
Powiślańska Szkoła Wyższa
Rok założenia: 1999 | Rektor: dr Katarzyna Strzała- Osuch, prof.PSWPowiślańska Szkoła Wyższa uczelnia z miłością do kształcenia
– Jesteśmy dla Studenta!
Powiślańska Szkoła Wyższa to jedna z najstarszych uczelni niepublicznych w województwie pomorskim. Przyszłą kadrę medyczną kształcimy już od ponad 20 lat, gdy na biznesowych skupia się od czasów powstania. W czterech Powiślańskich lokalizacjach każdy działa w zgodzie z jedną z naszych misji – wykształcić jak najlepszych medyków, a zarazem praktyków w swojej dziedzinie.
Powiślańska Szkoła Wyższa spełnia wszystkie standardy i wymogi w zakresie kadry, programu nauczania i zakresu zajęć praktycznych oraz praktyk zawodowych, a nawet je przewyższa – jest zdecydowanym liderem w zakresie umiędzynarodowienia i jakości kształcenia, o czym świadczą liczne nagrody i wyróżnienia. Dodatkowo, na potwierdzenie tych słów warto dodać, że uczelnia jako jedyna prywatna w województwie pomorskim posiada swoje własne Centrum Symulacji Medycznych w lokalizacji Gdańsk oraz Kwidzyn.
UCZELNIA ZAJĘŁA I MIEJSCE NA POMORZU,
A 10 W CAŁEJ POLSCE WEDŁUG RANKINGU PERSPEKTYWY 2024!
Nasza uczelnia nie zamyka się tylko na granice Polski, od paru lat prężnie działają kierunki English Division. Studenci z całego świata, głównie z Zimbabwe, Turcji czy krajów Bliskiego Wschodu, przyjeżdżają do nas, aby przede wszystkim kształcić się na kierunku Pielęgniarstwo oraz Ekonomia.
Powiślańska Szkoła Wyższa zajmuje 5 miejsce w Polsce pod względem liczebności studentów na kierunku Pielęgniarstwo! Przygotowujemy ratowników medycznych, pielęgniarki, kosmetologów, dietetyków, ale również i ekonomistów, aby jak najlepiej wykonywali swój zawód i byli pewni swoich umiejętności. O doświadczenie i praktykę dbamy najbardziej – w Powiślańskiej Szkole Wyższej student może skorzystać z licznych wizyt studyjnych w renomowanych placówkach, doświadczyć bezpłatnych kursów i webinariów czy odbyć konsultacje w naszych Placówkach Kształcenia Kliniczno-Praktycznego mieszczących się w Golubiu-Dobrzyniu, Bytowie czy Starogardzie Gdańskim.
Wysoka jakość kształcenia
– kształcenie praktyczne drogą do sukcesu
Powiślańska Szkoła Wyższa współpracuje z wieloma instytucjami zarówno na poziomie krajowym, jak i międzynarodowym, aby zapewnić swoim studentom lepsze możliwości edukacyjne, praktyki zawodowe oraz wymianę naukową.
Powiślańska Szkoła Wyższa angażuje się w międzynarodową współpracę z wieloma uczelniami i ośrodkami akademickimi w Europie i na świecie. Celem tej współpracy jest wymiana studentów oraz kadry akademickiej, a także realizacja wspólnych projektów badawczych. Uczelnia uczestniczy w programach wymiany takich jak Erasmus+, który umożliwia studentom wyjazdy na zagraniczne uczelnie partnerskie oraz odbywanie praktyk zawodowych w różnych krajach.
PSW współpracuje także z firmami i instytucjami z sektora publicznego, szczególnie w zakresie kierunków takich jak Ekonomia i jej wiele specjalizacji. Partnerstwa te zapewniają studentom dostęp do staży, praktyk oraz projektów związanych z rzeczywistymi problemami biznesowymi. Współpraca ta obejmuje również organizację wydarzeń, takich jak konferencje, warsztaty i spotkania z przedsiębiorcami, co pozwala studentom na rozwijanie kompetencji praktycznych i zdobywanie kontaktów zawodowych.
