
Wyższa Szkoła Humanitas
to 30 lat tradycji kształcenia!
W chwili obecnej Humanitas to 10 kierunków kształcenia, w tym 6 kierunków magisterskich, ponad 50 specjalności i około 55 kierunków studiów podyplomowych. To także bogata oferta szkoleń, a także szereg propozycji dla najmłodszych oraz ich rodziców, a nawet dziadków. W ramach Humanitas funkcjonuje Sosnowiecki Uniwersytet Dziecięcy oraz Uniwersytet Trzeciego Wieku. Nasza uczelnia na szeroką skalę współpracuje z otoczeniem społeczno-gospodarczym, wspierając przedsiębiorców, organizując zajęcia dla uczniów szkół gimnazjalnych oraz ponadgimnazjalnych w ramach projektów „Misja Magister” i „Latający Uniwersytet”, a także inicjując i włączając się w organizację szeregu przedsięwzięć o charakterze naukowym, prospołecznym, biznesowym itp.
ATUTY UCZELNI
- Prestiż i pozycja uczelni na rynku edukacyjnym
Humanitas to 30 lat tradycji kształcenia! Mury uczelni opuściło już ponad 20 tys. absolwentów. Humanitas cieszy się opinią jednej z najlepszych uczelni niepublicznych w regionie, czego potwierdzeniem są liczne zwycięstwa i wysokie pozycje w konkursach i rankingach. Uczelnia została również dwukrotnie wyróżniona przez Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego za nowoczesne i innowacyjne programy kształcenia.
- Szeroka i różnorodna oferta studiów
Na dwóch wydziałach Humanitas proponuje 9 różnorodnych kierunków studiów, ponad 30 specjalności, a także blisko 60 kierunków studiów podyplomowych, w tym dofinansowane 50%. Humanitas to także liczne kursy i szkolenia. Programy studiów są przygotowywane we współpracy z pracodawcami, dzięki czemu studenci uzyskują wiedzę, kompetencje i umiejętności pożądane na rynku pracy.
- Niskie czesne, wysokie stypendia, liczne promocje
Uczelnia oferuje konkurencyjne czesne, skalkulowane z uwzględnieniem możliwości finansowych różnych grup studentów. W WSH istnieje także możliwość realizowania studiów dofinansowanych z Unii Europejskiej. Ponadto WSH posiada rozbudowany system stypendialny, dzięki któremu możliwe jest studiowania za darmo, a także pakiet atrakcyjnych zniżek i promocji na czesne dla studentów i absolwentów.
- Tylko 3 dni zajęć na studiach stacjonarnych
Humanitas daje możliwość łączenia studiów w trybie dziennym i pracy zawodowej, dzięki organizacji zajęć obejmującej trzy dni zajęć dydaktycznych w tygodniu (czwartek, piątek, wybrane soboty) i cztery dni do dyspozycji studenta.
- Dogodna lokalizacja i bogata baza materialna
Siedziba Wyższej Szkoły Humanitas mieści w niemal samym centrum Sosnowca, pozwalając na łatwy i szybki dojazd również komunikacją miejską (200 m od Dworca PKP, przystanków autobusowych i tramwajowych). Studenci mogą korzystać m.in. z parkingu na 300 samochodów, bufetu studenckiego itp. Więcej o naszej bazie materialnej znajdziesz TUTAJ.
- Strefa Studenta i Letnia Strefa Humanitas
W Wyższej Szkole Humanitas od 2013 roku działa Strefa Studenta. To wygodne, urządzone ze smakiem miejsce przeznaczone dla żaków, którzy chcą odpocząć pomiędzy zajęciami. W ramach jej funkcjonowania dostępny jest także stół do piłkarzyków, dzięki któremu można choć przez chwilę oderwać się od trudów nauki.
Odpowiadając na duże zainteresowanie Szarą Strefą, uczelnia w 2014 r. zainaugurowała działalność Letniej Strefy Humanitas, która dedykowana jest nie tylko studentom i pracownikom uczelni. Letnia Strefa Humanitas jest ogrodzonym, zamykanym na noc i w pełni bezpiecznym miejscem, wypełnionym drzewami i zielenią. Korzystający z niej mają do dyspozycji: ławki, koce, hamaki, parasole przeciwsłoneczne, leżaki, miejsce do grillowania i plac zabaw dla najmłodszych.
- Nowoczesne rozwiązania informatyczne
Uczelnia jest regionalnym liderem w dziedzinie wdrażania nowoczesnych technologii informatycznych w dydaktyce i organizacji pracy uczelni. W 2010 roku WSH pozyskała z gminy Sosnowiec dotację w wysokości 1 mln 200 tys. zł na rozbudowę swojej infrastruktury informatycznej. Dzięki temu nasi studenci korzystają z innowacyjnej platformy komputerowej Wirtualna Uczelnia zastępującej tradycyjny indeks. Ponadto uczelnia: proponuje część zajęć dydaktycznych w formie e-learningu, dysponuje nowoczesnymi pracowniami komputerowymi oraz siecią infokiosków.
- Studia kończące się uzyskaniem dyplomu oraz licznych certyfikatów
W trakcie nauki w WSH studenci zdobywają specjalistyczne certyfikaty, które wyróżniają ich wśród absolwentów innych uczelni, potwierdzając ich specjalistyczne kwalifikacje. Studenci mogą ponadto uczestniczyć w dodatkowych kursach z języka angielskiego, niemieckiego, francuskiego i rosyjskiego w ramach trzech poziomów zaawansowania. Mogą również zdobyć prestiżowe, międzynarodowe i uznawane na całym świecie certyfikaty językowe.
- Wybitni goście i wykładowcy
W WSH wykładają nauczyciele akademiccy z doświadczeniem i bogatym dorobkiem naukowym, wybitni specjaliści w swoich dziedzinach, ale także praktycy z wieloletnim doświadczeniem zawodowym. Ponadto w ramach m.in. Programu „Humanitas” w uczelni odbywają się otwarte spotkania z wybitnymi przedstawicielami świata nauki, kultury, massmediów. Dotychczas w ramach „Humanitas” WSH odwiedzili m.in.: prof. Jan Tomasz Gross, red. Adam Michnik, Kamil Durczok, Krystyna Janda, Jacek Kaczmarski, Kazimierz Kutz, Janina Ochojska, Julia Pitera, Andrzej Seweryn, Piotr Tymochowicz, Jerzy Buzek i wielu innych.
- Współpraca międzynarodowa
Uczelnia prowadzi współpracę z uczelniami i innymi ośrodkami naukowymi na całym świecie, m.in. w Niemczech, Czechach, Słowenii, Grecji, Turcji, Francji, Portugalii. Studenci WSH mogą uczestniczyć w międzynarodowych wymianach młodzieży w ramach programu „Erasmus+”. W uczelni wykładają profesorowie z renomowanych uniwersytetów zagranicznych.
