Studia od marca? Tak, to możliwe.
Nie udało Ci się wystartować w październiku, a może po kilku miesiącach nauki już wiesz, że wybrane studia nie spełniły Twoich oczekiwań? Obrona pracy licencjackiej za Tobą, a Ty nie chcesz czekać zbyt długo z rozpoczęciem studiów drugiego stopnia?
Teraz jest idealny czas na decyzję dotyczącą kontynuacji nauki, zmiany kierunku albo wyboru innej uczelni. Zapraszamy do Collegium Civitas – zarejestruj się online zacznij studia już w marcu.
Czy studia „marcowe” różnią się od tych rozpoczętych tradycyjnie w październiku?
Jak mówi Prorektor ds. dydaktycznych Collegium Civitas, dr dr Roland Zarzycki – „program studiów rozpoczynających się w marcu jest taki sam jak w przypadku studiów, które starują w październiku. Jedyną różnicą jest kolejność, w jakiej realizowany jest proces dydaktyczny. Zmienić się może ew. paleta konkretnych przedmiotów realizujących proces dydaktyczny. Studia, które rozpoczynają się w marcu, kończą się odpowiednio pół roku później od ścieżki tradycyjnej. Studentki i Studenci, którzy decydują się na ten tryb nauki, nie muszą nadrabiać materiału, po prostu technicznie realizują zajęcia w innej kolejności”.
A jak oceniają studia „marcowe” studenci Collegium Civitas?
Agata, studentka Collegium Civitas, która w marcu 2022 roku rozpoczęła studia drugiego stopnia na specjalności Nowe Media podkreśla: „Dość późno obroniłam pracę licencjacką na innej uczelni. Nie chciałam robić przerwy, bo wyszłabym z rytmu nauki. Pracuję na umowę zlecenie i zależało mi także na zachowaniu statutu studenta, dlatego szukałam Uczelni, na której mogłabym kontynuować naukę już od semestru letniego. Collegium Civitas wybrałam ze względu na polecenie i wysokie miejsca w rankingach”.
W podobnym tonie wypowiada się Lena, studentka, która w marcu 2022 roku rozpoczęła studia pierwszego stopnia na specjalności Komunikacja multimedialna. Twórcy internetowi, social media i wideo w sieci: „Po liceum zrobiłam sobie przerwę, aby dokończyć szkołę muzyczną i później wybrałam studia związane z muzyką na UW. Już po miesiącu wiedziałam, że to nie moja bajka i postanowiłam zmienić kierunek studiów na bliższy temu, czego uczyłam się w liceum, a uczęszczałam do klasy o profilu medialnym. Zależało mi także, aby nie robić kolejnej przerwy w nauce, by zacząć nowe studia jak najszybciej. Jako pierwsza w wyszukiwarce wyświetliła mi się oferta Collegium Civitas – weszłam na stronę, poczytałam opinie, komentarze, podpytałam znajomych i zdecydowałam się właśnie na naszą Uczelnię. Nie żałuję – to był naprawdę dobry wybór”.
Dlaczego w ogóle warto studiować?
Powodów jest co najmniej kilka. Przede wszystkim studia dają nam przewagę konkurencyjną na rynku pracy. W wielu przypadkach posiadanie wyższego wykształcenia wręcz determinuje znalezienie pracy.
Studiowanie jest ponadto unikatową szansą na nabycie umiejętności praktycznych, m. in. dzięki obowiązkowym praktykom. W Collegium Civitas działa Centrum Karier, które wspiera młode osoby stojące przed wyborem przyszłej ścieżki zawodowej. W trakcie roku akademickiego można również – pod okiem ekspertów – przygotowywać projekty czy prace badawcze oraz realizować własne kreatywne pomysły np. w organizacjach studenckich i działach administracyjnych Uczelni, które również czekają na chętnych do pracy stażystów. Zdobyte w tym czasie umiejętności na pewno docenią Twoi przyszli pracodawcy.
Studia pierwszego i drugiego stopnia
W roku akademickim 2022 / 2023 w zimowej rekrutacji Collegium Civitas prowadzi nabór na studia pierwszego i drugiego stopnia, polskojęzyczne, studia prowadzone w języku angielskim oraz studia dwujęzyczne (polsko-angielskie).
Na studiach, gdzie językiem wykładowym jest język polski, Kandydatki i Kandydaci mają do wyboru aż 18 specjalności na studiach pierwszego stopnia i 10 specjalności na studiach drugiego stopnia, zebranych w 6 obszarów tematycznych: dziennikarstwo i nowe media, zarządzanie i marketing, stosunki międzynarodowe i dyplomacja, socjologia, kultura i sztuka, psychologia i coaching oraz bezpieczeństwo i analiza informacji.
Jak zatem wybrać specjalność dla siebie?
