Genetyka i biologia eksperymentalna
Jeśli interesuje Cię poznanie mechanizmów rządzących tym, co dzieje się w komórkach, jeśli chcesz wiedzieć, w jaki sposób geny decydują o rozwoju i funkcjonowaniu organizmów, jak się tworzy organizmy transgeniczne, na czym polegają mutacje oraz co leży u podłoża chorób genetycznych – powinieneś studiować genetykę i biologię eksperymentalną.
Genetyka i biologia eksperymentalna to studia I stopnia, które pozwalają na uzyskanie rzetelnej i szczegółowej wiedzy z zakresu biologii na poziomie komórkowym i molekularnym. Na wykładach i ćwiczeniach znajdziesz odpowiedzi na wszystkie nurtujące Cię pytania. Duży udział zajęć laboratoryjnych sprawi, że nauczysz się posługiwać specjalistyczną aparaturą i poznasz nowoczesne techniki inżynierii genetycznej, histologii, cytologii oraz fizjologii. Dowiesz się ponadto, jak wykorzystywać dane z zakresu genetyki molekularnej w biologii, biochemii oraz w badaniach filogenetycznych i środowiskowych. Więcej znajdziesz w programie studiów.
Co po studiach
Absolwenci genetyki i biologii eksperymentalnej, jako specjaliści w tej dziedzinie, będą mogli pracować m.in. w laboratoriach przemysłu farmaceutycznego i spożywczego, a także w policyjnych laboratoriach kryminalistycznych, wykorzystujących metody biologii molekularnej oraz metody analiz cytologicznych i histologicznych. Ponadto absolwenci znajdą zatrudnienie w jednostkach analitycznych działających w zakresie ochrony środowiska czy hodowli roślin i zwierząt. Będą także przygotowani do pracy w jednostkach naukowo-badawczych wykorzystujących techniki genetyki i biologii eksperymentalnej.
Wiedza i umiejętności uzyskane po ukończeniu studiów I stopnia genetyka i biologia eksperymentalna umożliwią absolwentom kontynuację kształcenia na studiach II stopnia (magisterskich) na Wydziale Nauk Biologicznych Uniwersytetu Wrocławskiego oraz na innych uczelniach, na kierunkach w obszarze nauk przyrodniczych.
Powiązane kierunki
Chemia i toksykologia sądowa
to unikatowe i interdyscyplinarne studia realizowane wspólnie przez dwie wiodące wrocławskie uczelnie – Wydział Chemii Uniwersytetu Wrocławskiego i Wydział Lekarski Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu.
czytaj dalejFilologia dalekowschodnia
Jeśli interesujesz się językiem, kulturą i historią dalekiego Wschodu, chciałbyś zgłębić wiedzę dotyczącą Korei lub Chin i widzisz się w pracy związanej z rynkiem azjatyckim – to właśnie znalazłeś kierunek dla siebie.
czytaj dalejMilitarioznawstwo
Jeśli Twoją pasją są zagadnienia związane z historią wojen, uzbrojenia czy myśli wojskowej – militarioznawstwo to kierunek dla Ciebie.
czytaj dalej