- Niepowtarzalna atmosfera studiowania
Humanitas zapewnia studentom warunki wszechstronnego naukowego i kulturalnego rozwoju. Kształcenie w uczelni przebiega w miłej, przyjacielskiej atmosferze. Tworzymy relacje partnerskie między wykładowcami i studentami, budujemy atmosferę wzajemnego szacunku i zaufania, traktujemy naszych słuchaczy podmiotowo.
- Bogate życie studenckie
W uczelni prężnie działa samorząd studencki, funkcjonują koła naukowe (m.in. Koło Naukowe Młodych Dziennikarzy, Koło Naukowe Twórczych Pedagogów, Koło Naukowe Eurokrata), a także inne organizacje studenckie. WSH jest organizatorem licznych studenckich imprez kulturalnych – koncertów, festiwali, juwenaliów.
- Znakomicie wyposażona biblioteka
Księgozbiór liczy 33 000 książek oraz 100 tytułów czasopism naukowych i fachowych. Czytelnia gwarantuje stały dostęp do najnowszego wydania tytułu zamieszczonego w katalogu biblioteki. Student WSH ma swobodny dostęp (również z domu) do światowych i krajowych baz danych: LexPolonica, Wirtualna Biblioteka Nauki, Śląska Biblioteka Cyfrowa, Oksfordzka baza książek biznesowych – OSO, czy e-Publikacji Nauki Polskiej. Pomieszczenie Czytelni gwarantuje komfort pracy z podręcznikiem oraz sprzętem komputerowym.
KIERUNKI STUDIÓW
![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
ELEKTRORADIOLOGIA
Choć nazwa Humanitas często kojarzona jest ze studiami o profilu humanistycznym, WSH nie zamyka się wyłącznie w tak ciasnych ramach i stawia na wszechstronność i urozmaicenie oferty, a ponadto inwestowanie w kierunki przyszłościowe, dające przygotowanie do pełnienia konkretnego zawodu. W tym celu w 2014 roku otwarto pierwszy kierunek z pogranicza techniki i medycyny – Elektroradiologię. Kierunek ten jest prowadzony we współpracy i pod patronatem Polskiego Stowarzyszenia Techników Elektroradiologii.
Studia I stopnia
Kierunek adresowany jest przede wszystkim do osób pracujących już w zawodzie technika elektroradiologii. Studia są również adresowane do absolwentów szkół ponadgimnazjalnych o zainteresowaniach medycznych, technicznych i fizycznych, którzy chcieliby w przyszłości wykonywać zawód elektroradiologa. Wyższa Szkoła Humanitas umożliwia studentom studiów niestacjonarnych zdobycie tytułu licencjata elektroradiologii w 2,5 roku, a nie w 3 lata.
Studia II stopnia
Kierunek adresowany jest przede wszystkim do osób posiadjących tytuł licencjata na kierunku Elektroradiologia, którzy zamierzających uzupełnić swoje wykształcenie wyższe oraz podnieść i rozwinąć posiadane kwalifikacje. Umożliwiamy zdobycie tytułu magistra w 1,5 roku!
Wybrane przedmioty w programie studiów:
Elektroradiologia I stopnia
- Anatomia radiologiczna
- Anatomia i fizjologia
- Biosygnały
- Informatyka medyczna
- Medycyna nuklearna
- Magnetyczny rezonans jądrowy
- Radioterapia
- Rentgenodiagnostyka
Elektroradiologia II stopnia
- Echokardiologia
- Neurodiagnostyka
- Anatomia obrazowa
- Radiologia stomatologiczna
- Interpretacja wyników badań obrazowych
- Fizyka atomowa i molekularna
- Rezonans magnetyczny
- Magnetyzm w medycynie
Sylwetka absolwenta
Absolwent studiów I stopnia na kierunku Elektroradiologia w Wyższej Szkole Humanitas:
- będzie posiadał interdyscyplinarną wiedzę ogólną z zakresu nauk medycznych i fizycznych oraz wiedzę szczegółową z zakresu elektroradiologii;
- będzie wyposażony w wiadomości na temat metod diagnostycznych z obszaru radiologii, diagnostyki elektromedycznej, jak również w wiedzę na temat metod radioterapeutycznych;
- posiądzie podstawową wiedzę z dziedziny epidemiologii, profilaktyki, promocji zdrowia i edukacji zdrowotnej;
- będzie potrafił scharakteryzować zasady badań tomografii emisyjnej, badań radioizotopowych i badań metodą obrazowania magnetyczno-rezonansowego;
- nabędzie wiedzę na temat metod terapii z wykorzystaniem promieniowania jonizującego;
- będzie posiadał wiedzę na temat organizacji i zasad pracy w pracowni radiologicznej oraz pracowni radioterapii i medycyny nuklearnej;
- będzie przygotowany do wykonywania zadań menadżerskich w tym środowisku;
- będzie znał przepisy prawne i reguły etyczne, stanowiące podstawę normatywną pracy elektroradiologa;
- będzie przygotowany do współpracy z lekarzami odpowiednich specjalności medycznych.
Atuty kierunku
- Studia według najnowocześniejszych programów! Program studiów na kierunku elektroradiologia przygotowany został we współpracy z pracodawcami, organizacjami branżowymi i instytutami badawczymi.
- Kierunek kształcący specjalistów poszukiwanych na rynku pracy! Popyt na specjalistów w dziedzinie elektroradiologii determinowany jest m.in. obserwowanym obecnie wzrostem zapadalności ludzi na choroby cywilizacyjne i coraz większą popularnością technik diagnostycznych i leczniczych opartych na obrazowaniu i elektromedycynie. Ponadto dynamiczny rozwój technik obrazowania, wymaga obsługi nowoczesnego sprzętu diagnostycznego i terapeutycznego przez wszechstronnie wykształconych ekspertów.
- Kierunek otwierający drogę do awansu zawodowego! Studia stwarzają technikom elektroradiologii możliwość podniesienia kwalifikacji i zdobycia tytułu licencjata.
- Duży nacisk na praktykę! Wykłady i ćwiczenia na kierunku prowadzą nie tylko naukowcy, ale przede wszystkim praktycy: lekarze, inżynierowie, menadżerowie systemu ochrony zdrowia, elektroradiolodzy.
- Szeroka oferta praktyk dzięki podpisanym umowom partnerskim z podmiotami wykonującymi działalność leczniczą, laboratoriami, instytucjami naukowymi, organizacjami branżowymi zrzeszającymi elektroradiologów.
- Możliwość zdobycia dodatkowych certyfikatów!
tryb niestacjonarny / stacjonarny Czesne już od 210 zł
PRAWO
Studia jednolite magisterskie
Prawo w Wyższej Szkole Humanitas to elitarne studia przygotowujące do zawodu prawnika – jednego z najbardziej prestiżowych i poszukiwanych na rynku pracy zawodów w Polsce. W trakcie nauki studenci szybko przekonują się, że przepisy i kodeksy wcale nie są groźne, a ich znajomość jest zaletą w pracy zawodowej.
