14. edycja Małopolskiej Nocy Naukowców już 27 listopada!
Zapraszamy na warsztaty i wykłady organizowane przez Krakowskie Szkoły Artystyczne podczas tegorocznej edycji Małopolskiej Nocy Naukowców!
Warsztaty i wykłady zaproponowane przez Krakowskie Szkoły Artystyczne obejmują różne dziedziny szeroko pojętej sztuki. Chcemy, aby uczestnicy zajęć spędzili ten czas kreatywnie, znaleźli inspirację oraz zdobyli wiedzę, którą będą chcieli w przyszłości rozwijać.
- Wydarzenia odbywają się ONLINE
- Rejestracja na warsztaty i wykłady: kursy@ksa.edu.pl podając imię, nazwisko, nazwę warsztatu/wykładu oraz wiek
PROGRAM (27 listopada 2020 r.)
16:00 – 17:00
Wykład: „Praca na planie – od scenariusza po wejście na plan”.
Wykład będzie okazją do poznania specyfiki pracy na planie, której tajniki zdradzi aktorka popularnych seriali telewizyjnych.
Prowadząca: Renata Furdyna
Preferowana grupa wiekowa: starsza młodzież 16+ i dorośli
16:00 – 18:15
Warsztaty „Nadruk na T-shirt w technice kolażu”
Podczas warsztatów zostanie zaprezentowana technika kolażu. Każdy z uczestników będzie mógł stworzyć kolaż abstrakcyjny (z dwoma lub trzema kolorami), który będzie odzwierciedleniem stosunku danego uczestnika do świata.
Na warsztaty należy przygotować gazety, papier, nożyczki i klej.
Prowadząca: Magda Chmielek
Preferowana grupa wiekowa: starsza młodzież 16+ i dorośli
Przed udziałem w warsztatach zachęcamy do wysłuchania wykładu pozwalającego zapoznać się z tematem. Jest on dostępny online pod linkiem: https://wirtualnesciezkikultury.pl/wyklady-i-warsztaty/nadruk-na-t-shirt-w-technice-kolazu/?tab=tab-overview
16:00 – 18:15
Warsztaty fotograficzne: „Dzieci w reportażu / reportaż rodzinny”
Fotografia dziecięca to jeden z najpopularniejszych gatunków fotografii. Bardzo często, gdy rodzi się dziecko kupujemy aparat, by rejestrować ważne momenty. Zaczynamy wówczas operować bardzo popularną i starą dziedziną fotografii a mianowicie fotografią dokumentalną.
Warsztat pozwoli na stworzenie mini wystawy online – dzień dziecka, prezentujący serię zdjęć z danego dnia i pokazujący dziecko w chwilach radości, szczęścia, rozgoryczenia, skupienia itd. Uczestnicy dokonają omówienia zdjęć z uwzględnieniem uwag odnośnie kompozycji, oświetlenia oraz emocji na zdjęciach.
Prowadząca: Anna Zborowska
Preferowana grupa wiekowa: starsza młodzież 16+ i dorośli
Przed udziałem w warsztatach zachęcamy do wysłuchania wykładu pozwalającego zapoznać się z tematem. Jest on dostępny online pod linkiem: https://wirtualnesciezkikultury.pl/wyklady-i-warsztaty/dzieci-w-reportazu/
16:00 – 18:15
Warsztaty: „Monodram”
Niektórzy mówią, że monodram to najtrudniejszy sprawdzian. To spektakl jednego aktora. Jak zatem zdać go celująco, jak dobrze zinterpretować tekst oraz jak przekazać nie tylko słowa, ale i emocje tak, by zainteresować widza? Warsztat ma na celu pomoc w nabywaniu kompetencji w interpretacji scenicznej.
Prowadząca: Kinga Kowalska
Preferowana grupa wiekowa: starsza młodzież 16+ i dorośli
Przed udziałem w warsztatach zachęcamy do wysłuchania wykładu pozwalającego zapoznać się z tematem. Jest on dostępny online pod linkiem: https://wirtualnesciezkikultury.pl/wyklady-i-warsztaty/monodram/
17:00 – 18:00
Wykład: „Współpraca rzemieślników z projektantami”
Wykład poprowadzi dr Piotr Pandyra, artysta oraz projektant mody, który swoje największe pasje — modę, krawiectwo i sztukę — realizuje poprzez twórczość oraz pracę jako wykładowca i nauczyciel.
Prowadzący: dr Piotr Pandyra
Preferowana grupa wiekowa: starsza młodzież 16+ i dorośli
17:00 – 19:15
Warsztaty: „Moodboard”. Wykonaj kartę inspiracji na nadchodzący sezon.
