Informator o Szkołach Wyższych, Policealnych i Językowych

Uniwersytet Medyczny im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu

Uniwersytet Medyczny im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu


DOŁĄCZ DO #ZORGANIZOWANYCH


WYDZIAŁ LEKARSKI I

Lekarski

Jednolite studia magisterskie, stacjonarne, 6-letnie
Studia jednolite magisterskie, niestacjonarne, płatne

Studia lekarskie cieszą się wśród maturzystów ogromną popularnością. Dzięki nim przyszli lekarze odkrywają medyczne pasje, niosą pomoc ludziom i ratują im życie. Z zawodem lekarza nieodzownie związany jest prestiż i ogromne zaufanie społeczne, dlatego najlepszymi lekarzami zostają osoby odpowiedzialne, łatwo nawiązujące kontakty i współczujące.

Dzięki studiom na kierunku lekarskim nauczysz się jak stawiać wstępne diagnozy, badać i leczyć chorych. Po odbyciu stażu będziesz miał okazję wyboru jednej z wielu specjalizacji m. in. chirurgii, pediatrii, ortopedii, neurologii czy psychiatrii. A poświęcając się pracy badawczej możesz przyczynić się do rozwoju innowacyjnych metod leczenia. 

Zapotrzebowanie na absolwentów kierunku lekarskiego jest na rynku pracy niezwykle wysokie. Lekarze medycyny bez trudu znajdują zatrudnienie w przychodniach, klinikach, szpitalach, sanatoriach, ośrodkach rehabilitacji, gabinetach lekarskich, hospicjach, stacjach pogotowia ratunkowego czy placówkach naukowo-badawczych.

Dietetyka

Studia pierwszego stopnia, stacjonarne, 3-letnie
Studia drugiego stopnia, stacjonarne, 2-letnie
Studia pierwszego stopnia, niestacjonarne, płatne
Studia drugiego stopnia, niestacjonarne, 2-letnie, płatne

Dietetyka to dziedzina ciesząca się nieustannie rosnącą popularnością. Swym zakresem obejmuje zagadnienia prawidłowego żywienia człowieka od narodzin do późnej starości oraz pomoc sportowcom i ludziom chorym w wyborze wartościowego jedzenia. To dietetyk podpowiada jak jeść smacznie i zdrowo. 

W trakcie studiów nauczysz się opracowywać spersonalizowane programy dietetyczne dla ludzi, którzy pragną zachować zdrowie i utrzymać sylwetkę oraz dla osób zmagających się z nadwagą i chorobami uzależnionymi od diety. Poznasz wiele produktów i potraw, ich właściwości i technologie zdrowego przygotowania. Dowiesz się jak poprowadzić leczenie wspomagane przez dietę oraz jak właściwie oceniać wpływ odżywiania na wyniki leczenia chorób.

Studia przygotowują do pracy w placówkach ochrony zdrowia, poradniach żywieniowych, sanatoriach, ośrodkach sportowych i organizacjach konsumenckich. Absolwenci dietetyki często decydują się również na prowadzenie własnej działalności gospodarczej w zakresie poradnictwa dietetycznego.

Neurobiologia

Kierunek: neurobiologia
Studia drugiego stopnia, stacjonarne, 2-letnie

Kierunek studiów prowadzony wspólnie przez Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, Uniwersytet Medyczny w Poznaniu, Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu i Akademię Wychowania Fizycznego w Poznaniu.


WYDZIAŁ LEKARSKI II

Lekarski

Jednolite studia magisterskie, stacjonarne, 6-letnie
Studia jednolite magisterskie, niestacjonarne, płatne

Lekarsko-dentystyczny

Jednolite studia magisterskie, stacjonarne, 5-letnie
Studia jednolite magisterskie, niestacjonarne, płatne

Stomatolog, choć budzi trwogę u tysięcy pacjentów, jest przede wszystkim lekarzem, który pragnie poprawy stanu naszego zdrowia. Do jego zadań należy diagnozowanie oraz leczenie chorób dziąseł, zębów i błony śluzowej, korygowanie wad zgryzu, protetyka oraz udzielanie informacji odnośnie zachowania właściwej higieny jamy ustnej.

