Informator o Szkołach Wyższych, Policealnych i Językowych

Uniwersytet Wrocławski

Uniwersytet Wrocławski

Rok założenia: 1702 | Rektor: prof. dr hab. Marek Bojarski

przejdź do spisu treści
Uniwersytet Wrocławski to jedna z najstarszych uczelni Europy Środkowej,
działająca nieprzerwanie od 1702 r.

Jest to 10-wydziałowa uczelnia, łącząca w sobie dziedzictwo historii Śląska oraz spuściznę kultury austriackiej, pruskiej, czeskiej i polskiej, kontynuuje też tradycje polskich uniwersytetów we Lwowie i Wilnie.

Społeczność akademicka Uniwersytetu Wrocławskiego jest jak małe miasto. Mamy 26 tysięcy studentów, 2 tysiące nauczycieli akademickich, 172 profesorów zwyczajnych, 61 profesorów nadzwyczajnych z tytułem, 231 profesorów nadzwyczajnych bez tytułów, około 1400 studentów obcokrajowców. UWr to blisko 50 budynków ulokowanych w kilku kampusach.

Są to zarówno budynki zabytkowe znajdujące się na szlakach turystycznych Wrocławia (m.in. gmach główny, gmachy Wydziału Filologicznego), jak i budynki bardzo nowoczesne (np. kompleks edukacyjno-badawczy biotechnologii i nowy gmach biblioteki – oba w Kampusie Grunwaldzkim). UWr to publiczna szkoła wyższa od wielu lat znajdująca się w czołówce polskich uczelni. W ogólnopolskich rankingach uczelni UWr zajmuje bardzo wysokie miejsce wśród uniwersytetów (IV miejsce w 2018 r.).

W ofercie edukacyjnej znajduje się aż 70 różnych kierunków studiów, w tym:

STUDIA W JĘZYKU POLSKIM
  • ponad 60 kierunków studiów I stopnia licencjackich
  • 3 kierunki studiów I stopnia inżynierskich
  • 2 kierunki studiów jednolitych magisterskich
  • ponad 50 kierunków studiów II stopnia magisterskich 

W ramach tych kierunków oferujemy ok. 230 specjalności i specjalizacji do wyboru w trakcie studiów.  Kształcenie – w zależności od kierunku – odbywa się w formie stacjonarnej i niestacjonarnej.

Wśród nowych kierunków znalazły się:

  • chemia i toksykologia sądowa (II stopnia stacjonarne),
  • chemia medyczna (II stopnia stacjonarne),
  • inżynieria geologiczna (II stopnia stacjonarne),
  • zarządzanie projektami społecznymi (II stopnia stacjonarne i zaoczne),
  • filologia ukraińska z językiem angielskim (I i II stopnia stacjonarne)
STUDIA W JĘZYKU ANGIELSKIM
  • blisko 30 programów (kierunków i specjalności)

PONADTO W OFERCIE:

  • około 60 rodzajów studiów podyplomowych

Kształcimy w obszarze studiów przyrodniczych, ścisłych i technicznych, humanistycznych, prawnych i społecznych, filologicznych.

Zasady rekrutacji, harmonogramy, potrzebne kontakty znajdują się w serwisie
 www.rekrutacja.uni.wroc.pl

Informacje dotyczące zasad rekrutacji na studia w języku polskim
oraz rekrutacja cudzoziemców na studia w języku polskim
DZIAŁ NAUCZANIA pl. Uniwersytecki 1 (gmach główny, pok. 238) 50-137 Wrocław
poniedziałek–piątek 10.00–15.00 
tel. +48 71 343 01 43, +48 71 375 22 37, +48 71 375 22 55
 rekrutacja@uwr.edu.pl

Informacje o ofercie studiów w języku angielskim oraz rekrutacja cudzoziemców na studia w języku angielskim 
BIURO WSPÓŁPRACY MIĘDZYNARODOWEJ (INTERNATIONAL OFFICE) pl. Uniwersytecki 1 (gmach główny, pok. 36) 50-137 Wrocław
poniedziałek–piątek 10.00–15.00 (środa nieczynne)
tel. +48 71 375 28 77 international@uwr.edu.pl

Informacje dotyczące zasad studiowania
DZIEKANATY I INSTYTUTY POSZCZEGÓLNYCH WYDZIAŁÓW,
kontakty na stronie www.uni.wroc.pl

przejdź do spisu treści

DLACZEGO STUDIA NA UWR?


Co roku zajmujemy wysokie miejsca w ogólnopolskich rankingach (4. uniwersytet w kraju wg Perspektyw 2018). Działamy od 1702 roku i jesteśmy jedną z najstarszych uczelni Europy Środkowej. Bazujemy na dziedzictwie historycznym Śląska oraz spuściźnie kultury austriackiej, pruskiej, czeskiej i polskiej, kontynuując także tradycje polskich uniwersytetów we Lwowie i Wilnie.

Zatrudniamy najlepszych specjalistów – prawie 2000 naukowców, w tym ponad 460 profesorów, także z zagranicznych ośrodków akademickich. Mamy prawie 300 zakładów naukowych, ponad 20 laboratoriów i 160 pracowni. Działamy jak małe miasto – nasza społeczność akademicka liczy 30 tys. osób. Kształci się u nas ponad 25 000 studentów i blisko 1500 doktorantów. Na aż 10 wydziałach znajdziesz u nas szeroki zakres różnorodnych dziedzin nauki – od humanistycznych, prawnych i społecznych, po biologiczne, chemiczne i geograficzne, aż po matematyczne, informatyczne czy astronomiczne (sprawdź listę kierunków).

Jesteśmy 3. polską uczelnią najchętniej wybieraną przez zagranicznych studentów, a to znaczy, że na UWr będziesz mógł spotkać studentów z różnych zakątków świata – w końcu Wrocław to miasto spotkań! Oprócz tego zajmujemy czołowe miejsce wśród polskich uczelni pod względem liczby studentów wyjeżdżających za granicę. Jako jedyni w Polsce należymy do ogólnoświatowej sieci wymiany ISEP, dzięki której nasi studenci wyjeżdżają do USA na roczne stypendia naukowe.

Pomagamy w wejściu na rynek pracy – specjalnie do tego celu stworzyliśmy Biuro Karier UWr. Jego pracownicy są profesjonalnymi doradcami kariery. Oferują m.in. konsultacje zawodowe, szkolenia i ciekawe oferty pracy i stażu. Dużą popularnością cieszą się organizowane przez nich warsztaty, programy mentoringowe oraz targi pracy.

UWr to szansa na spotkanie ciekawych ludzi i realizację swoich pasji. Rozwijaj się w kołach naukowych (zobacz listę 170 kół), w sekcjach sportowych AZS, w organizacjach studenckich, a także jako wolontariusz, chórzysta czy tancerz. Z UWr zwiedzisz świat, zdobędziesz cenne doświadczenia, nagrody i medale, a co najważniejsze – przeżyjesz niezapomniane przygody z ludźmi takimi jak Ty, czyli z mnóstwem energii i głowami pełnymi pomysłów.

Mieścimy się w blisko 50 budynkach w kilku kampusach. Nasi studenci uczą się zarówno w obiektach zabytkowych (gmach główny czy gmachy Wydziału Filologicznego), jak i nowoczesnych (kompleks edukacyjno-badawczy Wydziału Biotechnologii lub nowy gmach Biblioteki Uniwersyteckiej).

Czy wiesz, że zbiory Biblioteki Uniwersyteckiej zajmują 100 km bieżących półek? To odległość z Wrocławia do Opola!  A to nie wszystko, bo rocznie przybywa ich nawet 1 km bieżący. BUWr to 4 miliony woluminów, największy w Polsce i trzeci co do wielkości w Europie zbiór starych druków oraz największa w kraju kolekcja średniowiecznych rękopisów (pochodzących nawet z V wieku).

Nie wyobrażasz sobie życia bez sportu? A może w-f był dla ciebie zmorą w szkole? Na UWr każdy znajdzie coś dla siebie. Proponujemy prawie 40 dyscyplin sportowych. Od szachów i ćwiczeń relaksacyjnych, po sporty zespołowe, aerobik lub karate, aż do pływania, wioślarstwa, squasha, a nawet jeździectwa czy narciarstwa biegowego.

Na UWr będziesz mógł uczyć się 6 najpopularniejszych języków nowożytnych, a zainteresowanym oferujemy dodatkowo naukę języka chińskiego, innych języków orientalnych i antycznych, a także języka litewskiego.

Kochasz przyrodę? W tygodniu odwiedź nasz uniwersytecki Ogród Botaniczny, nazywany zieloną oazą w sercu Wrocławia, a w weekend – wybierz się na wycieczkę do Arboretum w Wojsławicach. Choć są to przede wszystkim ośrodki naukowe i dydaktyczne, pełnią także funkcje rekreacyjne, a naszym studentom udostępniamy je bezpłatnie.

Ponad trzy wieki pracy naukowej pozostawiły po sobie ślady – odkryj je w ciekawych uczelnianych muzeach! Do dyspozycji studentów i turystów oddajemy: Muzeum Uniwersytetu Wrocławskiego z Wieżą Matematyczną, Muzeum Człowieka, Muzeum Przyrodnicze, Muzeum Geologiczne oraz Muzeum Mineralogiczne.

Zapraszamy do odwiedzenia naszej strony głównej oraz profili na Facebooku, Instagramie i Snapchacie.

Do zobaczenia na UWr!

przejdź do spisu treści

Wydziały


Studia na naszej uczelni odbywają się na 10 wydziałach i w 2 jednostkach międzywydziałowych.

Wydział Biotechnologii
najmniejszy na UWr, ale w ocenie MNiSW – jeden z najlepszych w Polsce. Prowadzi są tu badania m.in. nad genetycznie modyfikowanymi organizmami, a także tworzy się unikalne przeciwbakteryjne opatrunki z lnu. Studenci uczą się tu w najnowocześniejszych laboratoriach.


Wydział Chemii
od lat kształci specjalistów na potrzeby nauki i przemysłu, a zatrudnieni tutaj naukowcy realizują przełomowe projekty z partnerami z całego świata. Od lat uznawany jest za czołowy ośrodek badań chemicznych w Polsce.


Wydział Filologiczny
jest jednym z największych i najbardziej różnorodnych na UWr. Prowadzi się tu badania m.in. nad komunikacją, humanistyką cyfrową oraz prostą polszczyzną. Kształcą się tu przyszli poloniści, dziennikarze, bibliotekarze i tłumacze wielu języków obcych – humaniści o szerokich horyzontach, a przy tym specjaliści w swoich dziedzinach.


Wydział Fizyki i Astronomii
łączy dynamiczność i nowoczesność z długoletnią tradycją. Należy do najlepszych wydziałów fizycznych w Polsce. Kształci absolwentów przygotowanych do wyzwań współczesnego rynku pracy. Według statystyk przypadki bezrobocia wśród absolwentów są niezmiernie rzadkie, a zarobki fizyków znacznie przewyższają średnią krajową.


Wydział Matematyki i Informatyki
odgrywa ważną rolę w międzynarodowym życiu naukowym i należy do ścisłej czołówki krajowej. Pracownicy i studenci regularnie odnoszą spektakularne sukcesy na arenie międzynarodowej. W ostatnim czasie najwięcej medali i nagród przywożą informatycy, dla których programowanie czy budowa marsjańskich łazików nie mają tajemnic.


Wydział Nauk Biologicznych
zmienia się wraz z dynamicznym rozwojem nauk biologicznych na świecie, stawiając czoło kolejnym wyzwaniom. Dzięki temu oferta dydaktyczna jest coraz bogatsza. Do wydziału należy m.in. Ogród Botaniczny we Wrocławiu i Arboretum Wojsławice w Niemczy oraz dwie stacje: ekologiczna w Karpaczu i ornitologiczna w Rudzie Milickiej.


Wydział Nauk Historycznych i Pedagogicznych
wyróżnia się doświadczoną kadrą naukową oraz bogatą i zróżnicowaną ofertą studiów – prężnie rozwijane są tu m.in. następujące nauki: psychologia, kulturoznawstwo, archeologia, historia, historia sztuki i muzykologia.

Wydział Nauk o Ziemi i Kształtowania Środowiska
proponuje swoim studentom wyjątkowe połączenie wiedzy i badań terenowych. Posiada znakomitą kadrę naukową, która z jednej strony działa na rzecz rozwoju regionu i społeczeństwa, a z drugiej – kształci absolwentów doskonale przygotowanych do wyzwań przyszłej pracy.


Wydział Nauk Społecznych
należy do najpopularniejszych na UWr. Od lat czujnie reaguje na wyzwania rynku pracy, otwierając nowe kierunki studiów, w tym także w języku angielskim. Kształci studentów w zakresie m.in. politologii, socjologii, filozofii, europeistyki oraz bezpieczeństwa narodowego.


Wydział Prawa, Administracji i Ekonomii
od lat należy do najlepszych w Polsce. Posiada nowoczesne obiekty i dobrze wyposażone sale wykładowe. Prowadzi się tu unikatowe badania m.in. nad technologiami VR czy kryminologią


Kolegium Międzyobszarowych Studiów Indywidualnych
na zasadzie relacji mistrz-uczeń kształci się tu ambitnych młodych ludzi, których zainteresowania wybiegają poza ramy konkretnych dziedzin naukowych.


