Technologia kosmetyku –nowość w ofercie edukacyjnej WSIiZ
Rekrutacja zimowa 2021/2022 już ruszyła.
- branża kosmetyczna jest jedna z najszybciej rozwijających się gałęzi polskiej gospodarki, a dodatkowo cechuje się swoistą unikatowością z uwagi na fakt, że rynek kosmetyczny w Polsce jest dość rozdrobniony. Obok głównych graczy tj. korporacji międzynarodowych, przedsiębiorstw średniej wielkości znakomicie radzą sobie niewielkie krajowe firmy zaspokajające lokalne potrzeby przy jednoczesnych wypełnieniu niszy rynkowej;
- sektor kosmetyczny coraz częściej wykazuje zainteresowanie w rozwój inwestycji B+R, które skierowane są na badania preferencji konsumenckich, poprawy jakości sprzedawanych produktów;
- wzrastają oczekiwania konsumentów względem dostępnych kosmetyków. Konsumenci coraz bardziej zainteresowani są „zieloną chemią”, ekologicznymi i naturalnymi kosmetykami pozbawionymi parabenów. Znaczną rolę odgrywają również opakowania, które oprócz estetycznego wyglądu powinny nadawać się do recyklingu i być przyjazne dla środowiska;
- przemysł kosmetyczny staje się przy tym bardzo nowoczesny i wystandaryzowany. Wzrastają wymagania prawne dotyczące zarówno kosmetyków (produktów gotowych) jak też składników kosmetyków (substancji chemicznych i mieszanin). Produkty kosmetyczne, a dalej jego poszczególne elementy podlegają wachlarzowi przepisów poza sektorowych i horyzontalnych.
Czas trwania: 2 lata
Tytuł zawodowy absolwenta: magister
Forma studiów:
stacjonarna - zajęcia odbywają się od poniedziałku do piątku 08:00-20:15;
niestacjonarna -zajęcia odbywają się w piątki 17:00-20:15, soboty i niedziele 08:00-20:15
Celem nowego kierunku studiów jest przygotowanie absolwentów o wysokich kwalifikacjach zawodowych, którzy będą w stanie uczestniczyć w rozwiązywaniu najbardziej wymagających wyzwań podejmowanych w przemyśle kosmetycznym na szczeblu operacyjnym, w działach związanych m.in.: z systemami zarzadzania jakością, standaryzacją, bezpieczeństwem stosowania oraz bezpieczeństwem ekologicznym kosmetyków i środków czystości.
Dzięki bogatemu i nowoczesnemu programowi studiów absolwenci będą przygotowani do pracy w zakresie tworzenia, kształtowania i ochrony jakości wyrobów kosmetycznych i chemii gospodarczej na poziomie managementu operacyjnego.
W obszarze ich kompetencji znajdą się m.in.:
- sterowanie jakością i laboratoryjną kontrolą jakości w produkcji
- organizacją produkcji w zakresie zarządzania jakością, opakowalnictwo, transport i magazynowanie wyrobów
- ocena i optymalizacja produktów
- ocena bezpieczeństwa stosowania produktów
- ocena zgodności z prawem procesów produkcyjnych i dystrybucyjnych
- współpracy przy opracowaniu strategii marketingowych i ich realizacji
Absolwenci będą przygotowani przede wszystkim do pracy w firmach i instytucjach związanych z produkcją, dystrybucją , oceną i kontrolą kosmetyków i chemii gospodarczej. Będą mogli również pracować w działach marketingu, przy kreowaniu i opracowywaniu promocji produktów kosmetycznych.
Zapraszamy na te fascynujące studia, które z pewnością doskonale i praktycznie przygotują Państwa do pracy w jednej z najbardziej dochodowych branż światowej gospodarki – w przemyśle kosmetycznym.
Dołącz do nas i zdobądź w ciągu dwóch lat dyplom magistra technologii kosmetyku
Powiązane artykuły
Światowy Dzień Zdrowia z WSIIZ
5 kwietnia 2024 r. w godz. 9.00-16.00 na terenie Wyższej Szkoły Inżynierii i Zdrowia w Warszawie
czytaj dalejKONKURS! Czuję Chemię!
Serdecznie zapraszamy do udziału w drugiej edycji ogólnopolskiego konkursu biologiczno – chemicznego dla uczniów szkół ponadpodstawowych pt.: Czuję Chemię!.
czytaj dalej