Informator o Szkołach Wyższych, Policealnych i Językowych

Za nami Elab Education Expo 2021

niemal 2 tys. uczestników dowiedziało się jak rozpocząć studia za granicą

W ostatnią sobotę - 23 października - po raz ósmy odbyły się największe w Polsce targi edukacji międzynarodowej -  Elab Education Expo. Przez cały dzień można było wziąć udział w warsztatach, webinarach i wykładach. Uczestnicy mogli także spotkać przedstawicieli uczelni z całego świata.

Wydarzenie po raz drugi odbyło się online, a po raz pierwszy równolegle w Polsce i we Włoszech. - To już ósma edycja, ale tym razem została zorganizowana przez biura w Warszawie i Mediolanie. To było wyjątkowe wyzwanie - mówi Wiktoria Frej z Elab Education Laboratory, firmy doradztwa edukacyjnego, organizatora targów.

 - Po raz kolejny udało nam się zorganizować  coś więcej niż typowe wydarzenie online. Platforma, na której uczestnicy spotkali się z ekspertami i przedstawicielami uczelni, to jedno z najnowocześniejszych rozwiązań na rynku. Mogliśmy zapewnić w pełni zorganizowaną przestrzeń wystawową, która przypominała grę komputerową. Ponadto, każda aktywność na platformie była punktowana, a uczestnicy wygrywali nagrody. W wydarzeniu wzięło udział 1884 osób.


Studiuj, podróżuj, odkrywaj


Hasłem przewodnim tegorocznej edycji było Study, Travel, Explore. Uczestnicy mieli okazję, przy wirtualnych stoiskach, spotkać się z przedstawicielami ponad 40 instytucji edukacyjnych z całego świata - m.in. Navitas, zrzeszającego uczelnie z USA, Kanady, Singapuru czy Zjednoczonych Emiratów Arabskich, University of Westminster czy City University of London, a także z kilkunastu liceów z USA. 

Z kolei rodzice odwiedzili strefę przeznaczoną specjalnie dla nich, gdzie mogli bliżej zapoznać się z programami studiów, kosztami, listami wymaganych dokumentów. W Elab Education Expo, oprócz doradców edukacyjnych i przedstawicieli uczelni wzięli również udział Mentorzy, czyli osoby, które studiują już za granicą. Dzięki temu uczniowie mogli nie tylko zyskać merytoryczną wiedzę, jak aplikować na wymarzony kierunek, ale także dopytać o doświadczenia związane ze studiowaniem.


Jak spełnić American Dream?


Dużym powodzeniem cieszyły się inspirujące wykłady, warsztaty i webinary - np. „Spełnij swój American Dream – od stypendiów sportowych po Ivy League” (Elab Education Laboratory) czy „Dlaczego UK to dobry wybór na studia za granicą?" (University of Westminster).

- Cieszymy się, że po raz kolejny dostarczyliśmy uczestnikom sporą dawkę wiedzy o tym, jak wybrać najlepszą ścieżkę kariery oraz jak dostać się na wymarzone studia za granicą - mówi Wiktoria Frej z Elab Education Laboratory. - Dzięki temu wielu osobom będzie łatwiej podejmować ważne decyzje o przyszłości.  

Udział w wydarzeniu był bezpłatny. Więcej informacji na temat studiowania za granicą można znaleźć na stronie organizatora - https://elabedu.eu/



 

Powiązane artykuły

Kariera w IT – jaki kierunek studiów wybrać w 2025?