Międzywydziałowe Studium Ochrony Środowiska
opiera się na współpracy Wydziału Nauk Biologicznych oraz Wydziału Nauk o Ziemi i Kształtowania Środowiska.


przejdź do spisu treści

A-F  Kierunki studiów 2020/2021

ADMINISTRACJA 

Kierunek studiów: ADMINISTRACJA 
Poziom kształcenia: studia pierwszego stopnia (3-letnie licencjackie)
Profil kształcenia: ogólnoakademicki
Forma studiów: stacjonarna
Jednostka prowadząca: Wydział Prawa, Administracji i Ekonomii

Kierunek studiów: ADMINISTRACJA 
Poziom kształcenia: studia pierwszego stopnia (3-letnie licencjackie)
Profil kształcenia: ogólnoakademicki
Forma studiów: niestacjonarna zaoczna
Jednostka prowadząca: Wydział Prawa, Administracji i Ekonomii

Kierunek studiów: ADMINISTRACJA
Poziom kształcenia: studia drugiego stopnia (2-letnie magisterskie)
Profil kształcenia: ogólnoakademicki
Forma studiów: stacjonarna
Jednostka prowadząca: Wydział Prawa, Administracji i Ekonomii

Kierunek studiów: ADMINISTRACJA 
Poziom kształcenia: studia drugiego stopnia (2-letnie magisterskie)
Profil kształcenia: ogólnoakademicki
Forma studiów: niestacjonarna zaoczna
Jednostka prowadząca: Wydział Prawa, Administracji i Ekonomii

ANGLISTYKA

Kierunek studiów: ANGLISTYKA
Poziom kształcenia: studia pierwszego stopnia (3-letnie licencjackie)
Profil kształcenia: ogólnoakademicki
Forma studiów: stacjonarna
Jednostka prowadząca: Wydział Filologiczny

Kierunek studiów: ANGLISTYKA
Poziom kształcenia: studia pierwszego stopnia (3-letnie licencjackie)
Profil kształcenia: ogólnoakademicki
Forma studiów: niestacjonarna zaoczna
Jednostka prowadząca: Wydział Filologiczny

Kierunek studiów: ANGLISTYKA
Poziom kształcenia: studia drugiego stopnia (2-letnie magisterskie)
Profil kształcenia: ogólnoakademicki
Forma studiów: stacjonarna
Jednostka prowadząca: Wydział Filologiczny

Kierunek studiów: ANGLISTYKA
Specjalność:  Empirical and Theoretical Linguistics
Poziom kształcenia: studia drugiego stopnia w języku angielskim (2-letnie magisterskie)
Profil kształcenia: ogólnoakademicki
Forma studiów: stacjonarna
Jednostka prowadząca: Wydział Filologiczny

Kierunek studiów: ANGLISTYKA
Poziom kształcenia: studia drugiego stopnia (2-letnie magisterskie)
Profil kształcenia: ogólnoakademicki
Forma studiów: niestacjonarna zaoczna
Jednostka prowadząca: Wydział Filologiczny

ANTROPOLOGIA LITERATURY, TEATRU I FILMU

Kierunek studiów: ANTROPOLOGIA LITERATURY, TEATRU I FILMU
Poziom kształcenia: studia drugiego stopnia (2-letnie magisterskie)
Profil kształcenia: ogólnoakademicki
Forma studiów: stacjonarna
Jednostka prowadząca: Wydział Filologiczny

ARCHEOLOGIA

Kierunek studiów: ARCHEOLOGIA
Poziom kształcenia: studia pierwszego stopnia (3-letnie licencjackie)
Profil kształcenia: ogólnoakademicki
Forma studiów: stacjonarna
Jednostka prowadząca: Wydział Nauk Historycznych i Pedagogicznych

Kierunek studiów: ARCHEOLOGIA
Poziom kształcenia: studia drugiego stopnia (2-letnie magisterskie)
Profil kształcenia: ogólnoakademicki
Forma studiów: stacjonarna
Jednostka prowadząca: Wydział Nauk Historycznych i Pedagogicznych

ASTRONOMIA

Kierunek studiów: ASTRONOMIA
Poziom kształcenia: studia pierwszego stopnia (3-letnie licencjackie)
Profil kształcenia: ogólnoakademicki
Forma studiów: stacjonarna
Jednostka prowadząca: Wydział Fizyki i Astronomii

Kierunek studiów: ASTRONOMIA
Poziom kształcenia: studia drugiego stopnia (2-letnie magisterskie)
Profil kształcenia: ogólnoakademicki
Forma studiów: stacjonarna
Jednostka prowadząca: Wydział Fizyki i Astronomii

BACHELOR OF BUSINESS AND ADMINISTRATION

Kierunek studiów: BACHELOR OF BUSINESS AND ADMINISTRATION
Poziom kształcenia: studia pierwszego stopnia w języku angielskim (3-letnie licencjackie)
Profil kształcenia: ogólnoakademicki
Forma studiów: stacjonarna
Jednostka prowadząca: Wydział Prawa, Administracji i Ekonomii

BEZPIECZEŃSTWO MIĘDZYNARODOWE

Kierunek studiów: BEZPIECZEŃSTWO MIĘDZYNARODOWE
Poziom kształcenia: studia drugiego stopnia (2-letnie magisterskie)
Profil kształcenia: ogólnoakademicki
Forma studiów: stacjonarna
Jednostka prowadząca: Wydział Nauk Społecznych

Kierunek studiów: BEZPIECZEŃSTWO MIĘDZYNARODOWE
Poziom kształcenia: studia drugiego stopnia (2-letnie magisterskie)
Profil kształcenia: ogólnoakademicki
Forma studiów: niestacjonarna zaoczna
Jednostka prowadząca: Wydział Nauk Społecznych

BEZPIECZEŃSTWO NARODOWE

Kierunek studiów: BEZPIECZEŃSTWO NARODOWE
Poziom kształcenia: studia pierwszego stopnia (3-letnie licencjackie)
Profil kształcenia: ogólnoakademicki
Forma studiów: stacjonarna
Jednostka prowadząca: Wydział Nauk Społecznych

Kierunek studiów: BEZPIECZEŃSTWO NARODOWE
Poziom kształcenia: studia pierwszego stopnia (3-letnie licencjackie)
Profil kształcenia: ogólnoakademicki
Forma studiów: niestacjonarna zaoczna
Jednostka prowadząca: Wydział Nauk Społecznych

BIOLOGIA

Kierunek studiów: BIOLOGIA
Poziom kształcenia: studia pierwszego stopnia (3-letnie licencjackie)
Profil kształcenia: ogólnoakademicki
Forma studiów: stacjonarna
Jednostka prowadząca: Wydział Nauk Biologicznych

Kierunek studiów: BIOLOGIA
Poziom kształcenia: studia drugiego stopnia (2-letnie magisterskie)
Profil kształcenia: ogólnoakademicki
Forma studiów: stacjonarna
Jednostka prowadząca: Wydział Nauk Biologicznych

BIOLOGIA CZŁOWIEKA

Kierunek studiów: BIOLOGIA CZŁOWIEKA
Poziom kształcenia: studia pierwszego stopnia (3-letnie licencjackie)
Profil kształcenia: ogólnoakademicki
Forma studiów: stacjonarna
Jednostka prowadząca: Wydział Nauk Biologicznych

BIOTECHNOLOGIA

Kierunek studiów: BIOTECHNOLOGIA
Poziom kształcenia: studia pierwszego stopnia (3-letnie licencjackie)
Profil kształcenia: ogólnoakademicki
Forma studiów: stacjonarna
Jednostka prowadząca: Wydział Biotechnologii

Kierunek studiów: BIOTECHNOLOGIA
Poziom kształcenia: studia drugiego stopnia (2-letnie magisterskie)
Profil kształcenia: ogólnoakademicki
Forma studiów: stacjonarna
Jednostka prowadząca: Wydział Biotechnologii

BIOTECHNOLOGY

Kierunek studiów: BIOTECHNOLOGY
Poziom kształcenia: studia pierwszego stopnia w języku angielskim (3-letnie licencjackie)
Profil kształcenia: ogólnoakademicki
Forma studiów: stacjonarna
Jednostka prowadząca: Wydział Biotechnologii

CHEMIA

Kierunek studiów: CHEMIA
Poziom kształcenia: studia pierwszego stopnia (3-letnie licencjackie)
Profil kształcenia: ogólnoakademicki
Forma studiów: stacjonarna
Jednostka prowadząca: Wydział Chemii

Kierunek studiów: CHEMIA
Poziom kształcenia: studia drugiego stopnia (2-letnie magisterskie)
Profil kształcenia: ogólnoakademicki
Forma studiów: stacjonarna
Jednostka prowadząca: Wydział Chemii

Kierunek studiów: CHEMIA
Specjalność: Advanced synthesis in chemistry
Poziom kształcenia: studia drugiego stopnia w języku angielskim (2-letnie magisterskie)
Profil kształcenia: ogólnoakademicki
Forma studiów: stacjonarna
Jednostka prowadząca: Wydział Chemii

CHEMIA I TOKSYKOLOGIA SĄDOWA

Kierunek studiów: CHEMIA I TOKSYKOLOGIA SĄDOWA
Poziom kształcenia: studia pierwszego stopnia (3-letnie licencjackie)
Profil kształcenia: ogólnoakademicki
Forma studiów: stacjonarna
Jednostka prowadząca: Wydział Chemii

Kierunek studiów: CHEMIA I TOKSYKOLOGIA SĄDOWA
Poziom kształcenia: studia drugiego stopnia (2-letnie magisterskie)
Profil kształcenia: ogólnoakademicki
Forma studiów: stacjonarna
Jednostka prowadząca: Wydział Chemii

CHEMIA MEDYCZNA

Kierunek studiów: CHEMIA MEDYCZNA
Poziom kształcenia: studia pierwszego stopnia (3-letnie licencjackie)
Profil kształcenia: ogólnoakademicki
Forma studiów: stacjonarna
Jednostka prowadząca: Wydział Chemii

Kierunek studiów: CHEMIA MEDYCZNA
Poziom kształcenia: drugiego stopnia (2-letnie magisterskie)
Profil kształcenia: ogólnoakademicki
Forma studiów: stacjonarna
Jednostka prowadząca: Wydział Chemii

CHEMISTRY

Kierunek studiów: CHEMISTRY
Poziom kształcenia: studia pierwszego stopnia w języku angielskim (3-letnie licencjackie)
Profil kształcenia: ogólnoakademicki
Forma studiów: stacjonarna
Jednostka prowadząca: Wydział Chemii

CRIMINAL JUSTICE

Kierunek studiów: CRIMINAL JUSTICE
Poziom kształcenia: studia pierwszego stopnia w języku angielskim (3-letnie licencjackie)
Profil kształcenia: ogólnoakademicki
Forma studiów: stacjonarna
Jednostka prowadząca: Wydział Prawa, Administracji i Ekonomii

DATA SCIENCE

Kierunek studiów: DATA SCIENCE
Poziom kształcenia: studia drugiego stopnia w języku angielskim (2-letnie magisterskie)
Profil kształcenia: ogólnoakademicki
Forma studiów: stacjonarna
Jednostka prowadząca: Wydział Matematyki i Informatyki

DYPLOMACJA EUROPEJSKA

Kierunek studiów: DYPLOMACJA EUROPEJSKA
Poziom kształcenia: studia pierwszego stopnia (3-letnie licencjackie)
Profil kształcenia: ogólnoakademicki
Forma studiów: stacjonarna
Jednostka prowadząca: Wydział Nauk Społecznych

Kierunek studiów: DYPLOMACJA EUROPEJSKA
Poziom kształcenia: studia pierwszego stopnia (3-letnie licencjackie)
Profil kształcenia: ogólnoakademicki
Forma studiów: niestacjonarna zaoczna
Jednostka prowadząca: Wydział Nauk Społecznych

Kierunek studiów: DYPLOMACJA EUROPEJSKA
Poziom kształcenia: studia drugiego stopnia (2-letnie magisterskie)
Profil kształcenia: ogólnoakademicki
Forma studiów: stacjonarna
Jednostka prowadząca: Wydział Nauk Społecznych

Kierunek studiów: DYPLOMACJA EUROPEJSKA
Poziom kształcenia: studia drugiego stopnia (2-letnie magisterskie)
Profil kształcenia: ogólnoakademicki
Forma studiów: niestacjonarna zaoczna
Jednostka prowadząca: Wydział Nauk Społecznych

DZIEDZICTWO KULTURY MATERIALNEJ – OCHRONA, PROMOCJA, GOSPODAROWANIE

Kierunek studiów: DZIEDZICTWO KULTURY MATERIALNEJ – OCHRONA, PROMOCJA, GOSPODAROWANIE
Poziom kształcenia: studia pierwszego stopnia (3-letnie licencjackie)
Profil kształcenia: ogólnoakademicki
Forma studiów: stacjonarna
Jednostka prowadząca: Wydział Nauk Historycznych i Pedagogicznych

DZIENNIKARSTWO I KOMUNIKACJA SPOŁECZNA

Kierunek studiów: DZIENNIKARSTWO I KOMUNIKACJA SPOŁECZNA
Poziom kształcenia: studia pierwszego stopnia (3-letnie licencjackie)
Profil kształcenia: ogólnoakademicki
Forma studiów: stacjonarna
Jednostka prowadząca: Wydział Filologiczny

Kierunek studiów: DZIENNIKARSTWO I KOMUNIKACJA SPOŁECZNA 
Poziom kształcenia: studia pierwszego stopnia (3-letnie licencjackie)
Profil kształcenia: ogólnoakademicki
Forma studiów: niestacjonarna zaoczna
Jednostka prowadząca: Wydział Filologiczny

Kierunek studiów: DZIENNIKARSTWO I KOMUNIKACJA SPOŁECZNA
Poziom kształcenia: studia drugiego stopnia (2-letnie magisterskie)
Profil kształcenia: ogólnoakademicki
Forma studiów: stacjonarna
Jednostka prowadząca: Wydział Filologiczny

Kierunek studiów: DZIENNIKARSTWO I KOMUNIKACJA SPOŁECZNA 
Specjalność: Journalism and Social Communication 
Poziom kształcenia: studia drugiego stopnia w języku angielskim (2-letnie magisterskie)
Profil kształcenia: ogólnoakademicki
Forma studiów: stacjonarna
Jednostka prowadząca: Wydział Filologiczny

Kierunek studiów: DZIENNIKARSTWO I KOMUNIKACJA SPOŁECZNA 
Poziom kształcenia: studia drugiego stopnia (2-letnie magisterskie)
Profil kształcenia: ogólnoakademicki
Forma studiów: niestacjonarna zaoczna
Jednostka prowadząca: Wydział Filologiczny

Kierunek studiów: DZIENNIKARSTWO I KOMUNIKACJA SPOŁECZNA 
Specjalność: Journalism and Social Communication
Poziom kształcenia: studia drugiego stopnia w języku angielskim (2-letnie magisterskie)
Profil kształcenia: ogólnoakademicki
Forma studiów: niestacjonarna zaoczna
Jednostka prowadząca: Wydział Filologiczny

EKONOMIA

Kierunek studiów: EKONOMIA
Poziom kształcenia: studia pierwszego stopnia (3-letnie licencjackie)
Profil kształcenia: ogólnoakademicki
Forma studiów: stacjonarna
Jednostka prowadząca: Wydział Prawa, Administracji i Ekonomii

Kierunek studiów: EKONOMIA
Poziom kształcenia: studia pierwszego stopnia (3-letnie licencjackie)
Profil kształcenia: ogólnoakademicki
Forma studiów: niestacjonarna zaoczna
Jednostka prowadząca: Wydział Prawa, Administracji i Ekonomii