PSW prowadzi również współpracę z różnymi organizacjami naukowymi, które angażują się w projekty badawcze. Ta współpraca dotyczy głównie nauk medycznych, ekonomicznych oraz społecznych. Uczelnia współpracuje z różnymi ośrodkami naukowymi w Polsce i na świecie w zakresie prowadzenia badań i rozwoju.
Powiślańska Szkoła Wyższa dąży do zapewnienia swoim studentom jak najszerszego dostępu do wiedzy i doświadczeń poprzez liczne formy współpracy z uczelniami, placówkami medycznymi, firmami oraz instytucjami badawczymi. Dzięki takiej współpracy studenci PSW mają szansę zdobyć praktyczne umiejętności, uczestniczyć w międzynarodowych projektach i budować sieć kontaktów zawodowych, co pozytywnie wpływa na ich przyszłe kariery zawodowe.
Wartości dodane dla studentów
Powiślańska Szkoła Wyższa aktywnie wspiera rozwój zainteresowań naukowych swoich studentów, oferując możliwość uczestnictwa w różnych kołach naukowych, które pozwalają pogłębiać wiedzę w wybranych dziedzinach, prowadzić badania oraz angażować się w ciekawe projekty. Koła naukowe stanowią świetną okazję do wymiany doświadczeń, rozwijania umiejętności praktycznych oraz nawiązywania kontaktów zawodowych i naukowych.
Powiślańska Szkoła Wyższa podejmuje szereg działań, by umożliwić studiowanie jak największej liczbie osób. Służy temu między innymi system stypendialny. Studenci znajdujący się w trudnej sytuacji materialnej otrzymują pomoc finansową – stypendia socjalne oraz zapomogi, a studenci zdolni – stypendium Rektora. Szczególne przywileje skierowane są w stronę osób niepełnosprawnych. Stypendium socjalne oraz dla osób niepełnosprawnych, student może otrzymywać przez cały okres studiów, również na pierwszym roku, natomiast stypendium za wyniki w nauce lub sportowe – począwszy od drugiego roku studiów. Uczelnia przyznaje, również jednorazowe zapomogi w wypadku zdarzeń losowych.
Solidne kształcenie studentów jest dla nas sprawą priorytetową, dlatego szczególną staranność wykazujemy przy wyborze wykładowców, biorąc pod uwagę ich wiedzę, kwalifikacje, doświadczenie i umiejętności. Na naszej uczelni wysoki poziom zajęć gwarantuje kadra dydaktyczna, składająca się z profesorów, doktorów, magistrów oraz lekarzy medycyny.
Kadrę Powiślańskiej Szkoły Wyższej tworzą wysokiej klasy specjaliści, mający ugruntowany autorytet naukowy i bogatą wiedzą praktyczną. Są to osoby o znaczącym dorobku naukowym, liczącym się w kraju i za granicą. Priorytetem doboru kadry jest pozytywna ocena zgodności profilu naukowego z dziedziną i dyscypliną naukową a tym samym z kierunkami kształcenia PSW. Podstawą kadry są także doświadczeni PRAKTYCY zarówno z kraju, jak i z zagranicy, w tym menedżerowie wysokiego szczebla.
Powiślańska Szkoła Wyższa aktywnie uczestniczy w programie Erasmus+, który daje studentom możliwość zdobywania doświadczeń edukacyjnych oraz zawodowych w międzynarodowym środowisku.
Dzięki temu programowi, studenci mają szansę na wyjazdy na studia i praktyki zagraniczne do uczelni i instytucji partnerskich w krajach Unii Europejskiej oraz innych krajach objętych programem Erasmus+.
Współpraca międzynarodowa jest jednym z priorytetów działalności Powiślańskiej Szkoły Wyższej. Kontakty z zagranicznymi uczelniami i instytucjami partnerskimi w ramach programu Erasmus + stwarzają naszym studentom możliwość rozwoju pod okiem międzynarodowych autorytetów.
Osiągnięcia i działalność naukowa PSW
Powiślańska Szkoła Wyższa to uczelnia, która od momentu swojego powstania (1999 roku) nieprzerwanie rozwija swoją działalność edukacyjną, naukową i społeczną. Jest to instytucja, która kładzie duży nacisk na jakość kształcenia oraz ścisłą współpracę z przemysłem, instytucjami zdrowia i organizacjami międzynarodowymi, co czyni ją liderem w regionie Pomorza.
