SGTIR: pierwszą niepubliczną uczelnią turystyczną w Polsce
Szkoła Główna Turystyki i Rekreacji w Warszawie mocno pnie się w górę – w Rankingu Perspektyw 2015 znacząco poprawiła swoje wyniki w stosunku do ubiegłego roku. Uplasowała się na najwyższym miejscu wśród niepublicznych uczelni turystycznych, a w ogólnym zestawieniu – wśród 20 najlepszych uczelni niepublicznych.
Uczelnia otrzymała wysokie noty w kategorii Umiędzynarodowienie, np. w zakresie liczby studentów z zagranicy oraz wyjazdów na stypendia zagraniczne. Kapituła Rankingu doceniła również rozwój kadry własnej oraz tzw. nasycenie kadry osobami o najwyższych kwalifikacjach.
⎼ Najlepsi wykładowcy SGTiR w zakresie turystyki i zarządzania oraz współpracujący z nami eksperci praktycy nieustannie podejmują starania, aby wykształcić wysoko wykwalifikowanych specjalistów dla szeroko rozumianego biznesu. Już dziś otrzymujemy sygnały z rynku, że ten cel udało nam się zrealizować. Współpracę z naszymi polskimi i zagranicznymi studentami cenią sobie partnerskie firmy SGTiR. Mamy pozytywne rekomendacje dotyczące współpracy z naszymi studentami od firmy Orbis, Izby Gospodarczej Hotelarstwa Polskiego, Polskiej Izby Turystyki i Polskiej Organizacji Turystycznej. Spektakularny awans w rankingu Perspektyw umacnia nas w przekonaniu, że nasze wysiłki docenia także branża edukacyjna. Zajęta pozycja to radość, ale także ogromne zobowiązanie – by cały czas iść do przodu. Nie będziemy ustawać w jego realizacji – obiecuje rektor Szkoły Głównej Turystyki i Rekreacji, prof. Jolanta Żyśko
Uczelnia łączy turystykę z biznesem
Szkoła Główna Turystyki i Rekreacji jest nowoczesną uczelnią biznesową, przygotowującą absolwentów do pracy w tworzeniu, kierowaniu, i zarządzaniu przedsiębiorstwami turystycznymi, sportowymi lub rekreacyjnymi. SGTiR prowadzi studia licencjackie i magisterskie na kierunku turystyka i rekreacja. Studenci mają do wyboru specjalności m.in. w zakresie organizacji i obsługi ruchu turystycznego, obsługi podróżniczej w transporcie, zarządzania wydarzeniami biznesowymi oraz zarządzania w hotelarstwie i gastronomii.
Eksperci praktycy prowadzą zajęcia
Zajęcia prowadzą wybitni wykładowcy z bardzo dużym doświadczeniem praktycznym, np. rektor prof. Jolanta Żyśko jest członkiem zarządu Europejskiego Stowarzyszenia Zarządzania Sportem oraz członkiem Grupy Ekspertów Komisji Europejskiej „Human Resources Development in Sport”, dr Krzysztof Celuch jest cenionym ekspertem w dziedzinie turystyki eventowej i współtworzy Międzynarodowe Stowarzyszenie Organizatorów Spotkań MPI, prof. Aleksander Ronikier był wiceprezesem Polskiego Komitetu Olimpijskiego, a z kolei prof. Jerzy Wyrzykowski jest członkiem Komisji Geografii Turystyki Międzynarodowej Unii Geograficznej.
Uczelnia aktywnie działa na rzecz propagowania wiedzy o turystyce i rekreacji, każdego roku realizując projekty badawcze oraz organizując liczne konferencje i seminaria.
SGTiR wraz z Akademią Finansów i Biznesu Vistula oraz Wyższą Szkołą Handlową we Wrocławiu tworzy Grupę Uczelni Vistula.
************
Szkoła Główna Turystyki i Rekreacji to nowoczesna uczelnia biznesowa, przygotowująca absolwentów do pracy w kierowaniu, tworzeniu i zarządzaniu przedsiębiorstwami turystycznymi, sportowymi lub rekreacyjnymi. SGTiR prowadzi studia licencjackie i magisterskie na kierunku turystyka i rekreacja. Studenci mają do wyboru specjalności m.in. w zakresie organizacji i zarządzania wydarzeniami biznesowymi, organizacji i obsługi ruchu turystycznego, obsługi podróżniczej w transporcie, turystyki sportu i rekreacji czy organizacji i zarządzania w hotelarstwie i gastronomii.
Uczelnia aktywnie działa na rzecz propagowania wiedzy o turystyce i rekreacji, realizując projekty badawcze oraz organizując liczne konferencje i seminaria.
SGTiR wraz z Akademią Finansów i Biznesu Vistula oraz Wyższą Szkołą Handlową tworzy Grupę Uczelni Vistula.