Informator o Szkołach Wyższych, Policealnych i Językowych

Wyższa Szkoła Nauk o Zdrowiu

Wyższa Szkoła Nauk o Zdrowiu


przejdź do spisu treści

Wyższa Szkoła Nauk o Zdrowiu w Bydgoszczy powstała w 2005 r. jako pierwsza niepaństwowa uczelnia medyczna w regionie. Kształcimy wyłącznie na kierunkach związanych z naukami o zdrowiu takimi jak: analityka medyczna, fizjoterapia i kosmetologia nowoczesna w ramach studiów I i II stopnia. Poza tym, prowadzimy studia podyplomowe związane merytorycznie z naszymi kierunkami w Bydgoszczy, Toruniu, Warszawie, Poznaniu i Łodzi. 

Zależy nam, aby nasi absolwenci posiadali, oprócz wyższego wykształcenia, znakomitą wiedzę praktyczną, dlatego duży nacisk kładziemy na wyposażenie pracowni specjalistycznych, a przede wszystkim na praktyki zawodowe. Ponadto, zapewniamy praktyki kliniczne, które odbywają się w toku pracy szpitali oraz placówek rehabilitacyjnych. 

Priorytetem Uczelni jest praca w małych zespołach, co pozwala osiągać studentom lepsze efekty, jak i tworzy rodzinną atmosferę Uczelni.

WSPÓŁPRACUJEMY Z NAJLEPSZYMI

W tym celu współpracujemy z najlepszymi szpitalami bydgoskimi, takimi jak 10.Wojskowy Szpital Kliniczny, Kujawsko-Pomorskie Centrum Pulmonologii, Centrum Medyczne Gizińscy, wysoko-specjalistycznymi laboratoriami w tym z Laboratorium Diagnostycznym GRUPA ALAB w Bydgoszczy oraz przychodniami specjalistycznymi. Zależy nam, aby studenci poznali najnowsze trendy oraz produkty, dlatego organizujemy wyjazdy na kongresy i targi dla specjalistów. Oprócz wymienionych powyżej instytucji Wyższa Szkoła Nauk o Zdrowiu korzysta z nowoczesnej bazy fizjoterapeutycznej regionuze szczególnym uwzględnieniem doskonale wyposażonego Sanatorium Uzdrowiskowego "OAZA" w Inowrocławiu oraz Kliniki Uzdrowiskowej „Pod Tężniami" w Ciechocinku posiadających, oprócz bazy rehabilitacyjnej, znakomitą bazę naukową i badawczą.

STUDIUJ W CENTRUM STAREGO MIASTA

Szczególną opieką otaczamy studentów niepełnosprawnych oferując specjalne stypendia oraz ułatwienia w procesie edukacyjnym. Staramy się wychodzić naprzeciw potrzebom seniorów w ramach Medycznego Uniwersytetu III Wieku.

W zabytkowym, stylowym budynku, przygotowaliśmy dla studentów nowoczesne sale wykładowe, pracownię anatomii i fizjologii, laboratorium chemiczne, bibliotekę z czytelnią, oraz pracownie kosmetyczne i fizjoterapeutyczne. W ramach podpisanych porozumień korzystamy również z bazy Policealnych Szkół Medycznych oraz Zespołu Szkół Nr 1 w Bydgoszczy słynących z profesjonalnych pracowni fryzjerskich.

KIERUNKI STUDIÓW 2020/2021

Kosmetologia

Studia I stopnia
Okres nauki: 3 lata (6 semestrów)
Tryb: stacjonarny lub niestacjonarny
Specjalności:

  • Kosmetologia Estetyczna
  • Podologia

Studia II stopnia
Okres nauki: 2 lata (4 semestry)
Tryb: stacjonarny lub niestacjonarny

Pielęgniarstwo

Studia I stopnia
Okres nauki: 3 lata (6 semestrów)
Tryb: stacjonarny lub niestacjonarny

Fizjoterapia

studia jednolite magisterskie - dzienne lub zaoczne

przejdź do spisu treści

Kosmetologia

Okres nauki: 3 lata (6 semestrów)
Tryb: stacjonarny lub niestacjonarny
Specjalności: Kosmetologia Estetyczna lub Podologia (do wyboru w trakcie nauki)

Czym jest dla nas Kosmetologia?

