Szkoła Wyższa im. Bogdana Jańskiego
Rok założenia: 1993Szkoła Wyższa im. Bogdana Jańskiego dawna Wyższa Szkoła Zarządzania i Przedsiębiorczości, istnieje od 1993 roku i należy do najstarszych uczelni niepublicznych w Polsce.
Szkoła Wyższa im. Bogdana Jańskiego jest uczelnią niepubliczną. Powstała na mocy decyzji Ministra Edukacji Narodowej nr DNS-3- 0145/TBN/89/93 z dnia 13 lipca 1993 roku i została wpisana do rejestru uczelni niepaństwowych pod nr 29 jako Wyższa Szkoła Zarządzania i Przedsiębiorczości im. Bogdana Jańskiego w Warszawie. Decyzją Ministra Edukacji Narodowej i Sportu (DSW-3-4041-359/AM/Rej.28/02) z dnia 28 marca 2002 roku Uczelnia zmieniła nazwę na Szkoła Wyższa im. Bogdana Jańskiego.
W początkowym okresie działalności kształcenie odbywało się wyłącznie w Warszawie, na kierunku Zarządzanie i Marketing. W ciągu 20 lat funkcjonowania powstały dwa wydziały: Zarządzania i Nauk Społecznych oraz Wydziały Zamiejscowe: w Chełmie, Krakowie, Elblągu, Opolu i Zabrzu. Szkoła Wyższa im. Bogdana Jańskiego jest także założycielem Uczelni Jańskiego w Łomży. Szkoła Wyższa im. Bogdana Jańskiego przejęła Wyższą Szkołę Zarządzania w Szczecinie i utworzyła tam Wydział Zarządzania.
Jański, bo tak często mówią o naszej uczelni, tym różni się od innych szkół wyższych, iż oprócz programu edukacyjnego realizuje program wychowawczy, który ma kształtować w studentach postawę służby i odpowiedzialności wobec Ojczyzny, uczy, jak odnosić sukcesy, działając etycznie.
Szkoła działając w regionach Polski, prowadzi studia:
I stopnia (licencjackie) na kierunkach studiów
- Pedagogika
- Politologia
- Socjologia
- Stosunki międzynarodowe
- Turystyka i rekreacja
- Zarządzanie
I stopnia (inżynierskie) na kierunkach
- Architektura i urbanistyka
- Gospodarka przestrzenna
II stopnia (magisterskie) na kierunku Zarządzanie
Oprócz tego uczelnia posiada stale aktualizowaną, bogatą ofertę studiów podyplomowych, kursów i szkoleń.
Szkoła Wyższa im. Bogdana Jańskiego kształci w ponad 80 specjalnościach. Jest jedną z największych i najdynamiczniej rozwijających się uczelni niepaństwowych w Polsce.
Kierunki studiów
Zarządzanie
studia I stopnia
Zarządzanie, to zarówno analizowanie, planowanie, inicjowanie, jak i kontrolowanie wszelkiego rodzaju strategii biznesowych. Kierunek obejmuje wiedzę z zakresu ekonomii, finansów, bankowości, marketingu i prawa gospodarczego. Zarządzanie w Jańskim obejmuje aż sześć istotnych dziedzin współczesnego biznesu, zarówno na rynku lokalnym jak i międzynarodowym.
Kierunek daje profesjonalną wiedzę i umiejętności z zakresu opracowywania strategii marketingowych, zarządzania produkcją, personelem i finansami firmy. Stwarza szansę na to, aby być w centrum wydarzeń nowoczesnej gospodarki oraz sprostać wymaganiom stawianym menadżerom i osobom odpowiedzialnym za przyszłość firmy, przedsiębiorstwa czy organizacji. Rozwija umiejętność analizy otoczenia przedsiębiorstw, w szczególności środowiska rynkowego i konkurencyjnego danej firmy. Pozwala także zrozumieć i wykorzystać wewnętrzne zasoby przedsiębiorstwa oraz planować strategię jego rozwoju.
