
Wyższa Szkoła Biznesu w Gorzowie Wlkp.
Rok założenia: 1997 | Rektor: dr Maria Wójtowicz, prof. WSBWyższa Szkoła Biznesu w Gorzowie Wlkp. powstała 13.08.1997 r. na podstawie zgody wydanej przez Ministerstwo Edukacji Narodowej. Została wpisana do rejestru MEN pod pozycją 129 (aktualnie 128).
WSB jest najstarszą niepubliczną uczelnią w województwie lubuskim.
Aktualnie w ofercie WSB znajdują się dwa kierunki studiów I stopnia o profilu praktycznym:
Oferta jest wyjątkowa: student WSB w Gorzowie kończy DWIE SPECJALNOŚCI w trzy lata!
Kolejnym priorytetem WSB jest tworzenie przyjaznej atmosfery. Bezpośredni kontakt wykładowców ze studentami stwarza klimat wzajemnego zaufania i sympatii. Uczelnia krzewi wśród studentów i pracowników oraz w kontaktach z otoczeniem zewnętrznym takie relacje, które opierają się na szacunku, tolerancji oraz poszanowaniu godności człowieka.
Oczekiwania lokalnego rynku związane z kształceniem wyspecjalizowanych kadr dla placówek, ośrodków i instytucji społecznych, a także firm i organizacji biznesowych, realizuje Centrum Kształcenia Podyplomowego i Szkoleń WSB. Oferta Centrum obejmuje specjalności studiów podyplomowych oraz szeroką gamę szkoleń i kursów (w tym językowych realizowanych przez Szkołę Językową WSB – Lingua Academia).
Wyższa Szkoła Biznesu przykłada dużą wagę do wspierania rozwoju aktywności naukowej. Uczelnia prowadzi badania w zakresie nauk społecznych i ekonomicznych. Ośrodkiem badawczym WSB realizującym badania dla miasta i regionu jest Pracownia Badań Naukowych. Uhonorowaniem pracy badawczej stało się powołanie wspólnie z Miastem Gorzów Wlkp. Centrum Monitoringu Jakości Życia.
Zapraszamy do studiowania w najstarszej w regionie uczelni niepublicznej – funkcjonującej od 23. lat na gorzowskim rynku.
Wyższa Szkoła Biznesu w Gorzowie Wlkp. prowadzi 3-letnie STUDIA I STOPNIA (licencjackie) na kierunkach o profilu praktycznym.
Kierunek ZARZĄDZANIE
Zarządzanie to kierunek studiów przygotowujący do podjęcia pracy w wielu branżach gospodarki (nie tylko w Polsce, ale i zagranicą).
Realizując program nauczania WSB umożliwia zapoznanie się z nowoczesną wiedzą i nabycie umiejętności m.in. z zakresu zagadnień: ekonomicznych, prawniczych, socjologicznych. Szczegółowym analizom poddawane są problemy związane z funkcjonowaniem i zarządzaniem nowoczesną organizacją gospodarczą, jej zasobami kadrowymi i finansowymi, rozwiązaniami logistycznymi oraz wdrażaniem projektów biznesowych. Uczelnia kładzie nacisk na kreatywność, zdolności interpersonalne, umiejętność negocjacji oraz pracy z klientem.
Absolwenci znajdują zatrudnienie wszędzie tam, gdzie potrzeba wszechstronnie wykształconych, otwartych na częste zmiany pracowników. Pracują w różnych pionach administracyjnych (finanse, marketing, logistyka i zaopatrzenie, organizacja, kadry, zarząd). Studia przygotowują także do podjęcia i prowadzenia własnej działalności gospodarczej.
Zarządzanie to kierunek uniwersalny. W każdej organizacji istnieje potrzeba zatrudniania pracowników z wykształceniem z obszaru zarządzania.
MODUŁY SPECJALNOŚCIOWE na kierunku ZARZĄDZANIE
Wyższa Szkoła Biznesu jako jedyna w regionie proponuje studiowanie dwóch specjalności w systemie modułowym – za cenę jednego czesnego miesięcznie.
Student WSB w trakcie trzech lat studiów ukończy DWIE SPECJALNOŚCI (a nie jedną – jak w innych uczelniach). Specjalności zostały ze sobą połączone w moduły. Każdy MODUŁ obejmuje DWA ZAKRESY TEMATYCZNE – ściśle ze sobą powiązane i komplementarne wobec siebie, w których treści uzupełniają się wzajemnie. Połączenie dwóch specjalności z nowoczesnym podejściem do kształcenia na studiach I stopnia daje szansę na sprostanie oczekiwaniom rynku pracy. Absolwent WSB będzie wyposażony w praktyczną wiedzę oraz umiejętności niezbędne do satysfakcjonującej pracy zawodowej.