Humanitas oferuje swoim studentom wyjątkową możliwość uzyskania tytułu magistra prawa w 3,5 rok w ramach indywidualnej ścieżki studiów organizowanej wg autorskiego, dostosowanego do oczekiwań studenta trybu kształcenia. Poświęcając mniej czasu uzyskasz tę samą wiedzę, kwalifikacje i umiejętności, które nabywają studenci kształcący się na studiach realizowanych w standardowym, niezindywidualizowanym trybie.
Kierunek Prawo w Wyższej Szkole Humanitas zdobył wyróżnienie w prestiżowym X Jubileuszowym Rankingu Wydziałów Prawa "Dziennika Gazety Prawnej"!
Dla kogo:
Prawo to kierunek dla osób interesujących się gospodarką, polityką, historią, życiem społecznym, problematyką przestępczości, funkcjonowaniem instytucji publicznych itp. Podczas studiów adepci nabywają umiejętność interpretowania i stosowania prawa, uczą się rozumieć jego zawiłości, przyswajają aspekty warsztatu pracy adwokata, prokuratora, sędziego, radcy prawnego, a także menadżera, który wykorzystuje prawo jako instrument zarządzania w przedsiębiorstwie.
Gdzie znajdziesz pracę:
Absolwenci Prawa znajdą zatrudnienie:
- w wymiarze sprawiedliwości,
- w organach administracji publicznej (urzędy miast, urzędy wojewódzkie i marszałkowskie, starostwa powiatowe),
- w przedsiębiorstwach państwowych i prywatnych firmach,
- w charakterze adwokata, radcy prawnego, sędziego, prokuratora, notariusza,
- w charakterze menadżera przedsiębiorstwa.
Wybrane przedmioty w programie studiów:
- Prawo karne
- Prawo cywilne
- Prawo administracyjne
- Instytucje Unii Europejskiej
- Prawo samorządu terytorialnego
- Prawo handlowe
- Historia prawa
- Teoria i filozofia prawa
- Postępowanie administracyjne
Sylwetka absolwenta
Absolwent jednolitych studiów magisterskich na kierunku Prawo w Wyższej Szkole Humanitas:
- otrzyma przygotowanie prawnicze zgodne z europejskimi standardami;
- wyposażony będzie w „klasyczną” wiedzę prawniczą dającą możliwość znalezienia zatrudnienia w wymiarze sprawiedliwości (sądownictwo, prokuratura, adwokatura), notariacie, administracji państwowej i samorządowej, przy jednoczesnym wyposażeniu w szeroką wiedzę z dziedzin prawa regulujących działalność gospodarczą oraz w kwalifikacje z zakresu ekonomii i zarządzania;
- będzie posiadał umiejętności w zakresie prawidłowego interpretowania i wyjaśniania osobom bez wykształcenia prawniczego przepisów obowiązującego prawa i orzecznictwa;
- będzie przygotowany do podjęcia wszystkich rodzajów aplikacji koniecznych do wykonywania zawodów prawniczych, a także do pełnienia funkcji we wszystkich instytucjach lub organizacjach publicznych i niepublicznych, wymagających posiadania wiedzy prawniczej oraz do podjęcia studiów trzeciego stopnia (doktoranckich).
Atuty kierunku
- Możliwość uzyskania tytułu magistra prawa już w 3,5 roku!
- Studia według najnowocześniejszych programów! Program studiów na kierunku prawo przygotowany został we współpracy z kancelariami prawnymi, instytucjami administracji publicznej, instytucjami wymiaru sprawiedliwości, organizacjami pozarządowymi.
- Wysokie miejsce w rankingach! WSH zajęła VI miejsce w Polsce w rankingu wydziałów prawa „Dziennika Gazety Prawnej” (2013).
- Znani, wybitni wykładowcy! Studenci Prawa w WSH mogą uczestniczyć w wykładach gościnnych popularnych naukowców, takich jak prof. Andrzej Zoll, prof. Dariusz Rosati, prof. Jerzy Buzek.
- Kierunek kształcący specjalistów w ściśle określonej dziedzinie!
- Duży nacisk na praktykę! Wykłady i ćwiczenia na kierunku prawo prowadzą nie tylko naukowcy, ale przede wszystkim praktycy: adwokaci, radcy prawni, sędziowie, notariusze, menadżerowie firm.
- Możliwość odbycia części studiów w uczelni zagranicznej, w jednej z uczelni partnerskich w takich krajach, jak Słowenia, Turcja, Grecja, Włochy, Hiszpania, Litwa, Słowacja, Portugalia.
- Gotowość do aplikacji! Studia przygotowują do podjęcia wszystkich rodzajów aplikacji koniecznych do wykonywania zawodów prawniczych.
- Szeroka oferta praktyk! Uczelnia podpisała kilkanaście umów o współpracy z instytucjami wymiaru sprawiedliwości, instytucjami administracji publicznej, przedsiębiorstwami, organizacjami pozarządowymi i instytucjami europejskimi.
- Możliwość zdobycia dodatkowych certyfikatów!
- Liczne, innowacyjne zajęcia fakultatywne uzupełniające program studiów! Oferujemy m.in. możliwość udziału w warsztatach z mediacji sądowych, psychologii sądowej, symulacji sali rozpraw, technik kryminalistycznych, ochrony danych osobowych, bezpieczeństwa informacji.
Prawo w 3,5 roku!
Wyższa Szkoła Humanitas umożliwia studentom studiów niestacjonarnych zdobycie tytułu magistra w 3,5 roku. W innych uczelniach studia na tym kierunku trwają 5 lat. Oferta WSH wynika z możliwości realizowania studiów w ramach indywidualnej ścieżki kształcenia. Dzięki temu studenci mogą zrealizować pełny program studiów w krótszym czasie. Studia, które trwają 3,5 roku, obejmują ten sam materiał, co studia realizowane w tradycyjnym, pięcioletnim trybie, ale są realizowane wg. autorskiego, dostosowanego do oczekiwań studenta trybu kształcenia. Nasi studenci uzyskują tę samą wiedzę, kwalifikacje i umiejętności, którą nabywają studenci kształcący się na studiach realizowanych w standardowym, niezindywidualizowanym trybie.
PSYCHOLOGIA
Studia jednolite magisterskie
Wyższa Szkoła Humanitas proponuje studia na prestiżowym kierunku Psychologia, wyróżnionym nagrodą Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego w konkursie na najbardziej innowacyjne i nowoczesne programy studiów. WSH otrzymała nagrodę w wysokości miliona złotych za program studiów realizowany na kierunku Psychologia.