Jakie cechy odznaczają dobrego stomatologa? Przede wszystkim powinien być on niezwykle cierpliwy i delikatny w kontaktach z pacjentem. Powinien posiadać umiejętność podejmowania szybkich i trafnych decyzji oraz charakteryzować się wyjątkową zręcznością manualną, która wykorzystywana jest przy niemal każdym zabiegu.

Absolwenci kierunku lekarsko-dentystycznego bez trudu znajdują zatrudnienie nie tylko w publicznych i niepublicznych zakładach opieki zdrowotnej, ale również w instytucjach naukowo-badawczych i ośrodkach upowszechniających wiedzę z zakresu edukacji prozdrowotnej. Po uzyskaniu odpowiednich uprawnień, absolwenci decydują się często na prowadzenie własnego gabinetu stomatologicznego.

Biotechnologia medyczna

Kierunek: biotechnologia medyczna 
Studia drugiego stopnia, stacjonarne, 2-letnie

Czujesz, że masz w sobie nutę wielkiego odkrywcy? Intryguje Cię biologia molekularna? Fascynuje nowoczesna aparatura? Tym co łączy te wszystkie pytania jest biotechnologia medyczna - młoda i dynamicznie rozwijająca się dziedzina, u podstaw której leży nieustanna chęć poszukiwania nowych rozwiązań.

Dzięki wsparciu naszej fachowej kadry zdobędziesz wszechstronną wiedzę z zakresu biologii doświadczalnej, genetyki, inżynierii genetycznej, komórkowej i tkankowej, medycyny molekularnej czy bioinformatyki. Nauczysz się właściwie prowadzić badania naukowe, wdrażać innowacyjne produkty lecznicze i biomedyczne, opracowywać i optymalizować procesy biotechnologiczne oraz obsługiwać najwyższej klasy specjalistyczny sprzęt badawczy.

Absolwenci, wkraczając na rynek pracy, znajdują zatrudnienie w jednostkach naukowo-badawczych, przemyśle farmaceutycznym i firmach biotechnolo- gicznych, zarówno w kraju, jak i za granicą. Podejmują także pracę w laboratoriach badawczych zajmujących się zaawansowanymi metodami z pogranicza medycyny i biologii eksperymentalnej.

Techniki dentystyczne

Studia pierwszego stopnia, stacjonarne, 3-letnie

Technik dentystyczny pełni niezwykle istotną rolę w procesie leczenia uzębienia. Jego ścisła współpraca z lekarzem stomatologiem jest konieczna w sytuacjach utraty zębów. Wykorzystując zdobytą na studiach wiedzę, technik dentystyczny z niezwykłą starannością przygotowuje dla pacjentów protezy i aparaty ortodontyczne.

Wyobraźnia przestrzenna, zdolności manualne, cierpliwość, umiejętność długotrwałego skupienia uwagi, to cechy, które charakteryzują dobrego technika dentystycznego. Dzięki studiom wiele tych atrybutów będziesz mógł w sobie udoskonalić. W nowocześnie wyposażonych pracowniach nauczysz się wykonywać protezy stałe, ruchome i nietypowe. Będziesz też tworzyć aparaty ortodontyczne zaprojektowane przez lekarza stomatologa.

Technicy dentystyczni to specjaliści wąskiej dziedziny usilnie poszukiwani na rynku pracy. Absolwenci tego kierunku znajdują zatrudnienie w centrach stomatologicznych, publicznych i niepublicznych zakładach opieki zdrowotnej oraz prowadzą własne pracownie techniczno-dentystyczne.