Do wyboru następujące MODUŁY SPECJALNOŚCIOWE:
- Zarządzanie produkcją oraz Zarządzanie logistyczne
- Przedsiębiorczość i zarządzanie małą firmą oraz Zarządzanie kadrami
- Zarządzanie procesami logistycznymi w służbach mundurowych oraz Zarządzanie transportem.
Zarządzanie produkcją oraz Zarządzanie logistyczne
Zarządzanie produkcją
W trakcie studiów słuchacze poznają podstawowe zasady oraz nowoczesne narzędzia, metody i mechanizmy zarządzania produkcją. Program studiów koncentruje się na zagadnieniach praktycznych związanych z doskonaleniem produkcji (np. Lean Manufacturing) oraz powiązaniach produkcji z jakością, logistyką, zarządzaniem zasobami ludzkimi oraz softwarem.
Zdobędziesz umiejętności w zakresie:
- mapowania ścieżek i faz przebiegu procesów produkcyjnych,
- zarządzania projektami,
- planowania, koordynowania i realizowania działań logistycznych w obszarze produkcji,
- wykorzystywania metod i narzędzi wspomagających zarządzanie jakością w procesie produkcyjnym,
- •wykorzystania metod i narzędzi umożliwiających rozwiązywanie problemów w produkcji, kalkulacji i optymalizacji kosztów produkcji.
Zarządzanie logistyczne
Stale rosnąca konkurencja zmusza przedsiębiorstwa do zwiększania efektywności podejmowanych działań, m.in. poprzez zastosowanie nowoczesnych koncepcji logistycznych. Specjalność przygotowuje do pracy w obszarze zarządzania fizycznym przepływem towarów, półproduktów, materiałów i informacji w celu jak najlepszego zaspokojenia potrzeb klienta danej organizacji. Program specjalności obejmuje wieloaspektowe problemy z zakresu logistyki produkcji, dystrybucji, zaopatrzenia, zarządzania transportem, zapasami, magazynem. Absolwent będzie przygotowany m.in. do pełnienia funkcji na stanowisku specjalisty ds. logistyki, zaopatrzenia, dystrybucji w firmie usługowej lub produkcyjnej.
Zdobędziesz umiejętności w zakresie:
- stosowania narzędzi komputerowych wspomagających zarządzanie logistyczne,
- projektowania systemów logistycznych,
- przeprowadzania analiz systemów zaopatrzenia,
- planowania, optymalizacji.
Przedsiębiorczość i zarządzanie małą firmą oraz Zarządzanie kadrami
Przedsiębiorczość i zarządzanie małą firmą
Specjalność dostarcza wiedzę i umiejętności niezbędne do prowadzenia bądź zarządzania firmą. Student nauczy się tworzenia poprawnego biznesplanu. Będzie zdobywał wiedzę w zakresie planowania, kształtowania strategii rozwoju, rozwiązywania problemów wewnętrznych przedsiębiorstwa. Absolwent będzie przygotowany do prowadzenia własnej działalności gospodarczej, a także do pracy na kierowniczych stanowiskach w małych i średnich przedsiębiorstwach (MŚP).
Zdobędziesz umiejętności w zakresie:
- zarządzania małym/ średnim przedsiębiorstwem,
- zakładania i zarządzania własną działalnością gospodarczą,
- budowania scenariuszy rozwoju przedsiębiorstwa,
- nowoczesnego podejścia do zjawisk i procesów zachodzących nie tylko w firmie, ale także w otoczeniu zewnętrznym.
Zarządzanie kadrami
Specjalność umożliwia zdobycie wiedzy i umiejętności z zakresu zarządzania zasobami ludzkimi, psychologicznych aspektów zarządzania oraz komunikacji interpersonalnej. Studenci poznają narzędzia motywowania oraz nauczą się projektować i wdrażać systemy ocen pracowniczych. Absolwenci będą potrafili zaplanować i przeprowadzić proces rekrutacji i selekcji w organizacji. Znajdą zatrudnienie w działach personalnych w administracji publicznej, przedsiębiorstwach różnego typu oraz w firmach zajmujących się szkoleniem i doborem personelu.
Zdobędziesz umiejętności w zakresie:
- organizacji działu personalnego,
- oceny pracy i pracowników,
- rekrutacji i selekcji pracowników,
- rozwiązywania problemów z zakresu zarządzania zasobami ludzkimi,
- wykorzystania technik i narzędzi motywacyjnych.