Koncepcja kształcenia i opracowany program studiów na kierunku Psychologia w Wyższej Szkole Humanitas uwzględniają potrzeby ogólnopolskiego, a zwłaszcza lokalnego rynku pracy. Nakierowane są na praktyczne i teoretyczne przygotowanie absolwentów w pełni do zawodu psychologa oraz, w zasadniczym zakresie, do takich zawodów, jak: doradca zawodowy, nauczyciel psycholog, do pracy na stanowiskach specjalisty terapii pedagogicznej, specjalisty psychoterapii uzależnień, specjalisty terapii uzależnień.
Dla kogo:
Psychologia to kierunek dla osób interesujących się biologią, medycyną, życiem społecznym. Studia psychologiczne dają przygotowanie teoretyczne i praktyczne do pełnienia ról zawodowych związanych z diagnozą i pomocą psychologiczną (terapią). Dyplom psychologa otwiera drzwi do kariery w ochronie zdrowia, profilaktyce, wychowaniu czy edukacji, ale także w profesjach związanych z psychologią biznesu, pracy, organizacji i marketingu. Psychologia to idealna propozycja dla osób zafascynowanych złożonością i możliwościami ludzkiej psychiki lub chcących pomagać innym.
Gdzie znajdziesz pracę:
Absolwent kierunku Psychologia znajdzie pracę:
- w szkolnictwie,
- w ochronie zdrowia,
- w ośrodkach penitencjarnych,
- w służbach wojskowych i policyjnych,
- w marketingu, reklamie, mediach,
- w instytucjach resocjalizacyjnych: poradniach psychologiczno-pedagogicznych, szpitalach, zakładach opiekuńczo-wychowawczych, zakładach penitencjarnych, organizacjach pozarządowych itp.
- w przedsiębiorstwach.
Wybrane przedmioty w programie studiów:
- Coaching
- Diagnoza psychologiczna
- Poradnictwo psychologiczne i psychoterapia
- Profesjologia i techniki rozwoju osobowości
- Psychologia sądowa
- Psychologia stresu
- Psychologia twórczości
Specjalności
Specjalności realizowane są na 7,8,9,10 semestrze. Uruchomienie specjalności warunkowane jest grupą minimum 15 osobową.
Podstawowym celem specjalności Neuropsychologia kliniczna i neurologopedia jest wykształcenie psychologów posiadających szeroką wiedzę i umiejętności pracy z osobami dotkniętymi zaburzeniami funkcji poznawczych w wyniku udarów, urazów Centralnego Układu Nerwowego. Studenci podczas realizacji programu tej specjalności poznają mechanizmy ich powstawania, nauczą się je rozpoznawać i poddawać terapii. Ponadto słuchacze zdobędą konkretne umiejętności, które pozwolą im stosować zdobytą wiedzę w praktyce. Liczne narzędzia, które poznają podczas studiów a służące do przesiewowej i szczegółowej diagnostyki procesów mózgowych, będą narzędziami do określenia deficytów poznawczych, co pozwoli na przygotowanie i zastosowanie właściwej interwencji oraz ocenić jej skuteczność.
Program specjalności kładzie bardzo duży nacisk na umiejętności niezbędne przy kontakcie z osobami chorymi neurologicznie i psychiatrycznie stąd większość zajęć odbywać się będzie w szpitalu przy łóżku chorego. Student podczas zajęć zmierzy się z niepełnosprawnością, specyfiką wieku podeszłego, wpływem farmakoterapii.
Specjalność Neuropsychologia kliniczna i neurologopedia daje także możliwości poznania pracy neurologopedycznej, uzyskania wiedzy do prowadzenia badań z zakresu neuropsychologii.
Interdyscyplinarność tego kierunku jest możliwa dzięki realizowaniu zajęć przez ekspertów-praktyków lekarzy, psychologów, logopedów i rehabilitantów z Instytutu Psychologii Wyższej Szkoły Humanitas, SP ZOZ "REPTY" Górnośląskie Centrum Rehabilitacji im. gen. Jerzego Ziętka oraz Missouri Institute of Mental Health w USA.
Mocnym atutem specjalności są zajęcia praktyczne realizowane w Szpitalu w GCR Reptach z wykorzystaniem najnowocześniejszego sprzętu medycznego.
Program kształcenia specjalności uwzględnia aktualną sytuację na rynku pracy i stwarza szerokie perspektywy kształtowania kariery zawodowej, np.
- w szpitalach na oddziałach rehabilitacyjnych, neurologicznych i geriatrycznych,
- w poradniach zdrowia psychicznego,
- w ramach własnej działalności konsultacyjnej, doradczej, interwencyjnej i terapeutycznej,
- w gabinetach prywatnych prowadzących rehabilitację funkcji poznawczych,
- w uczelniach wyższych i zespołach naukowych, zajmując się dydaktyką i badaniami klinicznymi z zakresu psychologii zdrowia i choroby oraz osobowości.
Podstawowym zadaniem specjalności Psychologia Kliniczna i Osobowości jest wykształcenie specjalistów posiadających szeroką wiedzę i umiejętności z zakresu psychopatologii, czyli zaburzeń zachowania i osobowości, depresji, uzależnień, nerwic, zaburzeń lękowych itp. oraz diagnozy i pomocy psychologicznej. W ramach tej specjalności studenci zdobędą umiejętność nawiązywania kontaktu, prowadzenia wywiadu i rozmowy psychologicznej z pacjentem oraz obserwacji. W zakresie tej specjalności uwzględniono również obszary psychologii zdrowia, psychologii penitencjarnej i sądowej. W ramach zajęć praktycznych słuchacze uczą się stosować metody diagnozy psychologicznej, interpretować wyniki badań oraz projektować i stosować w praktyce terapię psychologiczną zgodnie ze standardami etyki zawodowej.
W obszarach zainteresowań tej specjalności jest także problematyka diagnozowania osób uzależnionych i mających zaburzenia psychiczne oraz metody interwencji kryzysowej.
Specjalność pozwala absolwentom pracować:
- w różnych instytucjach i gabinetach, np. poradniach psychologiczno-pedagogicznych, dla osób uzależnionych od substancji psychoaktywnych, poradniach seksuologicznych, rodzinnych, medycznych),
- w ramach własnej działalności konsultacyjnej, doradczej, interwencyjnej, terapeutycznej,
- w gabinetach prywatnych prowadzących praktykę psychologiczną i psychoterapeutyczną; szpitalach i klinikach leczących osoby chore na choroby somatyczne, neurologiczne i psychiczne,
- w ośrodkach rehabilitacji i opieki nad chorymi z chorobami przewlekłymi,
- w ośrodkach leczniczo-opiekuńczych dla osób w podeszłym wieku,
- w zespołach zajmujących się promocją zdrowia,
- w zespołach samorządowych i rządowych odpowiedzialnych za politykę zdrowotną i działania w sytuacjach kryzysowych,
- w uczelniach wyższych i zespołach naukowych, zajmując się dydaktyką i badaniami klinicznymi z zakresu psychologii zdrowia i choroby oraz osobowości.
