Ogólnopolski Konkurs Młodych Inżynierów 2018
25 Maja na Uniwersytecie Rzeszowskim odbył się Ogólnopolski Konkurs Młodych Inżynierów 2018, którego organizatorem było Koło Naukowe Mechatron-SEP, Stowarzyszenie Elektryków Polskich Oddział Rzeszowski oraz Polskie Towarzystwo Informatyczne Oddział Rzeszowski.
W składzie jury zasiadali przedstawiciele: SEP Rzeszów, PTI Rzeszów, BorgWarner, SAMSUNG Inkubator, PKEO, Urzędu Miasta Rzeszów, Uniwersytetu Rzeszowskiego oraz Ambasador Wydarzenia Radek Brzózka.
Do konkursu Młodych Inżynierów przyjmowane były wszystkie prace z nauk technicznych wykonane przez studentów z całej Polski. Prace obejmowały takie dziedziny jak informatyka, fizyka techniczna, elektrotechnika, elektronika, mechatronika czy mechanika.
Konkurs podzielony został na dwie kategorie:
- Wizualizacja projektu (zaprojektowane urządzenia w programach INVENTOR, CAD i SOLIDWORKS)
- Projekt wykonany (program komputerowy, aplikacja mobilna, robot, dron, ramie robota przemysłowego, urządzenia elektrotechniczne i inne zaliczające się do kategorii mechatroniki oraz informatyki)
W kategorii Wizualizacja Projektu, zwyciężyła praca Przemysława Barcia, pt. „Wizualizacja silnika benzynowego 1,6L 16V”. Drugie miejsce zajął Bartłomiej Stec za pracę o nazwie „ManualGearBox”, która jest wizualizacja przekładni manualnej w samochodowej skrzyni biegów.
W kategorii Projekt Wykonany, pierwsze miejsce zajęły dwa zespoły pochodzące z Zespołu Szkół Mechanicznych w Ostrowie Wielkopolskim. Liderami zespołów byli Kamil Kaliński z projektem „Domowe centrum recyklingu i obróbki tworzyw sztucznych” oraz Jakub Jędrzejewski z projektem „Fuzor – reaktor syntezy termojądrowej”.
Poziom był na tyle wysoki, a prace same w sobie tak innowacyjne, że jury zdecydowało, aby ex equo nadać pierwsze miejsce zespołowi reprezentowanemu przez Krzysztofa Dzika z Uniwersytetu Rzeszowskiego za „Przemysłowego Robota Pneumatycznego”.
Drugie miejsce zajął zespół Mateusza Molika, również z Uniwersytetu za grę komputerową pod nazwą „Tree of Life Tower Defence”. Trzecie miejsce zajęli reprezentanci Wojskowej Akademii Technicznej z Warszawy. Liderem zespoły był Krzysztof Grzelak, który zaprezentował projekt „Jednoosiowego Robota Rozpoznawczego”.
Organizatorzy zapewniają, że po wakacjach rozpoczną pracę nad drugą edycją Ogólnopolskiej Konferencji Naukowej i Konkursu Młodych Inżynierów - Mechatron.
Powiązane artykuły
Nowe specjalności na Uniwersytecie Rzeszowskim
3 nowe specjalności w ofercie Zdrowia publicznego wpisują się w potrzeby dzisiejszego rynku pracy i są ciekawą propozycją dla wszystkich zainteresowanych rozwiązywaniem narastających problemów zdrowotnych, z którymi mierzy się współczesny świat.
czytaj dalejInstytut Sztuk Pięknych Uniwersytetu Rzeszowskiego
oferuje nowe 3-semestralne studia podyplomowe z Grafiki komputerowej
czytaj dalej