Powiślańska Szkoła Wyższa intensywnie angażuje się w działalność naukową i badawczo-rozwojową. Posiada własne wydawnictwo jak i Instytut Naukowo- Rozwojowy, który prowadzi liczne projekty badawcze w dziedzinie zdrowia, technologii, zarządzania oraz innych obszarów. Uczelnia organizuje również konferencje naukowe, seminaria, warsztaty i szkolenia, które sprzyjają wymianie wiedzy i doświadczeń wśród naukowców, studentów i praktyków z różnych dziedzin.
Działalność naukowa PSW obejmuje również współpracę międzynarodową z uczelniami i instytucjami z całego świata. Uczelnia prowadzi projekty badawcze w ramach programów Erasmus+ oraz innych inicjatyw międzynarodowych.
Powiślańska Szkoła Wyższa od lat szczyci się licznymi osiągnięciami w zakresie głównego przedmiotu działalności – kształceniu studentów na potrzeby rynku pracy w ujęciu regionu i makroregionu (docenianych przez instytucje i organizacje krajowe oraz międzynarodowe.
Uczelnia otrzymała od początku swojej działalności liczne nagrody, wyróżnienia oraz nominacje w konkursach międzynarodowych, ogólnopolskich oraz lokalnych.
Do wyróżnień ogólnopolskich, zdecydowanie ważnych i prestiżowych zaliczymy ostatnio otrzymane: Symbol 2021r. w zakresie jakości kształcenia (Rzeczpospolita / Dziennik Gazety Prawnej); Najwyższa Jakość Quality International 2021 (XV edycja) w zakresie jakości kształcenia; I miejsce w rankingu Perspektyw w woj. pomorskim w kategorii uczelnie niepubliczne- w latach 2023 i 2024, tytuł: UCZELNIA WYŻSZA 2022 ROKU!, Studia z przyszłością dla kierunku ratownictwo medyczne w 2023 roku czy miano uczelni liderów w 2024 roku.
Tytuły, nominacje i nagrody są potwierdzeniem spełniania najwyższych standardów na rynku edukacyjnym oraz docenieniem dotychczasowej działalności Uczelni. Potencjał możliwości uczelni, innowacyjność technologiczna, wysoce wykwalifikowana kadra, a także odpowiednie zarządzanie znacząco przyczyniły się do tego sukcesu.
Infrastruktura uczelni, a w niej Centrum Symulacji Medycznych
Powiślańska Szkoła Wyższa dysponuje nowoczesną infrastrukturą, która zapewnia komfortowe warunki do nauki oraz rozwój praktycznych umiejętności. Uczelnia stale inwestuje w rozwój swoich zasobów, aby sprostać wymaganiom współczesnej edukacji i zapewnić studentom dostęp do najlepszych narzędzi i technologii.
Wyróżnia się jako jedyna prywatna uczelnia w województwie pomorskim posiadająca własne, nowoczesne Centrum Symulacji Medycznych w 2 lokalizacjach – Gdańsk, Kwidzyn – sale wysokiej i niskiej wierności, zautomatyzowane fantomy, wenecki lustra i warunki odwzorowane jak najbardziej do tych przypominających szpitalne. To wyjątkowe miejsce, które oferuje studentom możliwość praktycznego zdobywania umiejętności w realistycznych warunkach symulacyjnych.
Co oferuje nasze Centrum Symulacji Medycznych?
- Zaawansowane symulatory pacjentów – umożliwiające odtwarzanie realistycznych scenariuszy medycznych, w tym nagłych przypadków, z zakresu opieki zdrowotnej i pielęgniarstwa.
- Stanowiska do symulacji – w pełni wyposażone w nowoczesny sprzęt medyczny, takie jak symulacyjne sale operacyjne, oddziały intensywnej terapii oraz gabinety zabiegowe.
- Nowoczesne technologie – symulacje z wykorzystaniem interaktywnych manekinów i technologii VR, co pozwala studentom na doskonalenie swoich umiejętności bez ryzyka dla pacjentów.
