UNIWERSYTET ŁÓDZKI liderem mobilności
Strategia UŁ w zakresie umiędzynarodowienia uczelni kładzie duży nacisk na współpracę z zagranicznymi uczelniami w zakresie mobilności. Opublikowany właśnie przez Narodową Agencję statystyczny raport z wyjazdów realizowanych w ramach programu Erasmus+ w roku 2016/2017 pokazuje, że nasza uczelnia wyrasta na krajowego lidera wymiany międzynarodowej.
UŁ znalazł się na pierwszym miejscu wśród polskich uczelni, jeśli chodzi o liczbę zrealizowanych wyjazdów nauczycieli akademickich w celach dydaktycznych przed takimi uczelniami jak Uniwersytet Wrocławski, Uniwersytet Warszawski czy Uniwersytet Śląski.
Osiągnięty wynik – 292 wyjazdy – plasujący UŁ na pierwszym miejscu w Polsce wiąże się z polityką uczelni, która dąży do jak najlepszego wykorzystania przyznanych środków i ogłasza dodatkową kwalifikację na zwalniane przez pracowników miejsca. – komentuje Aneta Sorbjan, zastępca kierownika Biura Współpracy z Zagranicą.
Jesteśmy również w ścisłej czołówce uczelni pod względem łącznie zrealizowanych wyjazdów nauczycieli w celach dydaktycznych i pracowników w celach szkoleniowych. UŁ wyprzedza w tym zestawieniu jedynie Uniwersytet Wrocławski oraz Uniwersytet Warszawski.
Dzięki wyjazdom pracownicy UŁ wzmacniają jakość swojej edukacji, zdobywając doświadczenie międzynarodowe. Prowadzona współpraca pozwala na inicjowanie i realizowanie nowych działań wspierających międzynarodową wymianę akademicką, a realizacja wyjazdów dydaktycznych w ramach Erasmus+ od wielu lat cieszy w UŁ rosnącym zainteresowaniem. Do sukcesu przyczynia się również bardzo dobra współpraca pomiędzy nauczycielami akademickimi, a BWZ UŁ. – dodaje Aneta Sorbjan.
Bardzo cieszy także fakt, że jesteśmy popularną uczelnią wśród studentów, nauczycieli akademickich i pracowników administracyjnych z zagranicy. Uniwersytet Łódzki jest na trzecim miejscu pod względem liczby przyjazdów studentów z europejskich uczelni partnerskich na wymianę. Większą popularnością cieszą się jedynie Uniwersytet Jagielloński oraz Uniwersytet Warszawski. Również pracownicy uczelni zagranicznych często odwiedzają nasz uniwersytet. Jesteśmy na czwartym miejscu w Polsce pod względem liczby przyjazdów nauczycieli w celach dydaktycznych i pracowników w celach szkoleniowych.
Powiązane artykuły
Filologia zaprasza maturzystów! (i nie tylko)
W jaki sposób powstają napisy filmowe? Co wiedzą o nas Facebook oraz Google? Jak wykorzystać techniki zapamiętywania do skutecznej nauki? Odpowiedzi na te i inne pytania uzyskają uczestnicy Dnia Otwartego, który już trzeci rok z rzędu organizowany jest na Wydziale Filologicznym UŁ.
czytaj dalejKto zrozumie Cię lepiej niż chatbot?
Rewolucja cyfrowa stała się nieodłącznym elementem otaczającej nas rzeczywistości, prowadząc do kreowania nowych kanałów komunikacji marki i redefinicji jej obecnej strategii.
czytaj dalej