Socjologia
dostarcza narzędzi rozumienia i interpretacji zjawisk społecznych oraz skutecznego działania w zmieniającej się rzeczywistości.
Oferuje wiedzę, kompetencje i umiejętności przydatne w badaniach i analizach społecznych, w wielu dziedzinach życia społecznego i w wielu instytucjach: w biznesie, administracji, organizacjach pozarządowych, w agencjach badania opinii marketingowych, rekrutacyjnych, public relations i reklamy.
Kierunek ten adresowany jest do osób zainteresowanych: społeczeństwem, kulturą, procesami społecznymi, komunikacją, mediami, polityką oraz nabywaniem umiejętności praktycznych w realizowaniu badań społecznych.
Atuty kierunku:
- Wykwalifikowana kadra: autorytety naukowe, specjaliści, doświadczeni praktycy.
- Program studiów odpowiada na zapotrzebowanie rynku pracy w Polsce i zagranicą.
- Dzięki starannie zaplanowanemu systemowi praktyk zawodowych, student ma okazję nabyć nową wiedzę, umiejętności, kontakty zawodowe oraz perspektywę zatrudnienia w partnerskich instytucjach, firmach i organizacjach.
Studia pierwszego stopnia
Trzyletnie studia zawodowe kończą się otrzymaniem tytułu licencjata socjologii. Po ukończeniu studiów I stopnia możliwa jest kontynuacja edukacji w APS na tym samym kierunku na dwuletnich studiach II stopnia (magisterskich). Oferujemy profesjonalnie przygotowany program studiów, realizowany przez wielu wybitnych specjalistów. Absolwent studiów socjologicznych posiadać będzie orientację w teoretycznym i metodologicznym dorobku dyscypliny, umiejętność łączenia teorii z praktyką badawczą i kompetencjami praktycznymi, diagnozowania i kreatywnego rozwiązywania problemów społecznych, wspierania osób i grup społecznych potrzebujących pomocy.
Studia drugiego stopnia
Dwuletnie studia kończą się uzyskaniem tytułu magistra socjologii. O przyjęcie na studia II stopnia mogą ubiegać się kandydaci posiadający dyplom licencjata lub magistra – po każdym kierunku studiów. Oferujemy ciekawy program kształcenia umożliwiający zdobycie pogłębionej, aktualnej wiedzy z zakresu socjologii realizowany przez wybitnych specjalistów w swoich dziedzinach. Absolwent studiów socjologicznych będzie posiadać dobrą orientację w teoretycznym i metodologicznym dorobku dyscypliny, pozwalającą dostrzegać, rozumieć, wyjaśniać i przeciwdziałać aktualnie istniejącym problemom społecznym. Nacisk na łączenie wiedzy teoretycznej i kompetencji praktycznych umożliwi absolwentom socjologii elastyczne przystosowywanie się do wymagań zmieniającego się i wymagającego rynku pracy. Studenci kierunku Socjologia II stopnia mogą wybierać spośród dwu specjalności: Socjologia polityki i problemów społecznych i Socjologia mediów. Wybór specjalności następuje na pierwszym roku studiów.
Powiązane kierunki
Najbogatsza w kraju oferta na kierunku PEDAGOGIKA SPECJALNA
Akademia Pedagogiki Specjalnej im. Marii Grzegorzewskiej (APS) w Warszawie ZAPRASZA
czytaj dalejPedagogika zdolności i informatyki
Kierunek Pedagogika zdolności i informatyki przygotowuje do pracy pedagogicznej z uczniem zdolnym oraz do prowadzenia zajęć informatycznych.
czytaj dalej