Informator o Szkołach Wyższych, Policealnych i Językowych

Studia Magisterskie z Psychologii w Poznaniu – 5-letnie w Wyższej Szkole Zarządzania i Psychologii

Sprawdź ofertę edukacyjną i rekrutacyjną!

Tryb stacjonarny
Zajęcia odbywają się od poniedziałku do piątku w budynku Uczelni. Wyjątkowo, niektóre wykłady mogą być realizowane online, także na żywo, w formie wideokonferencji.

Tryb niestacjonarny
Zajęcia odbywają się w weekendy (sobota i niedziela, średnio 2 razy w miesiącu). Warsztaty i ćwiczenia realizowane są w budynku Uczelni, a wykłady w większości online, także na żywo, w formie wideokonferencji. 

OPIS KIERUNKU 


W naszej Uczelni możesz studiować Psychologię na jednolitych studiach magisterskich (pięcioletnich).

Są to studia o profilu praktycznym, które charakteryzują się przede wszystkim większą ilością warsztatów, ćwiczeń i zajęć terenowych prowadzonych przez praktyków  psychologii - stanowią one ponad 50% wszystkich zajęć. Realizowane są za pomocą metod aktywnie włączających studentów do pracy (projekty, zadania ćwiczeniowe, symulacje, debaty, gry, odgrywanie ról), w podziale na mniejsze grupy. Wiedza teoretyczna przekazywana jest podczas wykładów, do których materiały zamieszczane są na platformie Moodle,

Do zespołu wykładowców zaproszono wybitnych naukowców i praktyków. Są wśród nich m. in. dr hab. Michał Ziarko, prof. dr hab. Ewa Mojs, dr hab. Tomasz Hanć, dr n. o zdr. Maia Stanisławska-Kubiak, dr n. o zdr. Dominik Czajeczny, dr n. med. Wojciech Żak, dr Wojciech Strzelecki, dr Beata Bochnia oraz dr Marcin Kochanowski. Wśród prowadzących zajęcia są czynni zawodowo psychologowie kliniczni, szkolni oraz biznesu i sportu a także psychoterapeuci, psychiatrzy i kognitywiści oraz menedżerowie firm rekrutacyjnych i działów HR. Program studiów konsultowali także przedstawiciele fundacji, ośrodków pomocy rodzinie i domów dziecka a także środowiska lekarskiego

Studia kończą się obroną pracy dyplomowej, pozwalają uzyskać wykształcenie wyższe zawodowe i tytuł magistra psychologii.

Kształcenie rozpoczynają przedmioty dające podstawy dla kierunku, które rozwijane są na zajęciach specjalnościowych i przygotowujących do praktyki psychologicznej. Wśród nich są przedmioty wprowadzające w nurty psychoterapii – psychodynamicznej, poznawczo-behawioralnej z elementami terapii schematów, systemowej, humanistycznej i pozytywnej a także terapii skoncentrowanej na rozwiązaniach. Pozwala to naszym Studentom lepiej poznać charakter przyszłej pracy i wybierać ścieżkę dalszego rozwoju.

Praktyki zawodowe stanowią integralną część programu studiów. Uczelnia zapewnia miejsca praktyk. Studenci mogą także realizować praktyki samodzielnie.

Część zajęć praktycznych realizowana jest z wykorzystaniem pracowni symulacyjno-obserwacyjnej oraz pracowni psychometrycznej z narzędziami diagnozy psychologicznej. Ponadto zajęcia terenowe odbywają się pod opieką prowadzących w ośrodkach zajmujących się interwencją i terapią dla dzieci i młodzieży.

Znajomość różnych metod, technik i narzędzi diagnozy zachowań człowieka oraz umiejętność podejmowania interwencji psychologicznych, pozwoli wykorzystać adekwatne techniki terapeutyczne w pracy.

Wysokie osobiste oraz społeczne kompetencje psychologiczne uzyskane podczas studiów, pozwolą naszym Absolwentom na udzielanie wsparcia i pomocy psychologicznej w postawie otwartości i poszanowania drugiego człowieka.