Optometria

specjalność: optyka okularowa 
Studia pierwszego stopnia, stacjonarne, 3-letnie
Kierunek: optometria  
Studia drugiego stopnia, stacjonarne, 2-letnie

Blisko 10 milionów Polaków nosi okulary. Jak zatem dbać o swój wzrok? Które oprawki wybrać? A może najlepszym rozwiązaniem będą szkła kontaktowe? Na wszystkie te pytania odpowie optometrysta, odpowiedzialny za diagnostykę wad wzroku oraz właściwy dobór optycznych wyrobów medycznych.

Dzięki unikatowemu programowi studiów zdobędziesz wszechstronną wiedzę z zakresu anatomii, fizjologii, biofizyki, biologii układu wzrokowego, optyki oraz technologii optycznej. Zajęcia w nowoczesnych laboratoriach poprowadzą specjaliści z wieloletnim stażem. Poprzez szereg teoretycznych i praktycznych zajęć nauczysz się technik pomiaru niezbędnych do doboru okularów, oprawek oraz szkieł kontaktowych. Dowiesz się jak obsługiwać sprzęt optyczny oraz jak wygląda praca w zakładach optycznych.

Absolwenci optometrii na rynku pracy są towarem deficytowym, skrzętnie poszukiwanym przez pracodawców. Przede wszystkim znajdują pracę w zakładach optycznych, firmach projektujących i dystrybuujących sprzęt optyczny lub prowadzą własne gabinety.

Protetyka słuchu

Studia II stopnia, stacjonarne, 2-letnie

Ponad 30% Polaków dotkniętych jest niedosłuchem. Z wiekiem tracą oni entuzjazm życia i czują się wykluczeni. Dzięki protetykowi słuchu pacjenci mogą wrócić do codzienności, być samodzielni i uśmiechnięci. To protetyk zdiagnozuje ubytek, dobierze właściwy aparat i zadba o akustyczną opiekę nad pacjentem. 

Dzięki unikalnemu programowi zajęć uzyskasz wszechstronną wiedzę z zakresu nauk medycznych związanych z procesem słyszenia. Audiologia, audiometria mowy czy topodiagnostyka układu słuchowego, to jedne z wielu specjalistycznych przedmiotów, w których będziesz mógł uczestniczyć. W trakcie studiów zdobędziesz umiejętności samodzielnego przeprowadzania badań diagnostycznych. Nauczysz się dobierać i dopasowywać aparaty oraz implanty słuchowe. Uzyskasz też doświad- czenia w zakresie sprawowania opieki nad pacjentami.

Protetyka słuchu jest uważana za kierunek przyszłości. Jej absolwenci to specjaliści wąskiej dziedziny rozchwytywani przez pracodawców. Szczególnie przez gabinety protetyki słuchu, pracownie audiometryczne i otoplastyczne oraz jednostki badawcze.

Kierunek w 2016 roku uzyskał Certyfikat i Znak Jakości „Studia z przyszłością”.


WYDZIAŁ FARMACEUTYCZNY

Farmacja

Jednolite studia magisterskie, stacjonarne, 5-letnie oraz praktyka zawodowa w aptece, jako integralny element programu studiów

Ból gardła, katar, przeziębienie albo opryszczka - niezwykle rzadko z takimi dolegliwościami od razu udajemy się do lekarza. W takich sytuacjach osobą pierwszego kontaktu staje się farmaceuta, osoba odpowiedzialna za jakość produktów leczniczych, posiadająca wiedzę ogólną i specjalistyczną w zakresie nauk farmaceutycznych, medycznych, chemicznych, biologicznych i społecznych. 

W trakcie studiów nauczysz się jak prawidłowo udzielać informacji i porad dotyczących działania produktów leczniczych. Dowiesz się jak wytwarzać i oceniać jakość preparatów farmaceutycznych. Poznasz zasady prowadzenia badań naukowych oraz mechanizmy nadzoru nad obrotem, przechowywaniem i wykorzy- stywaniem wyrobów medycznych.

Apteki szpitalne i ogólnodostępne, to nie jedyne miejsca, w których farmaceuci znajdują pracę. Na absolwentów czekają miejsca w przemyśle farmaceutycznym, zakładach opieki zdrowotnej prowadzących badania kliniczne, laboratoriach branży kosmetycznej i chemicznej oraz ośrodkach naukowo-badawczych.

