Informator o Szkołach Wyższych, Policealnych i Językowych

Spotkanie Rady Praktyków Biznesu i Dydaktyków Uczelni Łazarskiego

Piąte z kolei spotkanie dotyczące projektu NCBiR "Administrowanie Przestrzenią Powietrzną Przyszłości"

Odbyło się 9 października br.,  było kluczowym momentem, w którym pod przewodnictwem dziekan, prof. Anny Konert, zatwierdzono Rekomendacje Rady Praktyków Biznesu i Dydaktyków "Pakiety zmian rekomendowane do wprowadzenia do sylabusów przedmiotów ogólnych, kierunkowych i specjalizacyjnych na specjalności Administrowanie Ruchem Lotniczym na kierunku Administracja". 

W ramach projektu, studenci specjalności ARL będą mieli możliwość podnoszenia kompetencji cyfrowych poprzez praktyczne zajęcia posługiwania się najnowocześniejszymi narzędziami używanymi w zarządzaniu ruchem lotniczym.  Między innymi Symulatorem Kontroli Ruchu Lotniczego, Symulatorem Obsługi Naziemnej Lotniska, czy Zintegrowanym Modułem Symulacji. Możliwość korzystania z tego typu narzędzi cyfrowych w ramach studiów jest czymś absolutnie wyjątkowym, symulatory są bowiem stosowane na etapie szkoleń praktycznych w ośrodkach szkolenia kontrolerów lub pracowników operacyjnych lotnisk.



Podstawą nowoczesnej edukacji lotniczej jest połączenie teorii z praktyką. I to zarówno na etapie tworzenia programów nauczania, jak i w trakcie samej edukacji. Dlatego udział przedstawicieli sektora lotniczego w pracach nad rekomendacjami, jakie wdrażamy w procesie edukacyjnym kierunku administrowanie ruchem lotniczym jest tak cenny. Co więcej, to właśnie z tego rodzaju dyskusji wynika, jak ważne jest przygotowanie naszych absolwentów do zrozumienia zmian zachodzących w branży lotniczej - mówi dr hab. Piotr Kasprzyk, pełnomocnik Rektora ds. rozwoju kierunków lotniczych na Uczelni Łazarskiego.


Nowe możliwości dla studentów


Projekt umożliwi także udział w dodatkowych bezpłatnych szkoleniach z wykorzystaniem innowacyjnych cyfrowych narzędzi edukacyjnych ściśle związanych z ruchem dronowym. Przewidziany jest m.in. zakup wirtualnego symulatora lotów dronów (z wykorzystaniem technologii VR), jak również oprogramowania ułatwiającego zrozumienie administrowania ruchem bezzałogowych statków powietrznych.

Program specjalności Administrowanie Ruchem Lotniczym został ułożony tak, aby zapewnić studentom całościowe spojrzenie na system transportu lotniczego. Wzajemne relacje pomiędzy różnymi rodzajami i aspektami działalności lotniczej, uwarunkowania regulacyjne, instytucjonalne, czy technologiczne a także praktyczne aspekty funkcjonowania branży lotniczej – to jedne z filarów programu nauczania na specjalności.


Program specjalizacji 


Dzięki pracom Rady, specjalizacja ARL stanie się jeszcze bardziej innowacyjna i atrakcyjna dla osób wiążących swoją przyszłość z lotnictwem cywilnym. Studenci będą mieli okazję zgłębiać tajniki zarządzania biznesem lotniczym, zrozumieją, jak regulacje prawne wpływają na bezpieczeństwo ruchu lotniczego, oraz będą ćwiczyć swoje umiejętności na symulatorach lotniska i wieży kontroli lotów. 

Co ważne, program uwzględnia wpływ transformacji cyfrowej i zielonej na sektor lotniczy w Europie, co czyni go idealnym wyborem na przyszłość. 

Kwestie ESG w lotnictwie są ważnym elementem edukacji lotniczej w Lazarski Aviation Academy  oraz na Uczelni Łazarskiego. Zależy nam na tym, aby umacniać kierunek rozwoju zrównoważonego lotnictwa, dlatego też standardy ESG są obecne w naszym programie nauczania dodaje dr Agnieszka Fortońska, Członkini Rady Praktyków Biznesu i Dydaktyków, adiunkt na Uczelni Łazarskiego.

