Doradca zawodowy – odkrywca, przewodnik, inspirator. Warsztat
Wiele osób wykonuje prace, które ich nie satysfakcjonują. Nie wiedzą jednak, co tak naprawdę chciałyby robić. I tu pojawia się zadanie dla doradcy zawodowego. W warszawskiej Akademii Finansów i Biznesu Vistula 17 stycznia 2015 r. w godz. 10.00-15.30 odbędzie się warsztat, którego uczestnicy poznają tajniki tego zawodu, a może nawet zainspirują się do jego wykonywania? Wstęp wolny. Rezerwacja miejsc.
Współczesny rynek potrzebuje doradców zawodowych. Na czym jednak polega ta praca?
⎼ Dobry doradca zaczyna od profesjonalnej diagnozy i wywiadu, w ramach którego bada m.in. zainteresowania, osobowość, umiejętności oraz wartości klienta. Zadaniem doradcy nie jest przekazywanie jedynie suchych informacji na temat rynku, potrzebnych dyplomów czy ofert pracy. To jest właściwie etap końcowy – wyjaśnia Aleksandra Szurek, doradca zawodowy i coach ICC, pomysłodawczyni warsztatu „Tajniki pracy doradcy zawodowego” w AFiBV. – Powiedziałabym, że to taki zawód z misją. Doradca zawodowy, realnie pomaga w wyznaczeniu satysfakcjonującej drogi edukacyjnej, ale i zawodowej, na każdym etapie. Prowadzimy diagnozę, pokazujemy możliwości, motywujemy, inspirujemy, wspieramy w rozwoju zawodowym – dodaje Aleksandra Szurek.
Uczestnicy warsztatu „Tajniki pracy doradcy zawodowego” dowiedzą się, jaka wiedza jest wymagana w tym zawodzie, jakie należy skończyć studia, gdzie odbyć przydatne kursy. Poznają wybrane narzędzia pracy doradcy zawodowego oraz kodeks etyczny. – Aby przekazać tę wiedzę wykorzystane zostaną rozmaite metody warsztatowe, testy, burze mózgów, dyskusje – podkreśla Szurek. ⎼ Do udziału w warsztacie zapraszam osoby, które myślą o zmianie zawodu lub samozatrudnieniu i szukają niszy idealnej dla siebie, a także wszystkich pragnących poszerzyć swoje kwalifikacje o dodatkową profesję – zachęca pomysłodawczyni spotkania.
Warsztat „Tajniki pracy doradcy zawodowego” odbędzie się 17 stycznia 2015 r. w godz. 10.00-15.30 w Akademii Finansów i Biznesu Vistula na warszawskim Ursynowie, przy ul. Stokłosy 3 (stacja metra Stokłosy). Wstęp wolny, obowiązuje rezerwacja miejsc – wystarczy wypełnić formularz zgłoszeniowy: https://docs.google.com/forms/d/1ZJAUXlgI2X7nnFJYli9HYKq8t3MrRWuowWAEXXcZC4Q/viewform
Aleksandra Szurek jest praktykiem z wieloletnim doświadczeniem, doradcą zawodowym, coachem ICC, konsultantem Career Direct oraz Personality ID, wykładowcą akademickim, trenerem, superwizorem. Dodatkowe informacje: www.vistula.edu.pl .
************************
Akademia Finansów i Biznesu Vistula jest renomowaną warszawską uczelnią, posiadającą wyróżnienia niezależnych instytucji polskich i zagranicznych, jak Perspektywy, Rzeczpospolita, Home&Market czy Business Center Club. W 2014 r. AFiBV została uznana za najbardziej umiędzynarodowioną uczelnię w Polsce, a także uplasowała na 5. miejscu w rankingu uczelni niepublicznych Perspektyw i Dziennika Gazety Prawnej.
AFiBV tworzą wybitni eksperci, mający realny wpływ na życie gospodarcze i społeczne, m.in. prof. Krzysztof Rybiński – b. wiceprezes NBP, prof. Andrzej Olechowski – b. minister finansów oraz b. minister spraw zagranicznych czy prof. Longin Pastusiak – b. wiceprezydent Zgromadzenia Parlamentarnego NATO.
Uczelnia ściśle współpracuje z firmami i wspiera biznesową przedsiębiorczość studentów, czym wyróżnia się na polskim rynku edukacyjnym. Oferuje studia I i II stopnia, studia inżynierskie, podyplomowe oraz seminaria doktorskie. Istnieje od 1992 r. Wraz z Europejską Akademią Sztuk oraz Szkołą Główną Turystyki i Rekreacji tworzy Grupę Uczelni Vistula.