Analityka medyczna

Jednolite studia magisterskie, stacjonarne, 5-letnie

Dla osób fascynujących się medycyną oraz dla tych, którym bliskie są nauki farmaceutyczne, idealnym wyborem są studia na kierunku analityka medyczna. Dzięki nim uzyskać można interdyscyplinarną wiedzę i specjalistyczne umiejętności umożliwiające laboratoryjne różnicowanie stanów fizjologicznych organizmu człowieka. 

Studia przygotowują diagnostów do partnerskiej współpracy z lekarzami, farmaceutami, biotechnologami oraz innymi pracownikami ochrony zdrowia. Uczą prowadzenia badań laboratoryjnych z wykorzystaniem najnowszych technik i nowatorskiej aparatury. W trakcie zajęć praktycznych nauczysz się także jak prawidłowo autoryzować i interpretować uzyskane wyniki badań.

Absolwenci analityki medycznej przygotowani są do pracy w publicznych i niepublicznych medycznych laboratoriach diagnostycznych, placówkach ochrony zdrowia, przemyśle, instytucjach naukowo-badawczych, urzędach i instytucjach państwowych bądź samorządowych działających w dziedzinie biologii medycznej i ochrony zdrowia.

Kosmetologia

Studia pierwszego stopnia, stacjonarne, 3-letnie
Studia drugiego stopnia, niestacjonarne, 2-letnie, płatne

Zdrowe i piękne ciało to temat, który nigdy nie straci na swojej aktualności. Dzięki temu niezwykle prężnie rozwija się atrakcyjny i nowoczesny kierunek kształcenia - kosmetologia. Nauka o zdrowej stronie urody człowieka łączy w sobie wiedzę z zakresu zabiegów pielęgnacyjnych, dermatologii, immunologii, chemii kosmetycznej, a także marketingu i zarządzania. 

Studia to szansa, aby nauczyć się właściwie planować i wykonywać zabiegi pielęgnacyjno-lecznicze. Dzięki studiom dowiesz się jak właściwie odczytywać skład kosmetyków i jak je stosować. Poznasz etapy i procedury ich wytwarzania. Nabierzesz doświadczenia współpracując z dermatologiem i lekarzem medycyny estetycznej. Dzięki praktykom studenckim dowiesz się jak wygląda codzienna praca kosmetologa.

Studia przygotują Cię do pracy w gabinecie kosmetycznym, gabinecie odnowy biologicznej, ośrodku SPA, firmach przemysłu kosmetycznego i laboratoriach. Dowiesz się również jak założyć własną działalność gospodarczą i samodzielnie prowadzić salon piękności.

Analityka kryminalistyczna i sądowa

Studia pierwszego stopnia, stacjonarne, 3-letnie

Dla osób zainteresowanych udziałem w badaniach materiału dowodowego, środków stosowanych w dopingu, zafałszowań leków i żywności, opracowaniem raportów z wykonanych badań oraz przygotowaniem ekspertyz sądowych, studia na kierunki analityka kryminalistyczna i sądowa są najlepszym wyborem.

W czasie studiów uzyskasz interdyscyplinarną wiedzę w zakresie antropologii sądowej, biochemii, genetyki, toksykologii, mikrobiologii, chemii medycznej, farmakologii, medycyny sądowej, podstaw prawodawstwa, uzależnień lekowych oraz zastosowania metod analitycznych i statystycznych. 

Studia na kierunku analityka kryminalistyczna i sądowa przygotują Cię do pracy w laboratoriach analitycznych i naukowych, zakładach i instytucjach wykonujących badania z zakresu medycyny sądowej, toksykologii zatruć, analizy leków i żywności oraz do prowadzenia działań profilaktycznych związanych z narkomanią, dopalaczami i innymi substancjami odurzającymi. 

