim Stowarzyszeniem Przetwórców i Producentów Produktów Ekologicznych "Polska Ekologia".
ELEKTRORADIOLOGIA
licencjackie stacjonarne
licencjackie niestacjonarne
magisterskie stacjonarne
magisterskie niestacjonarne
Elektroradiologia to studia wyjątkowe. Jest to kierunek, który znajdziesz tylko na kilku uczelniach wyższych w Polsce.
Są to studia, które uczą wykonywania badań diagnostycznych i terapeutycznych w zakresie radiologii, radioterapii i medycyny nuklearnej, a także diagnostyki elektromedycznej (elektromiografia, elektrokardiografia, elektroencefalografia i inne).
Naszym celem jest wykształcenie kadry medycznej dla potrzeb szeroko pojętej diagnostyki obrazowej i elektromedycznej oraz radioterapii i medycyny nuklearnej. Podstawą kształcenia na kierunku elektroradiologia jest zdobycie wiedzy w dziedzinie nauk medycznych i nauk o zdrowiu.
Elektroradiologia w Warszawskiej Uczelni Medycznej to wysokospecjalistyczna infrastruktura: pracownie komputerowe, pracownia umiejętności wyposażona w aparat MRI, TK, RTG, USG, EKG, biopsja fuzyjna (TRUS) i spirometrię oraz baza kliniczna: pracownie diagnostyki RTG, obrazowej i elektromedycznej w podmiotach medycznych na terenie Warszawy i województwa mazowieckiego. Praktyki zawodowe odbywają się w najlepszych szpitalach i ośrodkach medycznych Warszawy, np. Szpital Czerniakowski, Szpital Praski, Mazowiecki Szpital Wojewódzki im. św. Jana Pawła II w Siedlcach, Samodzielnym Publicznym Szpitalu Klinicznym im. prof. W Orłowskiego Centrum Medycznego Kształcenia Podyplomowego, Uniwersyteckiem Centrum Klinicznym Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego, Instytucie Pomnik - Centrum Zdrowia Dziecka w Warszawie, Samodzielnym Publicznym Szpitalu Klinicznym im. Prof. Adama Grucy CMKP w Otwocku.
Wybór poziomu studiów licencjackich i magisterskich na Warszawskiej Uczelni Medycznej pozwala na uzyskanie kształcenia wysokiej klasy specjalistów – praktyków elektroradiologów. Tylko uzyskanie tytułu zawodowego licencjata i magistra na kierunku studiów elektroradiologia daje pełne uprawnienia do wykonywania zawodu.
FIZJOTERAPIA
magisterskie stacjonarne
magisterskie niestacjonarne
Fizjoterapia to jedna z najbardziej rozwijających się dziedzin opieki zdrowotnej.
To ważna i coraz bardziej doceniana część nauk medycznych.
Celem studiów w Warszawskiej Uczelni Medycznej, na kierunku Fizjoterapia jest przygotowanie wysoce wykwalifikowanych specjalistów tej dziedziny.
Według definicji Światowej Konfederacji Fizjoterapii, „Fizjoterapia to świadczenie usług wobec jednostek lub populacji osób, mających na celu rozwijanie, utrzymywanie i przywracanie maksymalnych zdolności ruchowych i funkcjonalnych”.
Wszystkie działania fizjoterapeutyczne mają zapewnić pełen dobrostan pacjenta. Fizjoterapia to wachlarz metod leczenia środkami naturalnymi.
Aby poprawić jakość życia pacjentów terapeuci wykorzystują: metody manualne np. masaż, ruch, fizykoterapię w tym elektroterapię, laseroterapię i inne. Ważną metodą fizjoterapii jest również hydroterapia czyli popularne wodolecznictwo.
Priorytetem Fizjoterapii jest poprawa jakości życia człowieka, jego sprawności i dobrej kondycji psychomotorycznej. Fizjoterapia wspomaga także zwalczanie bólu, zapobiega nawrotom niedyspozycji ze strony narządów ruchu.
