Pieniądze na rozwój Politechniki Koszalińskiej
7,5 miliona złotych otrzyma Politechnika Koszalińska w ramach dofinansowania z Programu Operacyjnego „Wiedza Edukacja Rozwój 2014-2020”
Realizacja projektu będzie kontynuacją rozpoczętych w ubiegłym roku działań dotyczących podniesienia skuteczności i dostępności oferty edukacyjnej uczelni.
Narodowe Centrum Badań i Rozwoju ogłosiło właśnie wyniki naboru wniosków o dofinansowanie w konkursie „Zintegrowane Programy Uczelni – Ścieżka I”. Komisja powołana przez NCBiR rozpatrzyła i oceniła 106 wniosków, 90 z nich – w tym projekt Politechniki Koszalińskiej – otrzymało ocenę pozytywną.
Projekt pn. „ZINTEGROWANI – Kompleksowy Program Rozwoju Politechniki Koszalińskiej” to rozszerzenie i uzupełnienie realizowanego od jesieni 2018 r. „Programu zintegrowanych działań na rzecz zwiększenia jakości i efektywności kształcenia na Politechnice Koszalińskiej” (na jego realizację uczelni przyznano prawie 12 milionów złotych).
Nowy projekt zakłada organizację staży, certyfikowanych szkoleń i zajęć warsztatowych dla studentów. W jego ramach zmodyfikowany zostanie także program studiów na Wydziale Mechanicznym oraz na Wydziale Elektroniki i Informatyki. Na wsparcie mogą też liczyć słuchacze studiów doktoranckich. Ponadto zorganizowane zostaną szkolenia i kursy dla pracowników dydaktycznych i kadry zarządzającej uczelni.
Realizacja projektu rozpocznie się 1 września br. i potrwa do końca sierpnia 2023 r. Jego łączna wartość wyniesie 7.729.066, 72 zł (kwota dofinansowania wyniesie 7,5 miliona złotych).
A oto niektóre liczby, które świadczą o rozmiarze zadań związanych z projektem:
- dzięki realizacji projektu 222 studentów Politechniki Koszalińskiej weźmie udział w wysokospecjalistycznych stażach;
- 359 studentów zostanie objętych wsparciem w celu podniesienia kompetencji w obszarach kluczowych dla gospodarki i rozwoju kraju (studenci będą uczestniczyć w zajęciach warsztatowych, a także w specjalistycznych, certyfikowanych szkoleniach i w zadaniach praktycznych);
- 61 osób będzie mogło odbyć studia I i II stopnia w specjalnościach, których program zostanie zmodyfikowany;
- 6 osób zostanie objętych wsparciem w ramach programu studiów doktoranckich (to działanie dotyczy słuchaczy studiów doktoranckich na Wydziale Inżynierii Lądowej, Środowiska i Geodezji);
- 36 pracowników dydaktycznych zostanie objętych wsparciem w zakresie procesu kształcenia;
- 65 pracowników kadry kierowniczej i administracyjnej uczelni weźmie udział w specjalistycznych szkoleniach.
Powiązane artykuły
Politechnika Koszalińska: wzrost notowań w rankingu Perspektyw 2024
Politechnika Koszalińska jest trzecią z wiodących uczelni publicznych w województwie zachodniopomorskim i pierwszą na Pomorzu Środkowym!
czytaj dalejDzień Otwarty Politechniki Koszalińskiej 2024
Zapraszamy na Dzień Otwarty Politechniki Koszalińskiej, który odbędzie się 7 marca br. w godz.10-14.
czytaj dalejProjekty Politechniki Koszalińskiej przyczynią się do rozwoju regionu
Centrum Pomiaru Fizycznych i Mechanicznych Właściwości Materiałów Drzewnych oraz Centrum Szybkiego Prototypowania powstaną na Politechnice Koszalińskiej.
czytaj dalej