Inżynieria farmaceutyczna

Międzyuczelniane studia pierwszego stopnia - inżynierskie, stacjonarne, 3,5-letnie, realizowane z Politechniką Poznańską

Jeżeli interesujesz się projektowaniem i wytwarzaniem leków, kosmetyków czy suplementów diety oraz masz predyspozycje do pracy laboratoryjnej, do rozwiązywania zagadnień technicznych w zakresie projektowania, wykonawstwa i eksploatacji, studia na kierunku inżynieria farmaceutyczna są najlepszym wyborem. 

W trakcie studiów zapoznasz się z surowcami oraz produktami do przemysłu farmaceutycznego, kosmetycznego i pokrewnych, technikami przetwarzania, z projektowaniem postaci leku i jego kontroli, do uzyskania wyrobu końcowego o określonych parametrach jakościowych i bezpieczeństwie stosowania oraz z zagadnieniami inżynierskimi - projektowaniem i kontrolą procesów technologicznych.

Studia na kierunku inżynieria farmaceutyczna przygotują Cię do pracy w przemyśle farmaceutycznym i kosmetycznym, w instytutach naukowo-badawczych i ośrodkach badawczo-rozwojowych oraz laboratoriach kontroli jakości.


WYDZIAŁ NAUK O ZDROWIU

Biotechnologia medyczna

Studia pierwszego stopnia, stacjonarne, 3-letnie
Studia drugiego stopnia, stacjonarne, 2-letnie

Czujesz, że masz w sobie nutę wielkiego odkrywcy? Intryguje Cię biologia molekularna? Fascynuje nowoczesna aparatura? Tym co łączy te wszystkie pytania jest biotechnologia medyczna - młoda i dynamicznie rozwijająca się dziedzina, u podstaw której leży nieustanna chęć poszukiwania nowych rozwiązań.

Dzięki wsparciu naszej fachowej kadry zdobędziesz wszechstronną wiedzę z zakresu biologii doświadczalnej, genetyki, inżynierii genetycznej, komórkowej i tkankowej, medycyny molekularnej czy bioinformatyki. Nauczysz się właściwie prowadzić badania naukowe, wdrażać innowacyjne produkty lecznicze i biomedyczne, opracowywać i optymalizować procesy biotechnologiczne oraz obsługiwać najwyższej klasy specjalistyczny sprzęt badawczy.

Absolwenci, wkraczając na rynek pracy, znajdują zatrudnienie w jednostkach naukowo-badawczych, przemyśle farmaceutycznym i firmach biotechnolo- gicznych, zarówno w kraju, jak i za granicą. Podejmują także pracę w laboratoriach badawczych zajmujących się zaawansowanymi metodami z pogranicza medycyny i biologii eksperymentalnej.

Elektroradiologia

Studia pierwszego stopnia, stacjonarne, 3-letnie
Studia drugiego stopnia, stacjonarne, 2-letnie
Studia drugiego stopnia, niestacjonarne (zaoczne), 2-letnie, płatne

Liczba zachorowań na nowotwory złośliwe wzrasta w Polsce każdego roku. W trudnych chwilach walki z chorobą ważną rolę odgrywa elektroradiolog. W swojej pracy jest on odpowiedzialny za obsługę aparatury radiodiagnostycznej, radioterapeutycznej i elektromedycznej. To dzięki jego czujności wielu pacjentów swą walkę wygrywa. 

Dzięki rozbudowanemu programowi zajęć nauczysz się diagnozować stany chorobowe i ich objawy radiologiczne. Dowiesz się jak działa i jak zbudowana jest aparatura diagnostyczna - tomograf komputerowy, urządzenia rezonansu magnetycznego i pozytonowej tomografii emisyjnej, urządzenia do diagnostyki izotopowej oraz konwencjonalna aparatura rentgenowska.

Absolwenci są doskonale przygotowani do podjęcia pracy w zakładach radiologii, radioterapii, medycyny nuklearnej, a także w pracowniach EKG, EEG, EMG, pracowniach rezonansu magnetycznego, angiografii, elektroradiografii, fizjologii klinicznej, informatyki medycznej oraz w inspekcji ochrony radiologicznej.

