XIX Zachodniopomorski Festiwal Nauki na Politechnice Koszalińskiej
Pokazy obiektów 3D, a także prezentacja bezzałogowych maszyn zdalnie sterowanych, dronów i robotów przemysłowych to tylko część atrakcji tegorocznego Festiwalu Nauki, który 26 września br. zorganizowała Politechnika Koszalińska.
– Festiwal Nauki, obok Dnia Otwartego, jest największym wydarzeniem adresowanym do kandydatów na studia – mówiła prof. Danuta Zawadzka, prorektor ds. kształcenia Politechniki Koszalińskiej. – Co cieszy, przyszłych studentów interesuje wszystko, przed salami z pokazami tworzą się kolejki chętnych.
– Tego dnia uczelnia prezentuje laboratoria, pracownie, urządzenia, cały potencjał – podkreślał prof. Tomasz Królikowski, prorektor ds. studentów Politechniki Koszalińskiej. – Odpowiadamy na pytania, promujemy ofertę kształcenia, zachęcamy do studiowania na Politechnice Koszalińskiej.
Z propozycji uczelni skorzystało w tym roku kilkadziesiąt grup z Koszalina i regionu (to głównie wychowankowie przedszkoli, uczniowie szkół podstawowych i średnich). Młodzi ludzie mogli skorzystać z pokazów, wykładów, prezentacji, doświadczeń i gier symulacyjnych. Zajęcia odbywały się również w Bibliotece Politechniki Koszalińskiej i Uczelnianym Centrum Technologii Informatycznych. Ciekawą ofertę przygotował także Koszaliński Uniwersytet Dzieci i Młodzieży.
Na zwiedzających czekały pokazy obiektów 3D, bezzałogowych maszyn zdalnie sterowanych, ozobotów, robotów przemysłowych i mobilnych, bioaktywnych opakowań do żywności, dronów, świata w nanoskali, procesów obróbki powierzchniowej. Inne zajęcia i warsztaty dotyczyły między innymi: rozpoznawania zdolności dziecka, badania predyspozycji i zainteresowań zawodowych, energii odnawialnej, skanowania 3D wykorzystywanego do projektowania, suszarni słonecznych, podstaw języka hiszpańskiego, praw i obowiązków polskiego podatnika, giełdy i sposobów inwestowania oraz redagowania jednodniówek.
Ciekawy świat metali i stopów, próżnia i plazma, czyli supertwarde materiały cieńsze od ludzkiego włosa, świat drgań i fal, wszędobylskie drobnoustroje, wykorzystywanie próżni do pakowania żywności, iluzja w technice rysunku – to tylko niektóre tematy prezentacji przygotowanych przez jednostki dydaktyczne Politechniki Koszalińskiej.
Powiązane artykuły
Politechnika Koszalińska: wzrost notowań w rankingu Perspektyw 2024
Politechnika Koszalińska jest trzecią z wiodących uczelni publicznych w województwie zachodniopomorskim i pierwszą na Pomorzu Środkowym!
czytaj dalejDzień Otwarty Politechniki Koszalińskiej 2024
Zapraszamy na Dzień Otwarty Politechniki Koszalińskiej, który odbędzie się 7 marca br. w godz.10-14.
czytaj dalejProjekty Politechniki Koszalińskiej przyczynią się do rozwoju regionu
Centrum Pomiaru Fizycznych i Mechanicznych Właściwości Materiałów Drzewnych oraz Centrum Szybkiego Prototypowania powstaną na Politechnice Koszalińskiej.
czytaj dalej