Uniwersytet Opolski
Rok założenia: 1994Mamy dla Was propozycje w każdej uniwersyteckiej dziedzinie – od medycyny poprzez humanistykę, filologie: polską i obce, kierunki ścisłe, aż po sztukę, a także studia prowadzone w języku angielskim oraz kierunki niszowe. W naszej uczelni możecie pogłębiać swoją wiedzę począwszy od czasów prehistorycznych po niemalże kosmiczne technologie.
Na Uniwersytet Opolski składa się dziewięć prężnych wydziałów współpracujących z innym jednostkami uczelni, co razem tworzy dynamiczny, nowoczesny i wszechstronny organizm naukowo-dydaktyczny.
Uczelnia dysponuje ogromnym potencjałem naukowym, generowanym przede wszystkim przez jej utytułowaną kadrę oraz przez mnogość specjalistycznych pracowni, laboratoriów, centrów informatycznych i medialnych, a także przez imponujące zasoby biblioteczne.
Uniwersytet Opolski stale poszerza i wzbogaca ofertę edukacyjną, nawiązuje współpracę z ośrodkami naukowymi oraz biznesem w kraju i za granicą, wysyła studentów na zagraniczne praktyki oraz wymiany (program Erasmus, Studia Europa Master), funduje im stypendia, daje możliwość realizacji swych pasji w samorządzie studenckim, kołach naukowych, na obszarze kultury, rozrywki, sportu.
Z przebogatej listy kierunków i specjalności oferowanych przez Uniwersytet Opolski, nie sposób nie wybrać tych, które spełnią najbardziej nawet wyrafinowane oczekiwania: w Opolu można się wykształcić kompleksowo i dogłębnie. Na dodatek, kształcąc się, można mieć wiele dodatkowych satysfakcji, które składają się na życie studenta, są jego istotą i smakiem.
Dlaczego my?
Uniwersytet Opolski to uczelnia tradycji i przyszłości. Powstał w 1994 r. z połączenia jednej z najlepszych w kraju Wyższej Szkoły Pedagogicznej i opolskiej filii Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego. Tu zetkniesz się z historycznymi wartościami akademickimi, tu otrzymasz wykształcenie w oparciu o najnowsze zdobycze nauki i techniki, a po ukończeniu studiów znajdziesz satysfakcjonującą pracę.
Uniwersytet Opolski to dziewięć wydziałów: Wydział Ekonomiczny, Filologiczny, Nauk Społecznych, Matematyki, Fizyki i Informatyki, Przyrodniczo – Techniczny, Chemii, Teologiczny, Prawa i Administracji oraz Wydział Sztuki. Oferujemy możliwość studiowania na ponad 70 kierunkach.
Od dinozaurów po technologie NASA
Oferujemy Wam wsparcie doświadczonej i pełnej entuzjazmu kadry dydaktycznej oraz naukę w pięknych budynkach, w doskonale wyposażonych salach dydaktycznych i laboratoriach, przy wykorzystaniu najnowocześniejszego sprzętu, jak na przykład aplikacja „Wirtualne serce”, z której mogą korzystać nasi studenci medycyny, czy Centrum Symulacji Medycznych, gdzie studenci kierunku lekarskiego będą się uczyć procedur medycznych ćwicząc na symulatorach światowej klasy – porównywalnych z tymi wykorzystywanymi w szkoleniu astronautów przez NASA.
Pod opieką naukową Uniwersytetu Opolskiego - Wydziału Przyrodniczo – Technicznego znajdują się wykopaliska paleontologiczne w Krasiejowie niedaleko Opola, które są uznawane za jedne z najcenniejszych na świecie. To tu dokonano sensacyjnego na skalę światową odkrycia triasowych pradinozaurów.
Uniwersytet Opolski współpracuje z kilkudziesięcioma ośrodkami naukowymi i biznesowymi w kraju i za granicą, uczestniczy w programie Partnerstwo Wschód, Erasmus i Europa Master (to jedyne w Polsce studia umożliwiające zdobycie jednocześnie dyplomów magisterskich trzech uczelni – UO oraz Uniwersytetu Johannesa Gutenberga w Moguncji i Uniwersytetu Burgundzkiego w Dijon). Na naszej uczelni studiuje każdego roku około tysiąca zagranicznych studentów.