Wyższa Szkoła Nauk o Zdrowiu w Bydgoszczy to Prywatna Uczelnia Medyczna, która kształci wysokokwalifikowaną kadrę Kosmetologów na kierunku Kosmetologia, studiach zarówno licencjackich jak i magisterskich w trybie stacjonarnym i niestacjonarnym.

W Wyższej Szkole Nauk o Zdrowiu w Bydgoszczy kładziony jest szczególny nacisk na praktyczne przygotowanie studentów do pracy na stanowisku Kosmetologa: udostępniając jedną  z najnowocześniejszych pracowni kosmetycznych w Polsce oraz wykwalifikowaną kadrę wykładowców-praktyków. Studenci w toku studiów uczą się wykonywania nowoczesnych i najbardziej pożądanych przez klientów zabiegów, pracując na nowoczesnym sprzęcie oraz wykorzystując znane i ekskluzywne marki kosmetyków. Nabyte umiejętności i wiedzę wykorzystują podczas praktyk zawodowych w gabinetach kosmetologicznych.

Kosmetologia to naukowe podejście do piękna. Studia zapewniają wiedzę z dziedziny dermatologii, produkcji kosmetyków, ich dystrybucji, a przede wszystkim umiejętności pozwalające na wykonywanie nieszablonowych zabiegów. Studenci podczas procesu kształcenia korzystają z specjalistycznegosprzętu w pracowni kosmetycznej i laboratorium. 

Stypendia:

Już blisko 30% Studentów WSNoZ to Stypendyści. Uczelnia wspiera nie tylko osoby o wybitnych wynikach w nauce, ale także osoby znajdujące się w trudnej sytuacji finansowej. Wierzymy, że każdemu należy się równy dostęp do szkolnictwa wyższego, dlatego program stypendialny zbudowany jest tak, aby odpowiadać na potrzeby naszych obecnych i przyszłych Studentów.

Co nowego w Kosmetologii:

Nowy program studiów - kosmetologia rozwija się bardzo dynamicznie i nasze studia zmieniają się po to, żeby sprostać wymaganiom nowoczesnego gabinetu. W nowym programie studiów znajduje się więcej godzin praktycznych, ze szczególnym naciskiem na godziny spędzone w pracowni kosmetycznej. Zmieniliśmy również rozplanowanie przedmiotów w ciągu trzech lat, w taki sposób, żeby już od pierwszego semestru studiów studenci mogli uczestniczyć w pełnej gamie zajęć. W trzecim semestrze studenci deklaruja obszar specjalizacyjny i sami wybierają jakie przedmioty są dla nich najbardziej interesujące.

Certyfikowane kursy w ramach studiów - obecny rynek pracy od kosmetologów wymaga wielu kwalifikacji poza dyplomem wyższej uczelni. Studenci Kosmetologii Nowoczesnej w ramach studiów będą przechodzić podstawowe szkolenia, takie jak: zdobienie i stylizacja paznokci (3 metody: żel, akryl i hybryda) lub przedłużanie rzęs metodą 1:1. Poza tym w ofercie uczelni znajduję się wiele specjalistycznych kursów (makijaż permanentny, hiperpigmentacja, zabiegi aparaturowe na twarz i ciało, itd.), z których studenci i absolwenci mogą wziąć udział za 80% ich ceny rynkowej.

Akademicka Pracownia Kosmetologiczna - miejsce pracy kosmetologa jest przede wszystkim w gabinecie. Dołożyliśmy najwyższych starań, aby stworzyć dla naszych studentów najwyższej jakości środowisko pracy, wyposażając pracownię w nowoczesne sprzęty i kosmetyki, oferując tym samym zajęcia praktyczne w jednej z najnowocześniejszych pracowni kosmetologicznych w Polsce. 

Czas na Podologię!