CELE KSZTAŁCENIA
- Wykształcenie specjalistów Fizjoterapii przygotowanych do samodzielnej pracy z pacjentami, w tym z osobami niepełnosprawnymi,
- Wyposażenie absolwentów w umiejętności wykorzystania czynników naturalnych w profilaktyce chorób, ich leczeniu, zapobieganiu ich nawrotom,
- Przygotowanie przyszłych fizjoterapeutów do samodzielnego wykonywania badań z obszaru diagnostyki funkcjonalnej, planowania i kontrolowania efektywności rehabilitacji,
- Profesjonalne przygotowanie do wykonywania wszystkich zabiegów fizjoterapeutycznych
- Przekazanie wiedzy i umiejętności do formowania, utrzymania i poprawy sprawności osób w każdym przedziale wiekowym z uwzględnieniem potrzeb, możliwości i wskazań medycznych,
- wykształcenie umiejętności zarządzania zespołem terapeutów, placówka terapeutyczną.
CZAS TRWANIA I FORMA STUDIÓW
- jednolite studia magisterskie,
- studia stacjonarne i niestacjonarne,
- studia trwają 5 lat (10 semestrów).
KOSMETOLOGIA
licencjackie stacjonarne
licencjackie niestacjonarne
magisterskie stacjonarne
magisterskie niestacjonarne
Kosmetologia zajmuje się utrzymywaniem oraz przywracaniem urody twarzy i ciała.
Jest w ostatnich latach niezwykle prężnie rozwijającym się działem nauki, korzystającym z dorobku nauk przyrodniczych i nauk o zdrowiu, takich jak: biologia, genetyka, biofizyka, biochemia czy też anatomia, fizjologia i farmakologia.
Efektem myśli naukowej jest dynamiczny rozwój produkcji kosmetyków, mający zarówno w Europie, jak i w Polsce stale tendencję rosnącą. Część z produktów kosmetycznych, oprócz działania stricte kosmetycznego wykazuje również działanie lecznicze lub wspomagające leczenie, stąd duża rola w programie kształcenia wybranych nauk o zdrowiu.
PIELĘGNIARSTWO
licencjackie stacjonarne
magisterskie stacjonarne
magisterskie niestacjonarne
Pielęgniarstwo to więcej niż zawód. Misja służenia chorym i cierpiącym, to więcej niż powołanie.
Współczesne pielęgniarstwo to aktywne uczestniczenie w procesie dochodzenia do zdrowia, poprawy kondycji i dobrostanu człowieka zarówno zdrowego jak i chorego, nauczanie o prawidłowej pielęgnacji człowieka od urodzenia do śmierci.
Studia na kierunku Pielęgniarstwo przygotowują absolwentów do samodzielnej pracy z pacjentem w zakresie pielęgnacji osób zdrowych, chorych i obłożnie chorych, profesjonalnego asystowania w diagnozowaniu i leczeniu, wdrażania i doradztwa profilaktyki zdrowotnej.
Studiowanie pielęgniarstwa to także rozwijanie w sobie tak pozytywnych cech jak cierpliwość, empatia, wrażliwość na potrzeby drugiego człowieka.
Studia pielęgniarskie w Warszawskiej Uczelni Medycznej, to nie tylko teoria w sali wykładowej. To także gwarancja odbycia praktyk w renomowanych w szpitalach, szpitalach klinicznych i placówkach podstawowej opieki zdrowotnej.
POŁOŻNICTWO
licencjackie stacjonarne
magisterskie stacjonarne
magisterskie niestacjonarne
Zawód położnej jest zawodem samodzielnym z bogatą historią i tradycjami zawodowymi, wymagającymi ciągłego i ustawicznego kształcenia. Wykonywanie zawodu położnej polega na udzielaniu przez osobę posiadającą wymagane kwalifikacje, potwierdzone odpowiednimi dokumentami, świadczeń zdrowotnych, pielęgnacyjnych, zapobiegawczych, diagnostycznych, leczniczych, rehabilitacyjnych oraz promocji zdrowia w zakresie opieki nad kobietą w różnych okresach jej życia, kobietą ciężarną, rodzącą i położnicą, noworodkiem, niemowlęciem do 42 dnia życia oraz rodziną.
