Informator o Szkołach Wyższych, Policealnych i Językowych

UWAGA! Nowy kierunek studiów w Warszawskiej Uczelni Medycznej!

Trwa rekrutacja na kierunek ELEKTRORADIOLOGIA. Jedyna niepubliczna uczelnia w woj. mazowieckim i jedna z nielicznych w Polsce zaprasza na studia licencjackie i magisterskie.

Naszym celem jest wykształcenie kadry medycznej dla potrzeb szeroko pojętej diagnostyki obrazowej i elektromedycznej oraz radioterapii i medycyny nuklearnej. Studentom zapewniamy wysokospecjalistyczną bazę dydaktyczną: pracownie komputerowe, pracownię umiejętności wyposażoną w aparat MRI, TK, RTG, USG, EKG, biopsję fuzyjną (TRUS) i spirometrię. Gwarantujemy także bazę kliniczną: pracownie diagnostyki RTG, obrazowej i elektromedycznej w renomowanych podmiotach medycznych na terenie Warszawy i województwa mazowieckiego. Praktyki zawodowe odbywają się w najlepszych szpitalach i ośrodkach medycznych stolicy i Mazowsza. - podkreśla prof. Waldemar Dębski, rektor Warszawskiej Uczelni Medycznej.

Dyplom elektroradiologa daje absolwentem pewna pracę. Po studiach licencjackich medyk gotowy jest m.in. do samodzielnego pełnienia roli zawodowej, przygotowania sprzętu i aparatury medycznej do planowanych badań diagnostycznych lub zabiegów terapeutycznych, planowania pracy na podstawie skierowań oraz oceny stanu pacjentów. Potrafi dobierać odpowiednie metody i techniki do wykonania badania rentgenowskiego oraz obrabiać chemicznie i fizycznie radiogramy i fluorogramy. Umie wykonywać badania w pracowni tomografii komputerowej, badania izotopowe (scyntygraficzne), badania densytometryczne kośćca, elektrokardiograficzne, spirometryczne, elektroencefalograficzne, audiometrię, radioterapię odpowiednią techniką.

Studia II stopnia, magisterskie poszerzają kompetencje elektroradiologa o obsługę sieci informacyjnych zarządzających danymi w rentgenodiagnostyce, teleradiologii i radioterapii, możliwość nadzoru merytorycznego nad technikami, licencjatami elektroradiologii w zakresie rentgenodiagnostyki, radioterapii, elektrofizjologii (EKG, EEG, EMG, EOG) ochrony radiologicznej, medycyny nuklearnej, neuroradiologii, radiologii zabiegowej. Magister elektroradiologii ma pogłębioną wiedzę pozwalającą na rozpoznawanie struktur patologicznych na obrazach diagnostycznych, czytanie, analizę i interpretację wyników badań obrazowych. Zna uwarunkowania prawne organizacji i dokumentacji Systemu Zarządzania Jakością w rentgenodiagnostyce, medycynie nuklearnej i rezonansu magnetycznego.

Krokiem milowym w dydaktyce WUMed było otwarcie Centrum Symulacji Medycznej dostępne również dla studentów nowego kierunku medycznego.


 


Prof. Joanna Jasińska, prorektor ds. dydaktycznych i rozwoju WUMed, informuje: Z CSM skorzystają także studenci elektroradiologii. Składa się ono z pracowni umiejętności pielęgniarskich, sali porodowej i opieki położniczej, pracowni symulacji z zakresu BLS - Basic Life Support – Podstawowe zabiegi resuscytacyjne, ALS - Advanced Life Support – zaawansowane zabiegi resuscytacyjne. Każda pracownia CSM wyposażona została w system wirtualnej rzeczywistości VR. Nasi studenci ćwiczą w warunkach zbliżonych do realnych z wykorzystaniem zaawansowanych technologicznie symulatorów pacjenta i wysokiej klasy sprzętu medycznego, na podstawie wystandaryzowanych scenariuszy.