Kosmetologia to nie tylko studia związane z Kosmetologią Estetyczną - to także Podologia, która jest stabilnym fundamentem działalności naukowej Wyższej Szkoły Nauk o Zdrowiu i cieszy się wielką popularnością - jest drugą, najczęściej wybieraną specjalnością przez naszych studentów. Wspierana przez Studia Podyplomowe i szeroką paletę Kursów Zawodowych, Podologia jest dumą WSNoZ, tak jak i jej studenci, którzy odbywają zajęcia praktyczne w pełni przygotowanej pod podologiczne zabiegi Akademickiej Pracowni Kosmetologicznej.

Ogólnopolska Konferencja Podologiczna - Serece Podologii zabiło w Bydgoszczy.

Bydgoszcz, 13.10.2018 r. - pamiętna data na podologicznej mapie Polski. Tego dnia odbyła się 1. Ogólnopolska Konferencja Podologiczna, organizowana przez Wyższą Szkołę Nauk o Zdrowiu. Inspirujące wykłady, trwające do późnych godzin debaty, niesamowici prelegenci i ogólnopolska premiera Arkadas Insoles - to wszystko (i o wiele więcej!) składa się na sukces spotkania. 3 Dziękujemy wszystkim, dzięki którym możemy świętować sukces.

Najnowocześniejsza w Polsce Akademicka Pracownia Kosmetologiczna WSNoZ

Wraz z 2017 rokiem, swoją działalność rozpoczęła Akademicka Pracownia Kosmetologiczna WSNoZ - jedna z najnowocześniejszych w kraju!

Uczelnia posiada moim zdaniem, jedną z najlepiej wyposażonych pracowni kosmetologicznych w Polsce. Udało nam się nawiązać długoterminową współpracę z francuską firmą Monduniq Professionnel. Dodatkowo współpracujemy z Semilac oraz Makeup Revolution Polska. Studentki mają możliwość nauki na najnowocześniejszych sprzętach. Poza podstawową aparaturą kosmetyczną posiadamy karboksyterapię, mezoterapię mikroigłową, infuzję tlenową, fale radiowe oraz zabieg wyszczuplająco-modelujący, który łączy w sobie cztery technologie: fale radiowe, promieniowanie IR, masaż ssąco-próżniowy oraz mechaniczny masaż rolkami. Mogę zdradzić, że to jeszcze nie koniec inwestycji. - mgr Izabela Rodak, Opiekun Studiów na kierunku Kosmetologia Nowoczesna Wyższa Szkoła Nauk o Zdrowiu.

Co po studiach?

Absolwenci studiów pierwszego i drugiego stopnia w Wyższej Szkoły Nauk o Zdrowiu są rozchwytywani na rynku pracy ze względu na posiadane umiejętności praktyczne ale też wiedzę z zakresu kosmetologii nowoczesnej i pielęgnacyjnej, kosmetologii i medycyny estetycznej, dermatologii, nowoczesnej aparatury w kosmetologii dzięki czemu mogą kompleksowo zadbać o zdrowie i urodę swych przyszłych klientów.

Absolwent studiów zawodowych na kierunku kosmetologia, dzięki uzyskanemu wykształceniu z zakresu nauk humanistycznych, przyrodniczych i społecznych oraz opanowaniu złożonych umiejętności praktycznych i wiedzy teoretycznej w dziedzinie pielęgnowania urody i powstrzymywania procesów starzenia oraz profilaktyki zdrowia, powinien posiadać kwalifikacje niezbędne do właściwego zaplanowania i świadomego prowadzenia zabiegów pielęgnacyjnych i upiększających oraz podstawowych zabiegów leczniczych. Mając świadomość współodpowiedzialności za zdrowie i wygląd pacjenta, powinien wykonywać swój zawód ze szczególną starannością, zgodnie z zasadami etyki zawodowej i odpowiednimi uregulowaniami prawnymi.

