NOWOŚCI w ofercie edukacyjnej WUMed
Od nowego roku akademickiego w najstarszej niepublicznej uczelni w Polsce ruszają Studia licencjackie pomostowe dla pielęgniarek i pielęgniarzy oraz studia podyplomowe Administracja w sytuacji masowych zagrożeń zdrowia.
Zdecydowaliśmy się na wprowadzenie studiów pomostowych licencjackich dla pielęgniarek i pielęgniarzy uznając to za nasz obowiązek jako uczelni medycznej. Czujemy się odpowiedzialni za dopełnienie systemu ochrony zdrowia profesjonalnymi kadrami medycznymi - mówi prof. Joanna Jasińska, prorektor ds. dydaktyki i rozwoju Warszawskiej Uczelni Medycznej.
To szansa wzbogacenia kompetencji pielęgniarek, pielęgniarzy dyplomowanych i uzyskanie tytułu licencjata pielęgniarstwa. Warunkiem podjęcia nauki na studiach pomostowych jest posiadanie świadectwa maturalnego, prawa wykonywania zawodu lub posiadanie ograniczonego prawa wykonywania zawodu.
Studia przeznaczone są dla absolwentów medycznych szkół zawodowych i trwają w zależności od typu ukończonej szkoły średniej - od 2 do 3 semestrów. - dodaje prof. Jasińska.
W wyniku kształcenia absolwent będzie przygotowany do realizacji zadań zapobiegawczych, diagnostycznych, leczniczych i rehabilitacyjnych oraz zadań z zakresu promocji zdrowia w stosunku do zdrowych, chorych i niepełnosprawnych. Będzie gotowy do rozpoznawania i oceny warunków i potrzeb zdrowotnych oraz problemów pielęgnacyjnych, komunikowania się z pacjentami i współpracownikami, udziału w prowadzeniu badań naukowych z zakresu pielęgniarstwa.
Prorektor WUMed dr hab. Joanna Jasińska - prof. WUMed
Studia podyplomowe Administracja w sytuacji masowych zagrożeń zdrowia, to jedyne takie studia w Polsce.
Gwarantujemy zajęcia hybrydowe, stacjonarnie - w małych grupach. Oferujemy materiały dydaktyczne opracowane przez najlepszych wykładowców. Jak na wszystkich naszych kierunkach także i tu, zależy nam na powiązaniu teorii z praktyką. Wśród nauczycieli - tylko praktycy z wieloletnim doświadczeniem w obszarze zdrowia publicznego, administracji publicznej i medycyny - zapewnia prorektor Jasińska.
Podczas studiów będzie można nauczyć się m.in.: praktycznego diagnozowania przyczyn i przebiegu konkretnych procesów i zjawisk administracyjno-prawnych, społecznych i medycznych oraz analizowania przyczyn i przebiegu zarządzania kryzysowego w sytuacji masowych zagrożeń zdrowia. Studenci zdobędą także umiejętności: realizacji zadań administracji publicznej systemu ochrony zdrowia, w tym zarządzania kryzysowego w sytuacji masowych zagrożeń zdrowia jak również zapobiegania masowym zagrożeniom zdrowia publicznego.
Jesteśmy przekonani, że absolwenci studiów podyplomowych będą w pełni przygotowani do pracy w sztabach kryzysowych jednostek ochrony zdrowia. Uzyskają także świadectwo ukończenia Studiów Podyplomowych, na życzenie również w języku angielskim – dodaje proj. Joanna Jasińska.
Powiązane artykuły
Kurs to za mało!
Wybierając kosmetologa należy sprawdzić, czy ma ukończone studia na tym kierunku. To podstawa.
czytaj dalejJuż czwarty rok z rzędu ratownicy medyczni w czołówce najbardziej poważanych przez Polaków, zawodów!
Aż 83 proc. respondentów uważa ratowników za najbardziej godnych zaufania.
czytaj dalejDietetyk tylko po studiach?
Trwają prace nad projektem ustawy regulującej zawód dietetyka.
czytaj dalej