Automatyka i robotyka
Umiejętności zdobyte w trakcie studiów są wykorzystywane w projektowaniu i programowaniu układów sterowania o szerokim spektrum zastosowań, od procesów przemysłowych do inteligentnych budynków, w programowaniu robotów przemysłowych, robotów mobilnych i zespołów urządzeń autonomicznych.
Absolwenci posiadają wiedzę z zakresu przedmiotów związanych ze sterowaniem procesami ciągłymi i dyskretnymi, inżynierią procesową i systemową, systemami komputerowymi i mikroprocesorowymi, automatyzacją procesówtechnologicznych i układów autonomicznych, robotyką i układami mobilnymi.
Absolwenci są bardzo dobrze przygotowani teoretycznie i praktycznie do podjęcia pracy zawodowej jako projektanci nowoczesnych systemów automatyki, projektanci układów sterowania robotów, układów mobilnych, samochodów i samolotów, automatyki w systemach biotechnologicznych i energetycznych, systemów komputerowych, monitorujących, pomiarowych i decyzyjnych. Mogą również pracować w zakładach oraz firmach wytwarzających i stosujących sprzęt automatyki, w biurach opracowujących projekty automatyzacji różnych dziedzin życia, w nowoczesnych przedsiębiorstwach, centrach komputerowych, jak również w ośrodkach badawczo-rozwojowych zajmujących się wdrażaniem nowych technologii.
SPECJALNOŚCI
Studia I stopnia:
- technologie informacyjne w automatyce i robotyce (S)
- automatyka i robotyka przemysłowa (S)
Studia II stopnia:
- automatyka (S)
- robotyka (S)
- sterowanie w inżynierii procesowej i biotechnologii (S)
- systemy pomiarowe i informacyjne (S)
STUDIA I STOPNIA
Stacjonarne (S I)
czas trwania studiów – 3,5 roku / 7 semestrów ›
uzyskany tytuł – inżynier
STUDIA II STOPNIA
Stacjonarne (S II)
czas trwania studiów – 1,5 roku / 3 semestry › początek zajęć – semestr letni
uzyskany tytuł – magister inżynier
Powiązane kierunki
INŻYNIERIA LOTNICZA I KOSMICZNA
Absolwenci studiów stopnia pierwszego kierunku posiadają specjalistyczną wiedzę inżynierską z zakresu funkcjonowania nowoczesnego przemysłu lotniczego i kosmicznego. Ponadto znają i rozumieją przepisy prawne oraz mechanizmy ekonomiczne.
czytaj dalejAUTOMATYKA I ROBOTYKA PRZEMYSŁOWA
Absolwenci na kierunku Automatyka i Robotyka Przemysłowa są przygotowani do pracy w wielu gałęziach przemysłu oraz w instytutach naukowo-badawczych i ośrodkach badawczo-rozwojowych. Bez problemu znajdują zatrudnienie w przemyśle jako inżynierowie z zakresu automatyki oraz technik decyzyjnych.
czytaj dalejMECHATRONIKA
Absolwenci są przygotowani do pracy w zakładach eksploatujących i serwisujących układy mechatroniczne, maszyny i urządzenia elektryczne oraz elektromaszynowe.
czytaj dalej