Patron naszej Uczelni – Bogdan Jański, też z wykształcenia ekonomista i mistrz kreowania osobowości propagował koncepcję “człowieka zintegrowanego”, dlatego w naszej koncepcji edukacyjnej pragniemy wykształcić Kreatywnego Profesjonalistę – człowieka łączącego harmonijnie sprawność i skuteczność w działaniu z chrześcijańskimi wartościami. W związku z tym dążymy do tego, aby Absolwenci Szkół Jańskiego byli ludźmi myślącymi odważnie i niekonwencjonalnie w podejściu do gospodarczej aktywności i przedsiębiorczości. Na kierunku
Zarządzanie w Jańskim, przygotowujemy specjalistów w zakresie nauk ekonomicznych i zarządzania, posiadających wiedzę i umiejętności z zakresu dyscyplin komplementarnych oraz praktykę w obszarze wybranych specjalności. Wdrażając w życie dewizę Uczelni, Prawda – Dobro – Skuteczność uczymy skuteczności w budowaniu i rozwijaniu firm i przedsiębiorstw. Propagujemy prawdę jako naczelną zasadę we wzajemnych kontaktach biznesowych. Uznajemy dobro jednostki i dobro społeczne za istotę w kierowaniu niezwykle cennym kapitałem ludzkim i firmami. Jański oprócz aplikacji wiedzy, kompetencji społecznych i umiejętności, rozwija kształcenie w obszarze personalizmu chrześcijańskiego – osobowość sumienia, godności, suwerenności wewnętrznej i wolności.
Specjalności
- Komunikacja marketingowa
- Zarządzanie firmą
- Zarządzanie kapitałem ludzkim
- Zarządzanie przedsiębiorstwem
- Zarządzanie w Instytucji Publicznej
- Zarządzanie w Kryzysie
- Zarządzanie w Kulturze
- Zarządzanie w sektorach mody
- Zarządznie projektami
studia II stopnia
Kierunek Zarządzanie należy do obszarów kształcenia w zakresie nauk społecznych. Główną dziedzina jest ekonomia z odwołaniem do dorobku naukowego dyscyplin: prawo, psychologia, politologia, socjologia.
W pierwszych semestrach kierunku zaplanowano zapoznanie się studentów z wiedzą i terminologią ogólną dla tej dziedziny nauki. Kolejne semestry nauki udostępniaja praktyczne środki, metody i formy stosoane w praktyce, w przedsiebiorstwach, organizacjach i w róznych instytucjach prowadzących działalność gospodarczą w wielu obszarach, z uwzględnieniem specyfiki regionu.
Zarządzanie daje profesjonalną wiedzę na temat opracowywania strategii marketingowych, zarządzania produkcją, personelem i finansami firmy. Stwarza szansę na to, aby być w centrum wydarzeń nowoczesnej gospodarki oraz sprostać wymaganiom stawianym menadżerom i osobom odpowiedzialnym za przyszłość firmy, przedsiębiorstwa czy organizacji. Wyzwala umiejętność analizy otoczenia przedsiębiorstw, w szczególności środowiska rynkowego i konkurencyjnego danej firmy. Pozwala także zrozumieć i wykorzystać wewnętrzne zasoby przedsiębiorstwa oraz planować strategie jego rozwoju.
Po każdym kierunku I stopnia możesz podjąć naukę na studiach magisterskich na kierunku Zarządzanie.
Dla studentów innych kierunków chcących kontynuowac naukę na studiach II stopnia, a nie mających wcześniej styczności z przedmiotami niezbędnymi do właściwego poprowadzenia procesu dydaktycznego przygotowaliśmy przedmiot „Podstawy nauk o zarządzaniu”. Ma on pomóc w lepszym zrozumieniu studiowanego kierunku i uwrażliwić osoby nie uczestniczące wcześniej w okreslonych typach zajęć na pewne szczególne aspekty studiowania kierunku zarządzanie.
Specjalności
- Ekonomia pracy i zarządzanie kapitałem ludzkim
- Innowacje rynkowe – projektowanie i wdrażanie
- Logistyka krajowa i międzynarodowa
- Rachunkowość i controlling
- Zarządzanie firmą
- Zarządzanie funduszami unijnymi
- Zarządzanie w Kryzysie
- Zarządzanie inwestycjami i nieruchomościami
- Zarządzanie oświatą
Pedagogika
studia I stopnia
Pedagogika to zarówno rozumienie rzeczywistości edukacyjnej, nauczanie, edukowanie, wychowywanie, jak i komunikowanie. Kierunek obejmuje między innymi wiedzę z zakresu historii, filozofii, socjologii, psychologii, komunikacji oraz nauki języka angielskiego na poziomie B2.
