Kształcimy profesjonalistów
Warszawska Uczelnia Medyczna prowadzi rekrutację na kolejny rok akademicki. Przywita studentów nowymi i zmodernizowanymi pracowniami do praktycznej nauki zawodów medycznych oraz najnowocześniejszym oprogramowaniem do nauki anatomii i czynności ratowniczych opartym na technologii VR, wykorzystywanym w najlepszych uczelniach na świecie.
W roku akademickim 2022/23 skupiamy się na kształceniu studentów w zawodach medycznych i z zakresu nauk o zdrowiu. Kształcenie profesjonalnych kadr medycznych, nieoczekiwanie stało się już nie tylko potrzebą społeczną ale również wymierną potrzebą zapewnienia bezpieczeństwa medycznego i paramedycznego w przypadkach zagrożeń epidemiologicznych lub ewentualnych konfliktów zbrojnych. Stawiamy na jakość. Zmodernizowane zostały pracownie umiejętności pielęgniarskich dla pacjentów dorosłych i pediatrycznych, pracowni umiejętności położniczych, opieki nad noworodkiem, neonatologii, badań fizykalnych, podstaw ratownictwa medycznego, masażu i terapii manualnej. Jako jedna z nielicznych uczelni w Polsce oddamy do dyspozycji studentów najnowocześniejsze oprogramowanie wykorzystujące technologię VR do nauki anatomii czy procedur ratownictwa medycznego (BLS,ALS) u dorosłych i dzieci.– mówi dr Waldemar Dębski, rektor Warszawskiej Uczelni Medycznej.
Unowocześniono i doposażono także pracownie kosmetologiczne i dietetyczne. Laboratoria języków obcych wzbogacono o nowe technologie niezbędne do efektywnej nauki, także poza uczelnią na urządzeniach mobilnych.
Niezmiennie bardzo istotną sprawą pozostaje praktyczna nauka zawodów medycznych. Kadra dydaktyczna, z którą współpracujemy to praktycy, doświadczeni specjaliści dodatkowo legitymujący się dorobkiem naukowym. W mijającym roku akademickim rozszerzyliśmy znacznie portfel współpracujących z nami na rzecz studentów, renomowanych podmiotów medycznych w Warszawie i na terenie województwa mazowieckiego. Rozpoczęliśmy współpracę m.in. z Samodzielnym Publicznym Szpitalem Klinicznym im. prof. W. Orłowskiego Centrum Medyczne Kształcenia Podyplomowego w Warszawie, Szpitalem MBNP w Wołominie oraz Mazowieckim Szpitalem Wojewódzkim w Siedlcach. Z myślą o studentach kierunku Dietetyka, podpisaliśmy porozumienie o współpracy z niekwestionowanym liderem polskiego mleczarstwa - SM Mlekpol w Grajewie - uzupełnia prof. Joanna Jasińska, prorektor ds. dydaktyki i rozwoju WUMed.
Uczelni wciąż udaje się utrzymać najniższe na rynku warszawskim, czesne. Proponowane przez uczelnię opłaty za studia nadal są bardzo konkurencyjne.
WUMed to najstarsza, niepubliczna uczelnia wyższa w Polsce, kształcąca studentów od 1991r. O wysokim poziomie oferowanej przez WUMed edukacji świadczy przyznane uczelni prestiżowe wyróżnienie dla Instytutu Kształcenia Podyplomowego Kadr Medycznych, który otrzymał Certyfikat Akredytacyjny „Studia z Przyszłością”.
Atutem uczelni jest także własny kampus: kilkadziesiąt sal wykładowych, pracownie specjalistyczne do realizacji przedmiotów na wszystkich kierunkach, biblioteka, punkt gastronomiczny, sala sportowa, amfiteatr, parking strzeżony, ogrody rektorskie.
Więcej informacji na www.wumed.edu.pl
Powiązane artykuły
Kurs to za mało!
Wybierając kosmetologa należy sprawdzić, czy ma ukończone studia na tym kierunku. To podstawa.
czytaj dalejJuż czwarty rok z rzędu ratownicy medyczni w czołówce najbardziej poważanych przez Polaków, zawodów!
Aż 83 proc. respondentów uważa ratowników za najbardziej godnych zaufania.
czytaj dalejDietetyk tylko po studiach?
Trwają prace nad projektem ustawy regulującej zawód dietetyka.
czytaj dalej