Biblioteka Uniwersytecka to największa na Opolszczyźnie biblioteka naukowa. W jej skład wchodzi jedenaście jednostek specjalistycznych, których zbiory są ściśle związane z kierunkami kształcenia. Czeka tam na Was 875 tysięcy woluminów i 16 tysięcy książek w wersji elektronicznej.
Nasi studenci mają do dyspozycji cztery wygodne akademiki usytuowane w kampusie położonym w centrum Opola, w pobliżu węzłów komunikacyjnych, kin, teatrów, filharmonii, parków, ogrodu zoologicznego, pubów i restauracji. Swoje artystyczne pasje mogą realizować w Studenckim Centrum Kultury, a w uczelnianych mediach (Gazeta Studencka, internetowa Studencka Telewizja SETA, Radio Sygnały) popróbować sił jako dziennikarze. Na fanów nauki czeka ponad kilkadziesiąt kół naukowych, a sportu – trzynaście sekcji, których członkowie trenują na profesjonalnych obiektach sportowych.
Jednostki organizacyjne
- Wydział Chemii (4)
- Wydział Ekonomiczny (18)
- Wydział Filologiczny (28)
- Wydział Lekarski (2)
- Wydział Matematyki, Fizyki i Informatyki (10)
- Wydział Nauk Społecznych (27)
- Wydział Nauk o Polityce i Komunikacji Społecznej (10)
- Wydział Nauk o Zdrowiu (16)
- Wydział Prawa i Administracji (11)
- Wydział Przyrodniczo-Techniczny (23)
- Wydział Sztuki (2)
- Wydział Teologiczny (7)
Studia na UO to krok do dobrej pozycji społecznej i zawodowej. Zanim jednak zaczniesz zarabiać – my pomożemy Tobie. Zapoznaj się z szerokimi możliwościami uzyskania pomocy materialnej czyli stypendiów: socjalnego, na wyżywienie, mieszkaniowego, sportowego i specjalnego dla osób niepełnosprawnych. Dział Spraw Studenta pomoże Ci w kwestiach formalnych. Wystarczy zapytać. Więcej: http://dss.uni.opole.pl
Miasteczko Akademickie Uniwersytetu Opolskiego położone jest blisko centrum miasta. Na terenie campusu znajdują się cztery domy studenckie: Mrowisko, Spójnik, Kmicic i Niechcic – najwyższy akademik w Polsce. Do dyspozycji żaków jest m.in. boisko sportowe, siłownia, a w pobliżu teatry, galeria sztuki, kino. Więcej: http://kampus.uni.opole.pl
Student na UO nie jest tylko numerem indeksu. Samorząd Studencki to Twoja reprezentacja, Twój głos, dla nas bardzo ważny. Masz prawo do wyrażania swoich opinii, korzystania z pomocy w sprawach kształcenia, socjalno-bytowych. Masz prawo do dobrej studenckiej zabawy! SS UO gwarantuje, że nie ominie Cię żadna atrakcja jako żaka UO. Przekonaj się sam! Więcej: http://samorzad.uni.opole.pl
To niezawodna pomoc w znalezieniu praktyk, stażu, a nawet pracy! Możesz liczyć na bezpłatne szkolenia i warsztaty na temat profesjonalnych, skutecznych metod autoprezentacji i aplikacji o pracę. Dowiesz się, gdzie i jakich absolwentów szukają opolscy pracodawcy, a ACK zrobi wszystko, by Twoją osobę dobrze wypromować. Czas na studia i czas na karierę! Więcej: http://kariera.uni.opole.pl
Podejmij studia i... biznesowe wyzwanie! AIP pomoże Ci wyzwolić ducha przedsiębiorczości, a nawet stać się własnym pracodawcą! Jak uruchomić własną firmę w czasie nauki lub po studiach? Jak wykorzystać możliwości unijnych dotacji? AIP poprowadzi Cię krok po kroku – od promocji pomysłu, przez dostęp do urządzeń biurowych, aż po pełne doradztwo finansowe, prawne i ekonomiczne. Zostań naszym studentem i … rekinem biznesu! Więcej: http://inkubator.uni.opole.pl
Pociąga Cię praca naukowa? A może poszukujesz pasjonatów takich jak Ty? Znajdziesz ich w 44 studenckich Kołach Naukowych, które działają na naszej uczelni. Badania, projekty naukowe, konferencje, sympozja, szkolenia – wszystko po to, żebyś mógł rozwinąć skrzydła. Imponujący zakres dziedzin – od tańca, filmu radia po kryminologów, paleobiologów, orientalistów i żeglarzy. Od A do Z. Brakuje tylko Ciebie!