Kosmetolodzy są przygotowani do nawiązywania współpracy z firmami produkującymi preparaty kosmetyczne (pielęgnacyjne i profesjonalne) oraz kierowania i zarządzania procesami produkcji preparatów kosmetycznych. Powinni uczestniczyć w systematycznym doskonaleniu poziomu zawodowego i wiedzy, poprzez podjęcie studiów podyplomowych, badań naukowych i zdobywaniu stopni naukowych.

Umiejętności zawodowe Absolwenta Kosmetologii:

  • Charakteryzować wyposażenie różnego rodzaju gabinetów kosmetycznych,
  • Organizować stanowisko pracy,
  • Charakteryzować metody i środki oraz ogólne zasady dezynfekcji, dezynsekcji, sterylizacji,
  • Posługiwać się podstawowymi pojęciami z zakresu prawa i ekonomii w sferze działalności gabinetu kosmetycznego,
  • Postępować zgodnie z obowiązującymi w zawodzie normami etycznymi,
  • Posługiwać się nomenklaturą używaną w światowej kosmetyce i kosmetologii,
  • Rozpoznawać i charakteryzować rodzaj skóry i włosów,
  • Diagnozować w oparciu o przeprowadzone badania skóry i jej przydatków, odróżniać skórę zdrową od chorobowo zmienionej,
  • Sporządzać i stosować proste środki niezbędne do wykonywania zabiegów kosmetycznych,
  • Charakteryzować skład preparatów powszechnie używanych w kosmetyce oraz ich działanie na skórę i organizm,
  • Ustalać rodzaj zabiegu kosmetycznego zgodnie z rozpoznawaniem,
  • Wykonywać zabiegi w zakresie kosmetyki pielęgnacyjnej, leczniczej i upiększającej zgodnie z etyką zawodową,
  • Wykonywać zabiegi fizykoterapeutyczne z uwzględnieniem wskazań i przeciwwskazań,
  • Obsługiwać aparaty i urządzenia stosowane w kosmetyce z uwzględnieniem obowiązujących aktualnie przepisów sanitarnych, bezpieczeństwa i higieny pracy oraz przeciwpożarowych,
  • Oceniać jakość wykonanego zabiegu,
  • Udzielać porad z zakresu kosmetyki zachowawczej i zdobniczej,
  • Nawiązywać kontakty z klientami,
  • Udzielać pierwszej pomocy w nagłych wypadkach,
  • Pozyskiwać informacje o nowościach i trendach rozwojowych w kosmetyce i kosmetologii,
  • Korzystać z literatury zawodowej,
  • Ustawicznie dążyć do podwyższania kwalifikacji.

przejdź do spisu treści

Pielęgniarstwo

Czas trwania studiów: 3 lata (6 semestrów)
System zajęć: dzienny lub zaoczny (do wyboru)

Misją Wyższej Szkoły Nauk o Zdrowiu jest oferowanie społeczeństwu najwyższej jakości kształcenia o profilu praktycznym w dziedzinie nauk medycznych i nauk o zdrowiu, tak, by nasi absolwenci studiów licencjackich, magisterskich i podyplomowych, stanowili rzeczywistą konkurencję nie tylko na lokalnym, ale i międzynarodowym rynku pracy.

Kierunek „Pielęgniarstwo” swoje fundamenty programowe odnosi do dziedziny nauk medycznych nauk o zdrowiu i zakłada pełną zgodność z regulacjami prawnymi określającymi warunki prowadzenia studiów oraz wymogi dla zawodu pielęgniarki / pielęgniarza, co umożliwia oferowanie kształcenia na właściwym i wysokim poziomie. 

Kierunek „Pielęgniarstwo” w pełni realizuje powinności ujęte w misji zakładając praktyczny profil kształcenia i odnosząc go do dziedziny nauk medycznych i nauk o zdrowiu, zaś w celu zapewnienia właściwego przygotowania studentów do wymagań lokalnego i europejskiego rynku pracy zakłada realizację programu spełniającego wymogi określone w Ustawie o Zawodach Pielęgniarki i Położnej (Dz.U. 2011, Nr 174, poz. 1039) prowadzonego przez kadrę o wysokich kwalifikacjach naukowych i zawodowych.