Położnictwo jest najdawniejszą dziedziną uprawiania medycyny. Zawód położnej ma już tysiące lat – jego początki sięgają czasów starożytnych i jest on zarówno sztuką, jak i nauką.Od zarania dziejów położna uczestniczyła w cudzie narodzin, którego nie da się porównać do niczego innego.
Położna to zawód szczególnego zaufania społecznego, zawód gdzie obok wiedzy, umiejętności i wykształcenia, niezbędna jest pasja i powołanie.
To zawód w wykonywaniu, którego dotyka się tajemnicy życia, i który niesie w swoim powołaniu pomoc w najważniejszej chwili – momencie narodzin i rozwoju nowego życia. Położna „stoi na straży” zdrowia zarówno kobiety jak i jej dziecka – to bardzo odpowiedzialne zadanie, zwłaszcza, że ten zawód wiąże się często z koniecznością samodzielnego podejmowania decyzji, wspieranych aktami prawnymi.
RATOWNICTWO MEDYCZNE
licencjackie stacjonarne
licencjackie niestacjonarne
Studia na kierunku Ratownictwo Medyczne to ścieżka zawodowego rozwoju dla osób chcących ratować ludzkie życie i zdrowe w chwili wypadków i zachorowań, a także przygotowanie do samodzielnego wykonywania medycznych czynności ratunkowych w jednostkach systemu ratowniczego.
Celem kształcenia na kierunku Ratownictwo Medyczne jest przygotowanie kompetentnego pracownika jednostek ratownictwa medycznego. Ratownik medyczny zgodnie z obowiązującą Ustawą o Państwowym Ratownictwie Medycznym uzyskał nowe uprawnienia w hierarchii zawodów medycznych. Obecnie to zawód, który łączy w sobie niesienie pomocy z wysokimi kwalifikacjami zawodowymi.
Studia licencjackie stacjonarne i niestacjonarne trwają 6 semestrów. Studia w trybie stacjonarnym odbywają się od poniedziałku do piątku. Studia niestacjonarne odbywają się w systemie weekendowym (sobota, niedziela).
INSTYTUT KSZTAŁCENIA PODYPLOMOWEGO KADR MEDYCZNYCH
Instytut Kształcenia Podyplomowego Kadr Medycznych jest ogólnouczelnianą jednostką organizacyjną koordynującą nauczanie podyplomowe w WUMed. Koordynacja ta obejmuje studia podyplomowe, kursy i szkolenia specjalizacyjne dla absolwentów wszystkich kierunków studiów pierwszego i drugiego stopnia nauczania.
Corocznie przyjmujemy zgłoszenia powstających studiów podyplomowych, kursów i szkoleń specjalizacyjnych. W celu realizacji swoich zadań, współpracujemy z Naszą Uczelnią i Uczelniami Partnerskimi w kraju i za granicą. Współpracujemy także z instytucjami zewnętrznymi, zajmującymi się podnoszeniem kwalifikacji zawodowych pracowników branży medycznej. Współdziałamy z Centrum Medycznym Kształcenia Podyplomowego w Warszawie, Okręgową Izbą Lekarską, Okręgową Izbą Pielęgniarek i Położnych, Okręgową Izbą Aptekarską oraz Krajową Izbą Diagnostów Laboratoryjnych. Nasza Oferta:
- Kursy kwalifikacyjne, specjalistyczne, szkolenia specjalizacyjne dla pielęgniarek i położnych
- Kursy i szkolenia dla ratowników medycznych.
