Dlaczego warto być studentem
Wyższej Szkoły Bankowej w Warszawie
Zajęcia i wykłady, to przygoda. Uczymy się od wykładowców, ekspertów, gości specjalnych, którzy odwiedzają nas na zajęciach, oraz od siebie nawzajem. Książki pomagają uporządkować wiedzę, ale nic nie zastąpi rozmowy i wymiany doświadczeń.
Na zajęciach pracujemy warsztatowo. Spieramy się i przekrzykujemy, rysujemy, kolorujemy, piszemy. Używamy małych kolorowych karteczek i wielkich białych kart. Nie ma złych dróg i pytań i pomysłów, jeżeli prowadzą one do zdobycia wiedzy i doświadczenia.
Nasi wykładowcy, to specjaliści i bardzo im ufamy. Pomagają i wspierają w obszarach dla nas trudnych i skomplikowanych. Są prezesami, właścicielami film, pracownikami banków,, marketingowcami i psychologami. Cierpliwie tłumaczą teorię i dzielą się doświadczeniami z własnej praktyki, wspierając tym samym nasze zawodowe zmagania.
Studia to dla nas idealny czas by znaleźć przyjaciół i nawiązać relacje. Razem spędzamy czas na uczelni, gdzie uczymy się i dzielimy doświadczeniami z pracy, a wspólne pasje realizujemy w kołach naukowych. A wieczorami kino, imprezy i koncerty, miasto daje nam nieograniczone możliwości.
Pierwsze staże i praktyki studenckie to duże przeżycie. Dla wielu z nas to czas nowych wyzwań - studia, nieznane miasto i ludzie, poszukiwanie pracy i pierwsze kroki stawiane w karierze zawodowej. Bardzo cenimy sobie wsparcie na jakie możemy liczyć ze strony uczelni. Biuro Praktyk jest zawsze otwarte na nasze potrzeby i problemy, a wykładowcy naprawdę nas rozumieją.
Oprócz uczelni i pracy ważne jest dla nas życie prywatne. Spotkania rodzinne, wyjazdy, podróże, hobby i nawet najdziwniejsze pasje, to coś co nas tworzy i czym możemy się dzielić. Cieszymy się, że studia nie dominują naszego życia, a stają się po prostu jedną z jego ważnych części.
Wychowaliśmy się w świecie technologii. Skrzynki mailowe, systemy do logowania, sklepy czy kursy językowe online to dla nas standard. Na szczęście nasza uczelnia jest tak nowoczesna jak my - mamy z nią nieprzerwany kontakt.
Kto tworzy WSB
My wszyscy tworzymy WSB Warszawa – studenci, wykładowcy, pracownicy! Atmosfera, którą kreujemy, sprzyja zawieraniu nowych znajomości i współprac oraz rozwijaniu skrzydeł.
Władze uczelni
Rektor Krzysztof Kandefer i Kanclerz Karol Cyrulik. Na co dzień zajęci i zabiegani, gdyż aktywnie działają na rzecz rozwoju uczelni. Dbają o nowe inwestycje i merytorycznie odpowiadają za ciekawe, nowoczesne programy studiów. Bez nich nie odbyłaby się żadna oficjalna uroczystość. Chyba nikt nie może wyobrazić sobie rozpoczęcia i zakończenia roku na uczelni wyższej bez czerwonego płaszcza, uśmiechu i przemowy Rektora?
Wykładowcy
Są partnerami, autorytetami i doradcami. Mogą zostać w pamięci na całe życie, bo często to oni stają się mistrzami i wyznaczają ścieżkę rozwoju. Pomocni i otwarci, ale też konsekwentni i wymagający. Wiedzą, że nie chodzi o to, by przeprowadzać egzaminy, które obleją wszyscy, lecz o to by studenci naprawdę rozumieli co robią, dlaczego, czego się uczą i w jaki sposób wykorzystają swoją wiedzę w życiu i pracy. Zawsze z otwartym umysłem – oni także uczą się najnowszych trendów i nowoczesnych rozwiązań od swoich studentów.
Absolwenci
Absolwenci WSB to kilkaset tysięcy osób z całej Polski. Odważnych, przebojowych i ambitnych. Z różną wizją i pomysłem na życie. W naszych uczelniach przeszli jedną z najważniejszych edukacyjnych ścieżek. To ona ostatecznie uformowała ich poglądy, pomogła w budowaniu kariery zawodowej lub zmotywowała do otwarcia własnych firm. Wracają do nas, wspominają, opowiadają i dzielą się wiedzą. Często zostają naszymi wykładowcami, mając wiedzę teoretyczną i spore, praktyczne doświadczenie zawodowe. Ze wszystkich jesteśmy niezmiennie dumni.
Studenci
To najliczniejsza, najbardziej różnorodna grupa. Bez nich wysiłek władz i wykładowców nie miałby sensu. Każdy student to inna, ciekawa historia, potencjał do odkrycia i osoba, od której można się czegoś nauczyć! Wszyscy zarażają świeżą energią i entuzjazmem. To dla studentów, a właściwie dzięki nim, wykładowcy nieustannie poszukują i uczą się jakościowych rozwiązań, wymyślają nowe sposoby nauczania, piszą książki i dzielą się doświadczeniem.
Pracownicy
Pracownicy administracji to prawdziwi bohaterowie drugiego planu. Pracują w dziekanacie, biurze praktyk, bufecie czy bibliotece. Dbają o każdy, nawet najdrobniejszy szczegół, który może poprawić samopoczucie, jakość nauczania czy komfort przebywania w szkole. Dzięki nim uczelnia uczelnia ciągle się rozwija - pojawiają się nowe kierunki i specjalności, do grona wykładowców WSB dołączają nowi pracownicy naukowi, a księgozbiór uczelnianej biblioteki stale się powiększa.