Kierunek daje profesjonalna wiedzę i umiejętności z zakresu komunikacji interpersonalnej, wychowania i pracy opiekuńczej, nowoczesnych metod pracy pedagogicznej z różnymi grupami podopiecznych, posługiwania się warsztatem diagnostycznym, a także rozpoznawania zakłóceń w rozwoju dzieci w różnym wieku.
Kierunek stwarza szansę na to, aby być w centrum ciągle ewoluującego systemu edukacji oraz umiejętnie dopasowywać swoje wykształcenie do potrzeb dzisiejszego pedagogicznego rynku. Rozwija umiejętność analizy potrzeb, deficytów, predyspozycji i zdolności osób w różnym wieku oraz naprowadza, jak w sposób przemyślany i odpowiedzialny dobierać metody i formy oddziaływań stymulujących wszechstronny rozwój.
Kształcenie na kierunku pedagogika cechuje także nacisk na rozwój szeroko rozumianych kompetencji społecznych, które są niezwykle cennym atutem w pracy pedagoga. Patron naszej Uczelni – Bogdan Jański, z wykształcenia ekonomista i mistrz kreowania osobowości propagował koncepcję “człowieka zintegrowanego”, dlatego w naszej koncepcji edukacyjnej pragniemy wykształcić Kreatywnego Profesjonalistę – człowieka łączącego harmonijnie sprawność i skuteczność w działaniu z chrześcijańskimi wartościami. W związku z tym dążymy do tego, aby Absolwenci Szkół Jańskiego byli ludźmi myślącymi odważnie i niekonwencjonalnie w podejściu do aktywności i przedsiębiorczości w dziedzinie edukacji.
Na kierunku Pedagogika w Jańskim, przygotowujemy specjalistów w zakresie nauk społecznych i humanistycznych, posiadających wiedzę i umiejętności z zakresu dyscyplin komplementarnych oraz praktykę w obszarze wybranych specjalizacji i specjalności. System edukacyjny Szkół jańskiego oparty jest na metodzie WIDZIEĆ-OCENIĆ-DZIAŁAĆ. Obserwacja i rozwijanie wyobraźni sprawiają, że człowiek zaczyna myśleć i działać twórczo.
Stąd nacisk w metodzie kształcenia na obserwację, od której rozpoczyna się droga od odtwarzania do tworzenia. Wdrażając w życie dewizę Uczelni, PRAWDA-DOBRO-SKUTECZNOŚĆ, propagujemy prawdę jako naczelną zasadę w kontakcie z drugim człowiekiem. Uznajemy dobro jednostki i dobro społeczne za istotę w kierowaniu ludźmi w procesie edukacyjnym. Uczymy skuteczności w budowaniu i rozwijaniu środowiska edukacyjnego. Jański oprócz aplikacji wiedzy, kompetencji społecznych i umiejętności, rozwija kształcenie w obszarze personalizmu chrześcijańskiego – osobowość sumienia, godności, suwerenności wewnętrznej i wolności. Uczymy skutecznego działania na rzecz środowiska lokalnego oraz polaków w rodzinie narodów.
