Kryminologia i kryminalistyka
Studia pierwszego stopnia na kierunku Bezpieczeństwo wewnętrzne w Wyższej Szkole Prawa we Wrocławiu
Przestępczość w różnej swojej postaci towarzyszy człowiekowi od zawsze. Jednak z czasem zaczęła przybierać nowe i coraz bardziej niebezpieczne i skomplikowane formy. Obecnie wykrywanie sprawców przestępstw nie polega jedynie na wykonywaniu prostych czynności dochodzeniowo-śledczych i operacyjno-rozpoznawczych. Dziś niezbędna jest w tym celu specjalistyczna wiedza poznawcza z zakresu motywów postępowania osób dokonujących czynu zabronionego, jak i okoliczności jego popełnienia, ponieważ każda zbrodnia ma swoją logikę.
Studenci w sposób praktyczny poznają techniki zabezpieczania śladów oraz gromadzenia materiałów na miejscu zdarzeń. Na zajęciach uczą się obsługi programów do sporządzania portretów pamięciowych, wariografu. Uczestniczą w symulacjach miejsca zbrodni. Nasi wykładowcy oraz goście, w ramach prowadzonych zajęć, zapraszają studentów do swoich miejsc pracy (Sąd, Areszt śledczy, Sekcja zwłok), aby jak najlepiej przedstawić różne stanowiska pracy oraz możliwości jakie otwierają się przed studentami po skończeniu naszej uczelni.
ZAGADNIENIA PORUSZANE NA STUDIACH W WYŻSZEJ SZKOLE PRAWA
- TECHNIKI ŚLEDCZE
- PROFIL PRZESTĘPCY
- ZABEZPIECZANIE MIEJSCA ZBRODNI
- REKONSTRUKCJA ZDARZEŃ
- BADANIE POSZLAK
- DOKUMENTACJA CZYNNOŚCI KRYMINALISTYCZNYCH
- ZASADY WSPÓŁPRACY RÓŻNYCH SŁUŻB W WALCE Z PRZESTĘPCZOŚCIĄ
- PSYCHOLOGIA W KRYMINALISTYCE
DLACZEGO WARTO STUDIOWAĆ KRYMINOLOGIĘ I KRYMINALISTYKĘ
CIEKAWE STUDIA POŁĄCZONE Z PRAKTYKĄ
Zdobędziesz niezbędną wiedzę merytoryczną oraz praktyczną z zakresu teorii przestępstw, a także skutecznych metod walki z nimi, praktyczne umiejętności z zakresu specjalistycznych badań kryminalistycznych, w tym również czynności o charakterze psychologicznym oraz medycznym. Poznasz zasady procesowo-wykrywcze wykorzystywane podczas realizacji czynności kryminalistycznych. Umiejętność oceny zjawisk przestępczych, ich pomiaru oraz analizy, a także znajomość ich występowania pozwolą Ci wykonywać pracę zawodową w sposób profesjonalny.
DOŚWIADCZENI SPECJALIŚCI Z PASJĄ
Nasi wykładowcy to osoby posiadające doświadczenie zawodowe w służbach mundurowych, biegli sądowi i konsultanci. Eksperci Wyższej Szkoły Prawa pokażą Ci swój warsztat pracy oraz przekażą wiedzę, która pomoże Ci dołączyć do ścisłego, elitarnego grona specjalistów, znajdujących zatrudnienie w pionach operacyjnych oraz dochodzeniowo-śledczych organach ścigania. Co więcej, kameralne warunki studiowania umożliwiają indywidualne podejście wykładowców, którzy wesprą Cię w ścieżce rozwoju i przyszłych plany zawodowych.
WIEDZA I DOŚWIADCZENIE NA NAJWYŻSZYM POZIOMIE
Po studiach w Wyższej Szkole Prawa zdobędziesz dyplom oraz doświadczenie zawodowe uzyskane podczas 6 miesięcznych praktyk. W trakcie studiów dodatkowo możesz ubiegać się o staże w różnych instytucjach odpowiedzialnych za bezpieczeństwo państwa. Odpowiednio ułożony harmonogram oraz liczne porozumienia z rożnymi instytucjami ułatwią Ci realizację praktyk oraz staży . Nasza Uczelnia przygotuje Cię do rozpoczęcia drogi zawodowej. W tym celu przygotowane jest doradztwo zawodowe zarówno indywidualne jak i grupowe. Wpieramy Studentów pomocą w znalezieniu praktyk zawodowych zgodnych z ich zapotrzebowaniem.
WARSZTATY, SPOTKANIA, KONFERENCJE BRANŻOWE
Nasza Uczelnia oferuję Ci również możliwość rozwoju i poszerzania swoich zainteresowań, dzięki licznym dodatkowym warsztatom, wykładom czy wyjazdom studyjnym. Wraz z Studentami organizujemy wydarzenia, zapraszając gości specjalnych, którzy dzielą się z Wami swoją wiedzę, doświadczeniem i pasją.
KOŁA NAUKOWE
Jako student Wyższej Szkoły Prawa będziesz mógł uczestniczyć w kołach naukowych i organizacjach studenckich, dzięki którym poszerzysz swoją wiedzę i zainteresowania. Co więcej, Twoja aktywność w trakcie studiów może być zarówno dodatkowym atutem w CV, a także argumentem do ubiegania się o stypendium Rektora z tytułu aktywnej dzielności na rzecz Uczelni.
GDZIE MOŻESZ ZNALEŹĆ ZATRUDNIENIE:
- Policja, służby specjalne, więziennictwo
- instytucje zajmujące się szeroko pojętym bezpieczeństwem wewnętrznym
- instytucje pomocy społecznej
- organy ds. bezpieczeństwa publicznego
- służby celne
- firmy ochroniarskie i detektywistyczne
Powiązane kierunki
PRAWO - jednolite studia magisterskie we Wrocławiu
5-letnie jednolite studia magisterskie na kierunku Prawo w Wyższej Szkole Prawa we Wrocławiu to gwarancja zdobycia solidnej wiedzy prawniczej oraz umiejętności niezbędnych do podjęcia pracy w zawodach prawniczych.
czytaj dalejCyberbezpieczeństwo - studia pierwszego stopnia we Wrocławiu
3-letnie studia pierwszego stopnia na kierunku Bezpieczeństwo wewnętrzne w Wyższej Szkole Prawa we Wrocławiu
czytaj dalejZarządzanie kryzysowe - studia pierwszego stopnia we Wrocławiu
Podczas studiów zdobędziesz umiejętności z zakresu zarządzania w sytuacjach kryzysowych, klęsk żywiołowych oraz w sytuacjach zagrożenia państwa zarówno z przyczyn pochodzenia zewnętrznego, jak i wewnętrznego.
czytaj dalej