Absolwenci WSPiA z najlepszym wynikiem zdawalności na aplikacje
ZDAWALNOŚĆ NA APLIKACJE to kategoria, w której w tym roku WSPiA okazała się najlepsza spośród wszystkich polskich uczelni niepublicznych. Tak wynika z najnowszego niezależnego Rankingu Wydziałów Prawa dziennika Rzeczpospolita.
WSPiA Rzeszowska Szkoła Wyższa osiągnęła kolejny sukces, plasując się na 6. miejscu w ogólnopolskim rankingu niepublicznych uczelni prawniczych. Wyprzedziły ją jedynie renomowane uczelnie z miast o bogatych tradycjach akademickich, takich jak Kraków czy Warszawa. Prawo w WSPiA zostało również ocenione jako najlepsze na Podkarpaciu, wyprzedzając m.in. Instytut Nauk Prawnych Uniwersytetu Rzeszowskiego.
Wysoka zdawalność na aplikacje prawnicze
Według rankingu, WSPiA uzyskała maksymalną liczbę punktów w kategorii „zdawalność na aplikację”. To wynik, który osiągnęły jedynie dwie uczelnie w Polsce – WSPiA Rzeszowska Szkoła Wyższa i Uniwersytet Jagielloński.
Lider w potencjale naukowym i jakości kształcenia
W kategorii „potencjał naukowy” WSPiA zajęła 4. miejsce wśród uczelni niepublicznych, co czyni ją liderem w regionie. W szczegółowej ocenie rozwoju kadry naukowej uplasowała się na 2. miejscu wśród uczelni niepublicznych oraz na 5. miejscu wśród wszystkich polskich wydziałów prawa, wyprzedzając takie uczelnie jak Uniwersytet Jagielloński czy Uniwersytet Warszawski.
Jakość kształcenia to kolejna kategoria, w której WSPiA wyprzedziła konkurencję, zdobywając pierwsze miejsce w regionie. Pod uwagę wzięto m.in. zdawalność na aplikację, liczbę kandydatów na jedno miejsce, praktykę zawodową oraz wyniki absolwentów na rynku pracy.
Doskonała praktyka zawodowa
System Kształcenia Praktycznego na WSPiA został wysoko oceniony w kategorii „praktyka zawodowa”, zdobywając maksymalną liczbę punktów. Tym samym uczelnia pokonała wiele prestiżowych publicznych i niepublicznych wydziałów prawa, w tym Wydział Prawa i Administracji Uniwersytetu Jagiellońskiego.
Tradycja i nowoczesność w nauczaniu prawa
WSPiA, jako najstarsza uczelnia niepubliczna na Podkarpaciu, od ponad 25 lat kształci studentów na jednolitych, pięcioletnich studiach prawniczych. Zatrudnia wybitnych naukowców, takich jak prof. Andrzej Zoll czy prof. Zbigniew Ćwiąkalski, a także praktyków: sędziów, prokuratorów i adwokatów.
Dwie ścieżki rozwoju zawodowego
Studenci kierunku prawo mają do wyboru dwie ścieżki:
Prawnicza ścieżka aplikacyjna – przygotowuje do zawodów takich jak sędzia, prokurator, adwokat czy notariusz.
Ścieżka innych zawodów prawniczych – przygotowuje do ról m.in. referendarza sądowego, doradcy podatkowego czy mediatora.
WSPiA jest również pierwszą uczelnią niepubliczną w regionie z uprawnieniami do nadawania stopnia naukowego doktora i doktora habilitowanego.
Ranking „Rzeczpospolitej”
Ranking Wydziałów Prawa, organizowany przez dziennik „Rzeczpospolita”, to prestiżowe zestawienie bazujące na niezależnych danych Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego oraz Ośrodka Przetwarzania Informacji. W tegorocznym rankingu oceniono 17 uczelni niepublicznych oraz 22 publiczne wydziały prawa w kategoriach: potencjał naukowy, jakość kształcenia i współpraca międzynarodowa.
WSPiA Rzeszowska Szkoła Wyższa nie tylko potwierdziła swoją pozycję lidera na Podkarpaciu, ale również znalazła się w czołówce najlepszych uczelni prawniczych w Polsce.
Powiązane artykuły
Prawo w WSPiA z wysokimi notami w najnowszym rankingu wydziałów prawa
Czołowe lokaty w kategoriach potencjał naukowy, publikacje, dostępności kadry naukowej i praktyki zawodowe oraz jedna z najlepszych studenckich poradni prawnych w Polsce. To wyniki IX Rankingu Wydziałów Prawa dziennika Rzeczpospolita
czytaj dalejWSPiA kolejny raz najlepszą niepubliczną Uczelnią kształcącą prawników
Ponad 45 proc. absolwentów WSPiA Rzeszowskiej Szkoły Wyższej, którzy w ubiegłym roku przystąpili do egzaminów na wybraną aplikację zakończyło go z wynikiem pozytywnym
czytaj dalej