- Realistyczne scenariusze kliniczne – nasi studenci mogą ćwiczyć reakcje na trudne sytuacje medyczne, w tym resuscytację, opiekę nad pacjentem pooperacyjnym, czy zarządzanie zespołem w sytuacjach kryzysowych.
Centrum Symulacji Medycznych w Powiślańskiej Szkole Wyższej to kluczowy element w edukacji przyszłych pielęgniarek i specjalistów medycznych, umożliwiający zdobycie praktycznych kompetencji niezbędnych do pracy w realnych warunkach szpitalnych.
Powiślańska Szkoła Wyższa gdzie praktyka jest najważniejsza
Oferta Kształcenia
- Pielęgniarstwo
(studia I i II stopnia) - Pielęgniarstwo
(studia pomostowe I stopnia) - Ratownictwo Medyczne
( studia I stopnia) - Ekonomia
( studia I stopnia) - Dietetyka
(studia I stopnia) - Kosmetologia
( studia I stopnia)
Studia Podyplomowe
- Studia podyplomowe dla nauczycieli i pracowników oświaty
- Gerontologia i geriatria z podstawami zarządzania i organizowania opieki długoterminowej
- Zarządzanie w ochronie zdrowia
- Doradca zawodowy
- Zarządzanie sportem
- Psychologia sportu
- Logistyka i transport
- Trener - coach – mentor
- Zarządzanie projektami
- Wychowawca małego dziecka
Dietetyka
Dietetyka to jedna z najprężniej rozwijających się dziedzin nauki. Zmienia się świadomość społeczeństwa dotycząca wpływu prawidłowego odżywiania na zdrowie i urodę.
Istnieje potrzeba konsultacji u dietetyka nie tylko w profilaktyce chorób dietozależnych, lecz także dla zachowania zdrowia, urody i dobrej kondycji fizycznej oraz psychicznej przez całe życie.
Absolwent studiów licencjackich na kierunku Dietetyka uzyskuje zaawansowaną wiedzę i umiejętności w zakresie żywienia człowieka zdrowego i chorego oraz profilaktyki chorób żywieniowo-zależnych. Przez sześć semestrów zdobywa umiejętność przygotowywania potraw wchodzących w skład poszczególnych diet, rozpoznawania, zapobiegania i leczenia niedożywienia oraz niedożywienia szpitalnego.
Poznaje zasady prawidłowego żywienia oraz prowadzenia dokumentacji dotyczącej żywienia pacjentów Analizuje stan odżywienia, sposoby żywienia i zapotrzebowania na makro- i mikroskładniki odżywcze pacjentów oraz wymogi stosowania żywienia klinicznego z wykorzystaniem diet naturalnych oraz produktów leczniczych specjalnego żywienia.
Jednocześnie jest specjalistą w zakresie planowania i wprowadzania opartego o podstawy naukowe żywienia indywidualnego, zbiorowego i leczniczego dla zróżnicowanych pod względem wieku, zawodu oraz warunków życia grup ludności, profilaktykę i leczenie dietetyczne chorób żywieniowo-zależnych.
Z uwagi na medyczny charakter uczelni, kierunek Dietetyka mocno obfituje w zajęcia, które prowadzone są w szpitalach, dzięki czemu przygotowuje studenta do pracy w każdym środowisku.
Ekonomia
Studia licencjackie – 3 letnie, przygotowują studenta do pracy poprzez części merytoryczne jak i praktyczne. Absolwent jest przygotowany do pracy w przedsiębiorstwach, organizacjach i instytucjach publicznych i pozarządowych.
Dysponuje wiedzą dot. prowadzenia działalności gospodarczej. Posiada wszechstronną wiedzę ekonomiczną oraz jest przygotowany do wykonywania zawodu ekonomisty - specjalisty w dziedzinie gospodarowania zasobami finansowymi, ludzkimi i materialnymi.
Potrafi przeprowadzać analizę dostępnych lub tworzonych informacji wspierających podejmowanie racjonalnych decyzji osadzonych w kanonach nauk ekonomicznych.
