Informator o Szkołach Wyższych, Policealnych i Językowych

BUDOWNICTWO studia inżynierskie we Wrocławiu

Kierunek budownictwo gwarantuje zdobycie wiedzy w zakresie nauk matematyczno-fizycznych oraz wiedzy z zakresu budownictwa ogólnego, materiałów budowlanych, mechaniki technicznej, wytrzymałości materiałów, konstrukcji betonowych, konstrukcji metalowych, technologii robót budowlanych, organizacji i zarządzania w budownictwie oraz ekonomiki.

Studia inżynierskie I stopnia 
(7 semestrów)

Celem studiów jest przekazanie wiedzy, umiejętności z zakresu projektowania i użytkowania obiektów infrastruktury transportu samochodowego, szynowego, lotniczego i wodnego oraz inżynierii miejskiej. Studenci mają do wyboru dwie specjalności: budownictwo dróg i mostów oraz drogi szynowe. Po ukończeniu studiów absolwenci otrzymują dyplom inżyniera.

Oferujemy:
studia stacjonarne, dzienne (pon. - pt.)
studia niestacjonarne, zaoczne (sob. – niedz.)


Specjalności do wyboru


Budownictwo dróg i mostów

Specjalność przygotowuje do projektowania, budowy, modernizacji, remontów, utrzymania i eksploatacji oraz diagnozowania stanu technicznego obiektów, do których należą między innymi: drogi kołowe, skrzyżowania, węzły, elementy zagospodarowania dróg, lotniska i budowle inżynieryjne.

Absolwenci studiów licencjackich są przygotowani do pracy w:

  • pracowniach konstrukcyjno-projektowych,
  • instytutach badawczych i ośrodkach badawczo-rozwojowych,
  • zarządach dróg, ulic i mostów,
  • miejskich zakładach dróg i komunikacji,
  • miejskich przedsiębiorstwach komunikacyjnych,
  • obwodach drogowych, zarządach dróg wojewódzkich i powiatowych,
  • przedsiębiorstwach wykonawczych z branży budowlanej.

więcej...



Drogi szynowe

Specjalność przygotowuje do wykonywania zawodu inżyniera budownictwa lądowego, ze szczególnym uwzględnieniem transportu szynowego w zakresie projektowania, budowy, remontów, modernizacji, utrzymania i eksploatacji oraz diagnozowania stanu technicznego obiektów, do których należą między innymi: linie kolejowe, stacje, węzły kolejowe i budowle inżynieryjne.

Absolwenci studiów licencjackich są przygotowani do pracy w:

  • pracowniach konstrukcyjno-projektowych,
  • instytutach badawczych i ośrodkach badawczo-rozwojowych,
  • miejskich przedsiębiorstwach i zakładach komunikacji,
  • zakładach infrastruktury kolejowej,
  • w spółkach Grupy PKP S.A. (PKP Cargo S.A., PKP Polskie Linie Kolejowe S.A., PKP Intercity),
  • przedsiębiorstwach zajmujących się konserwacją infrastruktury szynowej oraz nadzorem nowych inwestycji.

więcej...


REKOMENDACJA WYKŁADOWCY MWSLiT


Budownictwo to dynamicznie rozwijający się sektor gospodarki, który dzięki programom promocyjnym realizowanym w Polsce i za granicą, staje się coraz bardziej atrakcyjny, zarówno dla inwestorów, jak i kandydatów na rynku pracy. Impulsem do rozwoju branży są coraz większe możliwości inwestycyjne oraz nowe perspektywy zawodowe i rosnący poziom wynagrodzeń. Wybór specjalności takich jak Budowa dróg i mostów oraz Drogi szynowe umożliwia zdobycie atrakcyjnego i prestiżowego zawodu, który gwarantuje stabilną i dobrze płatną pracę zarówno w kraju, jak i za granicą.Uruchomienie w Międzynarodowej Wyższej Szkole Logistyki i Transportu we Wrocławiu kierunku budownictwo jest odpowiedzią na rosnące zapotrzebowanie w branży na wykształconych specialistów, posiadających profesjonalną wiedzę i kwalifikacje w zakresie kształtowania sieci transportowej i komunikacyjnej: budowy autostrad, dróg krajowych i dróg szynowych. Gwarancją rozwoju tego obszaru gospodarki są środki przeznaczane corocznie na modernizację i budowę dróg.

Możliwości jakie stoją przed specjalistami kierunku budownictwo są znacznie większe. Liczba już rozpoczętych inwestycji związanych z rozbudową sieci transportowych, zaplanowane nowe przedsięwzięcia oraz działania związane z utrzymaniem i konserwacją zakończonych projektów z pewnością dadzą zatrudnienie i nowe możliwości absolwentom kierunku budownictwo. Wskaźnikiem zapotrzebowania na specjalistów jest niezmiennie, od kilku lat wzrastająca liczba rozpoczynanych inwestycji. Ważnym etapem w rozwoju polskiego transportu kolejowego był zakup przez PKP Intercity pociągów Pendolino. Jest to znacząca inwestycja, która przyczynia się nie tylko do wzrostu komfortu podróży pasażerów, ale również daje impuls do zmian w zakresie modernizacji sieci dróg szynowych w Polsce.
Dr hab. inż. Andrzej Surowiecki




 

Powiązane kierunki

Logistyka Studia w Międzynarodowej Wyższej Szkole Logistyki i Transportu we Wrocławiu

Polska w ostatnich latach poprzez swój rozwój stała się bardzo atrakcyjną częścią wschodniej Europy dla inwestorów. Zachodnie firmy wkraczając na nasz rynek otwierają nowe fabryki, magazyny dając nowe miejsca zatrudniania. Z rankingów i analiz rynku pracy przeprowadzonych w ostatnim czasie wynika, że na pierwszym miejscu najbardziej poszukiwanych zawodów, jaki wskazali pracodawcy plasuje się INŻYNIER LOGISTYK.

czytaj dalej

TRANSPORT studia licencjackie we Wrocławiu

Kierunek studiów TRANSPORT umożliwia zdobycie szerokiej wiedzy na temat branży transportowo - spedycyjnej. Studenci tego kierunku zapoznają się ze specyfiką zarządzania firmą transportową oraz zagadnieniami efektywnego organizowania transportu krajowego jak również międzynarodowego.

czytaj dalej

Polecane Uczelnie

Najczęściej Oglądane