Fizjoterapia

Jednolite studia magisterskie, niestacjonarne (zaoczne), 5-letnie, płatne oraz praktyka zawodowa, jako integralny element programu studiów
Studia drugiego stopnia, stacjonarne, 2-letnie
Studia drugiego stopnia, niestacjonarne (zaoczne), 2-letnie, płatne

Na skutek wypadków i schorzeń coraz więcej osób ma problemy z poruszaniem się i samodzielnym funkcjonowaniem. Codzienne zmaganie się z bólem jest także walką o akceptację. Dla takich osób najlepszym lekarstwem staje się ruch. To fizjoterapeuci własnymi rękoma pozwalają chorym odzyskiwać sprawność fizyczną i wiarę w siebie. 

Dzięki studiom nauczysz się jak prawidłowo kształtować, podtrzymywać i przywracać funkcje ruchowe osobom chorym i niepełnosprawnym. Dowiesz się jak usuwać dolegliwości towarzyszące chorobie oraz jak zapobiegać jej postępowi i nieoczekiwanym nawrotom. Podczas praktyk poprawisz umiejętności komunikacji z pacjentem cierpiącym, który potrzebuje szczególnej uwagi, delikatności i zrozumienia.

Absolwenci, jako fizjoterapeuci i masażyści, pracują w szpitalach, przychodniach specjalistycznych, poradniach i gabinetach rehabilitacyjnych, placówkach oświatowych, zakładach pracy chronionej, warsztatach terapii zajęciowej, uzdrowiskach, gabinetach odnowy biologicznej i domach opieki społecznej.

Pielęgniarstwo

Studia pierwszego stopnia, stacjonarne, 3-letnie
Studia drugiego stopnia, stacjonarne, 2-letnie
Studia drugiego stopnia, niestacjonarne (zaoczne), 2,5-letnie, płatne

Pielęgniarstwo to jeden z najtrudniejszych, ale i najpiękniejszych zawodów. To służba wymagająca odwagi, pogody ducha i zrozumienia cierpiącego człowieka. Co roku do polskich szpitali trafia 7 milionów pacjentów. Każdy z nich wymaga indywidualnej opieki, wsparcia i słowa otuchy. 

Dzięki studiom pielęgniarskim nauczysz się sedna zawodu - niesienia pomocy, pielęgnacji, asystowania w diagnozowaniu i leczeniu pacjentów oraz prowadzenia edukacji w zakresie profilaktyki. Rozwiniesz swoją cierpliwość, wyrozumiałość oraz gotowość służenia potrzebującym. Studia to nie tylko teoria, wykłady i książki, to w 50% zajęcia praktyczne w szpitalach klinicznych. Na każdym kroku wspierać Cię będzie specjalistyczna kadra i profesjonalny personel. To od nich nauczysz się jak dbać o pacjenta, jak z nim rozmawiać i pocieszać w momentach kryzysu.

Absolwenci pielęgniarstwa to osoby poszukiwane do pracy w szpitalach, sanatoriach, zakładach opieki środowiskowej, domach pomocy społecznej oraz jednostkach systemów ratowniczych.

Położnictwo

Studia pierwszego stopnia, stacjonarne, 3-letnie
Studia drugiego stopnia, stacjonarne, 2-letnie
Studia drugiego stopnia, niestacjonarne (zaoczne), 2,5-letnie płatne

Narodziny dziecka to prawdziwy cud dla jego rodziców. To także moment, który zostaje w pamięci każdej położnej. Ten zawód to nie tylko wiedza, to także pasja i powołanie, gdyż w rękach położnej spoczywa odpowiedzialność za spokój matki i życie jej dziecka. 