Uniwersytet Opolski uczestniczy w projekcie eduroam. Jest to projekt mający na celu udostępnienie bezpiecznej sieci bezprzewodowej w ramach środowiska naukowego. Każdy pracownik lub student zarejestrowany w swojej macierzystej instytucji naukowej, partycypującej w projekcie eduroam może uzyskać dostęp do sieci Internet w dowolnej innej instytucji uczestniczącej w projekcie na terenie Europy. Korzysta przy tym z tych samych danych uwierzytelniających i tej samej metody dostępu co w swojej macierzystej instytucji. Więcej: http://eduroam.uni.opole.pl
… małe miasto wielkich możliwości. Szybko docenisz jego uroki i wygodę. Tu przemieszczasz się błyskawicznie, kina, kluby i puby traktują studentów ze specjalnymi honorami (i ulgami!), a o urodzie dziewczyn układa się piosenki. Tu chce się być, studiować, tu wracać.
Studia na Uniwersytecie Opolskim to lata spędzone w klimatycznym Opolu, z jego ofertą kulturalną i rekreacyjną godną wielkiego miasta, przy jednoczesnej kameralności, w otoczeniu zieleni, w aurze historii z powiewem nowoczesności.
Opole to miasto położone w atrakcyjnym turystycznie rejonie Polski, doskonale skomunikowane z sąsiednimi ośrodkami i stolicami europejskimi, jak choćby Praga, Berlin czy Wiedeń. To miasto z historycznymi tradycjami, nowoczesnymi atrakcjami, klimatyczne i zielone. Posiada walory dużej aglomeracji z jej ofertą naukową i kulturalną, a jednocześnie gwarantuje kameralność, spokój, naukę i pracę w pięknym otoczeniu. No i jest miastem Krajowego Festiwalu Polskiej Piosenki, co zapewnia mu wyjątkową pozycję.
Studia na Uniwersytecie Opolskim, łączącym tradycję z nowoczesnością, to nie tylko zdobycie rzetelnej wiedzy gwarantującej pozyskanie w przyszłości dobrej, satysfakcjonującej pracy, ale też wspaniała przygoda intelektualna i życiowa – zapewnia rektor naszej uczelni prof. dr hab. Marek Masnyk. Więcej: https://www.opole.pl
Oferta studiów 2020-2021
A
Administracja (4)
Analiza danych i metody pomiarowe (1)
Architektura krajobrazu (2)
B
Bezpieczeństwo międzynarodowe (1)
Bezpieczeństwo wewnętrzne (4)
Biologia (4)
Biomonitoring (2)
Biotechnologia (3)
Biotechnologia medyczna (4)
C
Chemia (2)
Coaching filozoficzny (1)
D
Design i komunikacja społeczna (1)
Dietetyka (2)
Dziennikarstwo i komunikacja społeczna (1)
E
Edukacja artystyczna w zakresie sztuk plastycznych (2)
Edukacja techniczno-informatyczna (1)
Edytorstwo (1)
Ekonomia (6)
English in Public Communication (1)
English Philology (5)
English Philology – Teacher Training Programme (2)
F
Farmacja (1)
Filologia francuska (1)
Filologia polska (2)
Filologia romańska od podstaw (1)
Filozofia (1)
Finanse i rachunkowość (4)
Fizjoterapia (4)
Fizyka (1)
G
Game studies (2)
Germanistik (2)
Germanistik Lehramt (1)
Gospodarka leśna (1)
Gospodarka przestrzenna (3)
H
Historia (2)
Historia i Kultura (1)
Historia i teraźniejszość 40+ (1)
I
Informatyka (4)
Inżynieria środowiska (1)
J
Język angielski w turystyce (1)
Język biznesu (2)
Język czeski w sektorze usług (1)
Język polski od podstaw z językiem niemieckim (1)
Języki obce w służbie publicznej (1)
K
Kosmetologia (4)
Kulturoznawstwo (1)
L
Lekarski (2)
Lingwistyka stosowana (1)
Logistyka (2)
Logopedia z językiem polskim jako obcym (1)
M
Master of Liberal Arts (1)
Matematyka (3)
Muzykologia (2)
N
Nauki o rodzinie (2)
Nutribiochemia (1)
O
Obsługa biznesu (1)
Ochrona środowiska (2)
