Informator o Szkołach Wyższych, Policealnych i Językowych

Erasmus+ w Wyższej Szkole Bezpieczeństwa

TERMINY ZGŁOSZEŃ: Wyjazdy na semestr zimowy 2020/2021 – 15.06.2020. Wyjazdy na semestr letni 2020/2021 – 15.11.2020

Wykaz uczelni partnerskich 

Kontakt: Uczelniany Koordynator ds. wymiany międzynarodowej Erasmus+
mgr Julita Jabłońska
wymiana@wsb.net.pl
Miesięczna stawka stypendium (Euro) 

PROCEDURA ORGANIZACJI WYJAZDU W SKRÓCIE:

  • Jeśli chcesz wziąć udział w rekrutacji, należy złożyć formularz zgłoszeniowy. Już na tym etapie musisz być zorientowany, którą uczelnię zagraniczną wybierzesz.
  • Twój formularz zgłoszeniowy zostaje rozpatrzony przez Uczelnianego Koordynatora ds. wymiany międzynarodowej – ERASMUS+. Jeżeli zostanie rozpatrzony pozytywnie to w tej sytuacji Koordynator kontaktuje się z Koordynatorem zagranicznej uczelni w celu nominowania Ciebie do wymiany akademickiej.
  • Jeśli uczelnia zagraniczna akceptuje Twoją nominację na studia w swoich murach, wtedy Uczelniany Koordynator przekazuje Twój wniosek o wyjazd na studia do Uczelnianej Komisji Kwalifikacyjnej, która podejmuje decyzję o umożliwieniu Tobie odbycia mobilności.
  • SUPER! Przeszedłeś pozytywnie procedurę rekrutacyjną i kwalifikacyjną!
  • Porozmawiaj z Koordynatorem.. Koordynator organizuje i bierze udział w procedurze kwalifikacyjnej studentów na stypendia, pomaga sporządzić porozumienie o programie studiów, sporządza umowy itp.
  • Z Dziekanem Wydziału i Koordynatorem uzgadniasz program swoich studiów w uczelni partnerskiej. Wypełniasz formularz „Porozumienie o programie studiów” („Learning Agrement”). W dokumencie tym podajesz nazwy przedmiotów, które zamierzasz studiować i liczbę punktów ECTS tym przedmiotom przyporządkowaną.
  • Porozumienie o programie studiów podpisane przez Ciebie, Koordynatora twojej uczelni oraz Koordynatora uczelni przyjmującej jest umową wiążącą.
  • Otrzymujesz potwierdzenie przyjęcia na studia (Acceptance Letter) z uczelni zagranicznej. Na tym etapie możesz już szukać zakwaterowania przy pomocy koordynatorów lub na własną rękę.
  • Następnie Uczelniany Koordynator przydziela Ci licencję na wykonanie testu biegłości językowej na platformie OLS (Online Linguistic Support). Test wykonujesz przez Internet i trwa on około 30 minut.
  • Następnie podpisujesz umowę finansową pomiędzy Tobą a Uczelnią, na mocy której wypłacane jest dla Ciebie stypendium w ramach programu Erasmus Plus. 
  • Od teraz możesz szykować się do wyjazdu! (nie zapomnij o ubezpieczeniu zdrowotnym)

TERMINY ZGŁOSZEŃ:

Wyjazdy na semestr zimowy 2020/2021 – 15.06.2020

Wyjazdy na semestr letni 2020/2021 – 15.11.2020 




 

Powiązane artykuły

Zaproszenie do udziału w finałowych wydarzeniach NAUKOWEJ JESIENI Z WSB

Zachęcamy do udziału w dwóch prestiżowych wydarzeniach naukowych organizowanych przez Wyższą Szkołę Bezpieczeństwa, które odbędą się w dniach 4-6 grudnia 2024 r.

czytaj dalej

Bądź Widoczny! Noś odblaski! – Teledysk w Ramach Kampanii Społecznej

W dniu 7 listopada 2024 r. miała miejsce premiera filmu w ramach kampanii społecznej, która ma na celu zwiększenie świadomości na temat noszenia odblasków i dbania o własne bezpieczeństwo.

czytaj dalej

Przedłużona rekrutacja na studia w Wyższej Szkole Bezpieczeństwa

Marzysz o studiach, które otworzą przed Tobą drzwi do kariery w dynamicznych i przyszłościowych branżach? Nie chcesz jednak czekać z rozpoczęciem nauki na kolejny rok akademicki? Mamy dla Ciebie doskonałe rozwiązanie.

czytaj dalej

Tylko dla sceptyków. Czy warto wybrać studia z zakresu zarządzania?

Studia z zakresu zarządzania mogą być niezwykle wartościowe i obiecujące, mimo że niektórzy mogą być sceptyczni co do ich użyteczności w dzisiejszym świecie.

czytaj dalej

Bezpieczeństwo zdrowotne

W obliczu globalnych zagrożeń zdrowotnych, takich jak pandemie, zmiany klimatyczne, katastrofy naturalne oraz starzejące się społeczeństwa, pojawia się pilna potrzeba wykształcenia specjalistów, którzy będą mogli sprostać tym problemom.

czytaj dalej

XIX Międzynarodowa Konferencja Naukowa EDUKACJA XXI WIEKU

W świecie, gdzie cyfryzacja, globalizacja i zmieniające się realia społeczne odgrywają kluczową rolę, edukacja musi sprostać nowym wymaganiom i przygotować uczniów na przyszłość. Przyszłość, w której wiele osób będzie wykonywać zawody i pracować z technologiami, które dopiero powstaną.

czytaj dalej

II Międzynarodowy Kongres Psychologii Stosowanej w Kołobrzegu

Zapraszamy wszystkich pracowników akademickich, studentów oraz doktorantów do udziału w tym wyjątkowym wydarzeniu 5-8 listopada.

czytaj dalej

Specjalność SŁUŻBA WIĘZIENNA w Wyższej Szkole Bezpieczeństwa

Czy kiedykolwiek zastanawiałeś się, jak możesz przyczynić się do poprawy funkcjonowania naszego społeczeństwa i jednocześnie rozwijać swoje umiejętności zawodowe? Jeśli tak, to mamy dla Ciebie wyjątkową ofertę.

czytaj dalej

Pedagogika Cyberzagrożeń

Cyfrowa rzeczywistość zmienia się w zawrotnym tempie, a wraz z nią pojawia się nowe wyzwania, przed którymi stają zarówno uczniowie, jak i pedagodzy.

czytaj dalej

Skrócony kurs przygotowawczy do Policji

Co roku tysiące osób chcą wstąpić do Policji. Specjalnie dla ochotników, którzy planują zasilić szeregi tej prestiżowej formacji, Wyższa Szkoła Bezpieczeństwa kieruje swoją ofertę.

czytaj dalej

Ruszył pełną parą nabór zimowy na studia w Wyższej Szkole Bezpieczeństwa z siedziba w Poznaniu!

Rozpoczęliśmy rekrutację na studia od marca 2024!

czytaj dalej

Wyższa Szkoła Bezpieczeństwa z siedzibą w Poznaniu ZAPRASZA

na VII Międzynarodową Konferencję Naukową KULTURA POKOJU, pod hasłem KULTURA GRANIC

czytaj dalej

Polecane Uczelnie

Najczęściej Oglądane