
Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Głogowie
Rok założenia: 2004Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Głogowie jest jedną z najmłodszych uczelni zawodowych w Polsce. Została powołana rozporządzeniem Rady Ministrów z dnia 22 czerwca 2004 r.
Uczelnia dysponuje zabytkowym budynkiem o powierzchni ponad 8 tys. metrów kwadratowych oraz dwoma obiektami wzniesionymi w latach 70. XX w. Studenci mogą korzystać z sal dydaktycznych, laboratoriów komputerowych, biblioteki, sklepiku, punktu ksero i baru.
Kierunki studiów i specjalności
Zasady rekrutacji dla wszystkich kierunków
PEDAGOGIKA
Studia II stopnia na kierunku Pedagogika umożliwiają przygotowanie zawodowe na poziomie magisterskim. Ogólnym celem kształcenia jest uzyskanie przez studentów wiedzy, umiejętności oraz kompetencji z zakresu rozumienia i rozwiązywania problemów społeczno-wychowawczych, a także przygotowanie do podjęcia pracy w zakresie opieki i terapii dzieci, młodzieży czy osób dorosłych. Studenci zostaną wyposażeni w wiedzę z zakresu pedagogiki, innych dyscyplin i subdyscyplin z nią powiązanych, koncepcji człowieka oraz jego rozwoju i funkcjonowania w strukturach społecznych, uwzględniając zasady i normy etyczne, a także proces samokształcenia. Słuchacze będą kształtować umiejętności obserwacji, analizy i interpretacji zjawisk społecznych.
Absolwent kierunku Pedagogika II stopnia będzie miał kwalifikacje do pracy z dziećmi i/lub młodzieżą oraz dorosłymi. Będzie też wiedział, jak ustosunkować się do kwestii opieki, rozwoju i wychowania. Uzyska przygotowywanie do pracy w placówkach i instytucjach opiekuńczo-wychowawczych, terapeutycznych.
Znaczący udział w realizowanym programie studiów mają zajęcia o charakterze praktycznym i praktyki zawodowe, które przygotowują studentów do aktywności profesjonalnej, także z zakresu swojej specjalności.
Specjalności:
- Edukacja przedszkolna i wczesnoszkolna
- Terapia pedagogiczna z elementami socjoterapii
AUTOMATYKA I ROBOTYKA
Absolwent tego kierunku posiada wiedzę w zakresie konstrukcji i eksploatacji cyfrowych urządzeń automatyki i cyfrowych systemów sterowania obiektami i procesami, projektowania i wykorzystywania oprogramowania wspierającego zarządzanie procesami wytwarzania.
Specjalności:
- Automatyzacja i utrzymanie ruchu – studia dualne
- Robotyka i mechatronika
METALURGIA
Absolwent kierunku jest przygotowany do podejmowania działalności inżynierskiej i gospodarczej związanej z projektowaniem technologii, przetwarzaniem, doborem i użytkowaniem materiałów konstrukcyjnych zarówno metalicznych jak i z tworzyw sztucznych i ceramiki. Jest specjalistą w dziedzinie doboru technologii wytwarzania gotowych wyrobów do potrzeb różnych gałęzi przemysłu.
Specjalności:
- Inżynieria produkcji i zarządzanie
- Zaawansowane technologie wytwarzania – studia dualne
PIELĘGNIARSTWO
Cykl nauczania: 3 lata, studia stacjonarne
PIELĘGNIARSTWO, to jeden z najtrudniejszych, ale i najpiękniejszych zawodów. To służba wymagająca odwagi, pogody ducha i zrozumienia drugiego człowieka.
Studia pielęgniarskie pozwalają nauczyć się istoty zawodu – niesienia pomocy, pielęgnacji, asystowania w diagnozowaniu i leczeniu pacjentów oraz prowadzenia edukacji w zakresie profilaktyki.
Studenci kierunku pielęgniarstwo będą odbywać ćwiczenia w specjalistycznych pracowniach na terenie uczelni oraz uczyć się zawodu podczas praktyk w szpitalach i placówkach opieki w regionie. Na każdym etapie nauki wspierani będą przez specjalistyczną kadrę i profesjonalny personel.
Absolwent kierunku PIELĘGNIARSTWO zdobywa wyższe wykształcenie i tytuł licencjata pielęgniarstwa, posiada kwalifikacje dostosowane do potrzeb rynku pracy w kraju, a także za granicą. Przygotowany jest do samodzielnego wykonywania zawodu pielęgniarki/pielęgniarza, do pracy z pacjentem, rodziną, jak również do świadczenia usług pielęgniarskich w domu chorego, szpitalu, hospicjum.
