Edukacja za granicą i planowanie kariery
Zbliża się dziewiąta edycja Elab Education Expo. Tym razem wydarzenie odbędzie się w dwóch miastach - 29 września w Poznaniu i 1 października w Warszawie
To największe w Polsce wydarzenie skupione wokół edukacji międzynarodowej i planowania kariery. Wstęp jest bezpłatny.
Hasłem tegorocznej edycji jest You are the future. The future is yours. W ramach wydarzenia uczestnicy i uczestniczki wysłuchają wystąpień na temat: aplikowania na zagraniczne uczelnie i studiowania za granicą. Będą również mogli wziąć udział w warsztatach oraz porozmawiać z przedstawicielami uczelni z ponad 20 krajów.
- Celem Elab Education Expo jest wsparcie młodych osób - zarówno licealistów, jak i uczniów szkół podstawowych, chcących zrozumieć, w jakim kierunku chcą się kształcić i co chcą robić w ciągu najbliższych lat. Przez ostatnie dwa lata Expo, w związku z pandemią, odbywało się online. Cieszymy się, że wracamy do formy stacjonarnej. Dlatego w tym roku postanowiliśmy zorganizować wydarzenie w dwóch miastach - tak, aby osoby z każdej części Polski miały ułatwiony dojazd na Elab Expo. Liczymy, że w tym roku na wydarzeniu pojawi się łącznie niemal 2000 osób - komentuje Magda Quinto z Fundacji Elab Education Laboratory, współorganizatora wydarzenia.
O uczelniach z całego świata w Warszawie i Poznaniu
Podczas Elab Education Expo 2022 będzie można się spotkać z przedstawicielami uczelni i liceów z USA, Wielkiej Brytanii, Holandii czy Włoch. Osoby, które zjawią się na wydarzeniu porozmawiają również o studiach w Irlandii, Szkocji, Kanadzie, a nawet Australii.
Na Expo będzie można porozmawiać z reprezentantami amerykańskich uczelni, m.in. Pace University, University of Connecticut czy Arizona State University, a także uczelni brytyjskich: University of the Arts London, jednej z najlepszych uczelni artystycznych na świecie, Goldsmiths University of London czy też Coventry University, który ma swój kampus we Wrocławiu. W strefie uczelni europejskich znajdą się np. Inholland University of Applied Sciences z Holandii czy włoska Cattolica del Sacro Cuore.
By ułatwić poruszanie po przestrzeni wystawienniczej, organizatorzy podzielili ją na strefy tematyczne. W każdej z nich, oprócz przedstawicieli uczelni, obecni będą również konsultanci edukacyjni Elab, gotowi odpowiedzieć na każde pytanie dotyczące studiowania za granicą w języku angielskim.
Plany edukacyjne realizowane od podstawówki
O dalszych planach edukacyjnych coraz częściej myśli się już na etapie szkoły podstawowej. Dlatego na Elab Expo pojawią się również reprezentanci CATS Global i GE International - dwóch największych przedstawicieli zagranicznych liceów. Skupiają oni łącznie ponad 20 różnych szkół średnich ze Stanów Zjednoczonych i Wielkiej Brytanii. Pierwszy z nich zrzesza licea brytyjskie, w tym: Cambridge School of Visual & Performing Arts, męskie liceum St. Michael’s School czy C na z siedzibą w Szanghaju. Z kolei GE International skupia amerykańskie szkoły z internatem, Leman Manhattan w Nowym Jorku, które mieści się tuż przy samym Wall Street, Thorton Academy, The Brook Hill School czy Villanova Preparatory School.
Warsztaty, dyskusje i prelekcje
Organizatorzy zadbali o różnorodność prezentacji i warsztatów zawartych w programie. Partnerem strategicznym Elab Education Expo jest British Council, którego reprezentanci przeprowadzą warsztaty: Study Abroad? Think IELTS! Ponadto, licealiści poznają między innymi praktyczne aspekty aplikowania do szkół wyższych w Wielkiej Brytanii. Posłuchają prezentacji dotyczących konkretnych uczelni - np. PACE University z Nowego Jorku czy jednej z najlepszych instytucji artystycznych na świecie - University of the Arts London. Dodatkowo, pojawi się panel o tym, czy studiowanie medycyny za granicą się opłaca i jeżeli tak to dlaczego. Planowany jest również panel dyskusyjny o zawodach przyszłości, kreowaniu ścieżki kariery i nowych kierunkach studiów.
- Studiowanie za granicą stwarza młodym ludziom szansę na poznanie specyfiki nauki, ale także pracy w międzynarodowym środowisku. W końcu to przyszli studenci i studentki mogą nie tylko przystosowywać się do zmieniającej się sytuacji na rynku pracy, ale także ją kreować. Być może ktoś z uczestników Elab Expo przyczyni się do powstania kolejnego zawodu przyszłości - mówi Magda Quinto z Elab.
- Jako że wracamy do trybu stacjonarnego, w tym roku przygotowaliśmy również miejsce do odpoczynku - strefę gier Xbox. Osoby, które przybędą na Elab Expo, otrzymają zniżki na kursy przygotowujący do egzaminu SAT. Na odwiedzających czekają również atrakcyjne nagrody w Kole Fortuny, w tym vouchery na zakupy w internecie - dodaje Wiktoria Frej z Elab.
- 29 września w Poznaniu w godzinach 14.00-18.30 (Concordia Design, ul. Zwierzyniecka 3)
- 1 października w Warszawie w godzinach 11.00-18.50 (Espot | Elektrownia Powiśle, ul. Zajęcza 2a).
Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny. Rejestracji można dokonać na stronie: https://expo.elabedu.eu/.
Głównym patronem medialnym jest Onet.pl.
Wydarzenie patronatem objęli również: Czwórka Polskie Radio, dlastudenta.pl, kierunkistudiow.pl i pomaturze.pl.
Wydarzenie to zostało objęte Honorowymi Patronatami Marszałka Województwa Wielkopolskiego, Prezydenta Miasta Poznania, Marszałka Województwa Mazowieckiego oraz Prezydenta Miasta st. Warszawy.
Powiązane artykuły
ZAPRASZAMY 19 kwietnia 2024 roku
Dzień Otwarty Uniwersytetu Komisji Edukacji Narodowej w Krakowie
czytaj dalejJak uczyć się zwinnego uczenia?
Ludzie są kluczowym elementem organizacji, w szczególności w procesie zmiany organizacyjnej. Ich postawy, przekonania i reakcje mogą znacząco wpłynąć na jej sukces lub niepowodzenie. Ale czy można spowodować, żeby ludzie szybciej adaptowali się, pozytywnie reagowali czy też odważniej podchodzili do problemów oraz rozwiązań?
czytaj dalejKonkurs na najlepsze prace magisterskie i doktorskie rozstrzygnięty
Wręczono nagrody Miasta Poznania za wyróżniające się prace magisterskie i doktorskie.
czytaj dalej