Warsztaty w Viamoda Industrial
Jak stworzyć kolekcję zgodną z trendami mody? Gdzie szukać informacji o tym, co będzie modne w nadchodzącym sezonie? Jakie firmy w Polsce mają możliwości technologiczne, by zrealizować najbardziej ambitne pomysły projektanta? - tego wszystkiego będzie można się dowiedzieć na wyjątkowym spotkaniu z wykładowcami i ekspertami rynku mody, które odbędzie się w siedzibie VMI już 14 września (sobota).
Spotkanie rozpocznie się o godz. 11. Uczestnicy będą mogli zobaczyć różne rodzaje jeansów i t-shirtów poddane działaniom uszlachetniającym: farbowaniu, laserowemu wycinaniu, artystycznemu przecieraniu, darciu itp.
Podczas spotkania zostaną poruszone następujące zagadnienia:
- internetowa platforma agencji trendów jako podstawowe narzędzie pracy współczesnego projektanta,
- prognozowanie trendów: moda to prawo, że nowe zostanie zastąpione nowszym,
- nowe oblicze jeansu - innowacyjne technologie uszlachetniania, barwienia i zdobienia gotowych wyrobów włókienniczych.
Warsztaty poprowadzą eksperci z renomowanych firm oraz specjaliści ze świata mody.
- Piotr Kasperkiewicz, sales manager - Promedia
- Wiesław Ślęzak, dyrektor ds. handlowych - Knk-Kanaka
- dr inż. Marzanna Lesiakowska - Jabłońska, prorektor i wykładowca Viamoda Industrial. Specjalistka w dziedzinie systemów projektowania odzieży CAD, nowoczesnych struktur odzieżowych oraz projektowania, organizacji i sterowania procesami produkcji odzieży. Obecnie prowadzi wykłady na ASP w Łodzi z zakresu materiałoznawstwa i technologii wytwarzania odzieży oraz innowacji w modzie. Uczestniczy w projektach związanych z innowacyjnymi technologiami w odzieżownictwie i opracowywaniem nowych standardów kształcenia dla pracowników przemysłu mody. Była ekspertem Akademii Szwalni oraz prowadziła wykłady dla Fashion Lab Fundacji Future in Fashion. Jest ekspertem platformy e-learningowej fashionweare.com z zakresu technologii mody.
- Kinga Miller, kierownik studiów - Prognozowanie trendów w obszarach mody i designu, wykładowca na kierunkach: Zarządzanie w sektorach mody i Wzornictwo w VMI. Doświadczenia zawodowe zdobywała m.in. w markach: Chanel, Cacharel, Deni Cler, Vistula.
Do VMI mogą przyjść także osoby, które chcą dowiedzieć się więcej na temat naszej uczelni. Będą mogły zwiedzić budynek szkoły - sale wykładowe i pracownie, otrzymać odpowiedzi na pytania dotyczące procesu rekrutacji, specjalizacji, organizacji zajęć, atmosfery, a także wypełnić i złożyć dokumenty rekrutacyjne.
Warsztaty odbędą się przy ul. Paca 37 w Warszawie, III piętro, sala 307 w godzinach 13-16.
Wstęp jest bezpłatny jednak ze względu na ograniczoną liczbę miejsc prosimy o potwierdzenie swojego udziału pisząc na adres: rekrutacja@vmi.edu.pl