- Kursy i szkolenia specjalistyczne dla fizjoterapeutów
KURSY SPECJALISTYCZNE
- Suplementy diety, nutrikosmetyki i kosmetyki ekologiczne
- Szkolenie dla samorządowców
- Ustawa o ochronie informacji niejawnych jako narzędzie bezpieczeństwa informacji w nowoczesnym przedsiębiorstwie
- Wywiad gospodarczy w zarządzaniu współczesnym przedsiębiorstwem
- Kurs dla kierowników i pracowników kancelarii tajnych
- Kurs dla pełnomocników do spraw ochrony informacji niejawnych
- Bezpieczeństwo teleinformatyczne
- Bezpieczeństwo przemysłowe
KURSY JĘZYKOWE
Świadczeniem usług językowych zajmujemy się od 19 lat. W tym czasie stworzyliśmy stabilny i kompetentny zespół lektorów, legitymujących się nie tylko dyplomami filologów, ale również doświadczeniem metodycznym, uprawnieniami egzaminatorów, a także specjalizacjami w określonych dziedzinach. Uczymy języków obcych na kursach dostosowanych do oczekiwań i profilu zawodowego uczestników.
PROPONUJEMY SZEROKĄ GAMĘ USŁUG JĘZYKOWYCH, DO KTÓRYCH NALEŻĄ:
- audyt potrzeb firmy w zakresie kompetencji językowych;
- organizacja szkoleń językowych w firmach i instytucjach na terenie Warszawy;
- kursy w naszej siedzibie przy ul. Bobrowieckiej 9;
- wyjazdowe kursy w kraju i za granicą (również w ramach wyjazdów integracyjnych)
- tłumaczenia pisemne (przysięgłe i zwykłe).
PROWADZIMY NAUKĘ NASTĘPUJĄCYCH JĘZYKÓW
- angielskiego,
- francuskiego,
- niemieckiego,
- włoskiego,
- rosyjskiego,
- japońskiego,
- chińskiego.
KURSY INFORMATYCZNE
- KURS HTML5 CSS JAVASCRIPT
Opłaty
* - jednorazowa opłata kwalifikacyjna wnoszona przez Kandydata na konto bankowe Uczelni; zawiera koszt wystawienie legitymacji studenckiej.
** - opłata za semest nauki.
*** - opłata miesięczna.
Tylko 4 kroki, aby zostać studentem WUMed
- Wybierz kierunek i tryb studiów
Możesz studiować stacjonarnie i niestacjonarnie - Wypełnij ankietę zgłoszeniową
Skontaktujemy się z Tobą w celu potwierdzenia zgłoszenia - Złóż wymagane dokumenty i opłać wpisowe
Dostarcz nam oryginał lub odpis świadectwa dojrzałości, 2 kolorowe fotografie w formie papierowej (jak do dowodu osobistego) oraz w wersji elektronicznej - wymiary 20 x 25mm; rozdzielczośc 300dpi, kserokopię dowodu osobistego oraz potwierdzenie przelewu opłaty kwalifikacyjnej - Odbierz indeks
Indeks otrzymasz podczas uroczystej inauguracji roku akademickiego
ELEKTRORADIOLOGIA
LICENCJACKIE STACJONARNE
LICENCJACKIE NIESTACJONARNE
MAGISTERSKIE STACJONARNE
MAGISTERSKIE NIESTACJONARNE
DIETETYKA
LICENCJACKIE STACJONARNE
LICENCJACKIE NIESTACJONARNE
MAGISTERSKIE STACJONARNE
MAGISTERSKIE NIESTACJONARNE
FIZJOTERAPIA
MAGISTERSKIE STACJONARNE
MAGISTERSKIE NIESTACJONARNE
INFORMATYKA
INŻYNIERSKIE STACJONARNE
INŻYNIERSKIE NIESTACJONARNE
KOSMETOLOGIA
