Informator o Szkołach Wyższych, Policealnych i Językowych

Pionierski maraton programowania

innowacyjne rozwiązania dla produkcji

Sztuczna inteligencja w procesach produkcyjnych to motyw przewodni „Hackathon Danone AI Masters Opole 2019”, czyli pierwszego w regionie maratonu projektowania innowacyjnych rozwiązań cyfrowych, jakie mogą znaleźć zastosowanie w przemyśle. Inicjatywa ma na celu wspieranie innowacyjności w regionie i tworzenie warunków, sprzyjających rozwojowi przedsiębiorczości. Organizatorem wydarzenia jest Park Naukowo – Technologiczny w Opolu, jego głównym partnerem został DANONE, patronat honorowy objął Prezydent Opola a patronaty naukowe Rektorzy opolskich uczelni.

Po raz pierwszy opolski Hackathon zostanie poświęcony zastosowaniu innowacyjnych technologii w procesach produkcyjnych. Nietypowe wydarzenie jest efektem współpracy pomiędzy Parkiem Naukowo-Technologicznym a opolskimi Zakładami Produkcyjnymi NUTRICIA, będącymi częścią grupy spółek DANONE. Firma została głównym partnerem wydarzenia, nad którym patronat honorowy objął Prezydent Miasta Opola – Arkadiusz Wiśniewski.

Rozwój innowacyjności w regionie

Hackathon to wielogodzinny maraton projektowania, podczas którego uczestnicy podejmą się rozwiązania określonego zadania programistycznego. Tego rodzaju wydarzenia korzystnie wpływają na rozwój innowacyjności w regionie opolskim i tworzą przyjazne warunki do wzrostu przedsiębiorczości, szczególnie w sektorze wysokich technologii.

Idea innowacyjności, przyświecająca wydarzeniu, doskonale wpisuje się także w strategię DANONE, głównego partnera tegorocznej edycji. Nasza strategia w zakresie cyfryzacji, opiera się na wykorzystaniu nowoczesnych technologii, jak np. big data, sztuczna inteligencja czy zaawansowana analityka danych w procesach operacyjnych, szczególnie produkcyjnych. – mówi Łukasz Osuszek, Kierownik ds. Digitalizacji w grupie spółek DANONE.

 Wyzwanie dla pasjonatów programowania z regionu

„Hackathon Danone AI Masters Opole 2019” odbędzie się w dniach 12-13 kwietnia i jest  wydarzeniem skierowanym do programistów, grafików, kierowników projektów i innych osób, zajmujących się na co dzień tworzeniem oprogramowania. W trakcie wydarzenia uczestnicy, przez całą dobę będą pracować zespołowo nad rozwiązaniem otrzymanego zadania, związanego z wykorzystaniem sztucznej inteligencji.

Dla zwycięskiej drużyny przewidziana jest nagroda w wysokości 10 tys. zł, dla pozostałych uczestników nagrody rzeczowe. Wszyscy pasjonaci nowych technologii wciąż mogą zgłosić swój udział za pośrednictwem strony internetowej – www.hackathon.opole.pl. – mówi prof. Jarosław Mamala Prezes Parku Naukowo – Technologicznego w Opolu.




 

Polecane Uczelnie

Najczęściej Oglądane