Numer pierwszy ma 30 lat!
26 września odbyła się uroczysta inauguracja 30 roku akademickiego w historii najstarszej niepublicznej uczelni w Polsce, i pierwszego pod szyldem Warszawskiej Uczelni Medycznej.
„Mam zaszczyt otworzyć 30-ty z kolei, a więc jubileuszowy rok akademicki uczelni, którą w czerwcu 1991 roku założył dr Tadeusz Koźluk pod nazwą Prywatna Wyższa Szkoła Businessu i Administracji. Warszawska Uczelnia Medyczna jest prawnym jej kontynuatorem i podobnie jak PWSBiA, w prowadzonej przez Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego ewidencji uczelni niepublicznych, ma numer 1. Ponieważ była pierwszą uczelnią niepubliczną utworzoną w Polsce po zmianach ustrojowych 1989 r. tym samym dzisiejszą inauguracją otwieramy 30 rok akademicki w historii niepublicznego szkolnictwa wyższego w Polsce„- mówił w swoim wystąpieniu inauguracyjnym dr Waldemar Dębski, rektor Warszawskiej Uczelni Medycznej.
dr Waldemar Dębski - rektor Warszawskiej Uczelni Medyczne
W latach 2020/21 WUMed podejmie się zorganizowania serii wydarzeń naukowo edukacyjnych, m.in. konferencji poświęconej przyszłości zawodów medycznych czy perspektywom i szansom nauczania niepublicznego w Polsce.
Już w listopadzie tego roku zorganizujemy ogólnopolską konferencję pielęgniarek i położnych, a w październiku przyszłego roku ogólnopolską konferencję naukową poświęconą 30-letniemu dorobkowi szkolnictwa niepublicznego w Polsce. – poinformował zebranych rektor uczelni.
W planach jest także otwarcie kolejnych kierunków medycznych oraz rozszerzenie współpracy z instytucjami partnerskimi.
W uroczystości inauguracji wzięli udział studenci I roku wszystkich kierunków studiów i wszystkich poziomów nauczania, przedstawiciele instytucji partnerskich współpracujących z WUMed, m.in. stołecznych szpitali i przychodni, oraz goście specjalni - byli zasłużeni pracownicy dydaktyczni i administracyjni uczelni. Wykład inauguracyjny wygłosił prof. dr hab. nauk medycznych Wojciech Marczyński.
Uroczystość odbyła się przy zachowaniu wszystkich zaleceń i procedur epidemiologicznych oraz zasad bezpieczeństwa.
Powiązane artykuły
Kurs to za mało!
Wybierając kosmetologa należy sprawdzić, czy ma ukończone studia na tym kierunku. To podstawa.
czytaj dalejJuż czwarty rok z rzędu ratownicy medyczni w czołówce najbardziej poważanych przez Polaków, zawodów!
Aż 83 proc. respondentów uważa ratowników za najbardziej godnych zaufania.
czytaj dalejDietetyk tylko po studiach?
Trwają prace nad projektem ustawy regulującej zawód dietetyka.
czytaj dalej