Sylwetka absolwenta
Absolwent po odbyciu studiów jednolitych magisterskich i uzyskując tytuł magistra Psychologii w Wyższej Szkole Humanitas:
- będzie dysponował kwalifikacjami psychologicznymi ogólnymi i szczegółowymi zgodnie z założeniami ustawy o zawodzie psychologa (Dz. U. 2001, nr 73, poz. 763);
- będzie posiadał wiedzę z zakresu m.in.: psychologii ogólnej, metodologii badań psychologicznych, teorii osobowości, psychometrii, poradnictwa psychologicznego;
- będzie przygotowany do udzielania pomocy psychologicznej w sytuacjach trudnych, zapobieganiu i korekcji przejawów patologii społecznej, a także profilaktyki i prewencji społecznej oraz resocjalizacji w warunkach zinstytucjonalizowanych;
- będzie przygotowywany do samodzielnego diagnozowania i podstawowej terapii zaburzeń zachowania ludzkiego oraz do współpracy w tym zakresie ze specjalistami innych dziedzin;
- będzie przygotowany do umiejętnego wykorzystywania mechanizmów psychospołecznych w organizacji skutecznego zarządzania i administrowania nowoczesnym przedsiębiorstwem oraz instytucjami administracji publicznej;
- posiądzie umiejętności: prowadzenia negocjacji i mediacji, badania rynku, postaw konsumenckich i innych psychologicznych aspektów funkcjonowania jednostek gospodarczych.
Atuty kierunku
- Trzy tryby (formy) studiowania! Uczelnia oferuje studentom możliwość indywidualnego wyboru spośród różnych ścieżek kształcenia.
- Kwalifikacje zawodowe po studiach! Absolwent uzyskuje tytuł zawodowy magistra psychologii i dysponuje kwalifikacjami psychologicznymi, zgodnie z przepisami ustawy o zawodzie psychologa (Dz. U. 2001, nr 73, poz. 763).
- Studia według najnowocześniejszych programów! Program studiów na kierunku psychologia przygotowany został we współpracy m.in. z instytucjami ochrony zdrowia, ośrodkami terapeutycznymi oraz penitencjarnymi.
- Program na milion! Wyższa Szkoła Humanitas jako jedna z dwóch uczelni niepublicznych w Polsce otrzymała nagrodę wysokości miliona złotych w konkursie Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego za program studiów realizowany na kierunku Psychologia.
- Znani, wybitni wykładowcy! Studenci psychologii w WSH mogą uczestniczyć w wykładach gościnnych popularnych naukowców i praktyków, takich jak prof. Zbigniew Lew-Starowicz czy Małgorzata Ohme.
- Obozy naukowe połączone z praktyką psychologiczną!
- Bogaty program specjalnościowy trwający dwa lata (IV i V rok studiów)!
- Szeroka oferta praktyk! Uczelnia podpisała kilkanaście umów o współpracy z placówkami ochrony zdrowia, poradniami psychologiczno-pedagogicznymi, szkołami, przedsiębiorstwami, organizacjami pozarządowymi. Dzięki temu studenci mogą odbywać wartościowe i różnorodne praktyki czy staże, zgodnie z profilem ich studiów.
- Możliwość odbycia części studiów w uczelni zagranicznej, w jednej z uczelni partnerskich w takich krajach, jak Słowenia, Turcja, Grecja, Włochy, Hiszpania, Litwa, Słowacja, Portugalia.
- Możliwość zdobywania dodatkowych certyfikatów!
- Liczne, innowacyjne zajęcia fakultatywne uzupełniające program studiów! Oferujemy m.in. możliwość udziału w warsztatach z języka migowego, psychologii mediów, technik zapamiętywania, coachingu, mentoringu, negocjacji i mediacji, psychologii sądowej.
Student Psychologii w Wyższej Szkole Humanitas może wybrać jedną z 3 ścieżek studiowania, w zależności od własnych potrzeb.
1. Studia jednolite magisterskie (tryb niestacjonarny, w ramach 3,5 letniej indywidualnej ścieżki studiowania)
- Opieka tutora
- zajęcia dwa razy w miesiącu (piątek po południu, sobota, niedziela)
2. Studia jednolite magisterskie dla osób z wyższym wykształceniem, krótsze nawet o 4 semestry w zależności od posiadanego wykształcenia
- Indywidualna ścieżka studiowania, opieka tutora
- zajęcia raz w miesiącu (piątek po południu, sobota, niedziela)
- oraz dwa zjazdy w semestrze (4 dniowe, czwartek, piątek, sobota, niedziela)
3. Studia jednolite magisterskie dla osób aktywnych zawodowo (tryb stacjonarny, 5 lat)
- Indywidualna ścieżka studiowania, opieka tutora
- zajęcia raz w miesiącu (piątek po południu, sobota, niedziela)
- oraz dwa zjazdy w semestrze (4 dniowe, czwartek, piątek, sobota, niedziela)
BHP
Studia I stopnia inżynierskie
Kierunek studiów BHP jest ściśle związany z rynkiem pracy. Makroregion śląsko-zagłębiowski, mimo likwidacji wielu kopalń i hut, jest wciąż regionem przemysłowym, usługowym i naukowym. Stały rozwój gospdarczy regionu, zgodnie z wymogami UE, zmusza pracodawców do zatrudnienia specjalistów z dziedziny BHP. Tytuł inżyniera BHP jest jednym z najbardziej poszukiwanych na rynkach pracy w Polsce oraz na zachodzie Europy.
Dla kogo:
Bezpieczeństwo i higiena pracy to studia dla osób pragnących zdobyć atrakcyjny na rynku tytuł inżyniera. Jest to kierunek dla wszystkich, którzy chcą w przyszłości zarządzać zespołami ludzkimi, dbać o bezpieczeństwo procesów technologicznych i strzec przepisów z zakresu BHP. BHP będzie odpowiednim wyborem dla osób, które interesują się zagadnieniami ochrony życia i zdrowia człowieka w jego środowisku pracy, czy monitorowaniem i kontrolą bezpieczeństwa i higieny pracy we wszystkich rodzajach przedsiębiorstw.
Gdzie znajdziesz pracę:
Absolwenci BHP, jako wysokiej klasy specjaliści z zakresu zagrożeń występujących w procesach technologicznych, mają szansę na znalezienie zatrudnienia:
- w charakterze specjalisty BHP w małych i średnich przedsiębiorstwach, w dużych zakładach przemysłowych i w transporcie,
- w charakterze doradcy i administratora systemów bezpieczeństwa i higieny pracy,
- w charakterze wykładowcy przedmiotów z zakresu bezpieczeństwa i higieny pracy oraz ergonomii pracy na kursach, szkoleniach oraz, po uzyskaniu uprawnień pedagogicznych, w szkołach,
- w ramach własnej działalności gospodarczej w zakresie BHP.