Nasze atuty:

  • Kompleksowo i nowocześnie wyposażone pracownie
  • Kadrę naukową stanowią profesorowie i doktorzy z całej Polski - szanowani specjaliści i autorytety w swej dziedzinie
  • Praktyki w najlepszych placówkach medycznych, m.in. Szpital św. Łukasza w Bydgoszczy, 2. Szpital ESKULAP w Osielsku, 3. Szpital Wielospecjalistyczny im. L. Błażka w Inowrocławiu, 4. Nowy Szpital w Nakle i Szubinie,
  • Przyjazny kontakt z wykładowcami dzięki pracy w małych grupach ćwiczeniowych.
  • Zajęcia praktyczne na Uczelni odbywają się w nowych, doskonale wyposażonych pracowniach, z użyciem nowoczesnych i profesjonalnych sprzętów.

Stypendia:

Już blisko 30% Studentów WSNoZ to Stypendyści. Uczelnia wspiera nie tylko osoby o wybitnych wynikach w nauce, ale także osoby znajdujące się w trudnej sytuacji finansowej. Wierzymy, że każdemu należy się równy dostęp do szkolnictwa wyższego, dlatego program stypendialny zbudowany jest tak, aby odpowiadać na potrzeby naszych obecnych i przyszłych Studentów.

Co po studiach?

Głównym celem kształcenia na studiach pierwszego stopnia o profilu praktycznym jest holistyczne i dogłębne, praktyczne przygotowanie przyszłych absolwentów projektowanego kierunku „pielęgniarstwo” do pełnienia roli zawodowej pielęgniarki (pielęgniarza), jako zawodu społecznego zaufania o dużym stopniu samodzielności i odpowiedzialności, a w szczególności wyposażenie studentów w nowoczesną wiedzę i umiejętności pielęgniarskie oraz wykształcenie u studentów pożądanej społecznie postawy pielęgniarki (pielęgniarza), w tym stosunku do zawodu, jego tradycji, wartości jak i natury wykonywanych funkcji i czynności zawodowych.

Pielęgniarstwo, jako zawód zaufania społecznego, jest zawodem regulowanym o szczególnie doniosłym znaczeniu publicznym w kontekście bezpieczeństwa zdrowotnego społeczeństwa. Jako profesja o wyjątkowym charakterze, której misyjność jest związana z opieką nad pacjentem, ma jednoznacznie określone zadania, gdzie wymogi formalnoprawne uprawniające do wykonywania zawodu są ściśle powiązane z pożądanymi społecznie wymaganiami pozaformalnymi wynikającymi z misyjnego charakteru pielęgniarstwa.

Polecane Specjalizacje

  • Kurs specjalizacyjny chirurgiczny dla pielęgniarek
  • Kurs Specjalizacyjny w dziedzinie pielęgniarstwa geriatrycznego dla pielęgniarek
  • Kurs Specjalizacyjny w dziedzinie pielęgniarstwa anestezjologicznego i intensywnej opieki dla pielęgniarek
  • Kurs Specjalizacyjny w Dziedzinie Pielęgniarstwa Internistycznego dla pielęgniarek
  • Kurs Specjalizacyjny w Dziedzinie Pielęgniarstwa Psychiatrycznego dla pielęgniarek
  • Kurs Specjalizacyjny w Dziedzinie Pielęgniarstwa Rodzinnego dla pielęgniarek
  • Kurs Specjalizacyjny w Dziedzinie Pielęgniarstwa Paliatywnego dla pielęgniarek
  • Kurs Specjalizacyjny w Dziedzinie Pielęgniarstwa Onkologicznego dla pielęgniarek

Absolwent uzyskuje przygotowanie do pracy w: 

  • publicznych i niepublicznych placówkach służby zdrowia,
  • ośrodkach dla osób niepełnosprawnych, 
  • specjalistycznych ośrodkach szkoleniowo-rehabilitacyjnych,
  • uzdrowiskach,
  • zakładach przyrodoleczniczych i sanatoriach rehabilitacyjnych,
  • hospicjach i domach opieki,
  • ośrodkach sportowych oraz przychodniach sportowo-lekarskich,
  • gabinetach i klinikach kosmetologicznych,
  • jendostkach badawczych,
  • szkolnictwie wyższym,
  • jednostkach administracji państwowej i samorządowej,
  • na stanowiskach związanych z przygotowaniem, organizowaniem lub nadzorem nad udzielaniem świadczeń opieki zdrowotnej. 

