Wyższa Szkoła Bezpieczeństwa i Ochrony im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Warszawie
Rok założenia: 2005 | Rektor: dr Bogusław PurskiWyższa Szkoła Bezpieczeństwa i Ochrony w Warszawie jest jedyną cywilną uczelnią, kompleksowo podejmującą sprawy bezpieczeństwa, ochrony i obronności - otwartą zarówno na potrzeby edukacyjne służb mundurowych, jak i młodych ludzi - szukających swego miejsca w dorosłym i zawodowym życiu. Szkoła przygotowuje do pracy w służbach mundurowych, profesjonalnych firmach ochrony, wydziałach zarządzania kryzysowego oraz do prowadzenia własnej działalności gospodarczej.
Wyższa Szkoła Bezpieczeństwa i Ochrony im. Marszałka Józefa Piłsudskiego z siedzibą w Warszawie jest niepubliczną szkołą wyższą utworzoną na mocy decyzji Ministra Edukacji Narodowej i Sportu. Uczelnia została wprowadzona do Rejestru Uczelni Niepublicznych i Związków Uczelni Niepublicznych prowadzonego przez Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego pod numerem 319. Szkoła działa na podstawie ustawy z dnia 27 lipca 2005 r. Prawo o szkolnictwie wyższym (Dz.U. 2005 nr 164 poz. 1365) oraz statutu własnego.
W Uczelni funkcjonuje biblioteka dostępna dla studentów w ciągu całego roku akademickiego posiadająca katalog on-line zawierający całość zbiorów bibliotecznych.
Uczelnia wydaje własny kwartalnik naukowy Bezpieczeństwo i Ochrona.
W kwartalniku publikowane są teksty z zakresu nauk prawnych (zwłaszcza: kryminalistyka, kryminologia, prawo karne, prawo administracyjne, teoria państwa i prawa), nauk wojskowych, nauk policyjnych, socjologii, politologii i psychologii.
Uczelnia podjęła współpracę dydaktyczno-naukową z ośrodkami krajowymi i zagranicznymi ze Słowacji i Ukrainy. W jej ramach przedstawiciele WSBiO uczestniczą w konferencjach organizowanych za granicą, a naukowcy z tamtych ośrodków uczestniczą w organizowanych przez WSBiO konferencjach obejmujących swą tematyką szeroko rozumiane bezpieczeństwo.
W lutym 2011 r. zostało podpisane porozumienie z Komendą Główną Policji dzięki któremu absolwenci WSBiO ubiegający się o pracę w policji zrealizują niezbędne treści teoretyczne. Do tych wymagań został dostosowany program studiów dla kierunku Bezpieczeństwo wewnętrzne o specjalności: bezpieczeństwo państwa.
W WSBiO działa również system przyznawania stypendiów za wyniki w nauce oraz pomocy materialnej.
Nasze studia zostały przygotowane z myślą o Studencie i jego przyszłości. Wiemy, jak wielu z Was łączy pracę z nauką, dlatego chcemy Wam w tym pomóc! Zajęcia prowadzone są wyłącznie w soboty i niedziele, dzięki czemu w tygodniu możecie poświęcić czas na pracę, rodzinę i hobby.
ZAINWESTUJ W SWÓJ SUKCES Z WSBiO!
Ofertę kierunków stworzyliśmy w oparciu o zapotrzebowanie na rynku pracy i tego, na czym znamy się najlepiej: bezpieczeństwa, ochrony i obronności. Program kształcenia i tok nauki został opracowany we współpracy z najlepszymi ekspertami z danej branży. Prowadzimy studia o profilu praktycznym, który w innowacyjny sposób łączy zdobywanie wiedzy i nabywanie nowych umiejętności. Kształcimy m.in. przyszłych policjantów, żołnierzy i biznesmenów, a tych aktywnych zawodowo kierujemy w stronę awansu lub własnej działalności. Bezpieczeństwo to obszar, który rozwija się w imponującym tempie, dzięki czemu bardzo dynamicznie rośnie zapotrzebowanie na pracowników tego sektora, my pokażemy Ci jak to wykorzystać!