Kierunek studiów: EKONOMIA
Poziom kształcenia: studia drugiego stopnia (2-letnie magisterskie)
Profil kształcenia: ogólnoakademicki
Forma studiów: stacjonarna
Jednostka prowadząca: Wydział Prawa, Administracji i Ekonomii

Kierunek studiów: EKONOMIA
Poziom kształcenia: studia drugiego stopnia (2-letnie magisterskie)
Profil kształcenia: ogólnoakademicki
Forma studiów: niestacjonarna zaoczna
Jednostka prowadząca: Wydział Prawa, Administracji i Ekonomii

ETNOLOGIA I ANTROPOLOGIA KULTUROWA

Kierunek studiów: ETNOLOGIA I ANTROPOLOGIA KULTUROWA
Poziom kształcenia: studia pierwszego stopnia (3-letnie licencjackie)
Profil kształcenia: ogólnoakademicki
Forma studiów: stacjonarna
Jednostka prowadząca: Wydział Nauk Historycznych i Pedagogicznych

Kierunek studiów: ETNOLOGIA I ANTROPOLOGIA KULTUROWA
Poziom kształcenia: studia drugiego stopnia (2-letnie magisterskie)
Profil kształcenia: ogólnoakademicki
Forma studiów: stacjonarna
Jednostka prowadząca: Wydział Nauk Historycznych i Pedagogicznych

EUROPEAN CULTURES

Kierunek studiów: EUROPEAN CULTURES
Poziom kształcenia: studia pierwszego stopnia w języku angielskim (3-letnie licencjackie)
Profil kształcenia: ogólnoakademicki
Forma studiów: stacjonarna
Jednostka prowadząca: Wydział Nauk Historycznych i Pedagogicznych

EUROPEISTYKA

Kierunek studiów: EUROPEISTYKA
Poziom kształcenia: studia pierwszego stopnia (3-letnie licencjackie)
Profil kształcenia: ogólnoakademicki
Forma studiów: stacjonarna
Jednostka prowadząca: Wydział Nauk Społecznych

Kierunek studiów: EUROPEISTYKA
Poziom kształcenia: studia pierwszego stopnia (3-letnie licencjackie)
Profil kształcenia: ogólnoakademicki
Forma studiów: niestacjonarna zaoczna
Jednostka prowadząca: Wydział Nauk Społecznych

Kierunek studiów: EUROPEISTYKA
Poziom kształcenia: studia drugiego stopnia (2-letnie magisterskie)
Profil kształcenia: ogólnoakademicki
Forma studiów: stacjonarna
Jednostka prowadząca: Wydział Nauk Społecznych

Kierunek studiów: EUROPEISTYKA
Specjalność: EU Regional Policy
Poziom kształcenia: studia drugiego stopnia w języku angielskim (2-letnie magisterskie)
Profil kształcenia: ogólnoakademicki
Forma studiów: stacjonarna
Jednostka prowadząca: Wydział Nauk Społecznych

Kierunek studiów: EUROPEISTYKA
Poziom kształcenia: studia drugiego stopnia (2-letnie magisterskie)
Profil kształcenia: ogólnoakademicki
Forma studiów: niestacjonarna zaoczna
Jednostka prowadząca: Wydział Nauk Społecznych

FILOLOGIA CHORWACKA Z JĘZYKIEM SERBSKIM

Kierunek studiów: FILOLOGIA CHORWACKA Z JĘZYKIEM SERBSKIM
Poziom kształcenia: studia pierwszego stopnia (3-letnie licencjackie)
Profil kształcenia: ogólnoakademicki
Forma studiów: stacjonarna
Jednostka prowadząca: Wydział Filologiczny

Kierunek studiów: FILOLOGIA CHORWACKA Z JĘZYKIEM SERBSKIM
Poziom kształcenia: studia drugiego stopnia (2-letnie magisterskie)
Profil kształcenia: ogólnoakademicki
Forma studiów: stacjonarna
Jednostka prowadząca: Wydział Filologiczny

FILOLOGIA CZESKA

Kierunek studiów: FILOLOGIA CZESKA
Poziom kształcenia: studia pierwszego stopnia (3-letnie licencjackie)
Profil kształcenia: ogólnoakademicki
Forma studiów: stacjonarna
Jednostka prowadząca: Wydział Filologiczny

Kierunek studiów: FILOLOGIA CZESKA
Poziom kształcenia: studia drugiego stopnia (2-letnie magisterskie)
Profil kształcenia: ogólnoakademicki
Forma studiów: stacjonarna
Jednostka prowadząca: Wydział Filologiczny

FILOLOGIA FRANCUSKA

Kierunek studiów: FILOLOGIA FRANCUSKA
Poziom kształcenia: studia pierwszego stopnia (3-letnie licencjackie)
Profil kształcenia: ogólnoakademicki
Forma studiów: stacjonarna
Jednostka prowadząca: Wydział Filologiczny

Kierunek studiów: FILOLOGIA FRANCUSKA
Poziom kształcenia: studia drugiego stopnia (2-letnie magisterskie)
Profil kształcenia: ogólnoakademicki
Forma studiów: stacjonarna
Jednostka prowadząca: Wydział Filologiczny

FILOLOGIA GERMAŃSKA

Kierunek studiów: FILOLOGIA GERMAŃSKA
Poziom kształcenia: studia pierwszego stopnia (3-letnie licencjackie)
Profil kształcenia: ogólnoakademicki
Forma studiów: stacjonarna
Jednostka prowadząca: Wydział Filologiczny

Kierunek studiów: FILOLOGIA GERMAŃSKA
Poziom kształcenia: studia pierwszego stopnia (3-letnie licencjackie)
Profil kształcenia: ogólnoakademicki
Forma studiów: niestacjonarna zaoczna
Jednostka prowadząca: Wydział Filologiczny

Kierunek studiów: FILOLOGIA GERMAŃSKA
Poziom kształcenia: studia drugiego stopnia (2-letnie magisterskie)
Profil kształcenia: ogólnoakademicki
Forma studiów: stacjonarna
Jednostka prowadząca: Wydział Filologiczny

Kierunek studiów: FILOLOGIA GERMAŃSKA
Poziom kształcenia: studia drugiego stopnia (2-letnie magisterskie)
Profil kształcenia: ogólnoakademicki
Forma studiów: niestacjonarna zaoczna
Jednostka prowadząca: Wydział Filologiczny

FILOLOGIA HISZPAŃSKA

Kierunek studiów: FILOLOGIA HISZPAŃSKA
Poziom kształcenia: studia stacjonarne pierwszego stopnia (3-letnie licencjackie)
Profil kształcenia: ogólnoakademicki
Forma studiów: stacjonarna
Jednostka prowadząca: Wydział Filologiczny

Kierunek studiów: FILOLOGIA HISZPAŃSKA
Poziom kształcenia: studia drugiego stopnia (2-letnie magisterskie)
Profil kształcenia: ogólnoakademicki
Forma studiów: stacjonarna
Jednostka prowadząca: Wydział Filologiczny

FILOLOGIA INDYJSKA

Kierunek studiów: FILOLOGIA INDYJSKA
Poziom kształcenia: studia pierwszego stopnia (3-letnie licencjackie)
Profil kształcenia: ogólnoakademicki
Forma studiów: stacjonarna
Jednostka prowadząca: Wydział Filologiczny

Kierunek studiów: FILOLOGIA INDYJSKA
Poziom kształcenia: studia drugiego stopnia (2-letnie magisterskie)
Profil kształcenia: ogólnoakademicki
Forma studiów: stacjonarna
Jednostka prowadząca: Wydział Filologiczny

FILOLOGIA KLASYCZNA

Kierunek studiów: FILOLOGIA KLASYCZNA
Poziom kształcenia: studia pierwszego stopnia (3-letnie licencjackie)
Profil kształcenia: ogólnoakademicki
Forma studiów: stacjonarna
Jednostka prowadząca: Wydział Filologiczny

Kierunek studiów: FILOLOGIA KLASYCZNA
Poziom kształcenia: studia drugiego stopnia (2-letnie magisterskie)
Profil kształcenia: ogólnoakademicki
Forma studiów: stacjonarna
Jednostka prowadząca: Wydział Filologiczny

FILOLOGIA POLSKA

Kierunek studiów: FILOLOGIA POLSKA
Poziom kształcenia: studia pierwszego stopnia (3-letnie licencjackie)
Profil kształcenia: ogólnoakademicki
Forma studiów: stacjonarna
Jednostka prowadząca: Wydział Filologiczny

Kierunek studiów: FILOLOGIA POLSKA
Poziom kształcenia: studia pierwszego stopnia (3-letnie licencjackie)
Profil kształcenia: ogólnoakademicki
Forma studiów: niestacjonarna zaoczna
Jednostka prowadząca: Wydział Filologiczny

Kierunek studiów: FILOLOGIA POLSKA
Poziom kształcenia: studia drugiego stopnia (2-letnie magisterskie)
Profil kształcenia: ogólnoakademicki
Forma studiów: stacjonarna
Jednostka prowadząca: Wydział Filologiczny

Kierunek studiów: FILOLOGIA POLSKA
Poziom kształcenia: studia drugiego stopnia (2-letnie magisterskie)
Profil kształcenia: ogólnoakademicki
Forma studiów: niestacjonarna zaoczna
Jednostka prowadząca: Wydział Filologiczny

FILOLOGIA ROSYJSKA

Kierunek studiów: FILOLOGIA ROSYJSKA
Poziom kształcenia: studia pierwszego stopnia (3-letnie licencjackie)
Profil kształcenia: ogólnoakademicki
Forma studiów: stacjonarna
Jednostka prowadząca: Wydział Filologiczny

Kierunek studiów: FILOLOGIA ROSYJSKA
Poziom kształcenia: studia drugiego stopnia (2-letnie magisterskie)
Profil kształcenia: ogólnoakademicki
Forma studiów: stacjonarna
Jednostka prowadząca: Wydział Filologiczny

FILOLOGIA UKRAIŃSKA

Kierunek studiów: FILOLOGIA UKRAIŃSKA
Poziom kształcenia: studia pierwszego stopnia (3-letnie licencjackie)
Profil kształcenia: ogólnoakademicki
Forma studiów: stacjonarna
Jednostka prowadząca: Wydział Filologiczny

Kierunek studiów: FILOLOGIA UKRAIŃSKA
Poziom kształcenia: studia drugiego stopnia (2-letnie magisterskie)
Profil kształcenia: ogólnoakademicki
Forma studiów: stacjonarna
Jednostka prowadząca: Wydział Filologiczny

FILOZOFIA

Kierunek studiów: FILOZOFIA
Poziom kształcenia: studia pierwszego stopnia (3-letnie licencjackie)
Profil kształcenia: ogólnoakademicki
Forma studiów: stacjonarna
Jednostka prowadząca: Wydział Nauk Społecznych

Kierunek studiów: FILOZOFIA
Poziom kształcenia: studia pierwszego stopnia (3-letnie licencjackie)
Profil kształcenia: ogólnoakademicki
Forma studiów: niestacjonarna zaoczna
Jednostka prowadząca: Wydział Nauk Społecznych

Kierunek studiów: FILOZOFIA
Poziom kształcenia: studia drugiego stopnia (2-letnie magisterskie)
Profil kształcenia: ogólnoakademicki
Forma studiów: stacjonarna
Jednostka prowadząca: Wydział Nauk Społecznych

Kierunek studiów: FILOZOFIA
Poziom kształcenia: studia drugiego stopnia (2-letnie magisterskie)
Profil kształcenia: ogólnoakademicki
Forma studiów: niestacjonarna zaoczna
Jednostka prowadząca: Wydział Nauk Społecznych

FIZYKA

Kierunek studiów: FIZYKA
Poziom kształcenia: studia pierwszego stopnia (3-letnie licencjackie)
Profil kształcenia: ogólnoakademicki
Forma studiów: stacjonarna
Jednostka prowadząca: Wydział Fizyki i Astronomii

Kierunek studiów: FIZYKA
Poziom kształcenia: studia drugiego stopnia (2-letnie magisterskie)
Profil kształcenia: ogólnoakademicki
Forma studiów: stacjonarna
Jednostka prowadząca: Wydział Fizyki i Astronomii

Kierunek studiów: FIZYKA
Specjalność: Master’s Study of Theoretical Physics
Poziom kształcenia: studia drugiego stopnia w języku angielskim (2-letnie magisterskie)
Profil kształcenia: ogólnoakademicki
Forma studiów: stacjonarna
Jednostka prowadząca: Wydział Fizyki i Astronomii


przejdź do spisu treści

G-Z  Kierunki studiów 2020/2021

GENETYKA I BIOLOGIA EKSPERYMENTALNA

Kierunek studiów: GENETYKA I BIOLOGIA EKSPERYMENTALNA
Poziom kształcenia: studia pierwszego stopnia (3-letnie licencjackie)
Profil kształcenia: ogólnoakademicki
Forma studiów: stacjonarna
Jednostka prowadząca: Wydział Nauk Biologicznych

Kierunek studiów: GENETYKA I BIOLOGIA EKSPERYMENTALNA
Poziom kształcenia: studia drugiego stopnia (2-letnie magisterskie)
Profil kształcenia: ogólnoakademicki
Forma studiów: stacjonarna
Jednostka prowadząca: Wydział Nauk Biologicznych

GEOGRAFIA

Kierunek studiów: GEOGRAFIA
Poziom kształcenia: studia pierwszego stopnia (3-letnie licencjackie)
Profil kształcenia: ogólnoakademicki
Forma studiów: stacjonarna
Jednostka prowadząca: Wydział Nauk o Ziemi i Kształtowania Środowiska

Kierunek studiów: GEOGRAFIA
Poziom kształcenia: studia drugiego stopnia (2-letnie magisterskie)
Profil kształcenia: ogólnoakademicki
Forma studiów: stacjonarna
Jednostka prowadząca: Wydział Nauk o Ziemi i Kształtowania Środowiska

Kierunek studiów: GEOGRAFIA 
Specjalność: Tourism and hospitality
Poziom kształcenia: studia drugiego stopnia w języku angielskim (2-letnie magisterskie)
Profil kształcenia: ogólnoakademicki
Forma studiów: stacjonarna
Jednostka prowadząca: Wydział Nauk o Ziemi i Kształtowania Środowiska

GEOLOGIA

Kierunek studiów: GEOLOGIA
Poziom kształcenia: studia pierwszego stopnia (3-letnie licencjackie)
Profil kształcenia: ogólnoakademicki
Forma studiów: stacjonarna
Jednostka prowadząca: Wydział Nauk o Ziemi i Kształtowania Środowiska