Centrum Symulacji Medycznej będzie niebieżąco wzbogacane o potrzebny do dydaktyki medycznej sprzęt. Kolejny etapem rozwoju tych szczególnych pracowni jest dobudowanie pomieszczeń, m.in. pracowni umiejętności chirurgicznych oraz szpitalnego oddziału ratunkowego z symulatorem karetki oraz salą intensywnej opieki medycznej.

O wysokim poziomie oferowanej przez WUMed edukacji świadczy m.in. przyznane uczelni już po raz trzeci, prestiżowe wyróżnienie dla jej Instytutu Kształcenia Podyplomowego Kadr Medycznych - Certyfikat Akredytacyjny Studia z Przyszłością. W 2024 r. WUMed wyróżniono także Złotym Laurem Pracodawców, za dynamiczny rozwój uczelni wyższej wyróżniającej się innowacyjnością i nowoczesnymi rozwiązaniami dydaktycznymi przygotowującymi absolwentów do potrzeb współczesnego rynku pracy i pracodawców.




 

Powiązane artykuły

Kurs to za mało!

Wybierając kosmetologa należy sprawdzić, czy ma ukończone studia na tym kierunku. To podstawa.

czytaj dalej

Już czwarty rok z rzędu ratownicy medyczni w czołówce najbardziej poważanych przez Polaków, zawodów!

Aż 83 proc. respondentów uważa ratowników za najbardziej godnych zaufania.

czytaj dalej

Dietetyk tylko po studiach?

Trwają prace nad projektem ustawy regulującej zawód dietetyka.

czytaj dalej

Pielęgniarstwo i położnictwo nadal najbardziej popularne

Rekrutacja na rok akademicki 2024/25 trwa. Wśród kierunków medycznych najchętniej wybierane są pielęgniarstwo i położnictwo.

czytaj dalej

Warszawska Uczelnia Medyczna rozpoczyna rekrutację na rok akademicki 2024/25!

Zapisy on-line ruszają już 8 kwietnia! Kandydaci na studia mogą wybrać: pielęgniarstwo, położnictwo, ratownictwo medyczne, fizjoterapię, dietetykę lub kosmetologię.

czytaj dalej

Zapraszamy do obejrzenia rozmowy z władzami Warszawskiej Uczelni Medycznej

Pierwszego dnia rekrutacji na rok akademicki 2024/25 zapytaliśmy o najnowsze zmiany w uczelni i plany jej rozwoju.

czytaj dalej

Krok milowy w dydaktyce

Centrum Symulacji Medycznej WUMed otwarte!

czytaj dalej

Przyszłość w Twoich rękach - dosłownie!

Fizjoterapia wciąż jednym z najpopularniejszych kierunków studiów.

czytaj dalej

W tej pracy nie można się bać !

- rozmowa z dr. Krzysztofem Totą, ratownikiem medycznym, wykładowcą i zastępcę dyrektora Instytutu Nauk Medycznych, ds. Ratownictwa Medycznego w Warszawskiej Uczelni Medycznej.

czytaj dalej

W naukach o zdrowiu liczy się profesjonalizm!

Kosmetologia kojarzy się przede wszystkim z poprawianiem urody, a Dietetyka ze sposobem na odchudzanie. To mit a co najmniej ogromne uproszczenie.

czytaj dalej

Pielęgniarstwo wśród najbardziej obleganych kierunków studiów medycznych

W uczelniach wyższych trwa rekrutacja na rok akademicki 2023/24. Kandydaci na studia wciąż chętnie wybierają kierunki medyczne w tym najczęściej pielęgniarstwo.

czytaj dalej

Najpiękniejszy zawód świata nie dla wszystkich. Kto powinien wybrać Położnictwo.

– rozmowa z mgr Małgorzatą Kujko – Wiśniewską, położną, wykładowczynią Warszawskiej Uczelni Medycznej.

czytaj dalej

Polecane Uczelnie

Najczęściej Oglądane