- DBAMY O TWÓJ BUDŻET STUDENCKI ( zniżki, promocje, czesne płatne w ratach, wysokie stypendia)
- WIELOLETNIE DOŚWIADCZENIE W NAUCZANIU ( robimy to najlepiej na rynku!)
- NIEZALEŻNIE OD WIEKU, MASZ SZANSĘ OSIĄGNĄĆ Z NAMI WYMARZONY SUKCES
- DOSKONAŁA LOKALIZACJA (dojazd metrem, tramwajem, pociągiem czy autobusem? Pod samą uczelnię! Stacja Dworzec Gdański.)
- POMAGAMY ZNALEŹĆ PRACĘ W TRAKCIE I PO STUDIACH! (prowadzimy niezawodne biuro karier)
- BIERZESZ UDZIAŁ W DARMOWYCH WARSZTATACH I SZKOLENIACH (kurs o wartości 2250zł na start, w prezencie dla każdego studenta)
- PROWADZIMY BRANŻOWE, NOWATORSKIE KURSY I SZKOLENIA (wysokie zniżki dla studentów)
OFERTA EDUKACYJNA
ZARZĄDZANIE BEZPIECZEŃSTWEM WEWNĘTRZNYM PAŃSTWA
AUDYT BEZPIECZEŃSTWA I OCHRONY
ZARZĄDZANIE BEZPIECZEŃSTWEM I OCHRONĄ W LOTNICTWIE CYWILNYM
BEZPIECZEŃSTWO W TRANSPORCIE DROGOWYM
KURS OCHRONY
SZKOLENIE DOSKONALĄCE DLA PRACOWNIKÓW OCHRONY
CERTYFIKOWANY AUDYTOR BEZPIECZEŃSTWA
STRATEGIA I ORGANIZACJA BEZPIECZEŃSTWA
SECURITY MANAGER
PODSTAWY RODO
SPECJALISTA DS. OCHRONY INFORMACJI NIEJAWNYCH
INSPEKTOR OCHRONY DANYCH OSOBOWYCH (RODO)
SZKOLENIE NA CZŁONKA SŁUŻBY PORZĄDKOWEJ I INFORMACYJNEJ
Bezpieczeństwo wewnętrzne I st.
Studia niestacjonarne
Studia licencjackie
3 lata / VI semestrów
Kierunek bezpieczeństwo wewnętrzne (studia pierwszego stopnia o profilu praktycznym) jest odpowiedzią na wzrost ciągle rosnącego znaczenia bezpieczeństwa wewnętrznego i porządku publicznego w polityce prowadzonej przez organy władzy publicznej. Od roku akademickiego 2018/2019 uruchomiony zostanie profil praktyczny, dzięki czemu nasi studenci zdobędą branżową wiedzę i praktyczne umiejętności, które z powodzeniem będą mogli wykorzystać w codziennej pracy. Profil praktyczny to rozwiązanie zarówno dla studentów, którzy do tej pory nie mieli styczności z branżą bezpieczeństwa, jak również dla aktywnych pracowników m.in. służb mundurowych, którzy pragną poszerzyć swoją wiedzę i zdobyć cenione w codziennej pracy umiejętności, które zaowocują awansem.
Nasza kadra, nasz atut
Dzięki wyspecjalizowanej kadrze z doświadczeniem z różnych obszarów bezpieczeństwa, ochrony i obronności oraz praktycznym przedmiotom, studenci zdobędą specjalistyczną wiedzę i praktyczne przygotowanie do pracy w zawodzie.