Wybrane przedmioty w programie studiów:
- Fizyka techniczna
- Materiałoznawstwo
- Techniki wytwarzania
- Prawna ochrona pracy
- Ocena ryzyka zawodowego
- Toksykologia
- Metodyka prowadzenia szkoleń
- Badanie wypadków przy pracy i chorób zawodowych
Specjalności
Bezpieczeństwo i higiena pracy w przemyśle i usługach
Specjalność dla osób, które w szczególnym stopniu zainteresowane są podnoszeniem bezpieczeństwa pracy w sektorach przemysłu i usług. Zgodnie z wymogami i oczekiwaniami Unii Europejskiej na rynku pracy poszukuje się specjalistów, którym zależy nie tylko na wzroście wydajności i rozwoju przemysłu jak i szeroko pojętego rynku usług, ale przede wszystkim stworzeniu bezpiecznych i jak najmniej szkodliwych dla zdrowia pracowników warunków do wykonywania zawodowych obowiązków. Powyższa specjalność przygotowuje do pracy w charakterze eksperta do spraw tworzenia bezpiecznych stanowisk pracy. Jej absolwenci wykorzystują najnowsze osiągnięcia myśli inżynierskiej oraz ergonomii i higieny pracy. Ponadto nabywają umiejętności samodzielnego i profesjonalnego zarządzania bezpieczeństwem pracy w przemyśle i usługach.
Studia uprawniają do wykonywania zawodu w:
- zakładach przemysłowych,
- handlu, gastronomii i rzemiośle,
- transporcie i innych usługach,
- instytutach naukowo – badawczych zajmujących się podnoszeniem bezpieczeństwa i higieny pracy,
- placówkach zajmujących się nadzorowaniem i przestrzeganiem zasad bezpieczeństwa i higieny pracy (np.: PIP, Sanepid).
Sylwetka absolwenta
- Absolwent studiów I stopnia inżynierskich BHP w Wyższej Szkole Humanitas:
- będzie posiadał wiedzę niezbędną do prowadzenia bezpiecznej produkcji, bezpiecznego transportu, przemysłu wydobywczego i wytwórczego oraz szeroko pojętych usług;
- będzie wyposażony w wiedzę i kompetencje przydatne w szkołach, hutach, kopalniach, zakładach wytwórczych, sklepach, supermarketach, urzędach bankach i szpitalach;
- będzie posiadał umiejętności organizacyjne, a także wiedzę z zakresu prawa i ekonomii oraz bezpieczeństwa, ekologii i ergonomii pracy;
- uzyska wiedzę i umiejętności służące do efektywnego spełnienia swojej misji społecznej, ochrony życia i zdrowia człowieka w jego środowisku pracy;
- będzie spełniał wymagania stawiane przed doradcami i administratorami BHP na różnych poziomach funkcjonowania przedsiębiorstwa; - będzie posiadał przygotowanie do realizacji procedur zintegrowanego systemu zarządzania bezpieczeństwem pracy w przedsiębiorstwach produkcyjnych, a także będzie mógł stać się ekspertem z dziedziny zasad i procedur ochrony pracy obowiązujących w Polsce, Unii Europejskiej i na świecie.
Ukończenie studiów, potwierdzone dyplomem Wyższej Szkoły Humanitas, umożliwia spełnienie wymagań niezbędnych do certyfikacji przy wykonywaniu zawodu inspektora i specjalisty ds. BHP oraz zajmowania stanowisk kierowniczych w służbach bhp zgodnie z Rozporządzeniami Rady Ministrów w sprawie służby bhp z dnia 2 września 1997 r. oraz z dnia 2 listopada 2004 r.
Atuty kierunku
- Studia według najnowocześniejszych programów! Program studiów na kierunku BHP przygotowany został we współpracy z przedsiębiorstwami, organizacjami związkowymi, organizacjami pracodawców i instytutami badawczymi.
- Kierunek kształcący specjalistów poszukiwanych na rynku pracy! Przepisy Kodeksu pracy nakazują zatrudnienie specjalisty ds. BHP w każdym zakładzie zatrudniającym powyżej 100 pracowników. Specjaliści z zakresu BHP są więc poszukiwani przez pracodawców i mają szansę znalezienia atrakcyjnego zatrudnienia.
- Program studiów o specjalistycznym, sprofilowanym charakterze!
- Kierunek otwierający drogę do awansu zawodowego!
- Duży nacisk na praktykę! Wykłady i ćwiczenia na kierunku BHP prowadzą nie tylko naukowcy, ale przede wszystkim praktycy: prawnicy, inżynierowie, menadżerowie, przedstawiciele służb mundurowych, psychologowie.
- Możliwość odbycia części studiów w uczelni zagranicznej, w jednej z uczelni partnerskich w takich krajach, jak Słowenia, Turcja, Grecja, Włochy, Hiszpania, Litwa, Słowacja, Portugalia.
- Szeroka oferta praktyk dzięki podpisanym umowom o współpracy z firmami, zakładami produkcyjnymi, instytucjami publicznymi, organizacjami pozarządowymi.
- Możliwość zdobywania dodatkowych certyfikatów!
- Na kierunku BHP proponujemy możliwość uczestniczenia w zajęciach w formie e-learningu.
BEZPIECZEŃSTWO NARODOWE
Studia I stopnia
Bezpieczeństwo narodowe w Wyższej Szkole Humanitas daje możliwość uzyskania wykształcenia wyższego, przygotowującego równocześnie do pracy w sektorze bezpieczeństwa państwa, służbach mundurowych, administracji państwowej, instytucjach wojskowych, badawczych i gospodarczych. Stanowi znakomitą propozycję zwłaszcza dla osób już pracujących w zawodzie, lecz chcących podnieść swoje kwalifikacje i zwiększyć swoje szanse na awans.
Uwaga! Pracownicy służb mundurowych podejmujący studia na kierunku Bezpieczeństwo narodowe w WSH mogą liczyć na dodatkowe atrakcyjne bonifikaty.
Dla kogo:
Bezpieczeństwo narodowe to studia dla osób, które marzą o karierze w służbach mundurowych – policji, wojsku, służbie celnej czy straży pożarnej. Znakomity kierunek dla miłośników adrenaliny i przygody, osób ceniących sobie aktywną pracę i lubiących trudne wyzwania.
Gdzie znajdziesz pracę:
Absolwenci Bezpieczeństwa narodowego znajdą zatrudnienie:
- w policji,
- w straży pożarnej,
- w wojsku,
- w służbie celnej,
- w instytucjach sektora publicznego i przedsiębiorstwach prywatnych zajmujących się problematyką bezpieczeństwa i porządku publicznego,
- w firmach zajmujących się ochroną osób i mienia,
- w charakterze specjalisty ds. zarządzania i organizacji bezpieczeństwa oraz zarządzania kryzysowego,
- w sektorze edukacji dla bezpieczeństwa,
- w zawodzie detektywa (po uzyskaniu stosownej licencji).