Specjalności
- Doradztwo Personalne i Zawodowe
- Integracja sensoryczna
- Pedagogika opiekuńczo-wychowawcza
- Pedagogika przedszkolna i edukacja wczesnoszkolna z terapią pedagogiczną
- Pedagogika przedszkolna i wczesnoszkolna
- Pedagogika szkolna z nowymi technologiami edukacyjnymi
- Studia Nauczycielskie
Wydział Zamiejscowy w Chełmie
22-100 Chełm, ul. Szpitalna 50
tel. +48 82 563 18 00
e-mail: dziekanat@chelm.janski.edu.pl
www.chelm.janski.edu.pl
Kierunki studiów I stopnia
Gospodarka przestrzenna
Specjalności:
- Geodezyjne urządzanie terenów
- Planowanie przestrzenne i urbanistyka
- Gospodarka zasobami lokalnymi
- Szacowanie nieruchomości
Socjologia
Specjalności:
- Doradztwo zawodowe i personalne (studia licencjackie)
- Socjologia empiryczna i badania marketingowe (studia licencjackie)
- Socjologia mediów, komunikacji społecznej i PR (studia licencjackie)
Specjalności:
- Finanse i rachunkowość w zarządzaniu (studia I stopnia licencjackie)
- Zarządzanie instytucjami publicznymi (studia I stopnia licencjackie)
- Zarządzanie kapitałem ludzkim (studia I stopnia licencjackie)
- Zarządzanie organizacjami (studia I stopnia licencjackie)
- Zarządzanie ruchem granicznym (studia I stopnia licencjackie)
- Diagnoza i terapia pedagogiczna
- Doradztwo zawodowe
- Edukacja dla bezpieczeństwa
- Kadry i płace w zarządzaniu
- Kwalifikacyjne Studia Pedagogiczne
- Mediacje i negocjacje: biznesowe, sądowe i pozasądowe
- Menedżer jakości
- Międzynarodowe studia coachingu
- Oligofrenopedagogika
- Organizacja i zarządzanie opieką nad osobami starszymi
- Pedagogika przedszkolna i wczesnoszkolna
- Pośrednictwo w obrocie nieruchomościami
- Rachunkowość i controlling
- Resocjalizacja
- Socjoterapia
- Surdopedagogika
- Wczesne wspomaganie rozwoju dziecka z elementami edukacji uczniów autystycznych
- Wycena nieruchomości
- Zarządzanie bezpieczeństwem i higieną pracy
- Zarządzanie kadrami
- Zarządzanie kryzysowe
- Zarządzanie logistyką w biznesie
- Zarządzanie oświatą
- Zarządzanie projektami współfinansowanymi z UE (z elementami przygotowania projektów)
- Zarządzanie ruchem granicznym (z lektoratem języka ukraińskiego)
- Zarządzanie podmiotami leczniczymi
Szkoła Wyższa im. Bogdana Jańskiego
Wydział Zamiejscowy w Elblągu
82-300 Elbląg, ul. Grunwaldzka 7
tel. +48 55 625 00 44, +48 55 230 40 50
e-mail: administracja@elblag.janski.edu.pl
www.elblag.janski.edu.pl
Kierunki studiów I stopnia
Gospodarka przestrzenna
Specjalności:
- Gospodarka przestrzenna nowość! (studia I stopnia inżynierskie)
- Rewitalizacja (studia I stopnia licencjackie)
- Szacowanie nieruchomości (studia I stopnia licencjackie)
- Zarządzanie i pośrednictwo w obrocie nieruchomościami (studia I stopnia licencjackie)
Specjalności:
- Rachunkowość i controlling (studia I stopnia licencjackie)
- Zarządzanie kapitałem ludzkim nowość! (studia I stopnia licencjackie)
- Zarządzanie logistyką nowość! (studia I stopnia licencjackie)
- Zarządzanie organizacjami (studia I stopnia licencjackie)
- Zarządzanie turystyką (studia I stopnia licencjackie)
- Audyt wewnętrzny i kontrola zarządzania w jednostkach sektora publicznego
- Diagnoza i terapia pedagogiczna
- Doradztwo zawodowe
- Edukacja dla bezpieczeństwa
- Gospodarka przestrzenna w warunkach zrównoważonego rozwoju
- Kadry i płace w zarządzaniu
- Komunikacja społeczna i public relations
- Księgowość
- Mediacje i negocjacje: biznesowe, sądowe i pozasądowe
- Międzynarodowe Studia Coachingu
- Opieka nad osobami starszymi i niepełnosprawnymi
- Pedagogika opiekuńczo - wychowawcza
- Pedagogika przedszkolna i wczesnoszkolna
- Podyplomowe kwalifikacyjne studia pedagogiczne
- Rachunkowość i controlling
- Rewitalizacja terenów poprzemysłowych i zurbanizowanych
- Zarządzanie bezpieczeństwem i higieną pracy