Specjalności dostępne na kierunku bezpieczeństwo wewnętrzne:
- Bezpieczeństwo publiczne
Cyberbezpieczeństwo i zarządzanie bezpieczeństwem informacji
Przykładowe przedmioty:
- Cyberprzestrzeń jako obszar wojny hybrydowej
- Ochrona infrastruktury krytycznej przed ofensywnymi operacjami cybernetycznymi
- Cyberterroryzm – przestrzeń zagrożeń i metody zwalczania
- Bezpieczeństwo teleinformacyjne państwa
- Zarządzanie ryzykiem w cyberprzestrzeni.
Bezpieczeństwo narodowe I st.
Studia niestacjonarne
Studia licencjackie
3 lata / VI semestrów
Kierunek bezpieczeństwo narodowe (studia pierwszego stopnia o profilu praktycznym) jest odpowiedzią na wzrost ciągle rosnącego znaczenia bezpieczeństwa oraz rosnącego w tym obszarze zapotrzebowania na rynku pracy. WSBiO jest pionierem w zakresie bezpieczeństwa, ochrony i obronności. Współpracując z najlepszymi osobowościami z branży, gwarantujemy studentom zdobycie specjalistycznej wiedzy i praktycznych umiejętności. Studia na tym kierunku dają możliwość pracy na arenie międzynarodowej zarówno osobom niezwiązanym z branżą, jak i aktywnym pracownikom np. służb mundurowych, którzy pragną poszerzyć swoją wiedzę i wdrożyć nowe rozwiązania w codziennej pracy.
Praktyka fundamentem
Kształcenie praktyczne na tym kierunku stanowi fundament funkcjonowania na konkretnym, specjalistycznym stanowisku w przyszłości.
Specjalności dostępne na kierunku bezpieczeństwo narodowe:
- Bezpieczeństwo państwa
- Zarządzanie kryzysowe
Przykładowe przedmioty:
- Polska w strukturach bezpieczeństwa międzynarodowego
- Świadczenia na rzecz obronności państwa
- Mobilizacja sił obronnych państwa
- Planowanie i logistyka ochrony ludności
- Obszary infrastruktury krytycznej
Bezpieczeństwo narodowe II st.
Studia niestacjonarne
Studia magisterskie
2 lata / IV semestry
Wyższa Szkoła Bezpieczeństwa i Ochrony im. Marszałka Józefa Piłsudskiego z siedzibą w Warszawie prowadzi kształcenie na studiach II stopnia na kierunku Bezpieczeństwo narodowe od dnia 1 października 2010 r. (Decyzja Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego z dnia 16.07.2010 r.).
Absolwent studiów II stopnia Wyższej Szkoły Bezpieczeństwa i Ochrony imienia Marszałka Józefa Piłsudskiego w Warszawie, po zaliczeniu wszystkich przedmiotów przewidzianych programem kształcenia oraz po złożeniu pracy dyplomowej i zdaniu egzaminu dyplomowego otrzymuje tytuł zawodowy magistra.
Absolwent studiów II stopnia posiada poszerzona i pogłębioną wiedzę w zakresie głównych obszarów nauk o bezpieczeństwie w stosunku do wiedzy uzyskanej w wyniku ukończenia studiów I stopnia. Zdobytą wiedzę potrafi umiejętnie wykorzystywać w życiu codziennym i w pracy zawodowej z zachowaniem norm etycznych i współżycia społecznego.
