Informator o Szkołach Wyższych, Policealnych i Językowych

Administracja i zarządzanie w sektorze publicznym

Nowość na studiach magisterskich w Wyższej Szkole Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu

Zapraszamy na nową specjalność na kierunku politologia na studiach magisterskich
administracja i zarządzanie w sektorze publicznym.

CZAS TRWANIA
2 lata (4 semestry)

Studia przygotowują do pracy w administracji rządowej i samorządowej, dostarczając wiedzy i umiejętności z zarządzania, administracji publicznej, finansów publicznych, zarządzania projektami. Zajęcia prowadzone przez uznanych specjalistów posiadających dorobek naukowy i doświadczenie praktyczne w zakresie ekonomii i zarządzania.

Politologia – magister

Opis kierunku

Studia magisterskie uzupełniające obejmują wykłady, ćwiczenia, warsztaty oraz zajęcia z wykorzystaniem metod i technik kształcenia na odległość. W ramach zajęć Student poznaje tematykę kampanii politycznych, zasady komunikowania politycznego, zagadnienia dotyczące bezpieczeństwa państwa, prawodawstwa Unii Europejskiej. Program kształcenia przewiduje zajęcia z etyki życia publicznego oraz metodologii badań politologicznych. W kształceniu politologów kładziemy nacisk na rozumienie polityki jako dobra wspólnego.

Adresaci studiów

Studia przeznaczone są dla osób zainteresowanych zagadnieniami społeczno-politycznymi, chcących poszerzać wiedzę o współczesnym świecie oraz zdobywać umiejętności praktyczne, zwłaszcza w zakresie polityki społeczno-ekonomicznej i mediów. Studia pomagają przygotować się do podjęcia pracy w instytucjach publicznych, w tym w jednostkach samorządowych, rządowych lub organach unijnych.

Program studiów

W toku studiów Uczelnia wspiera zdobywanie umiejętności i doświadczenia w zakresie szeroko rozumianej działalności politycznej poprzez zapewnienie praktyk zgodnych z kierunkiem studiów, m.in. w Sejmie RP, w Parlamencie Europejskim, w biurach poselskich i senatorskich, sejmikach samorządowych, gminach i urzędach miasta, oddziałach Instytutu Pamięci Narodowej, domach opieki społecznej, stowarzyszeniach katolickich i organizacjach Polaków za granicą, a także w środkach społecznego przekazu w kraju i za granicą.

Specjalności

Administracja i zarządzanie w sektorze publicznym 

Studenci zdobywają wiedzę i umiejętności z zakresu podstaw zarządzania, administracji publicznej, finansów publicznych, przeciwdziałania patologiom organizacyjnym, administracji samorządowej, zarządzania finansami lokalnymi, zarządzania projektami, nadzoru i kontroli w administracji publicznej, audytu wewnętrznego w administracji publicznej, metod i technik rozwiązywania problemów w zarządzaniu. Potrafią skutecznie komunikować się z otoczeniem społecznym, sprawnie posługują się dostępnymi środkami informacji, aktywnie uczestniczą w pracy grupowej, pełniąc w niej także funkcje kierownicze, są przygotowywani do podjęcia pracy w administracji rządowej i samorządowej .

Bezpieczeństwo państwa i dyplomacja

Studenci zdobywają wiedzę z zakresu zarządzania kryzysowego, obronności kraju, systemu bezpieczeństwa na świecie, bezpieczeństwa w administracji rządowej, samorządowej i mediach, bezpieczeństwa energetycznego i kulturowego, dyplomacji, zagadnień terroryzmu i cyberterroryzmu. Pozwala to im poznać strukturę i działanie instytucji działających na rzecz obronności w kraju i na świecie oraz analizować współczesne formy obrony i ochrony ludności. Nabyte umiejętności pozwolą także oceniać sytuacje kryzysowe i systemy zarządzania kryzysowego.

Komunikacja i dziennikarstwo polityczne 

Media a polityka, komentarz polityczny, decydowanie polityczne, media w marketingu politycznym, psychologia polityki, podstawy dyplomacji – to tylko kilka z przedmiotów przygotowujących do pracy dziennikarza. Wiedzę teoretyczną uzupełniają ćwiczenia z dziennikarstwa on-line oraz zajęcia warsztatowe wprowadzające w pracę redaktora radiowego i telewizyjnego. Dodatkowym atutem studiów stacjonarnych są dwa języki obce: angielski i hiszpański.

Polityka społeczno-ekonomiczna

Organizacja i zarządzanie, etyka życia publicznego, ubezpieczenia społeczne, elementy prawa administracyjnego, polityka zdrowotna i zarządzanie ochroną zdrowia, bezpieczeństwo państwa oraz międzynarodowe stosunki gospodarcze do ważniejszych zagadnień ujętych w programie studiów. Zajęciom towarzyszą wizytacje m.in. ośrodków pomocy społecznej, domów opieki społecznej i innych instytucji pożytku publicznego. Ich celem jest zapoznanie Studenta z pracą w instytucjach zaangażowanych w opiekę społeczną. Dużym atutem studiów stacjonarnych są dwa języki obce: angielski i hiszpański.

Perspektywy zawodowe

Absolwenci znajdują zatrudnienie jako pracownicy sztabów wyborczych, doradcy marketingowi, medialni, specjaliści z zakresu kreowania wizerunku, asystenci polityków, urzędnicy w instytucjach państwowych i samorządowych, pracownicy instytucji europejskich i organizacji międzynarodowych, dziennikarze prasowi, radiowi i telewizyjni, pracownicy ośrodków opieki społecznej, opiekuńczo-wychowawczych i resocjalizacyjnych.




 

Polecane Uczelnie

Najczęściej Oglądane