- Zarządzanie bezpieczeństwem informacyjnym
- Zarządzanie i administracja w procesach transgranicznych
- Zarządzanie i administracja w procesach transgranicznych - oferta specjalna
- Zarządzanie kadrami
- Zarządzanie kapitałem ludzkim
- Zarządzanie oraz promocja regionów i gmin
- Zarządzanie oświatą
- Zarządzanie podmiotami leczniczymi
- Zarządzanie ruchem granicznym
- Zarządzanie ryzykiem powodziowym
- Zarządzanie turystyką
- Zarządzanie kryzysowe
Wydział Zamiejscowy w Krakowie
30-612 Kraków, ul. Witosa 9
tel. +48 12 654 54 69, +48 12 654 48 62
e-mail: dziekanat@krakow.janski.edu.pl
www.krakow.janski.edu.pl
Kierunki studiów I stopnia
Pedagogika
Specjalności:
- Pedagogika przedszkolna i wczesnoszkolna (studia I stopnia licencjackie)
- Praca opiekuńczo-wychowawcza (studia I stopnia licencjackie)
- Resocjalizacja (studia I stopnia licencjackie)
Specjalności:
- Administracja europejska (studia I stopnia licencjackie)
- Public Relations i dziennikarstwo (studia I stopnia licencjackie)
- Samorządność terytorialna (studia I stopnia licencjackie)
- Sprawy międzynarodowe (studia I stopnia licencjackie)
Specjalności:
- Doradztwo zawodowe i personalne nowość! (studia I stopnia licencjackie)
- Komunikacja społeczna (studia I stopnia licencjackie)
- Socjologia empiryczna (studia I stopnia licencjackie)
- Socjologia kultury i komunikowania (studia licencjackie)
- Socjologia reklamy nowość! (studia I stopnia licencjackie)
- Socjologia rodziny (studia I stopnia licencjackie)
Specjalności:
- Turystyka dziedzictwa kulturowego nowość! (studia I stopnia licencjackie)
- Turystyka międzynarodowa nowość! (studia I stopnia licencjackie)
Specjalności:
- Marketing międzynarodowy nowość! (studia I stopnia licencjackie)
- Obsługa rynku nieruchomości (studia I stopnia licencjackie)
- Organizacja i zarządzanie w mediach (studia I stopnia licencjackie)
- Rachunkowość w zarządzaniu (studia I stopnia licencjackie)
- Zarządzanie i obsługa ruchu turystycznego nowość! (studia I stopnia licencjackie)
- Zarządzanie organizacjami (studia I stopnia licencjackie)
Studia podyplomowe
- Doradztwo zawodowe
- Edukacja dla bezpieczeństwa
- Kadry i płace w zarządzaniu
- Mediacje i negocjacje: biznesowe, sądowe i pozasądowe
- Międzynarodowe studia coachingu
- Organizacja i zarządzanie opieką nad osobami starszymi
- Pedagogika przedszkolna i wczesnoszkolna
- Podyplomowe kwalifikacyjne studia pedagogiczne
- Pośrednictwo w obrocie nieruchomościami
- Rachunkowość
- Zarządzanie bezpieczeństwem i higieną pracy
- Zarządzanie kadrami
- Zarządzanie nieruchomościami
- Zarządzanie oświatą
- Zarządzanie podmiotami leczniczymi
ul. Krzywe Koło 9, 18-400 Łomża
tel. +48 86 216 70 50, +48 86 216 50 19
e-mail: dziekanat@lomza.janski.edu.pl
www.lomza.janski.edu.pl
Rektor: dr Zbigniew Piotrowski
Kierunki studiów I stopnia
Gospodarka przestrzenna
Specjalności:
- Gospodarka przestrzenna nowość! (studia I stopnia inżynierskie)
- Rewitalizacja (studia I stopnia licencjackie)
- Szacowanie nieruchomości (studia I stopnia licencjackie)
- Zarządzanie i pośrednictwo w obrocie nieruchomościami (studia I stopnia licencjackie)
Specjalności:
- Rachunkowość i controlling (studia I stopnia licencjackie)
- Zarządzanie kapitałem ludzkim nowość! (studia I stopnia licencjackie)
- Zarządzanie logistyką nowość! (studia I stopnia licencjackie)
- Zarządzanie organizacjami (studia I stopnia licencjackie)
- Zarządzanie turystyką (studia I stopnia licencjackie)
- Analityk finansowy w zarządzaniu firmą
- Doradztwo zawodowe
- Edukacja dla bezpieczeństwa
- Kadry i płace w zarządzaniu
- Kompetentny pracownik samorządu terytorialnego i organizacji pozarządowej
- Księgowość
- Mediacje i negocjacje w biznesie
- Mediacje i negocjacje w sprawach karnych i rodzinnych