Absolwent jest przygotowany do podjęcia studiów magisterskich.

 

przejdź do spisu treści

Fizjoterapia

Okres nauki: 5 lat (10 semestrów)
Tryb: stacjonarny lub niestacjonarny

Czym jest Fizjoterapia?

Fizjoterapia  jest to zespół metod leczniczych wykorzystujących zjawisko reaktywności organizmu na bodźce w celu zapobiegania postępowi i nawrotom chorób oraz usuwaniu dolegliwości. Fizjoterapeuci przywracają sprawność osobom po wypadkach, niepełnosprawnym, sportowcom oraz seniorom. Pracują w szpitalach, ośrodkach rehabilitacji, odnowy biologicznej oraz klubach sportowych. 

Wyższa Szkoła Nauk o Zdrowiu w Bydgoszczy to Prywatna Uczelnia Medyczna, która kształci wysokokwalifikowaną kadrę Fizjoterapeutów na kierunku Fizjoterapia, studiach jednolitych magisterskich w trybie stacjonarnym i niestacjonarnym.

W Wyższej Szkole Nauk o Zdrowiu w Bydgoszczy kładziony jest szczególny nacisk na praktyczne przygotowanie studentów do pracy na stanowisku Fizjoterapeuty: udostępniając profesjonalnie wyposażone pracownie oraz wykwalifikowaną kadrę wykładowców-praktyków. Studenci w toku studiów uczą się wykonywania nowoczesnych i najbardziej pożądanych przez klientów zabiegów, pracując na nowoczesnym sprzęcie. Nabyte umiejętności i wiedzę wykorzystują podczas praktyk zawodowych w toku pracy przychodni i szpitali.

Nasze atuty:

  • Kompleksowo wyposażone pracownie fizykoterapii i kinezyterapii.
  • Kadrę naukową stanowią profesorowie i doktorzy - szanowani specjaliści i autorytety w swej dziedzinie . Ćwiczenia prowadzą praktycy pracujący w bydgoskich szpitalach i przychodniach rehabilitacyjnych.
  • Praktyki w najlepszych placówkach medycznych: X Wojskowy Szpital z Pokliniką w Bydgoszczy, Centrum Nowoczesnej Rehabilitacji ATMA w Bydgoszczy, Centrum Medyczne Gizińscy, Szpital Pulmonologiczny w Bydgoszczy, Przychodnia Ogrody, Centrum Medyczne Zachód, Klinika Uzdrowiskowa "Pod tężniami" w Inowrocławiu, Sanatorium "OAZA" w Inowrocławiu i wiele innych.
  • Przyjazny kontakt z wykładowcami dzięki pracy w małych grupach ćwiczeniowych.
  • Zajęcia praktyczne na Uczelni odbywają się w nowych, doskonale wyposażonych pracowniach, z użyciem nowoczesnych i profesjonalnych sprzętów.
Studia Akredytowane przez Prezydium Państwowej Komisji Akredytacyjnej oraz Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego
Zgodnie z decyzją Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego i Prezydium Państwowej Kosmisji Akredytacyjnej, studia na kierunku Fizjoterapia (studia jednolite magisterskie) w Wyższej Szkole Nauk o Zdrowiu w Bydgoszczy są studiami akredytowanymi, a Uczelnia posiada wszelkie uprawnienia do ich prowadzenia.

Dzięki wieloletniemu doświadczeniu Wyższej Szkoły Nauk o Zdrowiu w praktycznym przygotowaniu Fizjoterapeutów do wykonywania zawodu, oraz profesjonalizmowi w nauczaniu, program studiów, pracownie i przygotowanie Uczelni zostały zaopiniowane pozytywnie. 

