Informator o Szkołach Wyższych, Policealnych i Językowych

Warsztaty dziennikarstwa internetowego we Wrocławiu

Warsztaty z dziennikarstwa internetowego, zajęcia fotograficzne z laureatem Grand Press Photo i na deser spotkanie z Rafałem Ziemkiewiczem. A to wszystko na przestrzeni trzech dni w połowie czerwca, a w dodatku zupełnie bezpłatnie. Akademia Dziennikarstwa Internetowego powraca w odświeżonej i bardzo dynamicznej formie. Takie atrakcje tylko w Wyższej Szkole Zarządzania „Edukacja”.

W tym semestrze odchodzimy od tradycyjnej formuły Akademii Dziennikarstwa Internetowego – postanowiliśmy ADI skondensować i zamknąć w trzech niezwykle intensywnych dniach (9-11 czerwca 2011 r.). Zaplanowaliśmy warsztaty z dziennikarstwa internetowego, warsztaty fotograficzne (w odpowiedzi na Wasze sugestie z poprzedniej edycji Akademii), a także spotkanie z gwiazdą, którą w tym roku będzie publicysta Rafał Ziemkiewicz.

W czwartek i piątek zajęcia potrwają od godz. 16 do 20, natomiast w sobotę spotkamy się o 10 rano i spędzimy razem czas do 17.

Warsztaty dziennikarskie

W trakcie trzech dni warsztatowych (9-11 czerwca) będziecie mieli okazję na własnej skórze sprawdzić, jak wygląda od A do Z proces powstawania materiału dziennikarskiego i jego publikacji w internecie. Poznacie też tajniki webwritingu, formatowania treści i prowadzenia działań promocyjnych w social media.
Wszystko zacznie się od kolegium redakcyjnego - ustalimy z Wami tematy artykułów, które napiszecie. Miejcie notesy pełne pomysłów i głowy pełne argumentów, dzięki którym przekonacie wydawców, że Wasz temat rzeczywiście jest warty zrealizowania.
Po burzy mózgów ruszycie w miasto. Dostaniecie jeden dzień na stworzenie materiału, który zachwyci redaktorów, porwie czytelników i wywoła lawinę komentarzy w internecie.

W sobotę wasze teksty zostaną poddane surowej analizie, dowiecie się jakie są ich mocne i słabe strony, a także pokażemy Wam, jak wygląda proces publikacji materiału na stronie internetowej (zobaczycie na czym polega praca w CMS’ie).

W tzw. międzyczasie nie zabraknie krótkich zajęć warsztatowych z formatowania treści pod wymogi publikacji internetowych. Poznacie podstawowe kryteria, jakie musi spełniać tekst by mógł pojawić się w sieci. Dowiecie się co to lead, sekcja title, słowa kluczowe i zasada odwróconej piramidy. Powiemy też kilka słów o SEO i pozycjonowaniu.

Planujemy również warsztaty poświęcone social media marketing, czyli błyskawicznie rozwijającej się w ostatnim czasie formie promocji w internecie. Opowiemy Wam o podstawowych technikach działań marketingowych w mediach społecznościowych (skupimy się przede wszystkim na święcącym triumfy Facebooku).

Dowiecie się jak stworzyć fanpage i skutecznie nim zarządzać, jak pozyskiwać fanów i budować z nimi pozytywne relacje, czym są sondy, quizy, ankiety i aplikacje na FB i w jaki sposób organizować konkursy dla użytkowników. Jednym słowem postaramy się wyjaśnić, co trzeba zrobić, aby społeczność jak najmocniej zaangażowała się w prowadzone działania marketingowe. Wyjaśnimy na czym polegają najczęstsze błędy popełniane przy prowadzeniu stron na Facebooku i pokażemy, czego nie należy robić w sytuacjach kryzysowych.

Jak prowadzić kampanie reklamowe na portalach społecznościowych? Czym różnią się reklamy na Facebooku od zdarzeń sponsorowanych? Jak najskuteczniej dobrać grupę docelową i zaplanować budżet reklamowy? Lepiej wybrać model CPM czy CPC? Na te pytania także odpowiemy podczas warsztatów z social media marketingu.