Kierunek studiów: GEOLOGIA
Poziom kształcenia: studia drugiego stopnia (2-letnie magisterskie)
Profil kształcenia: ogólnoakademicki
Forma studiów: stacjonarna
Jednostka prowadząca: Wydział Nauk o Ziemi i Kształtowania Środowiska

Kierunek studiów: GEOLOGIA
Specjalność: Applied Geoscience
Poziom kształcenia: studia drugiego stopnia (2-letnie magisterskie)
Profil kształcenia: ogólnoakademicki
Forma studiów: stacjonarna
Jednostka prowadząca: Wydział Nauk o Ziemi i Kształtowania Środowiska

GLOBAL COMMUNICATION

Kierunek studiów: GLOBAL COMMUNICATION
Poziom kształcenia: studia drugiego stopnia w języku angielskim (2-letnie magisterskie)
Profil kształcenia: ogólnoakademicki
Forma studiów: stacjonarna
Jednostka prowadząca: Wydział Nauk Społecznych

GOSPODARKA PRZESTRZENNA

Kierunek studiów: GOSPODARKA PRZESTRZENNA
Poziom kształcenia: studia pierwszego stopnia (3-letnie licencjackie)
Profil kształcenia: ogólnoakademicki
Forma studiów: stacjonarna
Jednostka prowadząca: Wydział Nauk o Ziemi i Kształtowania Środowiska

Kierunek studiów: GOSPODARKA PRZESTRZENNA
Poziom kształcenia: studia drugiego stopnia (2-letnie magisterskie)
Profil kształcenia: ogólnoakademicki
Forma studiów: stacjonarna
Jednostka prowadząca: Wydział Nauk o Ziemi i Kształtowania Środowiska

HISTORIA

Kierunek studiów: HISTORIA
Poziom kształcenia: studia pierwszego stopnia (3-letnie licencjackie)
Profil kształcenia: ogólnoakademicki
Forma studiów: stacjonarna
Jednostka prowadząca: Wydział Nauk Historycznych i Pedagogicznych

Kierunek studiów: HISTORIA
Poziom kształcenia: studia pierwszego stopnia (3-letnie licencjackie)
Profil kształcenia: ogólnoakademicki
Forma studiów: niestacjonarna zaoczna
Jednostka prowadząca: Wydział Nauk Historycznych i Pedagogicznych

Kierunek studiów: HISTORIA
Poziom kształcenia: studia drugiego stopnia (2-letnie magisterskie)
Profil kształcenia: ogólnoakademicki
Forma studiów: stacjonarna
Jednostka prowadząca: Wydział Nauk Historycznych i Pedagogicznych

Kierunek studiów: HISTORIA
Poziom kształcenia: studia drugiego stopnia (2-letnie magisterskie)
Profil kształcenia: ogólnoakademicki
Forma studiów: niestacjonarna zaoczna
Jednostka prowadząca: Wydział Nauk Historycznych i Pedagogicznych

HISTORIA CYWILIZACJI ŚRÓDZIEMNOMORSKICH

Kierunek studiów: HISTORIA CYWILIZACJI ŚRÓDZIEMNOMORSKICH
Poziom kształcenia: studia drugiego stopnia (2-letnie magisterskie)
Profil kształcenia: ogólnoakademicki
Forma studiów: stacjonarna
Jednostka prowadząca: Wydział Nauk Historycznych i Pedagogicznych

HISTORIA SZTUKI

Kierunek studiów: HISTORIA SZTUKI
Poziom kształcenia: studia pierwszego stopnia (3-letnie licencjackie)
Profil kształcenia: ogólnoakademicki
Forma studiów: stacjonarna
Jednostka prowadząca: Wydział Nauk Historycznych i Pedagogicznych

Kierunek studiów: HISTORIA SZTUKI
Poziom kształcenia: studia drugiego stopnia (2-letnie magisterskie)
Profil kształcenia: ogólnoakademicki
Forma studiów: stacjonarna
Jednostka prowadząca: Wydział Nauk Historycznych i Pedagogicznych

HISTORIA W PRZESTRZENI PUBLICZNEJ

Kierunek studiów: HISTORIA W PRZESTRZENI PUBLICZNEJ
Poziom kształcenia: studia drugiego stopnia (2-letnie magisterskie)
Profil kształcenia: ogólnoakademicki
Forma studiów: stacjonarna
Jednostka prowadząca: Wydział Nauk Historycznych i Pedagogicznych

Kierunek studiów: HISTORIA W PRZESTRZENI PUBLICZNEJ
Poziom kształcenia: studia drugiego stopnia w języku angielskim (2-letnie magisterskie)
Profil kształcenia: ogólnoakademicki
Forma studiów: stacjonarna
Jednostka prowadząca: Wydział Nauk Historycznych i Pedagogicznych

INDYWIDUALNE STUDIA INFORMATYCZNO-MATEMATYCZNE

Kierunek studiów: INDYWIDUALNE STUDIA INFORMATYCZNO-MATEMATYCZNE
Poziom kształcenia: studia pierwszego stopnia (3-letnie licencjackie)
Profil kształcenia: ogólnoakademicki
Forma studiów: stacjonarna
Jednostka prowadząca: Wydział Matematyki i Informatyki

INFORMACJA NAUKOWA I BIBLIOTEKOZNAWSTWO

Kierunek studiów: INFORMACJA NAUKOWA I BIBLIOTEKOZNAWSTWO
Poziom kształcenia: studia pierwszego stopnia (3-letnie licencjackie)
Profil kształcenia: ogólnoakademicki
Forma studiów: stacjonarna
Jednostka prowadząca: Wydział Filologiczny

Kierunek studiów: INFORMACJA NAUKOWA I BIBLIOTEKOZNAWSTWO
Poziom kształcenia: studia pierwszego stopnia (3-letnie licencjackie)
Profil kształcenia: ogólnoakademicki
Forma studiów: niestacjonarna zaoczna
Jednostka prowadząca: Wydział Filologiczny

Kierunek studiów: INFORMACJA NAUKOWA I BIBLIOTEKOZNAWSTWO
Poziom kształcenia: studia drugiego stopnia (2-letnie magisterskie)
Profil kształcenia: ogólnoakademicki
Forma studiów: stacjonarna
Jednostka prowadząca: Wydział Filologiczny

Kierunek studiów: INFORMACJA NAUKOWA I BIBLIOTEKOZNAWSTWO
Poziom kształcenia: studia drugiego stopnia (2-letnie magisterskie)
Profil kształcenia: ogólnoakademicki
Forma studiów: niestacjonarna zaoczna
Jednostka prowadząca: Wydział Filologiczny

 INFORMATYKA

Kierunek studiów: INFORMATYKA
Poziom kształcenia: studia pierwszego stopnia (3-letnie licencjackie)
studia pierwszego stopnia (3,5-letnie inżynierskie)
Profil kształcenia: ogólnoakademicki
Forma studiów: stacjonarna
Jednostka prowadząca: Wydział Matematyki i Informatyki

Kierunek studiów: INFORMATYKA
Poziom kształcenia: studia drugiego stopnia (2-letnie magisterskie)
Profil kształcenia: ogólnoakademicki
Forma studiów: stacjonarna
Jednostka prowadząca: Wydział Matematyki i Informatyki

Kierunek studiów: INFORMATYKA
Poziom kształcenia: studia drugiego stopnia (1,5-roczne magisterskie)
Profil kształcenia: ogólnoakademicki
Forma studiów: stacjonarna
Jednostka prowadząca: Wydział Matematyki i Informatyki

INFORMATYKA STOSOWANA I SYSTEMY POMIAROWE

Kierunek studiów: INFORMATYKA STOSOWANA I SYSTEMY POMIAROWE
Poziom kształcenia: studia pierwszego stopnia (3,5-letnie inżynierskie)
Profil kształcenia: ogólnoakademicki
Forma studiów: stacjonarna
Jednostka prowadząca: Wydział Fizyki i Astronomii

INTERDYSCYPLINARNE STUDIA EUROPEJSKIE

Kierunek studiów: INTERDYSCYPLINARNE STUDIA EUROPEJSKIE
Poziom kształcenia: studia drugiego stopnia (2-letnie magisterskie)
Profil kształcenia: ogólnoakademicki
Forma studiów: stacjonarna
Jednostka prowadząca: Wydział Nauk Historycznych i Pedagogicznych

INŻYNIERIA GEOLOGICZNA

Kierunek studiów: INŻYNIERIA GEOLOGICZNA
Poziom kształcenia: studia pierwszego stopnia (3,5-letnie inżynierskie)
Profil kształcenia: ogólnoakademicki
Forma studiów: stacjonarna
Jednostka prowadząca: Wydział Nauk o Ziemi i Kształtowania Środowiska

Kierunek studiów: INŻYNIERIA GEOLOGICZNA
Poziom kształcenia: studia pierwszego stopnia (3,5-letnie inżynierskie)
Profil kształcenia: ogólnoakademicki
Forma studiów: niestacjonarna zaoczna
Jednostka prowadząca: Wydział Nauk o Ziemi i Kształtowania Środowiska

Kierunek studiów: INŻYNIERIA GEOLOGICZNA
Poziom kształcenia: studia drugiego stopnia (1, 5-roczne magisterskie)
Profil kształcenia: ogólnoakademicki
Forma studiów: stacjonarna 
Jednostka prowadząca: Wydział Nauk o Ziemi i Kształtowania Środowiska

ITALIANISTYKA

Kierunek studiów: ITALIANISTYKA
Poziom kształcenia: studia pierwszego stopnia (3-letnie licencjackie)
Profil kształcenia: ogólnoakademicki
Forma studiów: stacjonarna
Jednostka prowadząca: Wydział Filologiczny

JUDAISTYKA

Kierunek studiów: JUDAISTYKA
Poziom kształcenia: studia pierwszego stopnia (3-letnie licencjackie)
Profil kształcenia: ogólnoakademicki
Forma studiów: stacjonarna
Jednostka prowadząca: Wydział Filologiczny

Kierunek studiów: JUDAISTYKA
Poziom kształcenia: drugiego  stopnia (2-letnie magisterskie)
Profil kształcenia: ogólnoakademicki
Forma studiów: stacjonarna
Jednostka prowadząca: Wydział Filologiczny

KOMUNIKACJA WIZERUNKOWA

Kierunek studiów: KOMUNIKACJA WIZERUNKOWA
Poziom kształcenia: studia pierwszego stopnia (3-letnie licencjackie)
Profil kształcenia: ogólnoakademicki
Forma studiów: stacjonarna
Jednostka prowadząca: Wydział Filologiczny

Kierunek studiów: KOMUNIKACJA WIZERUNKOWA 
Poziom kształcenia: studia pierwszego stopnia (3-letnie licencjackie)
Profil kształcenia: ogólnoakademicki
Forma studiów: niestacjonarna zaoczna
Jednostka prowadząca: Wydział Filologiczny

Kierunek studiów: KOMUNIKACJA WIZERUNKOWA
Poziom kształcenia: studia drugiego stopnia (2-letnie magisterskie)
Profil kształcenia: ogólnoakademicki
Forma studiów: stacjonarna
Jednostka prowadząca: Wydział Filologiczny

Kierunek studiów: KOMUNIKACJA WIZERUNKOWA 
Specjalność: Communication Management
Poziom kształcenia: studia drugiego stopnia w języku angielskim (2-letnie magisterskie)
Profil kształcenia: ogólnoakademicki
Forma studiów: stacjonarna
Jednostka prowadząca: Wydział Filologiczny

Kierunek studiów: KOMUNIKACJA WIZERUNKOWA 
Poziom kształcenia: studia drugiego stopnia (2-letnie magisterskie)
Profil kształcenia: ogólnoakademicki
Forma studiów: niestacjonarna zaoczna
Jednostka prowadząca: Wydział Filologiczny

Kierunek studiów: KOMUNIKACJA WIZERUNKOWA 
Specjalność: Communication Management
Poziom kształcenia: studia drugiego stopnia w języku angielskim (2-letnie magisterskie)
Profil kształcenia: ogólnoakademicki
Forma studiów: niestacjonarna zaoczna
Jednostka prowadząca: Wydział Filologiczny

KONSULTING PRAWNY I GOSPODARCZY 

Kierunek studiów: KONSULTING PRAWNY I GOSPODARCZY 
Poziom kształcenia: studia drugiego stopnia (2-letnie magisterskie)
Profil kształcenia: ogólnoakademicki
Forma studiów: niestacjonarna zaoczna
Jednostka prowadząca: Wydział Prawa, Administracji i Ekonomii

KOREANISTYKA

Kierunek studiów: KOREANISTYKA
Poziom kształcenia: studia pierwszego stopnia (3-letnie licencjackie)
Profil kształcenia: ogólnoakademicki
Forma studiów: stacjonarna
Jednostka prowadząca: Wydział Filologiczny

KRYMINOLOGIA

Kierunek studiów: KRYMINOLOGIA
Poziom kształcenia: studia pierwszego stopnia (3-letnie licencjackie)
Profil kształcenia: ogólnoakademicki
Forma studiów: niestacjonarna zaoczna
Jednostka prowadząca: Wydział Prawa, Administracji i Ekonomii

KULTURA I PRAKTYKA TEKSTU: TWÓRCZE PISANIE I EDYTORSTWO

Kierunek studiów: KULTURA I PRAKTYKA TEKSTU: TWÓRCZE PISANIE I EDYTORSTWO
Poziom kształcenia: studia pierwszego stopnia (3-letnie licencjackie)
Profil kształcenia: ogólnoakademicki
Forma studiów: stacjonarna
Jednostka prowadząca: Wydział Filologiczny

KULTUROZNAWSTWO

Kierunek studiów: KULTUROZNAWSTWO
Poziom kształcenia: studia pierwszego stopnia (3-letnie licencjackie)
Profil kształcenia: ogólnoakademicki
Forma studiów: stacjonarna
Jednostka prowadząca: Wydział Nauk Historycznych i Pedagogicznych

Kierunek studiów: KULTUROZNAWSTWO
Poziom kształcenia: studia drugiego stopnia (2-letnie magisterskie)
Profil kształcenia: ogólnoakademicki
Forma studiów: stacjonarna
Jednostka prowadząca: Wydział Nauk Historycznych i Pedagogicznych