LICENCJACKIE STACJONARNE
LICENCJACKIE NIESTACJONARNE
MAGISTERSKIE STACJONARNE
MAGISTERSKIE NIESTACJONARNE
PIELĘGNIARSTWO
LICENCJACKIE STACJONARNE
MAGISTERSKIE STACJONARNE
MAGISTERSKIE NIESTACJONARNE
POŁOŻNICTWO
LICENCJACKIE STACJONARNE
MAGISTERSKIE STACJONARNE
MAGISTERSKIE NIESTACJONARNE
RATOWNICTWO MEDYCZNE
LICENCJACKIE STACJONARNE
LICENCJACKIE NIESTACJONARNE
Kierunki wykładane na uczelni:
administracja | Licencjat Stacjonarny Niestacjonarny |
dietetyka | Licencjat Stacjonarny Niestacjonarny | II stopnia Stacjonarny Niestacjonarny |
elektroradiologia | I stopnia Stacjonarny Niestacjonarny | II stopnia Stacjonarny Niestacjonarny |
fizjoterapia | Magister Stacjonarny Niestacjonarny |
informatyka | Inżynier Stacjonarny Niestacjonarny |
kosmetologia | Licencjat Stacjonarny Niestacjonarny | II stopnia Stacjonarny Niestacjonarny |
pielęgniarstwo | Licencjat Stacjonarny | II stopnia Stacjonarny Niestacjonarny |
położnictwo | I stopnia Stacjonarny |
ratownictwo medyczne | I stopnia Stacjonarny Niestacjonarny |
Główny adres uczelni
- Warszawska Uczelnia Medyczna im. Tadeusza Koźluka WUMed
ul. Bobrowiecka 9, 00-728 Warszawa - Telefon: 22 559 21 05, 22 559 21 06
- Email: rekrutacja@wumed.edu.pl
- Strona: http://wumed.edu.pl
Zapisy na studia - Biuro Rekrutacji
Budynek A, I piętro, pok. Ap-110
Studia stacjonarne i niestacjonarne:
T: 22 559 21 05,
T: 22 559 21 06,
T: 22 559 22 39.
E: rekrutacja@wumed.edu.pl
Studia podyplomowe:
T: 22 559 22 39
E: podyplomowe@wumed.edu.pl
Godziny pracy biura:
poniedziałki - czwartki: 9:00 - 15:00
soboty zjazdowe (sprawdź w kalendarium): 8:00 - 13:00
niedziele zajdowe (sprawdź w kalendarium): 9:00 - 12:00
Dziekanat
Budynek A, I piętro, pok. Ap-110
T: 22 559 21 05, 22 559 21 06, 22 559 22 72
E: akossowska@wumed.edu.pl
E: beatapalewska@wumed.edu.pl
E: ibogacka@wumed.edu.pl
Dziekanat czynny:
poniedziałki - czwartki: 9:00 - 15:00
soboty zjazdowe (sprawdź w kalendarium): 8:00 - 13:00
niedziele zajdowe (sprawdź w kalendarium): 9:00 - 12:00
Referat Spraw Studenckich
Budynek A, I piętro, pok. ABL-12
T: 22 559 22 35
E: dozimek@wumed.edu.pl
Godziny pracy Referatu Spraw Studenckich:
poniedziałki - czwartki: 9:00 - 16:00
I sobota zjazdowa w miesiącu studiów niestacjonarnych (sprawdź w kalendarium): 9:00 - 12:00
Jak do nas trafić
Powiązane artykuły
Kurs to za mało!
Wybierając kosmetologa należy sprawdzić, czy ma ukończone studia na tym kierunku. To podstawa.
czytaj dalejJuż czwarty rok z rzędu ratownicy medyczni w czołówce najbardziej poważanych przez Polaków, zawodów!
Aż 83 proc. respondentów uważa ratowników za najbardziej godnych zaufania.
czytaj dalejDietetyk tylko po studiach?
Trwają prace nad projektem ustawy regulującej zawód dietetyka.
czytaj dalej