W oparciu o wskazówki prowadzącego uczestnicy warsztatu zaprojektują moodboard czyli tak zwaną kartę inspiracji na najbliższy sezon. Zawarte w niej będzie indywidualne przesłanie do świata mody, projektantów, producentów oraz konsumentów każdego uczestnika. Może ono dotyczyć idei społecznych, ekologicznych, kulturowych i innych – tych które są ważne dla danej osoby.
Prowadząca: Anna Niemczyk
Preferowana grupa wiekowa: starsza młodzież 16+ i dorośli
Przed udziałem w warsztatach zachęcamy do wysłuchania wykładu pozwalającego zapoznać się z tematem. Jest on dostępny online pod linkiem: https://wirtualnesciezkikultury.pl/wyklady-i-warsztaty/moodboard-technika-kolazu/
18:20 – 20:35
Warsztaty: „Jesienny obraz – martwa natura”.
Uczestnicy będą mieli okazję stworzyć swój rysunek martwej natury wykorzystując ołówek lub kredki. Na warsztaty należy przygotować: kilka liści, dowolny owoc, ołówek, pastele lub zwykłe kredki.
Prowadząca: Magda Chmielek
Preferowana grupa wiekowa: 12-15 lat, starsza młodzież 16+ i dorośli
18:30 – 20:45
Warsztaty: DIY / No waste – przerabianie ubrań.
Prowadząca zaprezentuje jak ze zwykłych jeansów lub t-shirtu tworzyć oryginalny ciuch. Na warsztaty należy przygotować: dowolną koszulkę lub dowolne spodnie, nitki, igły, ewentualne elementy dekoracyjne (cekiny, naszywki itp.).
Prowadząca: Magdalena Kęskiewicz
Preferowana grupa wiekowa: 12-15 lat, starsza młodzież 16+ i dorośli
Przed udziałem w warsztatach zachęcamy do wysłuchania wykładu pozwalającego zapoznać się z tematem. Jest on dostępny online pod linkiem: https://wirtualnesciezkikultury.pl/wyklady-i-warsztaty/diy-no-waste/
19:00 – 20:00
Wykład: „Fotografia uliczna”
Prowadząca: Agnieszka Świat
Preferowana grupa wiekowa: 12-15 lat, starsza młodzież 16+ i dorośli
19:00 – 21:15
Warsztaty: „Improwizacja dowolnego tekstu polskiej prozy”
Czym jest improwizacja? Jakie są zasady improwizacji aktorskiej? Podczas warsztatu poruszone między innymi będzie: określenie scenicznego działania, ćwiczenia rozwijające wyobraźnię, ćwiczenia na odczucia fizyczne, ćwiczenia na stosunek do faktów, improwizowanie z określonym celem działania.
Prowadząca: Gabriela Wywrocka
Preferowana grupa wiekowa: 8-11 lat, 12-15 lat, starsza młodzież 16+ i dorośli
Przed udziałem w warsztatach zachęcamy do wysłuchania wykładu pozwalającego zapoznać się z tematem. Jest on dostępny online pod linkiem: https://wirtualnesciezkikultury.pl/wyklady-i-warsztaty/improwizacja-dowolnego-tekstu-polskiej-prozy/
20:30 – 22:45
Warsztaty: „Wystąpienie publiczne”
Czym jest kultura mówienia i jak ją podnosić? Jak prowadzić dialog z audytorium aby przekonać partnera o swojej prawdzie? Uczestnik dokona ćwiczenia z pracy nad przekonującą mową.
Prowadząca: Kinga Kowalska
Preferowana grupa wiekowa: starsza młodzież 16+ i dorośli
Przed udziałem w warsztatach zachęcamy do wysłuchania wykładu pozwalającego zapoznać się z tematem. Jest on dostępny online pod linkiem: https://wirtualnesciezkikultury.pl/wyklady-i-warsztaty/wystapienie-publiczne/
Rezerwujcie czas i przygotujcie się na moc wrażeń!
Bądźcie z Nami 27 listopada 2020 r.!
Powiązane artykuły
Zaprojektowani. Krakowskie Spotkania z Dizajnem 2024
Zapraszamy na XI. edycję wydarzenia Zaprojektowani. Krakowskie Spotkania z Dizajnem, która w tym roku odbywa się pod hasłem "Twórczy Design – Sztuka i Funkcjonalność" w dniach 21–26 listopada 2024 r.
czytaj dalejOstatnie wolne miejsca w Szkole Reżyserii Teatralnej i Filmowej!
Szkoła Reżyserii Teatralnej i Filmowej to jeden z kierunków Krakowskich Szkół Artystycznych, który pozwala na rozwinięcie pasji i zdobycie praktycznych umiejętności w zawodzie reżysera! Intensywny, dziewięciomiesięczny program oparty na pracy praktycznej pozwoli Ci przygotować własny spektakl dyplomowy.
czytaj dalejSzkoła Wnętrz i Przestrzeni SWP oraz Szkoła Visual Merchandisingu SVM
zapraszają na Dzień Otwarty Online!
czytaj dalej