- Międzynarodowe Studia Coachingu
- Oligofrenopedagogika
- Organizacja i zarządzanie opieką nad osobami starszymi
- Pedagogika przedszkolna i wczesnoszkolna
- Przygotowanie pedagogiczne
- Socjoterapia
- Współczesny menedżer firmy
- Menedżer w samorządzie terytorialnym
- Terapia pedagogiczna
- Zamówienia publiczne
- Zarządzanie bezpieczeństwem i higieną pracy
- Zarządzanie i administracja w procesach transgranicznych
- Zarządzanie podmiotami leczniczymi
Wydział Zamiejscowy w Opole
45-044 Opole, ul. Sempołowskiej 2
tel. +48 77 441 41 00
e-mail: dziekanat@opole.janski.edu.pl
www.opole.janski.edu.pl
Kierunki studiów I stopnia
Gospodarka przestrzenna
Specjalności:
- Szacowanie nieruchomości (studia I stopnia licencjackie)
- Planowanie przestrzenne, architektoniczne i urbanistyczne (studia I stopnia inżynierskie)
Specjalności:
- Socjologia bezpieczeństwa publicznego nowość! (studia I stopnia licencjackie)
- Socjologia empiryczna (studia I stopnia licencjackie)
- Socjologia komunikacji społecznej (studia I stopnia licencjackie)
- Socjologia mediów, komunikacji społecznej i PR nowość! (studia I stopnia licencjackie)
- Socjologia organizacji i zarządzania nowość! (studia I stopnia licencjackie)
- Socjologia pomocy społecznej i doradztwo zawodowe nowość! (studia I stopnia licencjackie)
- Socjologia rodziny (studia I stopnia licencjackie)
Studia podyplomowe
- Audyt organizacyjny
- Bezpieczeństwo informacyjne w komunikacji społecznej
- Doradztwo zawodowe
- Dziś profesjonalny handlowiec - jutro menedżer zespołu
- Edukacja dla bezpieczeństwa
- Ewaluacja projektów rozwoju regionalnego i lokalnego
- Gospodarka przestrzenna w warunkach zrównoważonego rozwoju
- Kadry i płace w zarządzaniu
- Komunikacja społeczna i public relations
- Księgowość
- Logistyka w zarządzaniu
- Mediacje i negocjacje: biznesowe, sądowe i pozasądowe
- Międzynarodowe Studia Coachingu
- Nowoczesne zarządzanie kulturą
- Oligofrenopedagogika
- Opieka nad osobami starszymi i niepełnosprawnymi
- Opieka nad osobami starszymi i niepełnosprawnymi z modułem językowym
- Organizacja i zarządzanie opieką nad osobami starszymi
- Pedagogika przedszkolna i wczesnoszkolna
- Podyplomowe kwalifikacyjne studia pedagogiczne
- Pośrednictwo w obrocie nieruchomościami
- Rachunkowość
- Rewitalizacja terenów poprzemysłowych i zurbanizowanych
- Socjoterapia
- Szacowanie nieruchomości
- Wczesne wspomaganie rozwoju dziecka
- Wiedza o społeczeństwie z integracją europejską
- Zarządzanie bezpieczeństwem i higieną pracy
- Zarządzanie kadrami
- Zarządzanie, marketing i przedsiębiorczość dla nauczycieli
- Zarządzanie nieruchomościami
- Zarządzanie oświatą
- Zarządzanie projektami współfinansowanymi z UE (z elementami pozyskiwania funduszy)
- Zarządzanie ruchem granicznym
- Zarządzanie podmiotami leczniczymi
- Zarządzanie w sytuacjach kryzysowych i ochrona ludności
- Zarządzanie i administrowanie w procesach transgranicznych
Wydział Zamiejscowy w Szczecinie
70-900, ul. Dworcowa 20A
tel. +48 91 812 80 18
e-mail: dziekanat@szczecin.janski.edu.pl
www.szczecin.janski.edu.pl
Specjalności:
- zarządzanie zasobami ludzkimi
- marketing w handlu i usługach
- zarządzanie i gospodarka nieruchomościami
- zarządzanie mediami
- Międzynarodowe studia coachingu
- Zarządzanie kapitałem ludzkim
Wydział Zarządzania w Warszawie
03-219 Warszawa, ul. Elektronowa 2, bud. B
tel. 22/ 675 67 53; 22/ 675 66 88
dziekanat-wz@warszawa.janski.edu.pl
www.warszawa.janski.edu.pl
Wydział Nauk Społecznych w Warszawie
03-219 Warszawa, ul. Elektronowa 2, bud. D
tel. 22/ 675 67 54; 22/ 675 66 88
dziekanat-wns@warszawa.janski.edu.pl
www.warszawa.janski.edu.pl
Rektor: prof. nadzw. dr hab. Kazimierz Korab
Kierunki studiów I i II stopnia
Architektura i urbanistyka nowość!