Przede wszystkim trzeba sobie zadać pytanie jest: Co mnie interesuje? Czy i jak wyobrażam sobie pracę w tym zawodzie przez kolejne 5 lub 10 lat? A następnie – przeczytać opisy znajdujące się na www.civitas.edu.pl i… zarejestrować się na studia!
Specjalność Analityka i design internetowy skierowana jest do osób, które chciałyby w przyszłości zająć się projektowaniem i tworzeniem serwisów internetowych oraz projektowaniem aplikacji mobilnych i animacji. Studia te pozwalają połączyć umiejętności developerskie z mocnym warsztatem analitycznym socjologa, dowiedzieć się, jak badać potrzeby biznesowe, jak wyglądają procesy w organizacji, czy w jaki sposób zbierać wymagania od użytkowników i przekształcać je w wymagania funkcjonalne i niefunkcjonalne.
Na specjalności Manager HR, Studentki i Studenci poznają tajniki skutecznego przywództwa. Dowiedzą się, jak radzić sobie z dynamiką grupy, motywować pracowników czy rozwiązywać konflikty. Ważnym filarem tego programu są kierunkowe zajęcia z zarządzania – na których podejmowane są takie zagadnienia jak rachunkowość zarządcza, makro- i mikroekonomia czy podstawy marketingu. To studia mocno praktyczne - jeden semestr nauki jest realizowany w firmach, co pozwala na poznanie specyfiki pracy HR Managera.
Biznes międzynarodowy to specjalność, która otwiera drzwi do świata zarządzania w korporacjach międzynarodowych. Studentki i Studenci w sposób praktyczny poznają potrzeby globalnego rynku oraz specyfikę rynków lokalnych. Uczą się, jak optymalizować procesy i budować strategie, które zdecydują o sukcesie firmy, ćwiczą także umiejętności miękkie – negocjacje, komunikację, krytyczne myślenie i kreatywne szukanie rozwiązań. To właśnie te elementy wpływają na to, że cały kierunek Zarządzanie otrzymał certyfikat „Lider jakości kształcenia”, wyróżniający najbardziej innowacyjne, nowoczesne i wartościowe programy studiów na polskich uczelniach.
Równie ciekawą ofertę Collegium Civitas proponuje w ramach studiów drugiego stopnia. Zaawansowaną wiedzę z psychologii społecznej i socjologii można zdobyć na specjalności Psychologia społeczna w społeczeństwie ryzyka (na studiach niestacjonarnych).Studentki i Studenci uczą się, w jaki sposób oddziaływać na społeczną rzeczywistość, poznają też metody i narzędzia badawcze, które pozwalają zrozumieć przyczynę ludzkich zachowań. Poznają metody rozwiązywania konfliktów, zarządzania ludźmi i organizacjami w sytuacji zmiany, kryzysu, konfliktu oraz wspomagania rozwoju jednostki i grupy, a także ich współpracy.
Warto zwrócić także uwagę na unikatową na rynku specjalność Biznes i współpraca z Azją (w rekrutacji zimowej prowadzimy nabór na studia niestacjonarne), której program pozwala zdobyć wszechstronną wiedzę na temat Azji i jej różnorodności. Studentki i Studenci poznają świat arabski i subkontynent indyjski oraz Azję Południowo-Wschodnią, uczą się także poruszać w świecie azjatyckiego biznesu. Co istotne, obowiązkowy na tych studiach jest lektorat z języka chińskiego lub arabskiego, podczas którego uczestnicy doskonalą swoje umiejętności językowe.
Na studiach drugiego stopnia niezmiennie dużym zainteresowaniem cieszą się także specjalności ogólne jak Socjologia i Stosunki Międzynarodowe, których programy, dostosowane do obecnych potrzeb pracodawców zyskały wysokie oceny PKA i znajdują się na czołowych pozycjach w rankingu ELA.
Rekrutacja trwa do końca lutego, a pełna oferta studiów pierwszego i drugiego stopnia w rekrutacji zimowej oraz studiów podyplomowych, umieszczona jest na stronie: https://civitas.edu.pl/pl/rekrutacja/wybierz-studia.
Powiązane artykuły
20% zniżki na pierwszy semestr studiów prawniczych w Collegium Civitas!
Wystartowała wyjątkowa oferta promocyjna dla wszystkich przyszłych studentów nowego kierunku w Collegium Civitas – kierunku Prawo
czytaj dalejMaturzystko, Maturzysto, szukasz studiów dla siebie?
Sprawdź, jakie kierunki oferuje Collegium Civitas w rekrutacji na rok akademicki 2024/2025!
czytaj dalejPromocja Last Minute - 15% Zniżki na Studia Zaoczne!
Nie przegap wyjątkowej okazji, aby już w październiku rozpocząć studia w trybie zaocznym w Collegium Civitas!
czytaj dalej