W trakcie studiów zapoznasz się z zagadnieniami medycyny perinatalnej oraz działaniami profilaktycznymi i pielęgnacyjnymi kobiety ciężarnej, rodzącej oraz noworodka w pierwszych dniach jego życia. Przygotujesz się do monitorowania przebiegu ciąży i samodzielnego przyjmowania porodu. Dzięki zajęciom w szpitalach klinicznych i współpracy z najwyższej klasy specjalistami dowiesz się, jak postępować w sytuacjach patologicznych, zagrażających zdrowiu i życiu.

Absolwenci położnictwa znajdują zatrudnienie w publicznych i niepublicznych zakładach opieki zdrowotnej - w oddziałach położniczych, ginekologicznych i neonatologicznych. Podejmują pracę w ośrodkach położniczej opieki domowej oraz szkołach rodzenia, gdzie położne, często samodzielnie, udzielają fachowych porad i otaczają opieką kobiety ciężarne.

Ratownictwo medyczne

Studia pierwszego stopnia, stacjonarne, 3-letnie oraz 6-miesięczna praktyka zawodowa, jako integralny element programu studiów

Każdego roku odnotowuje się ponad 3 miliony wyjazdów karetek pogotowia ratunkowego. Każde wezwanie to adrenalina, niepewność i walka o ułamki sekund. Ratownik w trakcie akcji nie ma czasu na wahanie. Musi być perfekcjonistą, by nieść pomoc tym, którzy jej naprawdę potrzebują. 

W trakcie studiów zdobędziesz kompleksową wiedzę, obejmującą podstawowe nauki medyczne, dyscypliny kliniczne oraz specjalistyczne przedmioty z zakresu ratownictwa. Dzięki szerokiemu spektrum praktyk zawodowych i zajęć w nowoczesnym Centrum Symulacji Medycznej dowiesz się, jak reagować w najtrudniejszych sytuacjach. Nauczysz się udzielać pierwszej pomocy oraz pomagać poszkodowanym w wypadkach i katastrofach.

Absolwenci są doskonale przygotowani do pracy w publicznych i niepublicznych zakładach opieki zdrowotnej, w tym szpitalnych oddziałach ratunkowych, zespołach ratownictwa medycznego, jednostkach straży pożarnej, w specjalistycznych służbach ratowniczych (WOPR, GOPR, TOPR) i zakładach pracy o dużym ryzyku wypadkowości.

Terapia zajęciowa

Studia pierwszego stopnia, stacjonarne, 3-letnie
Studia drugiego stopnia, stacjonarne, 2-letnie
Studia drugiego stopnia, niestacjonarne (zaoczne), 2-letnie, płatne

Coraz więcej ludzi boryka się z niepełnosprawnością i brakiem akceptacji społecznej. Dzięki terapii zajęciowej osoby, które wymagają wsparcia w różnych obszarach swojego funkcjonowania, mogą przełamywać kolejne bariery, czuć się potrzebne i powoli wracać do zdrowia.

W trakcie studiów zdobędziesz wiedzę teoretyczną oraz umiejętności praktyczne pozwalające wykorzystywać elementy terapii zajęciowej do aktywizacji osób niepełnosprawnych w obszarze edukacji, rynku pracy i adaptacji czasu wolnego. Nauczysz się prowadzić warsztaty terapeutyczne i rehabilitacyjne. Zdobędziesz kompetencje w zakresie komunikacji, budowania pozytywnych relacji z podopiecznymi, poszanowania godności osobistej drugiego człowieka, gotowości pracy w zespole oraz odporności psychicznej.

Absolwenci terapii zajęciowej znajdują pracę w szpitalach, centrach rehabilitacji, hospicjach, ośrodkach pomocy społecznej, placówkach interwencji kryzysowej, warsztatach terapii zajęciowej, świetlicach terapeutycznych, ośrodkach profilaktyki i terapii uzależnień oraz szkołach specjalnych i integracyjnych.

