Rekrutacja śródroczna 2022/2023 Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie
15 stycznia 2023 roku rozpocznie się rekrutacja śródroczna. Będzie można zapisać się na wybrane kierunki studiów pierwszego stopnia oraz studiów drugiego stopnia rozpoczynających się w semestrze letnim w roku akademickim 2022/2023.
W tegorocznej rekrutacji śródrocznej przygotowaliśmy ofertę kilku kierunków studiów stacjonarnych i niestacjonarnych drugiego stopnia:
- edukacja techniczno-informatyczna (studia drugiego stopnia stacjonarne) – 60 miejsc,
- edukacja techniczno-informatyczna (studia drugiego stopnia niestacjonarne) – 30 miejsc,
- gospodarka przestrzenna (studia drugiego stopnia stacjonarne) – 30 miejsc,
- gospodarka przestrzenna (studia drugiego stopnia niestacjonarne) – 25 miejsc,
- informatyka (studia drugiego stopnia stacjonarne) – 30 miejsc,
- informatyka (studia drugiego stopnia niestacjonarne) – 45 miejsc,
- inżynieria bezpieczeństwa (studia drugiego stopnia stacjonarne) – 60 miejsc.
„W związku z tym, iż rekrutować na kryminalistykę będziemy w rekrutacji śródrocznej to uważam, że będzie łatwiej się na nią teraz dostać niż w lipcu, kiedy podjąć studia będą chcieli tegoroczni maturzyści. Zatem warto podejść do rekrutacji nawet jeśli miałby to być drugi kierunek studiów” – podkreśla Rafał Birgiel, kierownik Biura Rekrutacji UP.
Absolwent kierunku kryminalistyka zdobędzie wiedzę na temat metod i zasad kryminalistyki, kryminologii i polityki kryminalnej. W szczególności pozna sposoby popełniania przestępstw, jak i metody ścigania sprawców przestępstw z wykorzystaniem wiedzy i umiejętności z zakresu fizyki i biologii. Absolwent kierunku kryminalistyka otrzyma zaawansowaną wiedzę pozwalającą zrozumieć rzeczywistość społeczną i jej aspekty związane z przestępczością.
Rekrutacja na kryminalistykę pierwszego stopnia odbywa się na podstawie konkursu świadectw. Kryteria przyjęć: średnia wyników egzaminu maturalnego: z języka polskiego (poziom podstawowy lub rozszerzony – część pisemna) oraz z języka obcego nowożytnego (poziom podstawowy lub rozszerzony – część pisemna) oraz z jednego z następujących przedmiotów: wiedza o społeczeństwie, matematyka, historia, geografia, informatyka, biologia, chemia, fizyka (poziom podstawowy lub rozszerzony – część pisemna). W przypadku, gdy kandydat zdawał egzamin maturalny z dwóch lub więcej wskazanych przedmiotów, uwzględnia się ten przedmiot, z którego wynik jest najwyższy. Wyniki z poziomu rozszerzonego zostaną przemnożone przez współczynnik 1,5.
Spotkajmy się na Uniwersytecie Pedagogicznym.
Powiązane artykuły
Uniwersytet Komisji Edukacji Narodowej w Krakowie zaprasza na studia podyplomowe
Jest to idealna okazja dla osób, które chcą podnieść swoje kwalifikacje zawodowe lub zdobyć nowe umiejętności.
czytaj dalejInformatyka stosowana
– nowy kierunek w Uniwersytecie Komisji Edukacji Narodowej w Krakowie
czytaj dalejZarządzanie (drugiego stopnia)
- nowy kierunek studiów w Uniwersytecie Komisji Edukacji Narodowej w Krakowie
czytaj dalej