Wyższa Szkoła Zarządzania i Psychologii w Poznaniu od ponad 34 lat koncentruje się na identyfikowaniu potrzeb edukacyjnych w społeczeństwie i wykorzystuje swój potencjał innowacyjny do wprowadzania na rynek specjalistów poszukiwanych przez zmieniające się społeczeństwo oraz rynek pracy.

Program kierunku psychologia w Wyższej Szkole Zarządzania i Psychologii w Poznaniu tworzony był z uwzględnieniem wymogów dla Europejskiego Certyfikatu Psychologa (EuroPsy), który obejmuje standardy kształcenia oraz praktyki uprawniające absolwentów kierunku do wpisu do Europejskiego Rejestru Psychologów.


SPECJALNOŚCI


Studenci wybierają specjalność na trzecim roku studiów. Przedmioty kierunkowe wprowadzające do specjalności są realizowane we wcześniejszych semestrach. Na czwartym i piątym roku realizowanych jest dziesięć przedmiotów specjalnościowych. 

Psychologia dzieci i młodzieży z neuropsychologią

Jednolite studia magisterskie (pięcioletnie)

Psychologia dzieci i młodzieży zajmuje się teoretycznie i praktycznie zagadnieniami związanymi z prawidłowym rozwojem oraz czynnikami, które go warunkują. Zaburzenia neurorozwojowe to grupa schorzeń, które wpływają na prawidłowy rozwój mózgu i układu nerwowego. Pojawiają się w okresie rozwojowym i wiążą się ze znacznymi trudnościami w nabywaniu i wykonywaniu określonych funkcji intelektualnych, motorycznych, językowych lub społecznych.

Podczas zajęć na tej specjalności dowiesz się o zaburzeniach rozwojowych i emocjonalnych występujących najczęściej w okresie rozwojowym. Poznasz możliwości diagnostyki i interwencji psychologicznych ukierunkowanych na dziecko, system rodziny i środowisko edukacyjne. Swoje umiejętności będziesz rozwijać w kontakcie z doświadczonymi praktykami psychologii, w oparciu o studia przypadków i pracę zespołową, z wykorzystaniem wyników najnowszych badań.

Przedmioty specjalnościowe:

  • Zaburzenia neurorozwojowe I
  • Zaburzenia neurorozwojowe II
  • Diagnoza neuropsychologiczna u dzieci
  • Zaburzenia emocjonalne u dzieci
  • Interwencje i wsparcie psychologiczne
  • Psychologia traumy dziecięcej
  • Metody wsparcia dziecka ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi w ramach poradni psychologiczno-pedagogicznej
  • Interwencje kryzysowe dzieci i młodzieży
  • Komunikacja i budowanie relacji z dziećmi i młodzieżą
  • Uzależnienia dzieci i młodzieży
Psychologia kliniczna z seksuologią

Jednolite studia magisterskie (pięcioletnie)

Specjalność łącząca psychologię kliniczną z seksuologią pozwoli Ci zdobyć aktualną wiedzę oraz umiejętności związane z pracą w obszarze zaburzeń psychicznych i seksualności człowieka. Poznasz obszary wymagające najczęstszych interwencji, ich diagnostykę i narzędzia pomocy, a także metody planowania i tworzenia programów zdrowienia dla chorych. Nauczysz się posługiwania metodami i wiedzą seksuologiczną w aspekcie klinicznym i społecznym, rozpoznawania problemów i zaburzeń seksualnych oraz kształtowania pozytywnych, niepolaryzujących postaw wobec seksualności. Swoje umiejętności będziesz rozwijać w kontakcie z doświadczonymi praktykami psychologii i seksuologii, w oparciu o studia przypadków i pracę zespołową, z wykorzystaniem wyników najnowszych badań

Przedmioty specjalnościowe:

  • Modele psychopatologii I
  • Modele psychopatologii II
  • Narzędzia diagnostyczne w ocenie zaburzeń psychicznych
  • Interwencje psychologiczne w zaburzeniach psychicznych
  • Zburzenia neurorozwojowe
  • Psychologia traumy
  • Seksuologia kliniczna
  • Seksuologia społeczna
  • Diagnoza seksuologiczna
  • Interwencja seksuologiczna

więcej...




 

Polecane Uczelnie

Najczęściej Oglądane