KOROZJA
studia inżynierskie prowadzone w trybie stacjonarnym
WYDZIAŁ CHEMICZNY
Korozja, jako zjawisko degradacji materiałów, przede wszystkim konstrukcyjnych, przynosi ogromne straty gospodarce światowej. W roku 2010 szacowano, że straty te w skali światowej wynoszą 1000-1500 USD na mieszkańca, co w skali Polski oznaczało około ¼ zadłużenia zagranicznego (na mieszkańca).
Dlatego też walka z różnymi formami korozji jest priorytetem we wszystkich dziedzinach gospodarki, a nawet w zakresie kultury i sztuki (muzealnictwo, archeologia, zabytkowe obiekty architektoniczne).
Kierunek „Korozja” jest koordynowany i w znacznej mierze prowadzony przez pracowników jednej z najlepszych katedr, o osiągnięciach teoretycznych i praktycznych uznawanych na całym świecie. Zapoznasz się z najnowocześniejszymi technikami ochrony przed korozją oraz metodami jej badania. Możliwe będzie także uzyskanie szerokich umiejętności praktycznych, które w znacznym stopniu ułatwią Ci znalezienie pracy.
ARGUMENTY ZA:
- zdobyta wiedza pozwoli na wdrożenie opracowanych przez ciebie metod mających na celu ochronę wielu obiektów
- możliwość pracy w wielu gałęziach przemysłu i w muzealnictwie
- praca w małych grupach, która umożliwia indywidualne podejście do studentów
PRAKTYKI, WSPÓŁPRACA Z FIRMAMI:
- KGHM Polska Miedź S.A.
- Grupa LOTOS S.A.
- PKN Orlen S.A.
- JOTUN S.A.
- Remontowa S.A.
PERSPEKTYWY ZAWODOWE:
- przemysł stoczniowy i morski
- przemysł petrochemiczny
- przemysł farmaceutyczny i spożywczy
- przemysł wydobywczy i przetwórczy
- wszystkie inne dziedziny przemysłu
- muzealnictwo
CIEKAWOSTKA:
W trakcie studiów masz możliwość ukończenia specjalistycznych kursów. Jednym z najczęściej wybieranych jest „Kurs inspektorów powłok malarskich”. Certyfikat ukończenia dostaniesz dopiero po zakończeniu studiów, ale niejeden pracodawca udowodni, że czekanie się opłaca.