FINANSE I RACHUNKOWOŚĆ
Finanse i rachunkowość to studia, których celem jest wyposażenie studentów w wiedzę i umiejętności z zakresu funkcjonowania szeroko rozumianych instytucji finansowych oraz banków, a także analizy zjawisk gospodarczych i sytuacji ekonomiczno-finansowych jednostek gospodarczych. W procesie kształcenia wykorzystywane będą nowoczesne formy aktywizacji naukowej, projekty, prezentacje multimedialne, laboratoria oraz systemy informatyczne.
Specjalność
- Rachunkowość i podatki
- Zarządzanie finansami
NOWE MEDIA
Kierunek dla tych, którzy są otwarci na niekonwencjonalne studia, i dla tych, którzy nie pragną tylko siedzieć i notować, lecz chcą fotografować, projektować, filmować, spotykać się z ludźmi, czy to w realnym, czy w wirtualnym świecie. Kierunek odpowiada na zapotrzebowanie rynku pracy, poszukującego absolwentów posiadających umiejętności związane z szeroko pojętymi mediami.
Studia wyposażą w wiedzę na temat: problematyki nowych mediów, metod badań medioznawczych, psychologii komunikacji społecznej, fotografii, najnowszych trendów w sieci, współczesnych gatunków dziennikarstwa internetowego, prasowego, telewizyjnego i radiowego, reklamy, gier komputerowych, grafiki komputerowej itd.
Kierunek jest prowadzony w profilu praktycznym, co oznacza jeden semestr samych praktyk, mnóstwo zajęć w terenie, warsztatów, wycieczek dydaktycznych.
Absolwent kierunku Nowe Media będzie przygotowany do wykonywania zawodu związanego z szeroko pojętą dziedziną nowych mediów. Perspektywy zatrudnienia: media publiczne i prywatne; redakcje dziennikarstwa prasowego, radiowego, telewizyjnego, internetowe: portale internetowe, newsroomy; agencje researcherskie; agencje Public Relations, agencje reklamowe, instytucje kulturalne i artystyczne; działy marketingu i promocji; działy kontaktów z mediami itp.
Specjalności:
- Multimedia i projektowanie graficzne
- Public Relations, Social Media i reklama
PEDAGOGIKA
Studia na kierunku Pedagogika są podstawą do zdobycia przygotowania zawodowego na poziomie licencjackim. W toku kształcenia studenci wyposażeni zostają w podstawową wiedzą ogólno-pedagogiczną, psychologiczną i socjologiczną, w wyniku czego powinni nabyć umiejętność samodzielnego wykonywania podstawowych analiz i badań niezbędnych w działalności opiekuńczej, oświatowej i społecznej oraz dostrzegania i samodzielnego rozwiązywania teoretycznych, a także praktycznych problemów z zakresu swojej specjalności.
Wiedza przekazywana w trakcie studiów umożliwi studentom nabycie kompetencji w zakresie: dydaktycznym, wychowawczym, społecznym, kreatywnym, prakseologicznym, komunikacyjnym i informacyjno-medialnym. Pozwoli też rozwinąć umiejętność refleksyjnego spojrzenia na własną rolę zawodową, działalność prospołeczną i samodoskonalenie.
Absolwent kierunku pedagogika powinien dysponować rzetelnym przygotowaniem o charakterze interdyscyplinarnym, zorientowanym na konkretną specjalność pedagogiczną, umożliwiającym szybkie wdrożenie się do samodzielnej pracy. Otrzymując tytuł zawodowy licencjata, powinien być przygotowany do podjęcia pracy w instytucjach oświatowych, opiekuńczych, samorządowych, socjalnych, zdrowotnych dla dzieci, młodzieży i osób dorosłych oraz mieć możliwość kontynuacji kształcenia w ramach studiów magisterskich (II stopnia).
W toku kształcenia studenci oceniani są na podstawie egzaminów ustnych, pisemnych, testów, kolokwiów oraz pisemnych prac semestralnych. Skala stosowanych ocen jest zgodna z przyjętą w uczelnianym Regulaminie Studiów
Specjalności:
- Pedagogika opiekuńczo-wychowawcza z terapią zajęciową
- Pedagogika resocjalizacyjna z socjoterapią
Kierunki wykładane na uczelni:
automatyka i robotyka | Inżynier Stacjonarny Niestacjonarny |
finanse i rachunkowość | Licencjat Stacjonarny Niestacjonarny |
metalurgia | Inżynier Stacjonarny Niestacjonarny |
nowe media | I stopnia Stacjonarny Niestacjonarny |
pedagogika | Licencjat Stacjonarny Niestacjonarny | Magister Stacjonarny Niestacjonarny |
pielęgniarstwo | Licencjat Stacjonarny Niestacjonarny |
Główny adres uczelni
- Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Głogowie
ul. Piotra Skargi 5, 67-200 Głogów - Telefon: 76 835 35 82, 835 35 66
- Email: rektorat@pwsz.glogow.pl
- Strona: http://www.pwsz.glogow.pl