Biznes elektroniczny
Dynamicznie rozwijające się technologie komputerowe, informacyjne oraz internetowe doprowadziły do rewolucji w gospodarce nadając jej nowy globalny wymiar określany mianem Biznesu Elektronicznego.
4- letnie studia o profilu ogólnoakademickim, prowadzące do tytułu zawodowego inżyniera
Pośród podstawowych gałęzi Biznesu Elektronicznego można między innymi wymienić: analitykę biznesową, komunikację elektroniczną, bankowość i handel elektroniczny, reklamę internetową, usługi w chmurach obliczeniowych, media społecznościowe oraz E-learning.
Prowadzenie działalności gospodarczej przy użyciu systemów informatycznych stanowi obecnie podstawę rozwijającego się dynamicznie społeczeństwa informacyjnego. Jednocześnie wielu pracodawców wskazuje na pogłębiający się niedobór wysoko wykwalifikowanej kadry inżynierskiej potrafiącej tworzyć i obsługiwać systemy informatyczne oraz technologie internetowe wspierające prowadzenie działalności gospodarczej.
Absolwent studiów inżynierskich na kierunku praktycznym Biznes Elektroniczny:
- Potrafi modelować i analizować procesy biznesowe;
- Potrafi użytkować systemy informatyczne klasy korporacyjnej (ERP, CRM, SCM);
- Zna i potrafi stosować rozwiązania zapewniające bezpieczeństwo w systemach przechowywania danych oraz systemach teleinformatycznych;
- Umie projektować i tworzyć hurtownie danych oraz systemy analityczne (OLAP);
- Potrafi składować, przetwarzać i analizować duże zbiory danych (Big Data), w tym dane przestrzenne (GIS);
- Potrafi praktycznie wykorzystywać metody i narzędzia inżynierii danych, w tym techniki analitycznej statystyki, uczenia maszynowego, sztucznej inteligencji w połączeniu z technologiami wizualizacji, optymalizacji, baz danych, pozyskiwania wiedzy i narzędziami prototypowania;
- Posiada umiejętność wykorzystania technologii mobilnych i przetwarzania w chmurze na potrzeby systemów korporacyjnych i E-biznesu;
- Potrafi wykorzystać technologie internetowe w działalności biznesowej i marketingowej;
- Potrafi zarządzać zespołem projektowym z wykorzystaniem właściwych metod i narzędzi informatycznych;
- Potrafi zaprojektować biznes plan dla firmy innowacyjnej.
Stanowiska pracy:
- Informatyk biznesowy.
- Analityk biznesowy.
- Specjalista /menedżer serwisów internetowych.
- Konsultant usług informatycznych.
- Inżynier danych.
- Inżynier business intelligence.
- Integrator i administrator systemów ERP, CRM, SCM.
- Analityk mediów społecznościowych.
- Administrator systemów IT.
- Analityk i projektant systemów IT.
- Kierownik działu IT.
- Technolog systemów informatycznych i telekomunikacyjnych (Technolog ICT).
- Projektant i programista systemów biznesu elektronicznego.
- Specjalista marketingu elektronicznego.
- Właściciel innowacyjnej firmy IT.
Dlaczego warto studiować:
Innowacyjny kierunek studiów związany z nowoczesnymi technologiami informacyjnymi i internetowymi z perspektywą atrakcyjnej i dobrze płatnej pracy.
Studia o profilu praktycznym, zapewniające semestralną praktykę zawodową w wiodących w branży przedsiębiorstwach krajowych i korporacjach międzynarodowych.
Ponad 1000 godzin zajęć praktycznych w doskonale wyposażonych laboratoriach specjalistycznych realizowanych przez kadrę posiadającą doświadczenie praktyczne.
Możliwość kontaktu z przedsiębiorcami i realizacji dyplomów inżynierskich w firmach z regionu i nie tylko.
Możliwość poznania komercyjnych systemów informatycznych stosowanych w Biznesie Elektronicznym dostarczanych przez wiodących producentów tj. IBM, SAP, SAS, Cisco czy Microsoft.
Zajęcia z zarządzania i ekonomiki przedsiębiorstw ukierunkowane na prowadzenie startupów, co daje ogromne szanse na sukces własnej firmy.
Możliwość otrzymania nagrody na założenie własnej innowacyjnej firmy związanej z technologiami ICT.
Powiązane kierunki
Geoinformatyka i techniki satelitarne
Absolwent będzie umiał samodzielnie zaprojektować i wykonać oprogramowanie wykorzystywane przez specjalistów, którzy w swojej pracy bazują na dostępnych informacjach przestrzennych, będzie również umiał odpowiednio dobrać i wykorzystać technologie GIS (systemów informacji przestrzennej).
czytaj dalejCoaching i doradztwo filozoficzne
Absolwent studiów I stopnia na kierunku coaching i doradztwo filozoficzne jest wyposażony w wiedzę ogólnohumanistyczną, psychologiczną i filozoficzną, ze szczególnym uwzględnieniem zagadnień z zakresu filozofii praktycznej oraz w umiejętności pozwalające na zastosowanie wiedzy w sytuacjach problemowych.
czytaj dalej