Wybrane przedmioty w programie studiów:
- Zarządzanie kryzysowe
- Prawne podstawy bezpieczeństwa
- Negocjacje i sztuka kompromisu
- Strategia bezpieczeństwa
- Kryminalistyka
- System bezpieczeństwa narodowego
- Logistyka w sytuacjach kryzysowych
- Polityka bezpieczeństwa
- Współczesne systemy polityczne
- Międzynarodowe bezpieczeństwo militarne
Specjalności
Na studiach I stopnia:
Oferta skierowana jest do osób interesujących się problematyka antyterrorystyczną.
Złożona sytuacja międzynarodowa a także wewnętrzna państw przejawiająca się wzrostem terroryzmu, spowodowała konieczność przygotowania specjalistów w obszarze przeciwdziałania zagrożeniom terrorystycznym.
Kształcenie ukierunkowane jest na przygotowanie absolwentów do pracy na stanowiskach wymagających gruntownej wiedzy z zakresu zagrożeń terrorystycznych oraz tam gdzie istnieje potrzeba posiadania wysoce wykwalifikowanych kandydatów na stanowiska w administracji państwowej i samorządowej, zdolnych do przewidywania i zapobiegania zagrożeniom terrorystycznym. Ukończenie studiów licencjackich z zakresu bezpieczeństwa antyterrorystycznego ułatwi naszym absolwentom zatrudnienie w służbach oraz instytucjach odpowiedzialnych za bezpieczeństwo antyterrorystyczne a dla już pracujących w tych służbach sprawi, że student będzie wyróżniał się, wiedzą i umiejętnościami z zakresu działań, mających na celu przeciwdziałanie terroryzmowi. Absolwent wzbogaci swoje umiejętności w zakresie odpowiedzialności prawnej, etycznej i społecznej, połączone ze zdolnościami w dziedzinie komunikowania społecznego, a także będzie umiał właściwie ocenić zagrożenia i im przeciwdziałać.
Absolwenci posiadać będą podstawową wiedzę z dziedziny prawa oraz problematyki bezpieczeństwa państwa i jego obywateli. Zdobyte kwalifikacje pozwolą absolwentom tej specjalności na nowoczesne podejście do problemów związanych z bezpieczeństwem, a zdobyta wiedza w obszarze zwalczania przestępczości pozwoli na rozwijanie zdolności i umiejętności efektywnego funkcjonowania w strukturach MSWiA i instytucjach pozarządowych.
Studia uprawniają do wykonywania zawodu w obszarach:
- podmiotach instytucjonalnych bezpieczeństwa publicznego resortu Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji (Policja, Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego, Straż Graniczna),
- instytucjach pozarządowych, jak np. w straży miejskiej, agencjach detektywistycznych, służbach ochroniarskich itd.,
- organizacjach pozarządowych współpracujących z administracją publiczną,
- organizacjach międzynarodowych i w Unii Europejskiej.
Nasza oferta skierowana jest do osób, które interesują się problematyką zwalczania przestępczości i naruszeń bezpieczeństwa i porządku publicznego oraz mają zamiar w przyszłości zajmować się zawodowo tą problematyką. Połączenie w jednej specjalności kryminologii (zajmującej się motywami i osobowością przestępców) i kryminalistyki (badającej sposoby i środki wykrywania przestępstw) otwiera Absolwentom tej specjalności bardzo szerokie horyzonty przyszłej pracy. Wiedza zdobyta w trakcie studiów pozwoli być w przyszłości kompetentnym funkcjonariuszem Policji, Straży Więziennej i Straży Granicznej. Posiadamy odpowiednie zaplecze dydaktyczne oraz doświadczonych wykładowców (prokuratorów oraz funkcjonariuszy Policji i Straży Więziennej).
Student uczy się nie tylko teorii, lecz głównie umiejętności jej wykorzystania w praktyce - co powoduje, że absolwenci mogą po zakończeniu nauki podjąć pracę w wyuczonej specjalności w instytucjach zajmujących się tą problematyką.. Zajęcia prowadzone są przy wykorzystaniu metod i narzędzi stosowanych przez funkcjonariuszy pracujących na miejscach przestępstw
Nasi Studenci otrzymują kompletną wiedzę związaną z pracą funkcjonariusza Policji na stanowisku służbowym związanym z wykrywaniem sprawców przestępstw i wykroczeń. Kryminologia i kryminalistyka to specjalność interdyscyplinarna - łącząca wiele dziedzin wiedzy. Daje to Absolwentom możliwość poznania zarówno zasad, jak i metod oraz środków technicznych służących wykrywaniu przestępstw i ich sprawców. Zdobyta wiedza będzie pozwalała na sprawne zebranie dowodów na brak lub istnienie związku między osobami a zdarzeniami.
Przykładowe przedmioty specjalnościowe:
- Strategie zapobiegania przestępczości
- Metody badań w kryminologii
- Wiktymologia
- Problematyka metod przestępczych
- Ślady kryminalistyczne
- Czynności procesowe i operacyjno-śledcze na miejscu zdarzenia
- Badania techniczne w kryminalistyce
- Wybrane zagadnienia psychologii zeznań i wyjaśnień
- Dokumentacja czynności kryminalistycznych
- Historia przestępczości i kontroli przestępczości
- Wybrane czynności procesowe w sprawach o przestępstwa i wykroczenia
Sylwetka absolwenta
Absolwent kierunku Bezpieczeństwo Narodowe w Wyższej Szkole Humanitas:
- jest wyposażony zarówno w ogólną wiedzę z zakresu bezpieczeństwa, jak i w umiejętności praktycznego działania w sytuacjach kryzysowych;
- wykazuje się w pełni usystematyzowaną wiedzą z zakresu: nauk o bezpieczeństwie, współczesnych zagrożeń cywilizacyjnych, funkcjonowania instytucji kształtujących środowisko bezpieczeństwa;
- dysponuje umiejętnościami analizowania i stosowania zasad prawnych oraz procedur bezpieczeństwa i zarządzania kryzysowego;
- jest przygotowany do pracy na kierowniczych stanowiskach w administracji publicznej oraz kierowania zespołami ludzkimi;
- posiada w pełni usystematyzowaną wiedzę na gruncie fundamentalnych podstaw teoretycznych oraz umiejętności praktyczne z zakresu bezpieczeństwa narodowego, a także dodatkowe (praktyczne) umiejętności skutecznego zachowania się w warunkach realnych zagrożeń.