Zdrowie publiczne

Studia pierwszego stopnia, stacjonarne, 3-letnie
Studia pierwszego stopnia, niestacjonarne (zaoczne), 3-letnie, płatne
Studia drugiego stopnia, stacjonarne, 2-letnie
Studia drugiego stopnia, niestacjonarne (zaoczne), 2-letnie, płatne

Opieka zdrowotna, to nie tylko bezpośrednia praca przy łóżku pacjenta, dyżury w przychodni lub zabiegi na bloku operacyjnym. Służba zdrowia jest rozbudowaną strukturą, stawiającą przed pracownikami wiele ciekawych wyzwań. To przestrzeń, która łączy leczenie, profilaktykę i komunikację ze społeczeństwem. 

Studiując zdrowie publiczne zdobędziesz wszechstronną wiedzę z zakresu nauk medycznych, procesów społecznych, aspektów ekonomicznych oraz zarządzania ludźmi i organizacjami. Będziesz miał możliwość wyboru jednej z sześciu specjalizacji: zarządzania w opiece zdrowotnej, promocji zdrowia, monitorowania badań klinicznych, komunikacji społecznej w ochronie zdrowia, kodowania i klasyfikacji procedur medycznych oraz opiekuna osoby starszej.

Absolwenci zdrowia publicznego to osoby zarządzające placówkami medycznymi, prowadzące usługi konsultingu promocji zdrowia, kierownicy rządowych projektów zdrowotnych, koordynatorzy i kontrolerzy międzynarodowych badań klinicznych.

DOŁĄCZ DO #ZORGANIZOWANYCH

Zobacz co może zaoferować Ci jedna z najlepszych uczelni medycznych w kraju.
Rozpocznij swoją przygodę z Uniwersytetem Medycznym im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu.

Kierunki wykładane na uczelni:

analityka kryminalistyczna i sądowa I stopnia Stacjonarny
analityka medyczna Magister Stacjonarny
biotechnologia II stopnia Stacjonarny
dietetyka I stopnia Stacjonarny Niestacjonarny   |   II stopnia Stacjonarny Niestacjonarny
elektroradiologia I stopnia Stacjonarny   |   II stopnia Niestacjonarny
farmacja Magister Stacjonarny
fizjoterapia II stopnia Stacjonarny Niestacjonarny
inżynieria farmaceutyczna Inżynier Stacjonarny
kosmetologia I stopnia Stacjonarny   |   II stopnia Niestacjonarny
lekarski Magister Stacjonarny Niestacjonarny
lekarsko–dentystyczny Magister Stacjonarny Niestacjonarny
optometria I stopnia Stacjonarny   |   II stopnia Stacjonarny
pielęgniarstwo I stopnia Stacjonarny   |   II stopnia Stacjonarny Niestacjonarny
położnictwo I stopnia Stacjonarny   |   II stopnia Stacjonarny Niestacjonarny
protetyka słuchu II stopnia Stacjonarny
ratownictwo medyczne I stopnia Stacjonarny
techniki dentystyczne I stopnia Stacjonarny
terapia zajęciowa I stopnia Stacjonarny
zdrowie publiczne I stopnia Stacjonarny   |   II stopnia Stacjonarny Niestacjonarny

Główny adres uczelni

  • Uniwersytet Medyczny im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu
    ul. Fredry 10, 61-701 Poznań
  •  
  • Telefon: 61 854 60 00
  • Fax: 61 852 04 55
  • Strona: http://www.ump.edu.pl

Jak do nas trafić

Powiązane artykuły

DODATKOWY NABÓR NA STUDIA

Uniwersytet Medyczny im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu ogłasza dodatkowy nabór na rok akademicki 2020/2021

czytaj dalej

UNIWERSYTET MEDYCZNY IM. KAROLA MARCINKOWSKIEGO W POZNANIU UMP

PROGI PUNKTOWE

czytaj dalej

DRZWI OTWARTE UMP

Serdecznie zapraszamy na Drzwi Otwarte Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu, które odbędą się 6 kwietnia 2019 r. w Centrum Biologii Medycznej przy ul. Rokietnickiej 8. Startujemy od godziny 10:00!

czytaj dalej

Polecane Uczelnie

Najczęściej Oglądane