IT - dla większości z nas skrót ten oznacza jedno - "sukces"

czytaj dalej

MATPANDA - sposób na matematykę i stres na maturze

Przygotujemy Cię do nowej matury z matematyki na wybranym poziomie!

czytaj dalej

Kurs przygotowawczy do matury 2025

biologia, chemia, matematyka, rekrutacja na studia medyczne

czytaj dalej

Fintech dla początkujących - umiejętności i zarobki

Nowe technologie coraz bardziej przejmują kontrolę nad zarządzaniem finansami i pojawia się wiele nowych możliwości zawodowych. Jakie umiejętności i kompetencje są potrzebne, aby rozpocząć karierę w fintech? Ile można zarobić w tej branży?

czytaj dalej

Najważniejsze korzyści z zatrudnienia studenta

Stały wzrost kosztów pracy sprawia, że przedsiębiorcy poszukują rozwiązań, które umożliwią im oszczędności w tym zakresie. Jednym z chętniej stosowanych pomysłów jest zatrudnianie studentów. Podpowiadamy, dlaczego warto zatrudniać młode osoby i jakie korzyści dla przedsiębiorcy to przyniesie.

czytaj dalej

Czy w Generacji Z drzemie duch przedsiębiorczości?

Osoby urodzone po 1995 roku, czyli obecni dwudziestoparolatkowie, z przytupem wkroczyły na rynek pracy.

czytaj dalej

Jak cyfrowa rewolucja zmienia rolę menedżerów?

Rewolucja technologiczna dzieje się na naszych oczach, nieustannie kształtując i redefiniując sposób, w jaki funkcjonują organizacje. Jak stwierdzono w raporcie Światowego Forum Ekonomicznego Future of Jobs, technologia rozwija się szybciej niż przedsiębiorstwa są w stanie zaprojektować i rozszerzyć swoje programy szkoleniowe.

czytaj dalej

Zawody przyszłości w IT – sprawdź dla kogo jest praca

Zapotrzebowanie na pracowników w IT w Polsce jest ciągle ogromne, jednak tylko niektóre stanowiska dają gwarancję stałego zatrudnienia. Poszukiwani są już nie tylko programiści, ale przede wszystkim specjaliści od sztucznej inteligencji, cyberbezpieczeństwa, zarządzania danymi oraz rozwiązań chmurowych.

czytaj dalej

5 powodów, dla których Kopernik mógłby mieć problem z karierą naukową we współczesnej Polsce

Gdyby Mikołaj Kopernik żył dzisiaj, mógłby mieć problem z przebiciem się ze swoimi odkryciami w polskim świecie nauki. W obliczu sztywnych ram akademickiej kariery i biurokracji, nawet geniusz może pozostać niewidoczny. Czy współczesny system naukowy w Polsce mógłby storpedować karierę jednego z największych umysłów w historii?

czytaj dalej

Dzięki zniesieniu habilitacji mielibyśmy więcej kobiet w polskiej nauce? Nowe badanie

Analiza karier 2,7 mln naukowców z 45 krajów pokazuje, że w państwach, gdzie badacze muszą starać się o tytuł doktora habilitowanego, wzrost produktywności naukowej jest wyraźnie słabszy. Habilitacja oznacza uwikłanie w długie procedury, a przed jej zdobyciem naukowcy mają ograniczoną niezależność. Dotyczy to zwłaszcza kobiet, których rozwój naukowy jest wyraźnie słabszy niż rozwój badaczek w krajach bez habilitacji.

czytaj dalej

Prywatność studentów jeszcze nigdy nie była tak zagrożona

Studenckie życie przeplatane nauką i zabawą jest intensywne, a jedną z ostatnich rzeczy, o których wydają się myśleć studenci, jest sposób wykorzystywania ich danych i zagrożenia prywatności.

czytaj dalej

Polscy naukowcy na AAMAS 2023, największej na świecie konferencji o sztucznej inteligencji

Na zakończonej właśnie tegorocznej edycji konferencji Autonomous Agents and Multiagent Systems (AAMAS) w Londynie wzięło udział kilkuset badaczy sztucznej inteligencji z całego świata, w tym trzy polskie zespoły związane z IDEAS NCBR. Jaki wkład wnieśli polscy naukowcy w nowe badania nad AI?

czytaj dalej

Polecane Uczelnie

Najczęściej Oglądane