Atuty kierunku
Umowa z Komendą Główną Policji! Kształcenie na kierunku bezpieczeństwo narodowe spełnia wskazane przez KGP wymogi w zakresie przygotowania kandydatów do służby w Policji. Kandydaci mogą odbyć skrócone szkolenie podstawowe w Policji jak również uzyskać dodatkowe punkty w procesie doboru kandydatów do Policji.
Program studiów przygotowany został we współpracy z jednostkami Policji, Państwowej Straży Pożarnej, Straży Miejskiej, Wojska, Administracji Celno-Skarbowej, instytucjami administracji rządowej i samorządowej, kancelariami prawnymi.
Duży nacisk na praktykę! Zajęcia prowadzą nie tylko naukowcy, ale przede wszystkim praktycy: prawnicy, przedstawiciele służb mundurowych, psychologowie.
Zajęcia prowadzone przez ekspertów: nadinsp. dr Tomasz Miłkowski - Szef Biura Ochrony Rządu, prof. zw. dr hab. Jadwiga Stawnicka – autorka 8 monografii poświęconych funkcjonowaniu Policji, Złoty Medal za Zasługi dla Policji, prowadzi projekty badawcze z Policją, insp. Mariusz Sokołowski, były rzecznik Komendy Głównej Policji, Aleksandra Wentkowska, pełnomocnik terenowy Rzecznika Praw Obywatelskich, mł. insp. Wacław Kubies - zastępca dowódcy oddziału prewencji Policji w Katowicach, płk. mgr inż. Sławomir Krzemiński – były Szef Wydziału Biura Ochrony Rządu.
Kierunek otwierający drogę do awansu zawodowego! Absolwenci są przygotowani do pracy na stanowiskach związanych z szeroko rozumianym bezpieczeństwem, co daje im możliwość awansu i rozwoju kariery w instytucjach mundurowych oraz innych instytucjach, w których praca powiązana jest z zapewnieniem bezpieczeństwa.
Zajęcia dodatkowe w ramach Centrum Kształcenia Służb Mundurowych! Centrum organizuje wyjazdy na obozy szkoleniowe w ramach praktyk studenckich, organizuje szkolenia militarne dla młodzieży akademickiej, organizuje zajęcia w ramach kół zainteresowań takich jak kryminalistyka, strzelectwo, samoobrona, czarna taktyka, terenoznawstwo i inne.
Szeroka oferta praktyk! Uczelnia podpisała kilkanaście umów o współpracy z instytucjami administracji publicznej, jednostkami służb mundurowych, organizacjami pozarządowymi i instytucjami europejskimi.
Możliwość ukończenia studiów podyplomowych równolegle z wybranym kierunkiem studiów i powiązanych zakresem obejmującym bezpieczeństwo narodowe.
Liczne, innowacyjne zajęcia fakultatywne uzupełniające program studiów! Możliwość udziału studentów w konferencjach i sympozjach naukowych a także spotkaniach autorskich, wykładach monograficznych.
Możliwość zdobywania dodatkowych certyfikatów! Studenci mogą zdobywać dodatkowe uprawnienia instruktorskie w ramach współpracy z partnerami oferującymi szkolenia i kursy specjalistyczne.
Uczelnia daje studentom możliwość uczestniczenia w wyjazdach promujących Wyższą Szkołę Humanitas na organizowanych przez podmioty zewnętrzne imprezach takich jak: Śląski Air Show, Święto Policji, Święto Wojska Polskiego, Festyn IPA, pikniki i festyny mundurowe organizowane przez inne instytucje.
Kierunki wykładane na uczelni:
administracja | I stopnia Stacjonarny Niestacjonarny | II stopnia Stacjonarny Niestacjonarny |
bezpieczeństwo i higiena pracy | Inżynier Stacjonarny Niestacjonarny |
bezpieczeństwo narodowe | Licencjat Stacjonarny Niestacjonarny |
elektroradiologia | I stopnia Stacjonarny Niestacjonarny | II stopnia Stacjonarny Niestacjonarny |
filologia angielska | I stopnia Stacjonarny Niestacjonarny | II stopnia Stacjonarny Niestacjonarny |
pedagogika | I stopnia Stacjonarny Niestacjonarny | II stopnia Stacjonarny Niestacjonarny |
pedagogika przedszkolna i wczesnoszkolna | Magister Stacjonarny Niestacjonarny |
prawo | Magister Stacjonarny Niestacjonarny |
psychologia | Magister Stacjonarny Niestacjonarny |
zarządzanie | I stopnia Stacjonarny Niestacjonarny | II stopnia Stacjonarny Niestacjonarny |
Główny adres uczelni
- Wyższa Szkoła Humanitas
ul. Kilińskiego 43, 41-200 Sosonowiec - Telefon: 32 363 12 06, 32 363 12 27
- Email: rekrutacja@humanitas.edu.pl
- Strona: http://www.humanitas.edu.pl
Wyższa Szkoła Humanitas
Humanitas University
ul. Kilińskiego 43
41-200 Sosnowiec
NIP: 644-24-46-977
PUNKT REKRUTACYJNY
Studia I i II stopnia, jednolite magisterskie oraz studia podyplomowe:
tel.: 32 363 12 06, 32 363 12 27
538 020 101, 538 020 102
faks: 32 363-12-07
e-mail: rekrutacja@humanitas.edu.pl
Pokój: 009 parter
Godziny otwarcia
Poniedziałek: 8.00 - 16.00
Wtorek: 8.00 - 18.00
Środa: 8.00 - 18.00
Czwartek: 8.00 - 18.00
Piątek: 8.00 - 16.00
Sobota: 9.30 - 15.30
Niedziela: 9.30 - 13.30
STUDIA PODYPLOMOWE
Studia z zakresu Administracja Prawo Biznes:
tel.: 32 363 12 21
Pokój: 104 (I piętro)
e-mail: podyplomowe@humanitas.edu.pl
Studia z zakresu Pedagogika Psychologia Terapia:
tel.: 32 363 12 35
Pokój: 105 (I piętro)
e-mail: podyplomowekwalifikacyjne@humanitas.edu.pl
Godziny otwarcia:
Poniedziałek: nieczynne
Wtorek: 8.30 - 16.30
Środa: 8.30 - 16.30
Czwartek: 8.30 - 16.30
Piątek: 8.30 - 16.30
Sobota: 9.00 - 14.00 w dniach: 22.02.2020 (p. 104); 29.02.2020 (p. 105); 14.03.2020 (p. 105); 21.03.2020 (p. 105)
Niedziela: nieczynne
Jak do nas trafić
Powiązane artykuły
Wydział Zagraniczny WSH we Vsetinie w Republice Czeskiej
Jednym z celów strategicznych Wyższej Szkoły Humanitas jest wielokierunkowy rozwój, w tym poszerzanie zakresu terytorialnego swojej działalności i umiędzynarodowienie Wyższej Szkoły Humanitas zarówno w aspekcie dydaktycznym, jak i naukowo-badawczym.
czytaj dalej