SPECJALNOŚCI:
- Finanse i rachunkowość
- Gospodarowanie zasobami ludzkimi
- Ekonomika transportu
- Ekonomia ochrony zdrowia
- Informatyka stosowana
- Ekonomia menadżerska
- Ekonomia procesów usługowych i produkcyjnych
- Agroekonomia
Kosmetologia
Studia polecamy osobom posiadającym predyspozycje psychofizyczne do pracy z ludźmi zdrowymi i chorymi. Osoba ubiegająca się o podjęcie studiów na kierunku kosmetologia powinna być: komunikatywna, konsekwentna, wyrozumiała, kreatywna, pomocna, uczciwa i dyskretna.
Osoba o takich cechach jest gotowy nieść pomoc osobom potrzebującym. Kandydat na tego typu studia powinien mieć zdolności manualne i poczucie piękna oraz dar empatii i przekonywania. Ważne są także zamiłowania artystyczne oraz upodobania estetyczne.
Absolwent studiów I stopnia na kierunku Kosmetologia posiada umiejętności posługiwania się wiedzą ogólną z zakresu nauk medycznych, nauk o zdrowiu, nauk o kulturze fizycznej oraz wiedzę szczegółową z zakresu kosmetologii, w szczególności obejmującą problematykę kosmetologii pielęgnacyjnej, upiększającej, leczniczej oraz receptury kosmetycznej i środków zapachowych.
Ponadto posiada praktyczne umiejętności skutecznego wykorzystywania zdobytej wiedzy oraz jej doskonalenia. Absolwent posiada także przygotowanie do samodzielnego pełnienia roli zawodowej zgodnie z zasadami etyki ogólnej i zawodowej w gabinetach kosmetologicznych o pełnym zakresie świadczonych usług.
Z uwagi na medyczny charakter uczelni, kierunek Kosmetologia mocno obfituje w zajęcia, które prowadzone są w szpitalach, dzięki czemu przygotowuje studenta do pracy w każdym środowisku.
Pielęgniarstwo
Pielęgniarstwo to fascynujący obszar nauki, który odgrywa kluczową rolę w opiece zdrowotnej. Studia licencjackie z zakresu pielęgniarstwa na Wydziale Nauk o Zdrowiu Powiślańskiej Szkoły Wyższej w Kwidzynie oferują wyjątkową możliwość zdobycia kompleksowej wiedzy i umiejętności potrzebnych do skutecznego działania w placówkach medycznych i opiekuńczych.
Trzyletnia edukacja na tym kierunku to intensywny proces nauki, który obejmuje zarówno podstawy pielęgniarstwa, jak i bardziej zaawansowane zagadnienia, przygotowując absolwentów do wszechstronnej i odpowiedzialnej pracy w sektorze opieki zdrowotnej.
W ramach studiów pomostowych na kierunku Pielęgniarstwo organizowane jest kształcenie praktyczne, czyli praktyki zawodowe, które odpowiednio przygotują do pracy w dzisiejszym sektorze ochrony zdrowia.
Absolwent kierunku Pielęgniarstwo w Powiślańskiej Szkole Wyższej uzyskuje tytuł licencjata oraz kompleksowe przygotowanie do wykonywania pracy w zawodzie. Ma rzetelną wiedzę związaną z profilaktyką zdrowotną, promocją zdrowego stylu życia, udzielania podstawowej opieki zdrowotnej osobom chorym i niepełnosprawnym oraz udzielenie fachowej pomocy doraźnej w nagłych przypadkach. Dzięki ukończeniu studiów otworzą się przed nim nowe możliwości zatrudnienia na stanowiskach medycznych, na których wymagane jest wyższe wykształcenie zawodowe. To oczywiście oznacza także dalszy rozwój i lepsze warunki finansowe.
Po uzyskaniu tytułu możliwa jest kontynuacja nauki na studiach II stopnia w PSW. Absolwenci studiów I stopnia Pielęgniarstwa, uzyskanego na PSW otrzymują zniżkę na kształcenie na studiach II stopnia – magisterskich.
Ratownictwo Medyczne
Ratownictwo medyczne to dynamicznie rozwijający się obszar nauki, mający ogromne znaczenie w systemie ochrony zdrowia.
Studia z ratownictwa medycznego na Wydziale Nauk o Zdrowiu na Powiślańskiej Szkole Wyższej w Kwidzynie oferują unikalną okazję zdobycia wszechstronnej wiedzy i umiejętności, niezbędnych do skutecznego działania w sytuacjach nagłego zagrożenia zdrowotnego oraz wypadkach i katastrofach.