Zarządzanie procesami logistycznymi w służbach mundurowych oraz Zarządzanie transportem
Zarządzanie procesami logistycznymi w służbach mundurowych
Specjalność dostarcza wiedzę i umiejętności w zakresie doboru i wykorzystywania narzędzi oraz metod usprawniających procesy logistyczne – na przykładzie wojska i wybranych służb mundurowych.
Studenci zapoznają się z metodami organizowania zaopatrzenia, magazynowania i dystrybucji wewnątrz jednostek planowania oraz efektywnego zarządzania zapasami. Poznają zasady sterowania przepływami informacji, zasobami ludzkimi i materialnymi. Będą potrafili posługiwać się systemami informatycznego wspomagania zarządzania logistycznego.
Zdobędziesz umiejętności w zakresie:
- zarządzania zasobami w służbach mundurowych,
- gospodarki magazynowej i zapasami,
- systemów informatycznych w logistyce,
- usług logistycznych i outsourcingu w służbach mundurowych,
- inwentaryzacji składników mienia,
- gospodarki służb materiałowych i technicznych z elementami controllingu.
Zarządzanie transportem
Specjalność umożliwia zdobycie wiedzy i umiejętności z zakresu zasad organizacji transportu. Zapoznaje z zasadami realizacji działalności transportowej zgodnie z obowiązującym prawem oraz normami bezpieczeństwa.
Zdobędziesz umiejętności w zakresie:
- ekonomiki i zarządzania transportem,
- zabezpieczenia technicznego transportu,
- zarządzania procesowego,
- mapowania procesów transportowych i logistycznych,
- zarządzania łańcuchem dostaw.
Kierunek PRAWO I FINANSE W BIZNESIE
Prawo i finanse w biznesie to kierunek studiów, który wyposaży studenta w bogaty zestaw wiedzy, umiejętności i kompetencji z zakresu nauk społecznych pożądanych przez pracodawców: prawa i finansów oraz zarządzania. Absolwent kierunku Prawo i finanse w biznesie, dzięki wiedzy z zakresu prawnego otoczenia biznesu, a także finansowych i ekonomicznych uwarunkowań działalności gospodarczej, będzie przygotowany do prowadzenia własnej firmy oraz pełnienia funkcji menedżerskich w firmach i instytucjach.
Po ukończeniu studiów I stopnia na kierunku Prawo i finanse w biznesie o profilu praktycznym absolwent będzie mógł realizować swoje ambicje zawodowe firmach, instytucjach i działach takich jak biura doradztwa finansowego, podatkowego, inwestycyjnego, prawnego, firmy konsultingowe, działy finansowe, kadr, HR, rozwoju, jednostki administracji rządowej i samorządowej, banki, urzędy skarbowe i celno-skarbowe.
MODUŁY SPECJALNOŚCIOWE na kierunku PRAWO I FINANSE W BIZNESIE
Wyższa Szkoła Biznesu jako jedyna w regionie proponuje studiowanie dwóch specjalności w systemie modułowym – za cenę jednego czesnego miesięcznie.
Student WSB w trakcie trzech lat studiów ukończy DWIE SPECJALNOŚCI (a nie jedną – jak w innych uczelniach). Specjalności zostały ze sobą połączone w moduły. Każdy MODUŁ obejmuje DWA ZAKRESY TEMATYCZNE – ściśle ze sobą powiązane i komplementarne wobec siebie, w których treści uzupełniają się wzajemnie. Połączenie dwóch specjalności z nowoczesnym podejściem do kształcenia na studiach I stopnia daje szansę na sprostanie oczekiwaniom rynku pracy. Absolwent WSB będzie wyposażony w praktyczną wiedzę oraz umiejętności niezbędne do satysfakcjonującej pracy zawodowej.
Do wyboru następujące MODUŁY SPECJALNOŚCIOWE:
- Prawo w przedsiębiorstwie oraz Finanse w przedsiębiorstwie
- Prawo podatkowe oraz Finanse i podatki.
Prawo w przedsiębiorstwie oraz Finanse w przedsiębiorstwie
Prawo w przedsiębiorstwie
Celem specjalności jest kształtowanie umiejętności wykorzystania wiedzy prawniczej w praktyce zarządzania organizacją. Specjalność przygotuje z zakresu wiedzy prawniczej stanowiącej istotny aspekt zarządzania organizacją. Umiejętność sporządzania umów, znajomość przepisów kodeksu spółek handlowych, kwestii restrukturyzacji bądź likwidacji przedsiębiorstwa, to tylko niektóre z ważnych zagadnień podejmowanych podczas zajęć specjalnościowych. Znajomość przepisów prawa jest niezbędna w prowadzeniu każdej działalności gospodarczej.