W spotkaniu udział wzięli członkowie Rady w składzie: dr hab. Anna Konert, prof. Uczelni Łazarskiego, Dziekan Wydziału Prawa i Administracji, Jerzy Baumann, Dyrektor ds. Operacyjnych, Port Lotniczy Poznań Ławica, dr Piotr Czech, ekspert lotniczy, Dyrektor Lotniska Chopina (2021-2024), Bartosz Supernat, Ekspert ds. systemów ATM, Kontroler Ruchu Lotniczego, Michał Witkowski, ekspert lotniczy, Wiceprezes Urzędu Lotnictwa Cywilnego (2017-2021), dr Agnieszka Fortońska, adiunkt, Uczelnia Łazarskiego, dr Mateusz Osiecki, adiunkt w Katedrze Prawa Lotniczego, Uczelnia Łazarskiego oraz Rektor Uczelni Łazarskiego Maciej Rogalski oraz Dyrektor Generalna Marta Rosińska.  




 

Powiązane artykuły

Kierunek lekarski na Uczelni Łazarskiego ponownie w czołówce wydziałów medycznych w Polsce

Wysoki poziom kierunku lekarskiego na Uczelni Łazarskiego po raz kolejny znalazł potwierdzenie w wynikach Lekarskiego Egzaminu Końcowego (LEK) w sesji wiosennej 2025 roku.

czytaj dalej

Atrakcyjne zarobki prawników. Dlaczego warto studiować prawo?

Co sprawia, że tak wiele osób decyduje się na tę ścieżkę edukacyjną?

czytaj dalej

Dołącz do Dnia Otwartego Online Uczelni Łazarskiego !

Nadal zastanawiasz się, który uniwersytet jest dla Ciebie najlepszy? Pozwól nam sobie pomóc!

czytaj dalej

Dlaczego holistyczne podejście do zdrowia jest tak ważne

Holistyczne podejście do zdrowia psychicznego zyskuje coraz większe uznanie w środowisku naukowym i terapeutycznym. Coraz większa liczba specjalistów podkreśla, że zdrowie psychiczne i fizyczne są ze sobą nierozerwalnie powiązane, a skuteczne wsparcie psychologiczne powinno uwzględniać zarówno ciało, jak i umysł.

czytaj dalej

X edycja konferencji DRONY WŚRÓD NAS na Uczelni Łazarskiego

– eksperci o przyszłości technologii BSP i nowym kierunku studiów

czytaj dalej

Ruszyła rekrutacja międzysemestralna. Proces zmiany uczelni w pigułce.

Jeśli zastanawiasz się, czy warto zmienić uczelnię, ale boisz się straty punktów ECTS a kierunek, który kiedyś wydawał się idealny dziś nie spełnia już oczekiwań - nie ma powodu do obaw – zmiana uczelni to szansa na rozwój i pełne uznanie dotychczasowych osiągnięć!

czytaj dalej

Bezpieczne niebo czy nowe zagrożenie? Cyberbezpieczeństwo w erze dronów.

Drony, jeszcze niedawno kojarzone głównie z hobbystyczną technologiczną nowinką, dziś stały się nieodzownym elementem wielu sektorów gospodarki. Wykorzystywane są w logistyce, rolnictwie, ratownictwie, a nawet w sztuce filmowej. Ich rola rośnie również w branży militarnej, co stwarza nowe wyzwania, przede wszystkim w zakresie cyberbezpieczeństwa.

czytaj dalej

Konferencja PRAWA PASAŻERÓW LOTNICZYCH 23 stycznia br. na Uczelni Łazarskiego

organizowana przez Lazarski Aviation Academy.

czytaj dalej

UCZELNIA ŁAZARSKIEGO ZAPRASZA

POZNAJ OFERTĘ EDUKACYJNĄ 2024

czytaj dalej

Najmłodszy instruktor lotniczy w Polsce

Wywiad z Michałem Leszczyną – jednym z najmłodszych instruktorów lotniczych w Polsce, studentem Kierunku Administracja, specjalność - Administrowanie Ruchem Lotniczym na Uczelni Łazarskiego.

czytaj dalej

Uczelnia Łazarskiego ogłasza zmiany w Zarządzie i zapowiada nowe kierunki rozwoju

Marta Rosińska-Kortas na stanowisku Prezydenta

czytaj dalej

Instytut Zrównoważonego Rozwoju i Środowiska Uczelni Łazarskiego INICJUJE

Partnerstwo na rzecz Zrównoważonej Odzieży Służbowej!

czytaj dalej

Polecane Uczelnie

Najczęściej Oglądane