LL.M. INTERNATIONAL AND EUROPEAN LAW

Kierunek studiów: LL.M. INTERNATIONAL AND EUROPEAN LAW
Poziom kształcenia: studia drugiego stopnia w języku angielskim (2-letnie magisterskie)
Profil kształcenia: ogólnoakademicki
Forma studiów: stacjonarna
Jednostka prowadząca: Wydział Prawa, Administracji i Ekonomii

MATEMATYKA

Kierunek studiów: MATEMATYKA
Poziom kształcenia: studia pierwszego stopnia (3-letnie licencjackie)
Profil kształcenia: ogólnoakademicki
Forma studiów: stacjonarna
Jednostka prowadząca: Wydział Matematyki i Informatyki

Kierunek studiów: MATEMATYKA
Poziom kształcenia: studia drugiego stopnia (2-letnie magisterskie)
Profil kształcenia: ogólnoakademicki
Forma studiów: stacjonarna
Jednostka prowadząca: Wydział Matematyki i Informatyki

MEDICAL BIOTECHNOLOGY

Kierunek studiów: MEDICAL BIOTECHNOLOGY
Poziom kształcenia: studia drugiego stopnia (2-letnie magisterskie)
Profil kształcenia: ogólnoakademicki
Forma studiów: stacjonarna
Jednostka prowadząca: Wydział Biotechnologii

MIKROBIOLOGIA

Kierunek studiów: MIKROBIOLOGIA
Poziom kształcenia: studia pierwszego stopnia (3-letnie licencjackie)
Profil kształcenia: ogólnoakademicki
Forma studiów: stacjonarna
Jednostka prowadząca: Wydział Nauk Biologicznych

Kierunek studiów: MIKROBIOLOGIA
Poziom kształcenia: studia drugiego stopnia (2-letnie magisterskie)
Profil kształcenia: ogólnoakademicki
Forma studiów: stacjonarna
Jednostka prowadząca: Wydział Nauk Biologicznych

MILITARIOZNAWSTWO

Kierunek studiów: MILITARIOZNAWSTWO
Poziom kształcenia: studia pierwszego stopnia (3-letnie licencjackie)
Profil kształcenia: ogólnoakademicki
Forma studiów: stacjonarna
Jednostka prowadząca: Wydział Nauk Historycznych i Pedagogicznych

MUZYKOLOGIA

Kierunek studiów: MUZYKOLOGIA
Poziom kształcenia: studia pierwszego stopnia (3-letnie licencjackie)
Profil kształcenia: ogólnoakademicki
Forma studiów: stacjonarna
Jednostka prowadząca: Wydział Nauk Historycznych i Pedagogicznych

Kierunek studiów: MUZYKOLOGIA
Poziom kształcenia: studia drugiego stopnia (2-letnie magisterskie)
Profil kształcenia: ogólnoakademicki
Forma studiów: stacjonarna
Jednostka prowadząca: Wydział Nauk Historycznych i Pedagogicznych

NIDERLANDYSTYKA

Kierunek studiów: NIDERLANDYSTYKA
Poziom kształcenia: studia pierwszego stopnia (3-letnie licencjackie)
Profil kształcenia: ogólnoakademicki
Forma studiów: stacjonarna
Jednostka prowadząca: Wydział Filologiczny

Kierunek studiów: NIDERLANDYSTYKA
Poziom kształcenia: studia drugiego stopnia (2-letnie magisterskie)
Profil kształcenia: ogólnoakademicki
Forma studiów: stacjonarna
Jednostka prowadząca: Wydział Filologiczny

OCHRONA ŚRODOWISKA

Kierunek studiów: OCHRONA ŚRODOWISKA
Poziom kształcenia: studia pierwszego stopnia (3-letnie licencjackie)
Profil kształcenia: ogólnoakademicki
Forma studiów: stacjonarna
Jednostka prowadząca: Wydział Nauk Biologicznych, Wydział Nauk o Ziemi i Kształtowania Środowiska

Kierunek studiów: OCHRONA ŚRODOWISKA
Poziom kształcenia: studia drugiego stopnia (2-letnie magisterskie)
Profil kształcenia: ogólnoakademicki
Forma studiów: stacjonarna
Jednostka prowadząca: Wydział Nauk Biologicznych, Wydział Nauk o Ziemi i Kształtowania Środowiska

PEDAGOGIKA

Kierunek studiów: PEDAGOGIKA
Poziom kształcenia: studia pierwszego stopnia (3-letnie licencjackie)
Profil kształcenia: ogólnoakademicki
Forma studiów: stacjonarna
Jednostka prowadząca: Wydział Nauk Historycznych i Pedagogicznych

Kierunek studiów: PEDAGOGIKA
Poziom kształcenia: studia pierwszego stopnia (3-letnie licencjackie)
Profil kształcenia: ogólnoakademicki
Forma studiów: niestacjonarna zaoczna
Jednostka prowadząca: Wydział Nauk Historycznych i Pedagogicznych

Kierunek studiów: PEDAGOGIKA
Poziom kształcenia: studia drugiego stopnia (2-letnie magisterskie) dla absolwentów studiów licencjackich kierunków pedagogicznych i nauczycielskich
Profil kształcenia: ogólnoakademicki
Forma studiów: stacjonarna
Jednostka prowadząca: Wydział Nauk Historycznych i Pedagogicznych

Kierunek studiów: PEDAGOGIKA
Poziom kształcenia: studia drugiego stopnia (2-letnie magisterskie) dla absolwentów studiów licencjackich kierunków niepedagogicznych i nienauczycielskich
Profil kształcenia: ogólnoakademicki
Forma studiów: stacjonarna
Jednostka prowadząca: Wydział Nauk Historycznych i Pedagogicznych

Kierunek studiów: PEDAGOGIKA
Poziom kształcenia: studia drugiego stopnia (2-letnie magisterskie) dla absolwentów studiów licencjackich kierunków pedagogicznych i nauczycielskich
Profil kształcenia: ogólnoakademicki
Forma studiów: niestacjonarna zaoczna
Jednostka prowadząca: Wydział Nauk Historycznych i Pedagogicznych

Kierunek studiów: PEDAGOGIKA
Poziom kształcenia: studia drugiego stopnia (2-letnie magisterskie) dla absolwentów studiów licencjackich kierunków niepedagogicznych i nienauczycielskich
Profil kształcenia: ogólnoakademicki
Forma studiów: niestacjonarna zaoczna
Jednostka prowadząca: Wydział Nauk Historycznych i Pedagogicznych

PEDAGOGIKA PRZEDSZKOLNA I WCZESNOSZKOLNA

Kierunek studiów: PEDAGOGIKA PRZEDSZKOLNA I WCZESNOSZKOLNA
Poziom kształcenia: studia jednolite magisterskie (5-letnie)
Profil kształcenia: ogólnoakademicki
Forma studiów: stacjonarna
Jednostka prowadząca: Wydział Nauk Historycznych i Pedagogicznych

Kierunek studiów: PEDAGOGIKA PRZEDSZKOLNA I WCZESNOSZKOLNA
Poziom kształcenia: studia jednolite magisterskie (5-letnie)
Profil kształcenia: ogólnoakademicki
Forma studiów: niestacjonarna zaoczna
Jednostka prowadząca: Wydział Nauk Historycznych i Pedagogicznych

Kierunek studiów: PEDAGOGIKA PRZEDSZKOLNA I WCZESNOSZKOLNA
Poziom kształcenia: studia drugiego stopnia (2-letnie magisterskie)
Profil kształcenia: ogólnoakademicki
Forma studiów: stacjonarna
Jednostka prowadząca: Wydział Nauk Historycznych i Pedagogicznych

PEDAGOGIKA SPECJALNA

Kierunek studiów: PEDAGOGIKA SPECJALNA
Poziom kształcenia: studia jednolite magisterskie (5-letnie)
Profil kształcenia: ogólnoakademicki
Forma studiów: stacjonarna
Jednostka prowadząca: Wydział Nauk Historycznych i Pedagogicznych

Kierunek studiów: PEDAGOGIKA SPECJALNA
Poziom kształcenia: studia jednolite magisterskie (5-letnie)
Profil kształcenia: ogólnoakademicki
Forma studiów: niestacjonarna zaoczna
Jednostka prowadząca: Wydział Nauk Historycznych i Pedagogicznych

POLITOLOGIA

Kierunek studiów: POLITOLOGIA
Poziom kształcenia: studia pierwszego stopnia (3-letnie licencjackie)
Profil kształcenia: ogólnoakademicki
Forma studiów: stacjonarna
Jednostka prowadząca: Wydział Nauk Społecznych

Kierunek studiów: POLITOLOGIA 
Specjalności: Comparative Politics, Global Security, Media and Politics
Poziom kształcenia: studia pierwszego stopnia w języku angielskim (3-letnie licencjackie)
Profil kształcenia: ogólnoakademicki
Forma studiów: stacjonarna
Jednostka prowadząca: Wydział Nauk Społecznych

Kierunek studiów: POLITOLOGIA
Poziom kształcenia: studia pierwszego stopnia (3-letnie licencjackie)
Profil kształcenia: ogólnoakademicki
Forma studiów: niestacjonarna zaoczna
Jednostka prowadząca: Wydział Nauk Społecznych

Kierunek studiów: POLITOLOGIA
Poziom kształcenia: studia drugiego stopnia (2-letnie magisterskie)
Profil kształcenia: ogólnoakademicki
Forma studiów: stacjonarna
Jednostka prowadząca: Wydział Nauk Społecznych

Kierunek studiów: POLITOLOGIA 
Specjalności: Central and East European Studies, Democracy and Development in Europe and Caucasus, Political Communication, Public Administration, Public Policy
Poziom kształcenia: studia drugiego stopnia w języku angielskim (2-letnie magisterskie)
Profil kształcenia: ogólnoakademicki
Forma studiów: stacjonarna
Jednostka prowadząca: Wydział Nauk Społecznych

Kierunek studiów: POLITOLOGIA
Poziom kształcenia: studia drugiego stopnia (2-letnie magisterskie)
Profil kształcenia: ogólnoakademicki
Forma studiów: niestacjonarna zaoczna
Jednostka prowadząca: Wydział Nauk Społecznych

PRACA SOCJALNA

Kierunek studiów: PRACA SOCJALNA
Poziom kształcenia: studia pierwszego stopnia (3-letnie licencjackie)
Profil kształcenia: ogólnoakademicki
Forma studiów: stacjonarna
Jednostka prowadząca: Wydział Nauk Społecznych

Kierunek studiów: PRACA SOCJALNA
Poziom kształcenia: studia pierwszego stopnia (3-letnie licencjackie)
Profil kształcenia: ogólnoakademicki
Forma studiów: niestacjonarna zaoczna
Jednostka prowadząca: Wydział Nauk Społecznych

Kierunek studiów: PRACA SOCJALNA
Poziom kształcenia: studia drugiego stopnia (2-letnie magisterskie)
Profil kształcenia: ogólnoakademicki
Forma studiów: stacjonarna
Jednostka prowadząca: Wydział Nauk Społecznych

PRAWO

Kierunek studiów: PRAWO
Poziom kształcenia: studia jednolite magisterskie (5-letnie)
Profil kształcenia: ogólnoakademicki
Forma studiów: stacjonarna
Jednostka prowadząca: Wydział Prawa, Administracji i Ekonomii

Kierunek studiów: PRAWO
Poziom kształcenia: studia jednolite magisterskie (5-letnie)
Profil kształcenia: ogólnoakademicki
Forma studiów: niestacjonarna zaoczna
Jednostka prowadząca: Wydział Prawa, Administracji i Ekonomii

Kierunek studiów: PRAWO
Poziom kształcenia: studia jednolite magisterskie (5-letnie)
Profil kształcenia: ogólnoakademicki
Forma studiów: niestacjonarna wieczorowa
Jednostka prowadząca: Wydział Prawa, Administracji i Ekonomii

PSYCHOLOGIA

Kierunek studiów: PSYCHOLOGIA
Poziom kształcenia: studia jednolite magisterskie (5-letnie)
Profil kształcenia: ogólnoakademicki
Forma studiów: stacjonarna
Jednostka prowadząca: Wydział Nauk Historycznych i Pedagogicznych

Kierunek studiów: PSYCHOLOGIA
Poziom kształcenia: studia jednolite magisterskie (5-letnie)
Profil kształcenia: ogólnoakademicki
Forma studiów: niestacjonarna wieczorowa
Jednostka prowadząca: Wydział Nauk Historycznych i Pedagogicznych

PUBLIKOWANIE CYFROWE I SIECIOWE

Kierunek studiów: PUBLIKOWANIE CYFROWE I SIECIOWE
Poziom kształcenia: studia pierwszego stopnia (3-letnie licencjackie)
Profil kształcenia: ogólnoakademicki
Forma studiów: stacjonarna
Jednostka prowadząca: Wydział Filologiczny

Kierunek studiów: PUBLIKOWANIE CYFROWE I SIECIOWE
Poziom kształcenia: studia pierwszego stopnia (3-letnie licencjackie)
Profil kształcenia: ogólnoakademicki
Forma studiów: niestacjonarna zaoczna
Jednostka prowadząca: Wydział Filologiczny

Kierunek studiów: PUBLIKOWANIE CYFROWE I SIECIOWE 
Poziom kształcenia: studia drugiego stopnia (2-letnie magisterskie)
Profil kształcenia: ogólnoakademicki
Forma studiów: stacjonarna
Jednostka prowadząca: Wydział Filologiczny

Kierunek studiów: PUBLIKOWANIE CYFROWE I SIECIOWE 
Poziom kształcenia: studia drugiego stopnia (2-letnie magisterskie)
Profil kształcenia: ogólnoakademicki
Forma studiów: niestacjonarna zaoczna
Jednostka prowadząca: Wydział Filologiczny

SINOLOGIA

Kierunek studiów: SINOLOGIA
Poziom kształcenia: studia pierwszego stopnia (3-letnie licencjackie)
Profil kształcenia: ogólnoakademicki
Forma studiów: stacjonarna
Jednostka prowadząca: Wydział Filologiczny

SOCJOLOGIA

Kierunek studiów: SOCJOLOGIA
Poziom kształcenia: studia pierwszego stopnia (3-letnie licencjackie)
Profil kształcenia: ogólnoakademicki
Forma studiów: stacjonarna
Jednostka prowadząca: Wydział Nauk Społecznych

Kierunek studiów: SOCJOLOGIA
Poziom kształcenia: studia pierwszego stopnia (3-letnie licencjackie)
Profil kształcenia: ogólnoakademicki
Forma studiów: niestacjonarna zaoczna
Jednostka prowadząca: Wydział Nauk Społecznych