Absolwent studiów II stopnia zna i potrafi odpowiednio formułować i objaśniać pojęcia z zakresu rozszerzonej terminologii kierunku studiów i specjalności. Potrafi charakteryzować i objaśniać główne kierunki rozwoju w obszarze nauk o bezpieczeństwie. Potrafi rozpoznawać, definiować, prezentować i interpretować problemy i zjawiska objęte programem kształcenia. Zna i potrafi stosować podstawowe techniki i nowoczesne środki komunikacyjne. Jest kreatywny i potrafi wdrażać posiadane umiejętności oraz wykorzystywać dostępne źródła informacji w realizacji zadań i rozwiązywaniu problemów zawodowych w różnych sytuacjach. Potrafi wyszukiwać, analizować, oceniać, selekcjonować i wykorzystywać informacje z różnych źródeł, dokonując ich krytycznej oceny, a także integrując potrzebne informacje z różnych dyscyplin. Przy rozwiązywaniu problemów i realizowaniu zadań potrafi pracować samodzielnie, a także współpracować i organizować pracę w większych zespołach. Potrafi przewidywać rozwój sytuacji i samodzielnie podejmować decyzje niezbędne do osiągnięcia zakładanych celów. Jest świadomy konieczności ciągłego kształcenia się i podnoszenia swoich kwalifikacji zawodowych oraz rozwijania kompetencji społecznych. Zna język obcy na poziomie B2 z zastosowaniem fachowej terminologii związanej z obszarem nauk o bezpieczeństwie. Jest wrażliwy na problemy społeczne i potrafi inicjować oraz aktywnie uczestniczyć w ich rozwiązywaniu.
Zdobyta wiedza i posiadane umiejętności oraz kompetencje społeczne powinny umożliwiać mu podejmowanie pracy w instytucjach i organach administracji publicznej i służbach właściwych w zakresie szeroko pojmowanego bezpieczeństwa, w tym również na stanowiskach kierowniczych średniego szczebla. Absolwent studiów II stopnia posiada kwalifikacje do podjęcia studiów III stopnia.
Bezpieczeństwo państwa
Program specjalności koncentruje się na zagadnieniach związanych z bezpieczeństwem i rozwiązywaniem problemów w sytuacjach zagrożenia. Specjalność skierowana jest do obecnych i przyszłych pracowników służb bezpieczeństwa państwa, np. Wojsko, Żandarmeria Wojskowa, Straż Graniczna.
Proponowane przedmioty na specjalności:
- Międzynarodowe stosunki ekonomiczne
- Międzynarodowe stosunki polityczno-wojskowe
- Międzynarodowe prawo humanitarne konfliktów zbrojnych
- Globalne zagrożenia bezpieczeństwa
- Współczesne międzynarodowe operacje wojskowe
- Organizacje bezpieczeństwa międzynarodowego
- Bezpieczeństwo euroatlantyckie i europejskie
- Regionalizacja i instytucjonalizacja bezpieczeństwa
Bezpieczeństwo publiczne
Specjalność przeznaczona dla funkcjonariuszy służb mundurowych, pracowników profesjonalnych firm ochrony i absolwentów policealnych szkół ochroniarskich.
Proponowane przedmioty na specjalności:
- Zwalczanie przestępczości
- Prawo karne z elementami postępowania karnego
- Bezpieczeństwo cywilne
- Współpraca międzynarodowa w zakresie bezpieczeństwa wewnętrznego
- Przeciwdziałanie zagrożeniom terrorystycznym
- Pozarządowe formy bezpieczeństwa
- Kryminologia i kryminalistyka
- System reagowania kryzysowego
Kierunki wykładane na uczelni:
bezpieczeństwo narodowe | I stopnia Niestacjonarny | II stopnia Niestacjonarny |
bezpieczeństwo wewnętrzne | I stopnia Stacjonarny |
Kursy na uczelni:
Podstawy RODO |
Ochrony |
detektywistyczny |
Inspektor Ochrony Danych Osobowych (RODO) |
Główny adres uczelni
- Wyższa Szkoła Bezpieczeństwa i Ochrony im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Warszawie
ul. gen. J. Zajączka 7, 01-518 Warszawa - Telefon: +48 22 856 52 06
- Email: rekrutacja@wsbio.waw.pl
- Strona: http://www.wsbio.waw.pl
Jak do nas trafić
Powiązane artykuły
Kurs detektywistyczny
Celem kursu jest umożliwienie zdobycia licencji detektywistycznej oraz przekazanie profesjonalnej wiedzy i wypracowanie praktycznych umiejętności, niezbędnych podczas wykonywania pracy detektywa.
czytaj dalej