Trzyletni program studiów przygotowuje absolwentów do roli ratowników medycznych, którzy są kluczowymi członkami zespołów ratownictwa medycznego i odgrywają istotną rolę w udzieleniu szybkiej i sprawnej pomocy stanach nagłych u dorosłych i dzieci.
Studia licencjackie z ratownictwa medycznego trwają 6 semestrów i uczelnia oferuje je w trybie niestacjonarny, aby dostosować się do potrzeb studentów. Uczelnia stawia na praktykę, której jest najwięcej. Studia I stopnia kończą się tytułem licencjata.
Studia licencjackie z ratownictwa medycznego w Powiślańskiej Szkole Wyższej przygotowują absolwentów do samodzielnego wykonywania czynności ratunkowych wykonywanych w stanach wymagających szybkiej reakcji. System studiów łączy teorię z praktyką, umożliwiając zdobycie kompleksowej wiedzy oraz umiejętności niezbędnych do skutecznego działania w dynamicznym i wymagającym środowisku ratownictwa medycznego.
Uczelnia pracuje nad rozpoczęciem kształcenia na studiach II stopnia od roku akademickiego 2025/2026!
Oferta Kształcenia
- Pielęgniarstwo
(studia I i II stopnia) - Pielęgniarstwo
(studia pomostowe I stopnia) - Ratownictwo Medyczne
( studia I stopnia) - Ekonomia
( studia I stopnia) - Dietetyka
(studia I stopnia) - Kosmetologia
( studia I stopnia)
Studia Podyplomowe
- Studia podyplomowe dla nauczycieli i pracowników oświaty
- Gerontologia i geriatria z podstawami zarządzania i organizowania opieki długoterminowej
- Zarządzanie w ochronie zdrowia
- Doradca zawodowy
- Zarządzanie sportem
- Psychologia sportu
- Logistyka i transport
- Trener - coach – mentor
- Zarządzanie projektami
- Wychowawca małego dziecka
Kierunki wykładane na uczelni:
administracyjno - ekonomiczne | II stopnia Niestacjonarny |
dietetyka | Licencjat Stacjonarny Niestacjonarny |
ekonomia | Licencjat Stacjonarny Niestacjonarny |
kosmetologia | Licencjat Stacjonarny Niestacjonarny |
pielęgniarstwo | Licencjat Stacjonarny Niestacjonarny | II stopnia Niestacjonarny |
ratownictwo medyczne | Licencjat Stacjonarny Niestacjonarny |
Główny adres uczelni
- Powiślańska Szkoła Wyższa
ul. 11 Listopada 29, 82-500 Kwidzyn - Telefon: (+48) 539 696 64
- Email: rekrutacja@powislanska.edu.p
- Strona: http://powislanska.edu.pl
FILIE
Gdańsk
ul. Heweliusza 11, 80-890 Gdańsk
ul. Smoluchowskiego 18 bud. B, 80-214 Gdańsk
Telefon: 58 351 12 85
E-mail: dziekanat_psw_gdansk@powislanska.edu.pl
Toruń
ul. Prosta 4, 87-100 Toruń
Telefon: 539 098 913
E-mail: dziekanat_psw_torun@powislanska.edu.pl
Kościerzyna
ul. W. Sikorskiego 1, 83-400 Kościerzyna
Telefon: 883 849 187
E-mail: dziekanat_psw_koscierzyna@powislanska.edu.pl
Jak do nas trafić
Powiązane artykuły
Studia magisterskie Administracyjno - Ekonomiczne w Kwidzynie
WYDZIAŁ NAUK EKONOMICZNO - SPOŁECZNYCH POWIŚLAŃSKIEJ SZKOŁY WYŻSZEJ ZAPRASZA
czytaj dalejDlaczego kosmetologia?
Pragnąc sprostać oczekiwaniom edukacyjnym mieszkańców regionu oraz potrzebom interesariuszy zewnętrznych Powiślańska Szkoła Wyższa w Kwidzynie uruchomiła studia pierwszego stopnia na kierunku kosmetologia, o profilu praktycznym.
czytaj dalej