Odnawialne źródła energii (2)
Optyka okularowa z elementami optometrii (1)
P
Pedagogika (4)
Pedagogika przedszkolna i wczesnoszkolna (2)
Pedagogika specjalna (2)
Pielęgniarstwo (3)
Politologia (3)
Położnictwo (3)
Praca Socjalna (4)
Prawo (2)
Psychologia (2)
Public Relations (2)
R
Rolnictwo (2)
S
Socjologia (3)
Stosunki międzynarodowe (2)
T
Teologia (3)
Turystyka i kultura śródziemnomorska (2)
Turystyka i wypoczynek (1)
U
Uniwersyteckie Studia Humanistyczne: Historia- Filozofia-Muzyka (1)
Z
Zarządzanie (2)
Zarządzanie publiczne (1)
Oferta studiów
A
Administracja (4)
Analiza danych i metody pomiarowe (1)
Architektura krajobrazu (2)
B
Bezpieczeństwo międzynarodowe (1)
Bezpieczeństwo wewnętrzne (4)
Biologia (4)
Biomonitoring (2)
Biotechnologia (3)
Biotechnologia medyczna (4)
C
Chemia (2)
Coaching filozoficzny (1)
D
Design i komunikacja społeczna (1)
Dietetyka (2)
Dziennikarstwo i komunikacja społeczna (1)
E
Edukacja artystyczna w zakresie sztuk plastycznych (2)
Edukacja techniczno-informatyczna (1)
Edytorstwo (1)
Ekonomia (6)
English in Public Communication (1)
English Philology (5)
English Philology – Teacher Training Programme (2)
F
Farmacja (1)
Filologia francuska (1)
Filologia polska (2)
Filologia romańska od podstaw (1)
Filozofia (1)
Finanse i rachunkowość (4)
Fizjoterapia (4)
Fizyka (1)
G
Game studies (2)
Germanistik (2)
Germanistik Lehramt (1)
Gospodarka leśna (1)
Gospodarka przestrzenna (3)
H
Historia (2)
Historia i Kultura (1)
Historia i teraźniejszość 40+ (1)
I
Informatyka (4)
Inżynieria środowiska (1)
J
Język angielski w turystyce (1)
Język biznesu (2)
Język czeski w sektorze usług (1)
Język polski od podstaw z językiem niemieckim (1)
Języki obce w służbie publicznej (1)
K
Kosmetologia (4)
Kulturoznawstwo (1)
L
Lekarski (2)
Lingwistyka stosowana (1)
Logistyka (2)
Logopedia z językiem polskim jako obcym (1)
M
Master of Liberal Arts (1)
Matematyka (3)
Muzykologia (2)
N
Nauki o rodzinie (2)
Nutribiochemia (1)
O
Obsługa biznesu (1)
Ochrona środowiska (2)
Odnawialne źródła energii (2)
Optyka okularowa z elementami optometrii (1)
P
Pedagogika (4)
Pedagogika przedszkolna i wczesnoszkolna (2)
Pedagogika specjalna (2)
Pielęgniarstwo (3)
Politologia (3)
Położnictwo (3)
Praca Socjalna (4)
Prawo (2)
Psychologia (2)
Public Relations (2)
R
Rolnictwo (2)
S
Socjologia (3)
Stosunki międzynarodowe (2)
T
Teologia (3)
Turystyka i kultura śródziemnomorska (2)
Turystyka i wypoczynek (1)
U
Uniwersyteckie Studia Humanistyczne: Historia- Filozofia-Muzyka (1)
Z
Zarządzanie (2)
Zarządzanie publiczne (1)
Kierunki wykładane na uczelni:
administracja | I stopnia Stacjonarny Niestacjonarny | II stopnia Stacjonarny Niestacjonarny |
architektura krajobrazu | I stopnia Stacjonarny Niestacjonarny |
bezpieczeństwo międzynarodowe | I stopnia Stacjonarny |
bezpieczeństwo wewnętrzne | I stopnia Stacjonarny Niestacjonarny | II stopnia Stacjonarny Niestacjonarny |
biologia | I stopnia Stacjonarny Niestacjonarny | II stopnia Stacjonarny Niestacjonarny |
biomonitoring i zarządzanie środowiskiem | I stopnia Stacjonarny Niestacjonarny |
biotechnologia | I stopnia Stacjonarny Niestacjonarny |
chemia | I stopnia Stacjonarny | II stopnia Stacjonarny |
coaching i doradztwo filozoficzne | I stopnia Stacjonarny |
design | I stopnia Stacjonarny |
dietetyka | I stopnia Stacjonarny Niestacjonarny |
dziennikarstwo i komunikacja społeczna | I stopnia Stacjonarny |