Warsztaty fotograficzne

Warsztaty fotograficzne podczas Akademii Dziennikarstwa Internetowego poprowadzi Tomasz Woźny, laureat licznych nagród fotoreporterskich (m.in. Grand Press Photo za zdjęcia zrobione po trzęsieniu ziemi na Haiti). Warsztaty będą lustrzanym odbiciem zajęć dziennikarskich.

Po krótkim wprowadzeniu teoretycznym, każdy fotograf wybierze sobie jeden z tematów zaakceptowanych przez wydawców podczas kolegium dziennikarskiego. Następnie ruszy w teren robić zdjęcia, które najlepiej zilustrują powstający tekst. Będzie miał na to jeden dzień.

W sobotę razem z Tomkiem Woźnym obejrzycie fotografie, wybierzecie najlepsze, popracujecie nad nimi w programie do obróbki fotek i dopiero tak przygotowane zdjęcia razem z materiałem dziennikarskim stworzą artykuł gotowy do publikacji w sieci.

Liczba miejsc na warsztaty fotograficzne, podobnie jak na dziennikarskie jest ograniczona do 25 osób, dlatego uważnie śledźcie facebookowy kanał ADI i naszą stronę internetową.

Miejscem ADI tradycyjnie będzie Wyższa Szkoła Zarządzania „Edukacja” przy ul. Krakowskiej 56-62 we Wrocławiu. www.akademia.studente.pl

Spotkanie z Rafałem Ziemkiewiczem

Podobnie jak w każdej poprzedniej edycji ADI, tym razem również nie zabraknie spotkania z dziennikarskim autorytetem. Będziecie mogli podyskutować z Rafałem Ziemkiewiczem - uznanym publicystą, komentatorem i blogerem, a także cenionym pisarzem powieści science-fiction. Spotkanie pod hasłem „Media jako aparat przymusu” rozpocznie się w piątek 10 czerwca o godzinie 16 w siedzibie Wyższej Szkoły Zarządzania „Edukacja” (Wrocław, ul. Krakowska 56, aula A1).

Rafał Ziemkiewicz to postać bez wątpienia kontrowersyjna – lista jego fanów i zwolenników jest równie długa co zagorzałych przeciwników. Jego teksty ukazywały się w „Newsweeku”, tygodniku „Wprost” i „Przewodniku Katolickim”. Współpracował z TV Biznes i radiem Tok FM (z którego został zwolniony po tym, jak na antenie wspomniał o swoim konflikcie z Adamem Michnikiem). Prowadził również w TVP1 cotygodniowy program kulturalny „Ring” i „Antysalon Ziemkiewicza” w TVP Info.

Felietony Ziemkiewicza można obecnie przeczytać w „Rzeczpospolitej”, „Gazecie Polskiej” i „Niezależnej Gazecie Polskiej”. Rafał Ziemkiewicz regularnie pisze również dla portalu Interia.pl i prowadzi swojego bloga. Od 2011 roku prowadzi w TVP Info wywiady we wtorkowym paśmie wieczornym „Info Dziennik – Gość” oraz publikuje w tygodniku „Uważam Rze”.

29 maja br. w internecie wystartuje autorski program „Antysalonik Ziemkiewicza” (w nawiązaniu do „Antysalonu” z TVP Info), w którym dziennikarz wraz z zaproszonymi gośćmi skomentuje najważniejsze polityczne wydarzenia tygodnia. Program wyemituje portal www.tv.rp.pl

Rafał Ziemkiewicz napisał także kilka popularnych powieści science-fiction, jest trzykrotnym laureatem prestiżowej nagrody im. Janusza A. Zajdla i dwukrotnym zdobywcą nagrody Śląskiego Klubu Fantastyki.

*****

Na zakończenie Akademii Dziennikarstwa Internetowego jej uczestnicy otrzymają certyfikaty.

Miejscem ADI tradycyjnie będzie Wyższa Szkoła Zarządzania „Edukacja” przy ul. Krakowskiej 56-62 we Wrocławiu. www.akademia.studente.pl



 

Polecane Uczelnie

Najczęściej Oglądane