Kierunek studiów: SOCJOLOGIA
Poziom kształcenia: studia drugiego stopnia (2-letnie magisterskie)
Profil kształcenia: ogólnoakademicki
Forma studiów: stacjonarna
Jednostka prowadząca: Wydział Nauk Społecznych

Kierunek studiów: SOCJOLOGIA 
Specjalność: Intercultural Mediation
Poziom kształcenia: studia drugiego stopnia w języku angielskim (2-letnie magisterskie)
Profil kształcenia: ogólnoakademicki
Forma studiów: stacjonarna
Jednostka prowadząca: Wydział Nauk Społecznych

Kierunek studiów: SOCJOLOGIA
Poziom kształcenia: studia drugiego stopnia (2-letnie magisterskie)
Profil kształcenia: ogólnoakademicki
Forma studiów: niestacjonarna zaoczna
Jednostka prowadząca: Wydział Nauk Społecznych 

SOCJOLOGIA EKONOMICZNA

Kierunek studiów: SOCJOLOGIA EKONOMICZNA
Poziom kształcenia: studia pierwszego stopnia (3-letnie licencjackie)
Profil kształcenia: ogólnoakademicki
Forma studiów: stacjonarna
Jednostka prowadząca: Wydział Nauk Społecznych

Kierunek studiów: SOCJOLOGIA EKONOMICZNA
Poziom kształcenia: studia pierwszego stopnia (3-letnie licencjackie)
Profil kształcenia: ogólnoakademicki
Forma studiów: niestacjonarna zaoczna
Jednostka prowadząca: Wydział Nauk Społecznych

Kierunek studiów: SOCJOLOGIA EKONOMICZNA
Poziom kształcenia: studia drugiego stopnia (2-letnie magisterskie)
Profil kształcenia: ogólnoakademicki
Forma studiów: stacjonarna 
Jednostka prowadząca: Wydział Nauk Społecznych

SOCJOLOGIA GRUP DYSPOZYCYJNYCH

Kierunek studiów: SOCJOLOGIA GRUP DYSPOZYCYJNYCH
Poziom kształcenia: studia pierwszego stopnia (3-letnie licencjackie)
Profil kształcenia: ogólnoakademicki
Forma studiów: stacjonarna
Jednostka prowadząca: Wydział Nauk Społecznych

Kierunek studiów: SOCJOLOGIA GRUP DYSPOZYCYJNYCH
Poziom kształcenia: studia pierwszego stopnia (3-letnie licencjackie)
Profil kształcenia: ogólnoakademicki
Forma studiów: niestacjonarna zaoczna
Jednostka prowadząca: Wydział Nauk Społecznych

Kierunek studiów: SOCJOLOGIA GRUP DYSPOZYCYJNYCH
Poziom kształcenia: studia drugiego stopnia (2-letnie magisterskie)
Profil kształcenia: ogólnoakademicki
Forma studiów: stacjonarna
Jednostka prowadząca: Wydział Nauk Społecznych

Kierunek studiów: SOCJOLOGIA GRUP DYSPOZYCYJNYCH
Poziom kształcenia: studia drugiego stopnia (2-letnie magisterskie)
Profil kształcenia: ogólnoakademicki
Forma studiów: niestacjonarna zaoczna
Jednostka prowadząca: Wydział Nauk Społecznych

STOSUNKI MIĘDZYNARODOWE

Kierunek studiów: STOSUNKI MIĘDZYNARODOWE
Poziom kształcenia: studia pierwszego stopnia (3-letnie licencjackie)
Profil kształcenia: ogólnoakademicki
Forma studiów: stacjonarna
Jednostka prowadząca: Wydział Nauk Społecznych

Kierunek studiów: STOSUNKI MIĘDZYNARODOWE 
Specjalność: Global Studies
Poziom kształcenia: studia pierwszego stopnia w języku angielskim (3-letnie licencjackie)
Profil kształcenia: ogólnoakademicki
Forma studiów: stacjonarna
Jednostka prowadząca: Wydział Nauk Społecznych

Kierunek studiów: STOSUNKI MIĘDZYNARODOWE
Poziom kształcenia: studia pierwszego stopnia (3-letnie licencjackie)
Profil kształcenia: ogólnoakademicki
Forma studiów: niestacjonarna zaoczna
Jednostka prowadząca: Wydział Nauk Społecznych

Kierunek studiów: STOSUNKI MIĘDZYNARODOWE
Poziom kształcenia: studia drugiego stopnia (2-letnie magisterskie)
Profil kształcenia: ogólnoakademicki
Forma studiów: stacjonarna
Jednostka prowadząca: Wydział Nauk Społecznych

Kierunek studiów: STOSUNKI MIĘDZYNARODOWE 
Specjalność: Global Studies
Poziom kształcenia: studia drugiego stopnia w języku angielskim (2-letnie magisterskie)
Profil kształcenia: ogólnoakademicki
Forma studiów: stacjonarna
Jednostka prowadząca: Wydział Nauk Społecznych

Kierunek studiów: STOSUNKI MIĘDZYNARODOWE
Poziom kształcenia: studia drugiego stopnia (2-letnie magisterskie)
Profil kształcenia: ogólnoakademicki
Forma studiów: niestacjonarna zaoczna
Jednostka prowadząca: Wydział Nauk Społecznych

STUDIA ŚRÓDZIEMNOMORSKIE

Kierunek studiów: STUDIA ŚRÓDZIEMNOMORSKIE
Poziom kształcenia: studia pierwszego stopnia (3-letnie licencjackie)
Profil kształcenia: ogólnoakademicki
Forma studiów: stacjonarna
Jednostka prowadząca: Wydział Filologiczny

Kierunek studiów: STUDIA ŚRÓDZIEMNOMORSKIE
Poziom kształcenia: studia drugiego stopnia (2-letnie magisterskie)
Profil kształcenia: ogólnoakademicki
Forma studiów: stacjonarna
Jednostka prowadząca: Wydział Filologiczny

TURYSTYKA

Kierunek studiów: TURYSTYKA
Poziom kształcenia: studia pierwszego stopnia (3-letnie licencjackie)
Profil kształcenia: ogólnoakademicki
Forma studiów: stacjonarna
Jednostka prowadząca: Wydział Nauk o Ziemi i Kształtowania Środowiska

Kierunek studiów: TURYSTYKA
Poziom kształcenia: studia drugiego stopnia (2-letnie magisterskie)
Profil kształcenia: ogólnoakademicki
Forma studiów: stacjonarna
Jednostka prowadząca: Wydział Nauk o Ziemi i Kształtowania Środowiska

ZARZĄDZANIE BEZPIECZEŃSTWEM PAŃSTWA

Kierunek studiów: ZARZĄDZANIE BEZPIECZEŃSTWEM PAŃSTWA
Poziom kształcenia: studia drugiego stopnia (2-letnie magisterskie)
Profil kształcenia: ogólnoakademicki
Forma studiów: stacjonarna
Jednostka prowadząca: Wydział Nauk Społecznych

Kierunek studiów: ZARZĄDZANIE BEZPIECZEŃSTWEM PAŃSTWA
Poziom kształcenia: studia drugiego stopnia (2-letnie magisterskie)
Profil kształcenia: ogólnoakademicki
Forma studiów: niestacjonarna zaoczna
Jednostka prowadząca: Wydział Nauk Społecznych

ZARZĄDZANIE MIGRACJAMI

Kierunek studiów: ZARZĄDZANIE MIGRACJAMI
Poziom kształcenia: studia pierwszego stopnia (3-letnie licencjackie)
Profil kształcenia: ogólnoakademicki
Forma studiów: stacjonarna
Jednostka prowadząca: Wydział Nauk Społecznych 

ZARZĄDZANIE PROJEKTAMI SPOŁECZNYMI

Kierunek studiów: ZARZĄDZANIE PROJEKTAMI SPOŁECZNYMI
Poziom kształcenia: studia pierwszego stopnia (3-letnie licencjackie)
Profil kształcenia: ogólnoakademicki
Forma studiów: stacjonarna
Jednostka prowadząca: Wydział Nauk Społecznych

Kierunek studiów: ZARZĄDZANIE PROJEKTAMI SPOŁECZNYMI
Poziom kształcenia: studia pierwszego stopnia (3-letnie licencjackie)
Profil kształcenia: ogólnoakademicki
Forma studiów: niestacjonarna zaoczna
Jednostka prowadząca: Wydział Nauk Społecznych

Kierunek studiów: ZARZĄDZANIE PROJEKTAMI SPOŁECZNYMI
Poziom kształcenia: studia drugiego stopnia (2-letnie magisterskie)
Profil kształcenia: ogólnoakademicki
Forma studiów: stacjonarna
Jednostka prowadząca: Wydział Nauk Społecznych

Kierunek studiów: ZARZĄDZANIE PROJEKTAMI SPOŁECZNYMI
Poziom kształcenia: studia drugiego stopnia (2-letnie magisterskie)
Profil kształcenia: ogólnoakademicki
Forma studiów: niestacjonarna zaoczna
Jednostka prowadząca: Wydział Nauk Społecznych

ZARZĄDZANIE ŚRODOWISKIEM PRZYRODNICZYM

Kierunek studiów: ZARZĄDZANIE ŚRODOWISKIEM PRZYRODNICZYM
Poziom kształcenia: studia pierwszego stopnia (3-letnie licencjackie)
Profil kształcenia: ogólnoakademicki
Forma studiów: stacjonarna
Jednostka prowadząca: Wydział Nauk Biologicznych

Kierunek studiów: ZARZĄDZANIE ŚRODOWISKIEM PRZYRODNICZYM
Poziom kształcenia: studia drugiego stopnia (2-letnie magisterskie)
Profil kształcenia: ogólnoakademicki
Forma studiów: stacjonarna
Jednostka prowadząca: Wydział Nauk Biologicznych

INDYWIDUALNE STUDIA MIEDZYOBSZAROWE 

INDYWIDUALNE STUDIA MIEDZYOBSZAROWE 
Poziom kształcenia: studia pierwszego stopnia (3-letnie licencjackie)

INDYWIDUALNE STUDIA MIĘDZYOBSZAROWE 
Poziom kształcenia: studia drugiego stopnia (2-letnie magisterskie)


przejdź do spisu treści

Zasady rekrutacji


UCHWAŁA NR 119/2019 SENATU UNIWERSYTETU WROCŁAWSKIEGO
z dnia 26 czerwca 2019 r.

w sprawie zasad i trybu rekrutacji obywateli polskich na studia w Uniwersytecie Wrocławskim rozpoczynające się w roku akademickim 2020/2021

Na podstawie art. 70 ust. 1 ustawy z dnia 20 lipca 2018 r. – Prawo o szkolnictwie wyższym i nauce (Dz. U. 2018 poz. 1668, z późn. zm.) uchwala się, co następuje:  

§ 1. Senat Uniwersytetu Wrocławskiego ustala zasady i tryb rekrutacji na I rok studiów jednolitych magisterskich, studiów pierwszego stopnia (licencjackich, inżynierskich) oraz studiów drugiego stopnia (magisterskich), prowadzonych w formie studiów stacjonarnych i niestacjonarnych (zaocznych, wieczorowych) w Uniwersytecie Wrocławskim rozpoczynających się w roku akademickim 2020/2021.
2. Rektor w drodze zarządzenia określi limity miejsc na studia stacjonarne i niestacjonarne do końca kwietnia 2020 r.

§ 2. Przyjęcie kandydatów na I rok studiów następuje na podstawie wyników postępowania rekrutacyjnego. 

§ 3.1. Postępowanie rekrutacyjne przeprowadzają wydziałowe komisje rekrutacyjne. Wydziałowe komisje rekrutacyjne powołuje dziekan.

2. Do zadań komisji rekrutacyjnej należy w szczególności: 

1) zawiadomienie kandydatów o terminie i miejscu przeprowadzenia egzaminów wstępnych, w przypadku gdy jest on elementem postępowania kwalifikacyjnego;
2) przekazywania przez komisję rekrutacyjną informacji dotyczących kolejnych etapów postępowania rekrutacyjnego, w tym w szczególności:

a) wyników tych etapów,
b) terminu i miejsca składania dokumentów,
c) wszystkich innych wiadomości niezbędnych do komunikacji komisji rekrutacyjnej z kandydatem.

3) opiniowanie odwołań składanych przez kandydatów w związku z postępowaniem rekrutacyjnym; 
4) sporządzenie protokołu z przebiegu postępowania kwalifikacyjnego wraz z listą rankingową; 
5) sporządzanie listy osób zakwalifikowanych do wpisania na listę studentów oraz wpisywanie na listę studentów; 
6) podejmowanie decyzji o nieprzyjęciu na studia oraz ich wysyłanie; 
7) nadzór nad procesem przyjmowania dokumentów od kandydatów. 

3. Decyzje administracyjne w imieniu komisji rekrutacyjnej podpisuje jej przewodniczący.

§ 4.1. W przypadku, gdy wynik egzaminu maturalnego kandydata na studia – po weryfikacji przez Okręgową Komisję Egzaminacyjną lub po uwzględnieniu odwołania przez Kolegium Arbitrażu Egzaminacyjnego – został podwyższony, kandydat na studia składa wniosek o uwzględnienie podwyższonego wyniku przy kwalifikacji na studia w danym roku akademickim. Wniosek należy złożyć osobiście w Dziale Nauczania lub wysłać pocztą wraz z kopią nowego świadectwa dojrzałości, uwzględniającego podwyższony wynik egzaminu maturalnego.

2. Dział Nauczania kieruje wnioski do rozpatrzenia przez odpowiednią wydziałową komisję rekrutacyjną lub Uczelnianą Komisję Rekrutacyjną. Rozpatrywane będą wnioski złożone w terminie do 30 września 2020 roku (decyduje data wpływu na uczelnię), w którym przeprowadzana jest rekrutacja na studia.

§ 5.1. Rektor powołuje Uczelnianą Komisję Rekrutacyjną.
2. Do zadań Uczelnianej Komisji Rekrutacyjnej należy opiniowanie odwołań od decyzji  wydziałowych komisji rekrutacyjnych. Decyzję w sprawie odwołania podejmuje Rektor.
3. Podstawą odwołania może być jedynie wskazanie naruszenia warunków i trybu rekrutacji na studia oraz przypadek, gdy wynik egzaminu maturalnego na studia – po weryfikacji przez Okręgową Komisję Egzaminacyjną lub po uwzględnieniu odwołania przez Kolegium Arbitrażu Egzaminacyjnego – został podwyższony. 