edukacja artystczna w zakresie sztuk plastycznych | I stopnia Stacjonarny | II stopnia Stacjonarny |
edukacja techniczno-informatyczna | I stopnia Stacjonarny |
ekonomia | I stopnia Stacjonarny Niestacjonarny | II stopnia Stacjonarny Niestacjonarny |
farmacja | Magister Stacjonarny |
filologia francuska | II stopnia Stacjonarny |
filologia polska | I stopnia Stacjonarny | II stopnia Stacjonarny |
filologia romańska | I stopnia Stacjonarny |
filozofia | I stopnia Stacjonarny |
finanse i rachunkowość | I stopnia Stacjonarny Niestacjonarny | II stopnia Stacjonarny Niestacjonarny |
fizjoterapia | Magister Stacjonarny Niestacjonarny | II stopnia Stacjonarny Niestacjonarny |
fizyka | I stopnia Stacjonarny |
germanistyka | I stopnia Stacjonarny | II stopnia Stacjonarny |
gospodarka przestrzenna | I stopnia Stacjonarny | II stopnia Niestacjonarny |
historia | I stopnia Stacjonarny | II stopnia Stacjonarny |
informatyka | I stopnia Stacjonarny Niestacjonarny | II stopnia Stacjonarny Niestacjonarny |
inżynieria środowiska | I stopnia Stacjonarny |
język angielski | I stopnia Stacjonarny |
kosmetologia | I stopnia Stacjonarny Niestacjonarny | II stopnia Stacjonarny |
kulturoznawstwo | I stopnia Stacjonarny |
lekarski | Magister Stacjonarny Niestacjonarny |
leśnictwo | I stopnia Stacjonarny |
lingwistyka stosowana | I stopnia Stacjonarny |
logistyka | I stopnia Stacjonarny Niestacjonarny |
logopedia ogólna | I stopnia Stacjonarny |
matematyka | I stopnia Stacjonarny | II stopnia Stacjonarny |
muzeologia | I stopnia Stacjonarny | II stopnia Stacjonarny |
nauki o rodzinie | I stopnia Stacjonarny | II stopnia Stacjonarny |
ochrona środowiska | I stopnia Stacjonarny Niestacjonarny |
odnawialne źródła energii | Inżynier Stacjonarny | II stopnia Stacjonarny |
pedagogika przedszkolna i wczesnoszkolna | Magister Stacjonarny Niestacjonarny | I stopnia Stacjonarny Niestacjonarny | II stopnia Stacjonarny Niestacjonarny |
pielęgniarstwo | I stopnia Stacjonarny | II stopnia Stacjonarny Niestacjonarny |
politologia | I stopnia Stacjonarny Niestacjonarny | II stopnia Stacjonarny |
położnictwo | I stopnia Stacjonarny | II stopnia Stacjonarny Niestacjonarny |
praca socjalna | II stopnia Stacjonarny Niestacjonarny |
prawo | Magister Stacjonarny Niestacjonarny |
psychologia | Magister Stacjonarny Niestacjonarny |
public relations i doradztwo medialne | I stopnia Stacjonarny |
rolnictwo | I stopnia Stacjonarny Niestacjonarny |
socjologia | I stopnia Stacjonarny | II stopnia Stacjonarny |
stosunki międzynarodowe | I stopnia Stacjonarny | II stopnia Stacjonarny |
teologia | Magister Stacjonarny |
turystyka i rekreacja | II stopnia Stacjonarny |
turystyka śródziemnomorska | I stopnia Stacjonarny | II stopnia Stacjonarny |
zarządzanie | I stopnia Stacjonarny | II stopnia Stacjonarny |
Główny adres uczelni
- Uniwersytet Opolski
pl. Kopernika 11 a, 45-040 Opole - Telefon: +48 77 452 70 00
- Email: dz_nauczania@uni.opole.pl
- Strona: http://www.uni.opole.pl
Informacja o numerach telefonicznych
tel. +48 77 452 70 00
Jak do nas trafić
Powiązane kierunki
Researching
łączy różne dyscypliny, m.in. socjologię, psychologię, filozofię, językoznawstwo, politologię, historię, kulturoznawstwo, zawiera elementy ekonomii i prawa oraz odwołuje się do szeroko rozumianej technologii informacyjnej.
czytaj dalej