Informator o Szkołach Wyższych, Policealnych i Językowych

Erasmus+ w Wyższej Szkole Bezpieczeństwa

TERMINY ZGŁOSZEŃ: Wyjazdy na semestr zimowy 2020/2021 – 15.06.2020. Wyjazdy na semestr letni 2020/2021 – 15.11.2020

Wykaz uczelni partnerskich 

Kontakt: Uczelniany Koordynator ds. wymiany międzynarodowej Erasmus+
mgr Julita Jabłońska
wymiana@wsb.net.pl
Miesięczna stawka stypendium (Euro) 

PROCEDURA ORGANIZACJI WYJAZDU W SKRÓCIE:

  • Jeśli chcesz wziąć udział w rekrutacji, należy złożyć formularz zgłoszeniowy. Już na tym etapie musisz być zorientowany, którą uczelnię zagraniczną wybierzesz.
  • Twój formularz zgłoszeniowy zostaje rozpatrzony przez Uczelnianego Koordynatora ds. wymiany międzynarodowej – ERASMUS+. Jeżeli zostanie rozpatrzony pozytywnie to w tej sytuacji Koordynator kontaktuje się z Koordynatorem zagranicznej uczelni w celu nominowania Ciebie do wymiany akademickiej.
  • Jeśli uczelnia zagraniczna akceptuje Twoją nominację na studia w swoich murach, wtedy Uczelniany Koordynator przekazuje Twój wniosek o wyjazd na studia do Uczelnianej Komisji Kwalifikacyjnej, która podejmuje decyzję o umożliwieniu Tobie odbycia mobilności.
  • SUPER! Przeszedłeś pozytywnie procedurę rekrutacyjną i kwalifikacyjną!
  • Porozmawiaj z Koordynatorem.. Koordynator organizuje i bierze udział w procedurze kwalifikacyjnej studentów na stypendia, pomaga sporządzić porozumienie o programie studiów, sporządza umowy itp.
  • Z Dziekanem Wydziału i Koordynatorem uzgadniasz program swoich studiów w uczelni partnerskiej. Wypełniasz formularz „Porozumienie o programie studiów” („Learning Agrement”). W dokumencie tym podajesz nazwy przedmiotów, które zamierzasz studiować i liczbę punktów ECTS tym przedmiotom przyporządkowaną.
  • Porozumienie o programie studiów podpisane przez Ciebie, Koordynatora twojej uczelni oraz Koordynatora uczelni przyjmującej jest umową wiążącą.
  • Otrzymujesz potwierdzenie przyjęcia na studia (Acceptance Letter) z uczelni zagranicznej. Na tym etapie możesz już szukać zakwaterowania przy pomocy koordynatorów lub na własną rękę.
  • Następnie Uczelniany Koordynator przydziela Ci licencję na wykonanie testu biegłości językowej na platformie OLS (Online Linguistic Support). Test wykonujesz przez Internet i trwa on około 30 minut.
  • Następnie podpisujesz umowę finansową pomiędzy Tobą a Uczelnią, na mocy której wypłacane jest dla Ciebie stypendium w ramach programu Erasmus Plus. 
  • Od teraz możesz szykować się do wyjazdu! (nie zapomnij o ubezpieczeniu zdrowotnym)

TERMINY ZGŁOSZEŃ:

Wyjazdy na semestr zimowy 2020/2021 – 15.06.2020

Wyjazdy na semestr letni 2020/2021 – 15.11.2020 




 

Powiązane artykuły

Dlaczego absolwenci Zarządzania są wciąż poszukiwani

W dynamicznie zmieniającym się świecie pracy, wybór odpowiedniego kierunku studiów jest kluczowy dla budowania przyszłej kariery. Jednym z kierunków, który niezmiennie cieszy się popularnością i uznaniem na rynku pracy, jest zarządzanie.