Stypendia

Już blisko 30% Studentów WSNoZ to Stypendyści. Uczelnia wspiera nie tylko osoby o wybitnych wynikach w nauce, ale także osoby znajdujące się w trudnej sytuacji finansowej. Wierzymy, że każdemu należy się równy dostęp do szkolnictwa wyższego, dlatego program stypendialny zbudowany jest tak, aby odpowiadać na potrzeby naszych obecnych i przyszłych Studentów.

Co po studiach?

Celem studiów jest przygotowanie absolwentów do zawodu fizjoterapeuty poprzez uzyskanie wiedzy i zdobycie umiejętności niezbędnych do kształtowania, podtrzymywania oraz przywracania sprawności i wydolności osobom w różnym wieku, utraconej lub obniżonej w wyniku chorób lub urazów. Ponadto za cel studiów stawia się umożliwienie zdobycia wiedzy z zakresu teorii, metodyki i praktyki fizjoterapii, umiejętności diganostycznych i wykonywania zabiegów fizjoterapii, masażu, kinezyterapii, podtsatowywch technik z zakresu terapii manualnej oraz stosowania zaopatrzenia ortopedycznego. Studia mają umożliwić zdobycie sprawności fizycznej koniecznej do poprawnego demonstrowania i przeprowadzania zabiegów kinezyterapii u osób chorych i z niepełnosprawnością. W zakresie komepetencji społecznych studia mają dać możliwość realizowania się w pracy indywidualnej z pacjentem oraz współpracy w zespole terapeutycznym.

Absolwent kierunku fizjoterapia posiada rozszerzoną wiedzę i umiejętności niezbędne do wykonywania badań z zakresu diagnostyki funkcjonalnej oraz planowania, realizowania i kontrolowania procesu fizjoterapii, dzięki czemu jest w pełni przygotowany do dalszego rozwoju naukowego. Po zdaniu egzaminu państwowego jest przygotowany do wykonywania zawodu fizjoterapeuty jak również prowadzenia własnego gabinetu fizjoterapeutycznego. 


Kierunki wykładane na uczelni:

fizjoterapia Magister Stacjonarny Niestacjonarny
kosmetologia I stopnia Stacjonarny Niestacjonarny   |   II stopnia Stacjonarny Niestacjonarny
pielęgniarstwo I stopnia Stacjonarny Niestacjonarny

Główny adres uczelni


Jak do nas trafić

Powiązane artykuły

STUDIA PODYPLOMOWE W BYDGOSZCZY

Studia podyplomowe w Wyższej Szkole Nauk o Zdrowiu to atrakcyjna propozycja zdobycia dodatkowych umiejętności oraz kwalifikacji z obszarów skazanych na pewny sukces zawodowy, który zagwarantuje wyspecjalizowana kadra dydaktyczna i oparte na praktyce programy zajęć opracowywane we współpracy z przedstawicielami obszaru biznesu i pedagogiki.

czytaj dalej

STUDIA PODYPLOMOWE W ŁODZI

Studia podyplomowe w Wyższej Szkole Nauk o Zdrowiu to atrakcyjna propozycja zdobycia dodatkowych umiejętności oraz kwalifikacji z obszarów skazanych na pewny sukces zawodowy, który zagwarantuje wyspecjalizowana kadra dydaktyczna i oparte na praktyce programy zajęć opracowywane we współpracy z przedstawicielami obszaru biznesu i pedagogiki.

czytaj dalej

STUDIA PODYPLOMOWE W WARSZAWIE

Studia podyplomowe w Wyższej Szkole Nauk o Zdrowiu to atrakcyjna propozycja zdobycia dodatkowych umiejętności oraz kwalifikacji z obszarów skazanych na pewny sukces zawodowy, który zagwarantuje wyspecjalizowana kadra dydaktyczna i oparte na praktyce programy zajęć opracowywane we współpracy z przedstawicielami obszaru biznesu i pedagogiki.

czytaj dalej

Polecane Uczelnie

Najczęściej Oglądane