Prawo w przedsiębiorstwie przygotowuje do pracy we wszelkiego typu organizacjach o różnym charakterze: firmach, instytucjach, NGOs. Specjalność umożliwi podjęcie pracy na stanowiskach zarządzających w różnych jednostkach gospodarczych, szczególnie tych, w których niezbędne jest częste i praktyczne posługiwanie się przepisami prawnymi.
Zdobędziesz umiejętności w zakresie:
- interpretacji przepisów prawa,
- sporządzania umów w obrocie gospodarczym,
- postępowania przed sądami administracyjnymi,
- prawa spadkowego w działalności gospodarczej,
- restrukturyzacji i likwidacji przedsiębiorstwa.
Finanse w przedsiębiorstwie
Specjalność uczy podejścia do zarządzania finansami w oparciu o najnowszą wiedzę i przygotowuje do sprawnego posługiwania się instrumentami finansowymi. Studenci zostaną dobrze przy-gotowani do samodzielnego zarządzania aspektami finansowego wymiaru działalności przedsiębiorstwa oraz formułowania i realizacji strategii finansowej.
Specjalność Finanse w przedsiębiorstwie przygotowuje do objęcia stanowisk każdego szczebla w strukturach administracyjnych firm, banków, instytucji, urzędów rządowych i samorządowych, a także do prowadzenia własnej działalności gospodarczej.
Zdobędziesz umiejętności w zakresie:
- amortyzacji podatkowej,
- podstaw VAT,
- podstaw rachunku efektywności inwestycji,
- podatków dochodowych PIT i CIT w firmie.
Prawo podatkowe oraz Finanse i podatki
Prawo podatkowe
Studia wyposażą studenta w szeroką wiedzę z zakresu prawa podatkowego i jego zastosowania w pracy specjalisty, menedżera, przedsiębiorcy, urzędnika, doradcy.
Absolwenci specjalności będą wysoko cenionymi na rynku pracy specjalistami posiadającymi umiejętności niezbędne do prawidłowego stosowania i interpretacji prawa podatkowego. Będą mogli poszukiwać pracy w biurach doradztwa podatkowego, w organach skarbowych i podatkowych oraz jako pracownicy działów podatkowych, księgowych i finansowych podmiotów gospodarczych.
Zdobędziesz umiejętności w zakresie:
- zasad prowadzenia ksiąg podatkowych,
- sporządzania pism w sprawach podatkowych,
- podstaw prawnych wykonywania zawodu doradcy podatkowego,
- postępowania przed sądami administracyjnymi,
- podatków i opłat lokalnych.
Finanse i podatki
Specjalność wychodzi naprzeciw potrzebom praktyki gospodarczej. Pozwala poznać i zrozumieć podatki i system podatkowy. To wyjątkowa możliwość zdobycia wiedzy i umiejętności z dwóch cenionych przez pracodawców zakresów: finansów i podatków. Studenci poznają zagadnienia dotyczące podatku VAT, świadczeń pozapłacowych, nauczą się zarządzać kosztami.
Znajomość zagadnień związanych z kwestią finansów i podatków jest niezwykle istotna w zarządzaniu firmą lub instytucją, dlatego pracodawcy doceniają kompetencje w tym zakresie.
Absolwenci będą mieli możliwość zdobycia pracy jako menedżerowie i specjaliści w przedsiębiorstwach produkcyjnych, handlowych i usługowych, bankach oraz różnego typu instytucjach świadczących usługi doradztwa finansowego i podatkowego.
Zdobędziesz umiejętności w zakresie:
- podatku VAT w transakcjach gospodarczych,
- opodatkowania świadczeń pozapłacowych,
- zarządzania kosztami podatkowymi,
- opodatkowania operacji gospodarczych.
Kierunki wykładane na uczelni:
prawo w biznesie | Licencjat Stacjonarny Niestacjonarny |
zarządzanie | I stopnia Stacjonarny Niestacjonarny |
Główny adres uczelni
- Wyższa Szkoła Biznesu w Gorzowie Wlkp.
ul. Myśliborska 30, 66-400 Gorzów Wlkp. - Telefon: 95 733 66 60
- Fax: 95 733 66 61
- Email: dziekanat@wsb.gorzow.pl
- Strona: http://www.wsb.gorzow.pl