§ 6. Kryteria postępowania rekrutacyjnego dla kandydatów na I rok studiów jednolitych magisterskich, studiów pierwszego stopnia legitymujących się nową maturą zawarte są w załączniku do niniejszej uchwały.

§ 7.1. Kandydaci na studia jednolite magisterskie i studia pierwszego stopnia legitymujący się starą maturą (matura do roku 2004) będą przyjmowani na studia na podstawie rankingu sumy ocen z dwóch dowolnych pisemnych przedmiotów zdawanych na egzaminie dojrzałości w ramach ustalonego limitu przyjęć. Oceny przeliczane będą na punkty rekrutacyjne:

Skala 2 - 5
ocena dostateczna – 3 pk.
ocena dobra – 4 pkt.
ocena bardzo dobra – 5 pkt.
Skala 1 – 6
ocena mierna – 2, 6 pkt.
ocena dostateczna – 3,2 pkt.
ocena dobra – 3,8 pkt.
ocena bardzo dobra – 4,4 pkt.
ocena celująca – 5 pkt. 

2. Na kierunek informatyka, matematyka, indywidualne studia informatyczno-matematyczne będą kwalifikowani kandydaci ze starą maturą, którzy uzyskają co najmniej 9 punktów rekrutacyjnych. 

§ 8. Kandydaci na studia jednolite magisterskie i studia pierwszego stopnia legitymujący się maturą zagraniczną będą przyjmowani na studia na podstawie załączonego w systemie IRK dokumentu uprawniającego do podjęcia studiów w kraju wydania, chyba, że zasady określone w załączniku do niniejszej uchwały, stanowią inaczej.

§ 9.1. Kryteria postępowania rekrutacyjnego dla kandydatów na I rok studiów na studia drugiego stopnia legitymujących się polskim lub zagranicznym dyplomem zawarte są w załączniku do niniejszej uchwały. 
2. Jeżeli zasady rekrutacji na studia drugiego stopnia określone w załączniku przewidują przyjmowanie w pierwszej kolejności absolwentów Uniwersytetu Wrocławskiego, na liście rankingowej umieszcza się ich dodając 1000 punktów.

§ 10.1. Rekrutacja na studia odbywa się w terminie od 15 maja do 30 września 2020 r. oraz od  2 stycznia do 28 lutego 2021 r., zgodnie z harmonogramem opublikowanym na stronie internetowej www.rekrutacja.uni.wroc.pl
2. Warunkiem przystąpienia do postępowania rekrutacyjnego jest dokonanie w określonym terminie rejestracji w systemie Internetowej Rejestracji Kandydatów (IRKa) dostępnym na stronie internetowej www.irka.uni.wroc.pl oraz wniesienie opłaty rekrutacyjnej.  
3. Procedury rejestracji w systemie IRKa oraz organizacja procesu rekrutacji na I rok studiów zostaną określone zarządzeniem Rektora do końca kwietnia 2020 r.

§ 11. Szczegółowe zasady przyjmowania laureatów i finalistów olimpiad stopnia centralnego oraz laureatów konkursów ogólnopolskich na studia w Uniwersytecie Wrocławskim, w tym wykaz olimpiad i konkursów ogólnopolskich, określa odrębna uchwała Senatu Uniwersytetu Wrocławskiego. 

§ 12.1. Kandydaci posiadający dyplom IB przyjmowani są na studia w ramach postępowania rekrutacyjnego dla kandydatów legitymujących się tzw. „nową maturą”. 

2. Dla potrzeb rankingu kandydaci, o których mowa w ust. 1, otrzymują punkty rekrutacyjne w liczbie równej maksymalnej liczbie punktów przewidzianych w rekrutacji na dany kierunek studiów (N) pomnożonej przez względną liczbę punktów uzyskanych na dyplomie IB i podzielonej przez 45. Punkty rekrutacyjne = (N x liczba punktów na dyplomie IB)/45.

§ 13. Kandydat, który zdał maturę dwujęzyczną z języka obcego, otrzymuje w celu obliczenia punktów rekrutacyjnych maksymalną liczbę punktów za poziom podstawowy z języka obcego (100%), pomnożoną przez odpowiedni współczynnik określony w zasadach rekrutacji. Wynik egzaminu z języka obcego zdanego na poziomie dwujęzycznym jest przeliczany na wynik egzaminu z języka obcego na poziomie rozszerzonym przez pomnożenie przez 4/3 i zaokrąglenie do pełnego procenta, a następnie mnożony przez odpowiedni współczynnik określony w zasadach rekrutacji. 

§ 14. Kandydatowi na studia drugiego stopnia kwestionującemu ocenę pracy pisemnej umożliwia się wgląd do pracy w terminie 7 dni od dnia ogłoszenia wyników.

§ 15. Osoba przyjęta na studia otrzymuje informację o wpisie na listę studentów po ogłoszeniu ostatecznych wyników postępowania rekrutacyjnego w systemie IRK albo pisemną decyzję administracyjną o nieprzyjęciu na studia.

§ 16. Osoba wpisana na listę studentów, która nie złożyła ślubowania w wyznaczonym terminie, zostaje z niej skreślona. O skreśleniu z listy zawiadamia dziekan. 

§ 17. Jeżeli orzeczona niepełnosprawność kandydata uniemożliwia mu udział w postępowaniu rekrutacyjnym przewidzianym w załączniku do uchwały, przewodniczący wydziałowej komisji rekrutacyjnej na wniosek osoby niepełnosprawnej stosuje zmieniony tryb postępowania.

§ 18. Stawki opłat za usługi edukacyjne zostaną określone zarządzeniem Rektora do końca marca 2020 r. i podane do wiadomości kandydatom na studia na stronie internetowej www.rekrutacja.uni.wroc.pl.

§ 19. Procedury rejestracji w systemie Internetowej Rejestracji Kandydatów (IRKa), Internetowej Rejestracji Cudzoziemców (IRC) oraz organizacji procesu rekrutacji na I rok studiów pierwszego stopnia, drugiego stopnia oraz jednolite studia magisterskie w Uniwersytecie Wrocławskim, rozpoczynające się w roku akademickim 2020/2021 zostaną określone zarządzeniem Rektora do końca kwietnia 2020 r. 

§ 20. Prawo wiążącej interpretacji postanowień niniejszej uchwały przysługuje Rektorowi. 

§ 21. Uchwała wchodzi w życie z dniem podjęcia.

Przewodniczący Senatu UWr
Rektor: prof. A. Jezierski

 

 


Szczegółowe zasady rekrutacji /zobacz pdf

 


przejdź do spisu treści

UCHWAŁA NR 120/2019 SENATU UNIWERSYTETU WROCŁAWSKIEGO
z dnia 26 czerwca 2019 r.

w sprawie zasad i trybu rekrutacji cudzoziemców na studia w Uniwersytecie Wrocławskim rozpoczynające się w roku akademickim 2020/2021

Na podstawie art. 70 ust. 1 ustawy z dnia 20 lipca 2018 r. – Prawo o szkolnictwie wyższym i nauce (Dz. U. 2018 poz. 1668, z późn. zm.) uchwala się, co następuje:  

 § 1. Senat Uniwersytetu Wrocławskiego ustala zasady i tryb rekrutacji cudzoziemców na I rok studiów jednolitych magisterskich, studiów pierwszego stopnia (licencjackich, inżynierskich) oraz studiów drugiego stopnia (magisterskich), prowadzonych w formie studiów stacjonarnych i niestacjonarnych (zaocznych, wieczorowych) w Uniwersytecie Wrocławskim (UWr) rozpoczynających się w roku akademickim 2020/2021.

§ 2. Przyjęcie kandydatów na I rok studiów następuje na podstawie wyników postępowania rekrutacyjnego. 

§ 3.1. Postępowanie rekrutacyjne przeprowadzają powołane przez dziekana wydziałowe komisje rekrutacyjne, lub jednostki organizacyjne UWr  wskazane przez Rektora.

2. Do zadań komisji rekrutacyjnej należy w szczególności: 

1) zawiadomienie kandydatów o terminie i miejscu przeprowadzenia egzaminów wstępnych, w przypadku gdy jest on elementem postępowania kwalifikacyjnego;
2) przekazywania przez komisję rekrutacyjną informacji dotyczących kolejnych etapów postępowania rekrutacyjnego, w tym w szczególności:

a) wyników tych etapów,
b) terminu i miejsca składania dokumentów,
c) wszystkich innych wiadomości niezbędnych do komunikacji komisji rekrutacyjnej z kandydatem;

3) opiniowanie wniosków o ponowne rozpatrzenie sprawy składanych przez kandydatów w  związku z postępowaniem rekrutacyjnym; 
4) sporządzenie protokołu z przebiegu postępowania kwalifikacyjnego wraz z listą rankingową; 
5) sporządzanie listy osób zakwalifikowanych do przyjęcia na studia; 
6) nadzór nad procesem przyjmowania dokumentów od kandydatów;
7) przekazywanie dokumentów zakwalifikowanych do przyjęcia na studia Rektorowi. 

§ 4.1. Przyjęcie na studia następuje w drodze decyzji administracyjnej Rektora.

2. Od decyzji Rektora odmawiającej przyjęcia na studia przysługuje wniosek o ponowne rozpatrzenie sprawy.

§ 5.1. Kandydaci na studia prowadzone w języku polskim zobowiązani są do przedstawienia zaświadczenia potwierdzającego znajomość języka polskiego na poziomie minimum B1.

2. Potwierdzeniem znajomości języka polskiego, o którym mowa w ust. 1 jest:

1) zaświadczenie o ukończeniu kursu przygotowawczego do podjęcia kształcenia w języku polskim w jednostkach wyznaczonych przez Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego;
2) certyfikat znajomości języka polskiego wydany przez Państwową Komisję do spraw Poświadczania znajomości Języka Polskiego jako Obcego;
3) zaświadczenie wydane przez Szkołę Języka Polskiego i Kultury dla Cudzoziemców Uniwersytetu Wrocławskiego.

3. Zwolnieni z konieczności przedstawienia zaświadczenia o którym mowa w ust. 1 są stypendyści Narodowej Agencji Wymiany Akademickiej (NAWA) oraz kandydaci posiadający:

1) zezwolenie na pobyt stały;
2) Kartę Polaka;
3) świadectwo dojrzałości wydane w polskim systemie oświaty;
4) dyplom ukończenia studiów wyższych w polskim języku wykładowym.

§ 6.1. Kandydaci na programy studiów prowadzone w języku angielskim zobowiązani są do przedstawienia zaświadczenia potwierdzającego znajomość języka angielskiego na poziomie minimum B2 w skali Rady Europy.

2. Potwierdzeniem znajomości języka angielskiego, o którym mowa w ust. 1 jest:

1) zaświadczenie o ukończeniu kursu przygotowawczego do podjęcia kształcenia w języku angielskim wydane przez Studium Intensywnej Nauki Języka Angielskiego Uniwersytetu Wrocławskiego na poziomie B2;
2) zaświadczenie o znajomości języka angielskiego na poziomie B2 wydane przez Studium Intensywnej Nauki Języka Angielskiego Uniwersytetu Wrocławskiego lub Studium Praktycznej Nauki Języków Obcych Uniwersytetu Wrocławskiego;
3) certyfikat językowy  (np. FCE , IELTS 5,5-6,5, TOEFL, BEC Vantage)  lub inne równoważne międzynarodowe certyfikaty, honorowane przez Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego lub Studium Praktycznej Nauki Języków Obcych Uniwersytetu Wrocławskiego, wymienione w linku: http://spnjo.uni.wroc.pl/uploads/Zwolnienie-z-lektoratu/cert_zwaln_en.pdf 

3. Zwolnieni z konieczności przedstawienia zaświadczenia o którym mowa w ust. 1 są kandydaci:

1) dla których język angielski był językiem wykładowym w ukończonej szkole średniej lub na ukończonych studiach;
2) dla których język angielski jest językiem ojczystym;
3) którzy zdali maturę z języka angielskiego na poziomie rozszerzonym co najmniej na 80%;
4) którzy w trakcie studiów zdali egzamin z języka angielskiego na poziomie B2 i jest on wykazany w suplemencie do dyplomu.

§ 7. Kryteria postępowania rekrutacyjnego dla kandydatów na I rok studiów jednolitych magisterskich, studiów pierwszego stopnia i studiów drugiego stopnia zawarte są w załączniku do niniejszej uchwały. 

§ 8.1. Rekrutacja na studia w języku polskim odbywa się w terminie od 15 maja do 30 września 2020 r. oraz od 2 stycznia do 28 lutego 2021 r., zgodnie z harmonogramem zamieszczonym na stronie internetowej www.rekrutacja.uni.wroc.pl.

2. Rekrutacja na studia w języku angielskim odbywa się w terminie od 20 stycznia do 15 sierpnia 2020 r. dla obywateli spoza UE oraz do 15 września 2020 r. dla obywateli UE, zgodnie z harmonogramem zamieszczonym na stronie internetowej international.uni.wroc.pl/en/study-english.

3. Warunkiem przystąpienia do postępowania rekrutacyjnego jest dokonanie w określonym terminie rejestracji w systemie Internetowej Rejestracji Kandydatów (IRKa) dostępnym na stronie internetowej www.irka.uni.wroc.pl lub Internetowej Rejestracji Cudzoziemców (IRC) dostępnym na stronie internetowej international-applications.uni.wroc.pl oraz wniesienie opłaty rekrutacyjnej.  

4. Procedury rejestracji w systemie IRKa i IRC oraz organizacja procesu rekrutacji na I rok studiów zostaną określone zarządzeniem Rektora do końca kwietnia 2020 r.

5. Limity przyjęć na studia w roku akademickim 2020/2021 zostaną określone zarządzeniem Rektora do końca kwietnia 2020 r.

§ 9. Kandydatowi kwestionującemu ocenę pracy pisemnej umożliwia się wgląd do pracy w terminie 7 dni od dnia ogłoszenia wyników.

§ 10. Osoba  przyjęta na studia, która nie złożyła ślubowania w wyznaczonym terminie, zostaje skreślona z listy przyjętych na studia. O skreśleniu z listy przyjętych zawiadamia dziekan.

§ 11. Jeżeli orzeczona niepełnosprawność kandydata uniemożliwia mu udział w postępowaniu rekrutacyjnym przewidzianym w załączniku do uchwały, wydziałowa komisja rekrutacyjna na wniosek osoby niepełnosprawnej stosuje zmieniony tryb postępowania.