czytaj dalej

Bezpieczeństwo Zdrowotne w WSB

Wyższa Szkoła Bezpieczeństwa oferuje wyjątkowy kierunek – Bezpieczeństwo Zdrowotne, który przygotowuje studentów do pracy w rozwijających się branżach związanych z ochroną zdrowia, bezpieczeństwem i promowaniem zdrowego stylu życia.

czytaj dalej

Zarządzanie w świecie cyfrowym

W obliczu szybkiej cyfryzacji i rosnącego znaczenia technologii, umiejętności zarządzania w środowisku cyfrowym stały się kluczowe na rynku pracy. Specjalność „Zarządzanie w świecie cyfrowym” jest odpowiedzią na zapotrzebowanie na specjalistów, którzy potrafią efektywnie prowadzić organizacje przez procesy cyfrowej transformacji i adaptować je do wymagań nowoczesnego biznesu.

czytaj dalej

Zarządzanie w Wyższej Szkole Bezpieczeństwa

10 specjalności, które dopasujesz do swoich pasji i potrzeb rynku pracy

czytaj dalej

Neuropsychologia – Co to takiego?

Neuropsychologia to interdyscyplinarna dziedzina, która bada związek między mózgiem, a zachowaniem, myśleniem, pamięcią oraz emocjami. Zajmuje się diagnozowaniem i leczeniem zaburzeń związanych z uszkodzeniami mózgu, takich jak choroby neurodegeneracyjne (np. Alzheimer, Parkinson), urazy, udary czy padaczka.

czytaj dalej

Ruszyła rekrutacja śródsemestralna na studia w Wyższej Szkole Bezpieczeństwa!

Marzysz o karierze, która łączy pasję z możliwością realnego wpływania na życie społeczne i zawodowe innych? Chcesz zdobyć solidne wykształcenie, które otworzy przed Tobą szerokie drzwi kariery?

czytaj dalej

Podsumowanie Naukowej Jesieni 2024 w Wyższej Szkole Bezpieczeństwa

Nasza uczelnia zorganizowała w 2024 roku niezwykle owocny cykl konferencji, który przyciągnął licznych ekspertów, naukowców i praktyków z różnych dziedzin.

czytaj dalej

Bądź Widoczny! Noś odblaski! – Teledysk w Ramach Kampanii Społecznej

W dniu 7 listopada 2024 r. miała miejsce premiera filmu w ramach kampanii społecznej, która ma na celu zwiększenie świadomości na temat noszenia odblasków i dbania o własne bezpieczeństwo.

czytaj dalej

Zaproszenie do udziału w finałowych wydarzeniach NAUKOWEJ JESIENI Z WSB

Zachęcamy do udziału w dwóch prestiżowych wydarzeniach naukowych organizowanych przez Wyższą Szkołę Bezpieczeństwa, które odbędą się w dniach 4-6 grudnia 2024 r.

czytaj dalej

Przedłużona rekrutacja na studia w Wyższej Szkole Bezpieczeństwa

Marzysz o studiach, które otworzą przed Tobą drzwi do kariery w dynamicznych i przyszłościowych branżach? Nie chcesz jednak czekać z rozpoczęciem nauki na kolejny rok akademicki? Mamy dla Ciebie doskonałe rozwiązanie.

czytaj dalej

Tylko dla sceptyków. Czy warto wybrać studia z zakresu zarządzania?

Studia z zakresu zarządzania mogą być niezwykle wartościowe i obiecujące, mimo że niektórzy mogą być sceptyczni co do ich użyteczności w dzisiejszym świecie.

czytaj dalej

Bezpieczeństwo zdrowotne

W obliczu globalnych zagrożeń zdrowotnych, takich jak pandemie, zmiany klimatyczne, katastrofy naturalne oraz starzejące się społeczeństwa, pojawia się pilna potrzeba wykształcenia specjalistów, którzy będą mogli sprostać tym problemom.

czytaj dalej

Polecane Uczelnie

Najczęściej Oglądane