Filozofia
Specjalności:
- Nauczyciel etyki oraz przedmiotów filozoficznych (studia I stopnia licencjackie)
- Filozofia biznesu nowość! (studia I stopnia licencjackie)
- Filozofia kultury (studia I stopnia licencjackie)
Gospodarka przestrzenna
Specjalności:
- Geodezyjne urządzanie terenów (studia I stopnia inżynierskie)
- Gospodarka odnawialnymi źródłami energii (studia I stopnia inżynierskie)
- Gospodarka odpadami (studia I stopnia inżynierskie)
- Gospodarka zasobami lokalnymi (studia I stopnia licencjackie)
- Kompozycja urbanistyczna (studia I stopnia licencjackie)
- Planowanie przestrzenne i urbanistyka nowość! (studia I stopnia inżynierskie)
Pedagogika
Specjalności:
- Pedagogika opiekuńcza z organizacją czasu wolnego nowość! (studia I stopnia licencjackie)
- Pedagogika społeczna z resocjalizacją nowość! (studia I stopnia licencjackie)
- Pedagogika szkolna z terapią pedagogiczną (studia I stopnia licencjackie)
- Pedagogika wczesnoszkolna z wychowaniem przedszkolnym (studia I stopnia licencjackie)
Politologia
Specjalności:
- Administracja europejska nowość! (studia I stopnia licencjackie)
- Bezpieczeństwo państwa (studia I stopnia licencjackie)
- Marketing polityczny (studia I stopnia licencjackie)
- Public Relations i dziennikarstwo nowość! (studia I stopnia licencjackie)
- Samorządność terytorialna nowość! (studia I stopnia licencjackie)
- Sprawy międzynarodowe (studia I stopnia licencjackie)
Socjologia
Specjalności:
- Doradztwo zawodowe (studia licencjackie)
- Public Relations i dziennikarstwo nowość! (studia międzykierunkowe) (studia licencjackie)
- Socjologia empiryczna i badania marketingowe nowość! (studia licencjackie)
- Socjologia komunikacji społecznej (studia licencjackie)
- Socjologia mediów i Public Relations nowość! (studia licencjackie)
- Socjologia pracy i zarządzanie personelem nowość! (studia licencjackie)
- Socjologia rodziny (studia licencjackie)
Zarządzanie
Specjalności:
- Ekonomia menedżerska (studia I stopnia licencjackie)
- Ekonomia pracy i zarządzanie kapitałem ludzkim (studia II stopnia magisterskie)
- Komunikacja w zarządzaniu nowość! (studia II stopnia magisterskie)
- Systemy informatyczne w zarządzaniu (studia II stopnia magisterskie)
- Zarządzanie bezpieczeństwem publicznym nowość! (studia II stopnia magisterskie)
- Zarządzanie kapitałem ludzkim (studia I stopnia licencjackie)
- Zarządzanie marketingiem przedsiębiorstwa (studia I stopnia licencjackie)
- Zarządzanie organizacjami (studia I stopnia licencjackie, studia II stopnia magisterskie)
- Zarządzanie oświatą nowość! (studia II stopnia magisterskie)
- Zarządzanie projektami nowość! (studia I stopnia licencjackie)
- Zarządzanie projektami unijnymi (studia II stopnia magisterskie)
- Zarządzanie w administracji publicznej nowość! (studia II stopnia magisterskie)
- Zarządzanie w gospodarce przestrzennej (studia II stopnia magisterskie)
Studia podyplomowe
- Analityk finansowy w zarządzaniu firmą
- Kadry i płace w zarządzaniu
- Księgowość
- Menadżer w projektach partnerstwa publiczno-prywatnego
- Menadżer w samorządzie terytorialnym