§ 12. Stawki opłat za studia zostaną określone zarządzeniem Rektora do końca marca 2020 r. i podane do wiadomości kandydatom na studia na stronie internetowej  www.rekrutacja.uni.wroc.pl i na stronie internetowej international.uni.wroc.pl/en/study-english/tuition-fees

§ 12. Prawo wiążącej interpretacji postanowień niniejszej uchwały przysługuje Rektorowi. 

§ 13. Uchwała wchodzi w życie z dniem podjęcia.

Przewodniczący Senatu UWr
Rektor: prof. A. Jezierski


Szczegółowe zasady rekrutacji /zobacz pdf


Kierunki wykładane na uczelni:

administracja I stopnia Stacjonarny Niestacjonarny   |   II stopnia Stacjonarny Niestacjonarny
administration in international organizations II stopnia Stacjonarny
advanced synthesis in chemistry II stopnia Stacjonarny
anglistyka I stopnia Stacjonarny Niestacjonarny   |   II stopnia Stacjonarny Niestacjonarny
antropologia literatury, teatru i filmu II stopnia Stacjonarny
applied geoscience II stopnia Stacjonarny
archeologia I stopnia Stacjonarny   |   II stopnia Stacjonarny
astronomia I stopnia Stacjonarny   |   II stopnia Stacjonarny
bachelor of business and administration  I stopnia Stacjonarny
bezpieczeństwo międzynarodowe II stopnia Stacjonarny Niestacjonarny
bezpieczeństwo narodowe I stopnia Stacjonarny Niestacjonarny
biologia I stopnia Stacjonarny   |   II stopnia Stacjonarny
biologia człowieka I stopnia Stacjonarny
biotechnologia I stopnia Stacjonarny   |   II stopnia Stacjonarny
biotechnology I stopnia Stacjonarny
central and east european studies, democracy and development in europe and caucasus, political communication, public administration, public policy II stopnia Stacjonarny
chemia I stopnia Stacjonarny   |   II stopnia Stacjonarny
chemia i toksykologia sądowa I stopnia Stacjonarny   |   II stopnia Stacjonarny
chemia medyczna I stopnia Stacjonarny   |   II stopnia Stacjonarny
chemistry I stopnia Stacjonarny
classics and european identity I stopnia Stacjonarny
communication management II stopnia Stacjonarny Niestacjonarny
comparative politics, global security, media and politics I stopnia Stacjonarny
comparative politics; global security; media and politics; europe in the world I stopnia Stacjonarny
criminal justice I stopnia Stacjonarny
dyplomacja europejska I stopnia Stacjonarny Niestacjonarny   |   II stopnia Stacjonarny Niestacjonarny
dziedzictwo kultury materialnej I stopnia Stacjonarny
dziennikarstwo i komunikacja społeczna I stopnia Stacjonarny Niestacjonarny   |   II stopnia Stacjonarny Niestacjonarny
ekonomia I stopnia Stacjonarny Niestacjonarny   |   II stopnia Stacjonarny Niestacjonarny
empirical and theoretical linguistics II stopnia Stacjonarny
etnologia i antropologia kulturowa I stopnia Stacjonarny   |   II stopnia Stacjonarny
eu regional policy II stopnia Stacjonarny
european cultures I stopnia Stacjonarny
europeistyka I stopnia Stacjonarny Niestacjonarny   |   II stopnia Stacjonarny Niestacjonarny
filologia chorwacka z językiem serbskim I stopnia Stacjonarny   |   II stopnia Stacjonarny
filologia czeska I stopnia Stacjonarny   |   II stopnia Stacjonarny
filologia francuska I stopnia Stacjonarny   |   II stopnia Stacjonarny
filologia germańska I stopnia Stacjonarny Niestacjonarny   |   II stopnia Stacjonarny Niestacjonarny
filologia hiszpańska I stopnia Stacjonarny   |   II stopnia Stacjonarny
filologia indyjska I stopnia Stacjonarny   |   II stopnia Stacjonarny
filologia klasyczna I stopnia Stacjonarny   |   II stopnia Stacjonarny
filologia polska I stopnia Stacjonarny Niestacjonarny   |   II stopnia Stacjonarny Niestacjonarny
filologia rosyjska I stopnia Stacjonarny   |   II stopnia Stacjonarny
filologia ukraińska I stopnia Stacjonarny   |   II stopnia Stacjonarny
filozofia I stopnia Stacjonarny Niestacjonarny   |   II stopnia Stacjonarny Niestacjonarny
fizyka I stopnia Stacjonarny   |   II stopnia Stacjonarny
genetyka i biologia eksperymentalna I stopnia Stacjonarny   |   II stopnia Stacjonarny
geografia I stopnia Stacjonarny   |   II stopnia Stacjonarny
geologia I stopnia Stacjonarny   |   II stopnia Stacjonarny
global communication II stopnia Stacjonarny
global studies I stopnia Stacjonarny   |   II stopnia Stacjonarny
gospodarka przestrzenna I stopnia Stacjonarny   |   II stopnia Stacjonarny
historia I stopnia Stacjonarny Niestacjonarny   |   II stopnia Stacjonarny Niestacjonarny
historia cywilizacji śródziemnomorskiej II stopnia Stacjonarny
historia sztuki I stopnia Stacjonarny   |   II stopnia Stacjonarny
historia w przestrzeni publicznej II stopnia Stacjonarny
indywidualne studia informatyczno – matematyczne I stopnia Stacjonarny
indywidualne studia międzyobszarowe I stopnia Stacjonarny   |   II stopnia Stacjonarny
informacja naukowa i bibliotekoznawstwo I stopnia Stacjonarny Niestacjonarny   |   II stopnia Stacjonarny Niestacjonarny
informatyka Inżynier Stacjonarny   |   I stopnia Stacjonarny   |   II stopnia Stacjonarny
informatyka stosowana i systemy pomiarowe  Inżynier Stacjonarny
intercultural mediation II stopnia Stacjonarny
interdyscyplinarne studia europejskie  II stopnia Stacjonarny
inżynieria geologiczna Inżynier Stacjonarny Niestacjonarny   |   II stopnia Stacjonarny
italianistyka I stopnia Stacjonarny
journalism and social communication II stopnia Stacjonarny Niestacjonarny
judaistyka I stopnia Stacjonarny   |   II stopnia Stacjonarny
komunikacja wizerunkowa I stopnia Stacjonarny Niestacjonarny   |   II stopnia Stacjonarny Niestacjonarny
konsulting prawny i gospodarczy II stopnia Niestacjonarny
koreanistyka I stopnia Stacjonarny
kryminologia I stopnia Niestacjonarny
kultura i praktyka tekstu: twórcze pisanie i edytorstwo I stopnia Stacjonarny
kulturoznawstwo I stopnia Stacjonarny   |   II stopnia Stacjonarny
LL.M. international and european law II stopnia Stacjonarny
master’s study of theoretical physics II stopnia Stacjonarny
matematyka I stopnia Stacjonarny   |   II stopnia Stacjonarny
medical biotechnology II stopnia Stacjonarny
mikrobiologia I stopnia Stacjonarny   |   II stopnia Stacjonarny
militarioznawstwo I stopnia Stacjonarny
muzykologia I stopnia Stacjonarny   |   II stopnia Stacjonarny
niderlandystyka I stopnia Stacjonarny   |   II stopnia Stacjonarny
ochrona środowiska I stopnia Stacjonarny   |   II stopnia Stacjonarny
pedagogika I stopnia Stacjonarny Niestacjonarny   |   II stopnia Stacjonarny Niestacjonarny
pedagogika przedszkolna i wczesnoszkolna Magister Stacjonarny Niestacjonarny   |   II stopnia Stacjonarny
pedagogika specjalna Magister Stacjonarny Niestacjonarny
politologia I stopnia Stacjonarny Niestacjonarny   |   II stopnia Stacjonarny Niestacjonarny
praca socjalna I stopnia Stacjonarny Niestacjonarny   |   II stopnia Stacjonarny
prawo Magister Stacjonarny Niestacjonarny Wieczorowy
psychologia Magister Stacjonarny Niestacjonarny Wieczorowy
public history II stopnia Stacjonarny
publikowanie cyfrowe i sieciowe I stopnia Stacjonarny Niestacjonarny   |   II stopnia Stacjonarny Niestacjonarny
sinologia I stopnia Stacjonarny
socjologia I stopnia Stacjonarny Niestacjonarny   |   II stopnia Stacjonarny Niestacjonarny
socjologia ekonomiczna I stopnia Stacjonarny Niestacjonarny   |   II stopnia Stacjonarny
socjologia grup dyspozycyjnych I stopnia Stacjonarny Niestacjonarny   |   II stopnia Stacjonarny Niestacjonarny
stosunki międzynarodowe I stopnia Stacjonarny Niestacjonarny   |   II stopnia Stacjonarny Niestacjonarny
studia śródziemnomorskie I stopnia Stacjonarny   |   II stopnia Stacjonarny
tourism and hospitality II stopnia Stacjonarny
turystyka I stopnia Stacjonarny   |   II stopnia Stacjonarny
zarządzanie bezpieczeństwem państwa II stopnia Stacjonarny Niestacjonarny
zarządzanie migracjami I stopnia Stacjonarny
zarządzanie projektami społecznymi I stopnia Stacjonarny Niestacjonarny   |   II stopnia Stacjonarny Niestacjonarny
zarządzanie środowiskiem przyrodniczym I stopnia Stacjonarny   |   II stopnia Stacjonarny

Główny adres uczelni


Zasady rekrutacji, harmonogramy, potrzebne kontakty znajdują się w serwisie
 www.rekrutacja.uni.wroc.pl

Informacje dotyczące zasad rekrutacji na studia w języku polskim oraz rekrutacja cudzoziemców na studia w języku polskim
DZIAŁ NAUCZANIA pl. Uniwersytecki 1 (gmach główny, pok. 238) 50-137 Wrocław
poniedziałek–piątek 10.00–15.00 
tel. +48 71 343 01 43, +48 71 375 22 37, +48 71 375 22 55
 rekrutacja@uwr.edu.pl

Informacje o ofercie studiów w języku angielskim oraz rekrutacja cudzoziemców na studia w języku angielskim 
BIURO WSPÓŁPRACY MIĘDZYNARODOWEJ (INTERNATIONAL OFFICE) pl. Uniwersytecki 1 (gmach główny, pok. 36) 50-137 Wrocław
poniedziałek–piątek 10.00–15.00 (środa nieczynne)
tel. +48 71 375 28 77 international@uwr.edu.pl

Informacje dotyczące zasad studiowania DZIEKANATY I INSTYTUTY POSZCZEGÓLNYCH WYDZIAŁÓW,
kontakty na stronie www.uni.wroc.pl

Jak do nas trafić

Powiązane kierunki

Chemia i toksykologia sądowa

to unikatowe i interdyscyplinarne studia realizowane wspólnie przez dwie wiodące wrocławskie uczelnie – Wydział Chemii Uniwersytetu Wrocławskiego i Wydział Lekarski Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu.

czytaj dalej

Filologia dalekowschodnia

Jeśli interesujesz się językiem, kulturą i historią dalekiego Wschodu, chciałbyś zgłębić wiedzę dotyczącą Korei lub Chin i widzisz się w pracy związanej z rynkiem azjatyckim – to właśnie znalazłeś kierunek dla siebie.

czytaj dalej

Militarioznawstwo

Jeśli Twoją pasją są zagadnienia związane z historią wojen, uzbrojenia czy myśli wojskowej – militarioznawstwo to kierunek dla Ciebie.

czytaj dalej

Filologia ukraińska z językiem angielskim

Jeśli języki są Twoją pasją, spróbuj swoich zdolności na wyjątkowym kierunku – połączeniu filologii angielskiej i ukraińskiej. Będziesz na niej szlifował aż dwa języki jednocześnie!

czytaj dalej

Zarządzanie środowiskiem przyrodniczym

Interesujesz się bioróżnorodnością, ideą zrównoważonego rozwoju, aktywną ochroną przyrody, ginących gatunków i ekosystemów? Jeśli tak, to ten wyjątkowy w skali całego kraju kierunek, jakim jest zarządzenie środowiskiem przyrodniczym, został stworzony specjalnie dla Ciebie.

czytaj dalej

Genetyka i biologia eksperymentalna

Jeśli interesuje Cię poznanie mechanizmów rządzących tym, co dzieje się w komórkach, jeśli chcesz wiedzieć, w jaki sposób geny decydują o rozwoju i funkcjonowaniu organizmów, jak się tworzy organizmy transgeniczne, na czym polegają mutacje oraz co leży u podłoża chorób genetycznych – powinieneś studiować genetykę i biologię eksperymentalną.

czytaj dalej

Judaistyka

Co możesz zrobić w ciągu 1845 godzin? Rozegrać 1230 meczów piłki nożnej, obejrzeć 3690 odcinków serialu, przebiec jakieś 620 maratonów… Możesz też poznać trzy języki (pisane osobliwym alfabetem), przebyć drogę od starożytnych pustyni Bliskiego Wschodu do współczesnego Izraela oraz zostać znawcą literatury żydowskiej (albo przynajmniej spróbować ustalić jej definicję).

czytaj dalej

Powiązane artykuły

Informator dla kandydatów na studia na Uniwersytet Wrocławski

Wirus pokrzyżował nam plany – nie mogliśmy spotkać się z Wami na targach, nie mogliście przyjechać do nas na spotkania rekrutacyjne. Dlatego tegoroczny informator dla kandydatów na studia I stopnia oraz jednolite magisterskie publikujemy w formie elektronicznej.

czytaj dalej

Trwa rekrutacja na studia podyplomowe na Uniwersytecie Wrocławskim

Wśród kierunków m.in. dziennikarstwo i public relations, prawo w biznesie, zawód mediatora, komunikowanie i kreowanie wizerunku, archeologia sądowa.

czytaj dalej

TRWA ZIMOWA REKRUTACJA

NA UNIWERSYTECIE WROCŁAWSKIM

czytaj dalej

NOC BIOLOGÓW 2019

Chcesz wiedzieć, co się dzieje w laboratoriach biologów, kiedy wszyscy śpią? Przyjdź na Noc Biologów 2019. Dzieci, młodzież i dorośli – każdy znajdzie coś dla siebie wśród atrakcji przygotowanych przez Wydział Nauk Biologicznych Uniwersytetu Wrocławskiego. Do zobaczenia w piątek 11 stycznia!

czytaj dalej

Polecane Uczelnie

Najczęściej Oglądane