- Międzynarodowe Studia Coachingu
- Organizacja i zarządzanie opieką nad osobami starszymi
- Pośrednictwo w obrocie nieruchomościami
- Współczesny menadżer firmy
- Zarządzanie kadrami
- Zarządzanie nieruchomościami
- Zarządzanie oświatą
- Zarządzanie podmiotami leczniczymi
- Edukacja dla bezpieczeństwa
- Media przyszłości
- Mediacje i negocjacje: biznesowe, sądowe i pozasądowe
- Pedagogika przedszkolna i wczesnoszkolna
- Podyplomowe Studia Pedagogiczne
Wydział Zamiejscowy w Zabrze
41-800 Zabrze, ul. Marii Curie-Skłodowskiej 40
tel. +48 32 273 31 94
e-mail: dziekanat@zabrze.janski.edu.pl
www.zabrze.janski.edu.pl
Kierunki studiów I stopnia
Gospodarka przestrzenna
Specjalności:
- Gospodarowanie nieruchomościami (studia licencjackie)
- Planowanie przestrzenne (studia inżynierskie)
- Rewitalizacja terenów miejskich i poprzemysłowych (studia inżynierskie)
- Systemy informacji geograficznej (studia inżynierskie)
Studia podyplomowe
- Diagnoza i terapia pedagogiczna
- Kadry i płace w zarządzaniu
- Księgowość
- Kwalifikacyjne studia pedagogiczne
- Mediacje i negocjacje: biznesowe, sądowe i pozasądowe
- Międzynarodowe Studia Coachingu
- Oligofrenopedagogika
- Organizacja i zarządzanie opieką nad osobami starszymi
- Pedagogika przedszkolna i wczesnoszkolna
- Pośrednictwo w obrocie nieruchomościami
- Komunikacja społeczna i public relations
- Rewitalizacja terenów zurbanizowanych
- Systemy Informacji Geograficznej (GIS)
- Wczesne wspomaganie rozwoju dziecka
- Wycena nieruchomości
- Zamówienia publiczne
- Zarządzanie bezpieczeństwem i higieną pracy
- Zarządzanie bezpieczeństwem informacji niejawnych
- Zarządzanie i rozliczanie projektów współfinansowanych z funduszy europejskich
- Zarządzanie kadrami
- Zarządzanie nieruchomościami
- Zarządzanie turystyką kulturową i biznesową
- Zarządzanie podmiotami leczniczymi
- Zarządzanie w sytuacjach kryzysowych i ochrona ludności
Kierunki wykładane na uczelni:
architektura i urbanistyka | Licencjat Stacjonarny Niestacjonarny | Magister Stacjonarny Niestacjonarny |
filozofia | Licencjat Stacjonarny Niestacjonarny | Magister Stacjonarny Niestacjonarny |
gospodarka przestrzenna | Licencjat Stacjonarny Niestacjonarny | Magister Stacjonarny Niestacjonarny | Inżynier Stacjonarny Niestacjonarny |
pedagogika | Licencjat Stacjonarny Niestacjonarny | Magister Stacjonarny Niestacjonarny |
politologia | Licencjat Stacjonarny Niestacjonarny | Magister Stacjonarny Niestacjonarny |
socjologia | Licencjat Stacjonarny Niestacjonarny | Magister Stacjonarny Niestacjonarny |
zarządzanie | Licencjat Stacjonarny Niestacjonarny | Magister Stacjonarny Niestacjonarny |
Główny adres uczelni
- Szkoła Wyższa im. Bogdana Jańskiego
ul. Chełmska 21a, 00-724 Warszawa - Telefon: +48 668 487 760
- Email: rekrutacja@janski.edu.pl
- Strona: http://www.warszawa.janski.edu.pl
Dziekanat +48 228 512 890
Rekrutacja +48 668 487 760
Ogólny +48 664 455 090
Godziny pracy dziekanatu:
Tydzień z sesją zjazdową wtorek-sobota: 8:00 – 18:00
Tydzień bez sesji zjazdowej
poniedziałek-piątek: 8:00 – 18:00